Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВЕСЕЛКА
В╕рш╕ нашого дитинства


Р╤ДНА МОВА
З дитинства мо╖ батьки навчали мене любити свою Батьк╕вщину з кв╕тучими садами, безмежними...


В╤РШ╤ НАШОГО ДИТИНСТВА. ╤ван ДРАЧ
Перша зб╕рка поез╕й ╤вана Драча «Соняшник» побачила св╕т 1962 року.


«У КОЖНО╥ ФЕ╥ БУВАЮТЬ ПРИ╢МН╤ МОМЕНТИ...»
В гостях "Джерельця" ╕з сво╖ми поез╕ями Наталка ЯРЕМА, Наталя МАЗУР ╕ Ксенислава КРАПКА


НАЙКРАЩ╤ УКРА╥НСЬК╤ МУЛЬТФ╤ЛЬМИ ВС╤Х ЧАС╤В
6 кв╕тня св╕т в╕дзначив День мультф╕льм╕в. Це свято було засноване 2002 року М╕жнародною...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #17 за 24.04.2009 > Тема ""Джерельце""
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#17 за 24.04.2009
ПИСАНКАРСТВО В Г╤МНАЗ╤╥ № 9

Як╕ гарн╕, дивн╕, чудов╕, прекрасн╕, чар╕вн╕, надзвичайн╕! Саме так висловлюються люди, коли бачать наш╕ учн╕вськ╕ весняно-великодн╕ писанки.
Минулого року кореспондент «Кримсько╖ св╕тлиц╕» Катерина Криворученко влаштувала в редакц╕╖ курси писанкарства. Пост╕йн╕ читач╕ та дописувач╕ газети, учн╕ г╕мназ╕╖ № 9
м. С╕мферополя отримали можлив╕сть навчитися майстерност╕ писанкарства. А п╕сля зак╕нчення курс╕в нам нав╕ть видали посв╕дчення, що ми волод╕╓мо методикою розписування писанок.
Дуже хот╕лося под╕литися отриманим досв╕дом з ╕ншими г╕мназистами. П╕сля нашо╖ розпов╕д╕ про незвичайн╕ курси виявилося дуже багато зац╕кавлених. ╤ ось з 1 березня цього року в наш╕й г╕мназ╕╖ розпочалася робота.
Я нав╕ть не уявляла, що буде така велика к╕льк╕сть учн╕в, адже через велике навчальне завантаження д╕ти не мають в╕льного часу п╕сля урок╕в. Заздалег╕дь приготувавшись, я придбала писачки (╖х на замовлення готували справжн╕ майстри з╕ Львова), р╕зноман╕тн╕ фарби, в╕ск, параф╕нов╕ св╕чки та все необх╕дне для писанкарства.
Спочатку учн╕ д╕зналися про ╕стор╕ю створення писанки, про в╕зерунки (оздоблюються писанки геометричним, рослинним, зооморфним: риби, птахи, зв╕р╕, людина, пейзажним орнаментами, християнськими символами) та кольори, притаманн╕ певному рег╕ону кра╖ни, про манери фарбування ╕ нанесення в╕зерунк╕в. Були вражен╕, що писанка – одна з╕ стародавн╕х форм укра╖нського народного розпису, в якому наш╕ пращури вт╕лювали сво╖ прагнення, в╕ру.
Писанка – це символ весни, сонця, повернення природи до життя.
Багато народ╕в св╕ту шанували яйце ╕ мали власну атрибутику його возвеличення. У деяких стародавн╕х народ╕в збереглися перекази, в яких яйце виступа╓ джерелом життя, св╕тла, тепла, нав╕ть зародком усього всесв╕ту.
Д╕ти з захопленням уперше в житт╕ побачили справжн╕й писачок, наносили ним перш╕ узори, пробували розмальовувати. Уже перш╕ писанки вийшли дуже гарними. Деяк╕ учн╕ навчаються у художн╕й школ╕, тому ╖хн╕ писанки можна назвати справжн╕ми шедеврами. Ц╕каво, що захопились розписуванням писанок не т╕льки д╕вчата, але й хлопц╕. Курси в╕дв╕дували учн╕ р╕зних нац╕ональностей та р╕зно╖ в╕ри спов╕дання. Укра╖нськ╕ п╕сн╕, добрий настр╕й, позитивн╕ емоц╕╖ та величезне бажання мо╖х учн╕в творити справжн╕ дива – усе це було запорукою усп╕ху нашо╖ роботи.
Напередодн╕ свята Великодня курси припинили свою роботу, д╕ти навчились писати та отримали посв╕дчення справжн╕х майстр╕в писанкарства. ╤ кожен з них продовжив писати вдома. А в каб╕нет╕ народознавства ми з учнями орган╕зували виставку писанок. Ус╕ вчител╕, однокласники, т╕, хто бачив роботи учн╕в, – були вражен╕ майстерн╕стю виконання.
Витрачений власний час, позаурочна моя робота – це др╕бниц╕, пор╕вняно з величезним бажанням учн╕в писати, з задоволенням бачити щаслив╕ оч╕ д╕тей, як╕ вперше пробують себе у цьому стародавньому вид╕ мистецтва, ╖хн╓ захоплення в╕д першо╖ писанки, бажання створити нову, ще краще. Я спод╕ваюсь, що знання, набут╕ на курсах, учн╕ принесуть у родини. ╤ я переконана, що саме так цей вид мистецтва н╕коли не зникне, а навпаки буде поширюватись та розвиватись. Недаремно Олександр Довженко сказав: «Писанка – це неповторне багатство. Його треба берегти, як безц╕нний скарб! Нам сл╕д пишатися ним перед ус╕м св╕том».
Наталя Василь╓ва,
учитель укра╖нсько╖ мови та л╕тератури, кер╕вник проекту «Писанкарство в г╕мназ╕╖ № 9».

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #17 за 24.04.2009 > Тема ""Джерельце""


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=7179

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков