Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #4 за 23.01.2009 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#4 за 23.01.2009
«ЗА ТУМАНОМ... Н╤ЧОГО НЕ ВИДНО...»

АКТУАЛЬНО

Минуло╖ п’ятниц╕ у Верховн╕й Рад╕ Укра╖ни був заслуханий зв╕т нардепа ╤вана Вернидубова з фракц╕╖ “Парт╕я рег╕он╕в” про висновки очолювано╖ ним тимчасово╖ сл╕дчо╖ ком╕с╕╖ щодо порушень, яких припустилася м╕сцева виконавча влада у Севастопол╕. За те, щоб висновки ком╕с╕╖ були зреал╕зован╕ й стали п╕д╜рунтям для прийняття закону про статус Севастополя, проголосували 374 народн╕ обранц╕. Таке р╕шення Верховно╖ Ради вибухнуло цього тижня у Севастопол╕ новим протистоянням двох г╕лок влади.
Тимчасова сл╕дча ком╕с╕я була створена за зверненням до Верховно╖ Ради севастопольських депутат╕в п╕сля чергово╖ спроби усунути в╕д влади призначеного Президентом Укра╖ни голову м╕сько╖ держадм╕н╕страц╕╖ Серг╕я Куницина. 27 травня минулого року дв╕ третини депутат╕в м╕ськради проголосували за висловлення йому недов╕ри.
До реч╕, очолювана ╤ваном Вернидубовим з фракц╕╖ “Парт╕я рег╕он╕в” ком╕с╕я, мала перев╕ряти обидв╕ г╕лки влади, але так сталося, що прим╕щення для роботи ╖м надала м╕ськрада, яка на 80% склада╓ться з “рег╕онал╕в”(решта – “в╕тренк╕вц╕”, комун╕сти та “Русский блок”) й вир╕зня╓ться специф╕чним ставленням до будь-чого державного. Тож, висновки ком╕с╕╖ були прогнозованими, бо спекатися представник╕в президентсько╖ вертикал╕ мр╕ють у Севастопольськ╕й м╕ськрад╕ давно.
Отже, 20 с╕чня м╕сцев╕ депутати, що збиралися присвятити сес╕йне зас╕дання обговоренню тариф╕в на комунальн╕ послуги, круто зм╕нили сво╖ плани, вир╕шивши спочатку зайнятися в╕дставкою виконавчо╖ влади. Кр╕м р╕шення Верховно╖ Ради, плани депутат╕в ще п╕дкоригувала наявн╕сть б╕ля м╕ськради не одн╕╓╖ групи м╕тингуючих, орган╕зованих ними ж самими, а двох протилежно налаштованих.
Перша – б╕ля входу буд╕вл╕, вже майже традиц╕йна, без не╖ не обходиться жодне сес╕йне зас╕дання: м╕тингуюч╕ бабус╕ протестують проти Куницина ╕ його команди, п╕двищення тариф╕в тощо. ╤нша – навпроти, через дорогу, з антидепутатськими гаслами. Це з╕брання було вкрай обурене заявою Вернидубова у Верховн╕й Рад╕ й намагалося наочно довести городянам, що ╤ван Вернидубов, до того як став народним депутатом, об╕ймав посаду прокурора м╕ста та мав зв’язок з крим╕нальним св╕том. А в╕дтак, його “морал╕те” у б╕к виконавчо╖ влади – за межею здорового глузду. “Наша мета — нагадати севастопольцям: хто ╓ хто”, — казали м╕тингуюч╕. З╕брання на п╕вгодини перекрило вулицю Лен╕на навпроти м╕ськради, поставивши на п╕шох╕дний перех╕д чотири домовини, оббит╕ червоною тканиною, з надписами “замовлення Вернидубова”.
М╕тингуючим, прихильним до депутат╕в, така риторика в б╕к Вернидубова не сподобалася й вони, штовхаючи кривдник╕в нардепа, спробували т╕ домовини прибрати. П╕вгодинна вовтузня м╕тингуючих створила к╕лометровий затор з транспортних засоб╕в. Правоохоронц╕ змушен╕ були втрутитися, аби поновити рух транспорту. Зсунут╕ на п╕шох╕дний тротуар червон╕ домовини, як╕ мали св╕дчити про д╕яльн╕сть колишнього прокурора, ще довго жахали перехожих городян.
А тим часом у сес╕йн╕й зал╕ м╕ськради, депутати схвально коментували р╕шення Верховно╖ Ради Укра╖ни про подання Президенту Укра╖ни зв╕ту тимчасово╖ сл╕дчо╖ ком╕с╕╖, вважаючи його найкращим п╕д╜рунтям для виписання закону про статус Севастополя, який дав би можлив╕сть, за ╖хньою лог╕кою, спекатися, нарешт╕, Куницина. П╕д╕гр╕ти ситуац╕ю м╕сцев╕ народн╕ обранц╕ вир╕шили збиранням п’ятак╕в серед городян на про╖зн╕ квитки чинному голов╕ держадм╕н╕страц╕╖ та його команд╕. Капелюх “народного гн╕ву”, як наочний зас╕б, нав╕ть принесли до сес╕йно╖ зали. Правда, схоже, на вт╕ху самим винуватцям накопичень, бо в ньому, за п╕драхунками депутат╕в, виявилося 1700 монет. Для м╕ста з майже 400-тисячним населенням – це як крапля в мор╕. Для виконавчо╖ влади – як компл╕мент. Якщо з ц╕╓╖ к╕лькост╕ п’ятак╕в ще вилучити депутатську частку, то капелюх би згодився на к╕лька розм╕р╕в менший.
Проте, це не завадило депутатам проголосувати за прийняття звернень до Президента Укра╖ни та Прем’╓р-м╕н╕стра з пропозиц╕╓ю зважити на виявлення недов╕ри 27 травня минулого року команд╕ Серг╕я Куницина та на результати перев╕рки тимчасово╖ сл╕дчо╖ ком╕с╕╖ п╕д кер╕вництвом народного депутата в╕д Севастополя ╤вана Вернидубова. У зверненн╕ до Президента севастопольськ╕ депутати вимагають:
«...Принять решение об отставке председателя Севастопольской городской государственной администрации, исходя из решения Х сессии Севастопольского городского Совета № 4374 от 27 мая 2008 г. о высказывании недоверия главе Севастопольской городской государственной администрации более чем 2/3 голосов от полного состава Совета, и требований ст. 118 Конституции Украины и ст. 9 Закона Украины «О местных государственных администрациях».
Потребовать от Генеральной прокуратуры Украины и Министерства внутренних дел Украины расследования фактов нарушения закона, выявленных Счётной палатой Украины и временной следственной комиссией Верховной Рады, с целью правовой оценки действий руководства и отдельных должностных лиц Севастопольской городской государственной администрации по разбазариванию государственных бюджетных средств, злоупотреблению служебным положением при отчуждении земельных участков, составлении соглашений о долевом участии в развитии инженерно-транспортной и социальной инфраструктуры города.
В связи с отсутствием правового статуса города, что негативно сказывается на работе различных ветвей власти и в конечном итоге на жизни севастопольцев, инициировать принятие закона «О статусе города-героя Севастополя», которым бы закреплялся специальный статус города”.
Того дня депутати не обмежилися зверненням до Президента Укра╖ни й ухвалили р╕шення направити документ схожого зм╕сту ще й Прем’╓р-м╕н╕стру держави, також з вимогами:
“...Внести представление Президенту Украины об отставке председателя Севастопольской городской государственной администрации, исходя из решения Х сессии Севастопольского городского Совета № 4374 от 27 мая 2008 г. о высказывании недоверия главе Севастопольской городской государственной администрации более чем 2/3 голосов от полного состава Совета, и требований ст. 118 Конституции Украины и
ст. 24 Закона Украины «О Кабинете Министров Украины».
П╕сля п╕дтриманого у Верховн╕й Рад╕ 374-ма голосами зв╕ту тимчасово╖ сл╕дчо╖ ком╕с╕╖ п╕д кер╕вництвом ╤вана Вернидубова Серг╕й Куницин пров╕в прес-конференц╕ю з представниками ЗМ╤. На його думку, cьогодн╕ навколо Севастополя неймов╕рно багато пол╕тики.
Прийняття закону про статус м╕ста в╕н в╕та╓, “...но – грош ему цена, если в нем будет главной политическая составляющая. Для меня важнее разработка и принятие другого закона, определяющего специальный правовой, социально-экономический режим деятельности города». Допов╕дь у ВР нардепа Вернидубова Куницин вважа╓ пол╕тичним замовленням:
«Я рад, что 374 депутата озабочены ситуацией в Севастополе. Понятно, кто-то сводит счеты, причем это удар не по Куницыну, не по Ющенко, а по государственности Украины. Кого-то все наши движения по свободной экономической зоне, а также Указ Президента Украины «О дополнительных мерах по социально-экономическому развитию города Севастополя» подтолкнули к «решительным действиям». Политическая подоплека, думаю, понятна… Но эта «следственная комиссия», по сути, «подставила» Верховную Раду. Они приняли постановление обратиться к Президенту, опираясь на решение Севастопольского городского Совета. Но суд отменил это решение, и результаты «референдума о недоверии Куницыну» отменил. Сейчас мы готовим иск на решение Верховной Рады Украины, потому что оно было сфальсифицировано временной следственной комиссией. Мы докажем свою правоту».
П╕сля р╕шень, ухвалених депутатами 20 с╕чня, ситуац╕ю, що склалася, коментував журнал╕стам ╕ перший заступник голови м╕сько╖ держадм╕н╕страц╕╖ Володимир Казар╕н. Як ╕ С. Куницин, в╕н вважа╓ висновки тимчасово╖ сл╕дчо╖ ком╕с╕╖ п╕д головуванням Вернидубова неправом╕рними. Р╕шення севастопольських депутат╕в, на його думку, збагачують юридичну практику негативними прикладами. “Я не розум╕ю, з якого приводу сьогодн╕ депутати приймали р╕шення про звернення до вищого кер╕вництва держави. Якщо з приводу прийнятого р╕шення у Верховн╕й Рад╕ минуло╖ п’ятниц╕, то воно не оприлюднене в жодному друкованому ЗМ╤, що ╓ обов’язковою умовою чинност╕ документа. Його нав╕ть нема╓ на сайт╕ Верховно╖ Ради. А це означа╓, що такого р╕шення на сьогодн╕ юридично не ╕сну╓. Давайте дочека╓мося належним чином оформленого документа й почнемо тод╕ на нього спиратися. Я також не розум╕ю, що значить р╕шення прийняте “за попередн╕м зв╕том ком╕с╕╖”. Дума╓ться до зали Верховно╖ Ради мають доходити к╕нцев╕ вар╕анти документ╕в, а не попередн╕ зв╕ти. Ми й сам╕ чекали п╕вроку не попередн╕й, а к╕нцевий зв╕т т╕╓╖ ком╕с╕╖, та так ╕ не дочекалися. До реч╕, ми вже ма╓мо ╕нформац╕ю про те, що депутати ВР звернули увагу на неприйнятн╕сть винесення на розгляд таких недоопрацьованих документ╕в, ╕ саме зараз думають, як вийти ╕з ситуац╕╖ незважено ухваленого р╕шення. Й, насамк╕нець, закон про створення тимчасових сл╕дчих ком╕с╕й не набув чинност╕. В╕н приймався, пот╕м в╕дкликався, й зараз перебува╓ на розгляд╕ в секретар╕ат╕ Президента. Тод╕, про що йдеться й над чим сьогодн╕ працювали севастопольськ╕ депутати? Буде оприлюднений документ – будемо його розглядати, в суд╕...”.
Отже, якщо до сьогодн╕ в судах з’ясовувалися стосунки двох г╕лок влади Севастополя, то тепер, у раз╕ оприлюднення вищезгаданого р╕шення, виконавча влада м╕ста змушена буде позиватися до Верховно╖ Ради Укра╖ни.
До реч╕, 154 голоси депутат╕в Верховно╖ Ради з 374-х, в╕дданих на п╕дтримку попередн╕х висновк╕в недоутворено╖ тимчасово╖ ком╕с╕╖, належать фракц╕╖ БЮТ. Р╕зниця би склала – 220, зам╕сть 226 вир╕шальних. Сказати, що ця пол╕тична сила не розум╕╓, куди можуть завести Крим та Севастополь так╕ р╕шення Верховно╖ Ради за наявност╕ у Севастопол╕ Чорноморського Флоту Рос╕╖, язик не поверта╓ться. В’ячеслав Кириленко п╕сля голосування недаремно звернувся до фракц╕╖ БЮТ з╕ словами: “Схамен╕ться, ми можемо втратити Севастополь ╕ Крим!”. Можна по-р╕зному ставитися до цього пол╕тика, але, дума╓ться, того дня в╕н мав рац╕ю.
Не схаменулися, й зрозум╕ло чому: бо С. Куницин належить до фракц╕╖ “╢диний Центр”, а БЮТ ╕ ╢Ц сьогодн╕ – по р╕зн╕ сторони барикад. На те, що призначенц╕ президентсько╖ вертикал╕ свого часу стали заручниками новостворено╖ пол╕тично╖ сили п╕д назвою “╢диний Центр”, схоже, зважати сьогодн╕ н╕хто не збира╓ться, бо, як в╕домо, скоро президентськ╕ вибори. Але ж ╕ п╕сля вибор╕в життя в кра╖н╕ продовжиться. Й було би добре, аби п╕сля того, як пол╕тичний туман розв╕╓ться, Крим та Севастополь залишилися в наш╕й держав╕, а не за ╖╖ межами. А поки нашим нардепам за туманом н╕чого не видно, вулицями Севастополя носитимуть по черз╕ то капелюхи з п’ятаками, то домовини.
До реч╕, в П╕вденн╕й Осет╕╖ та Абхаз╕╖ також все починалося з обрання м╕сцевого кер╕вництва, налаштованого на кра╖ну-сус╕да. Але досв╕д Груз╕╖, звичайно ж – для грузин╕в. Нам же потр╕бен хоч би ще й г╕рший, але св╕й... за будь-яку ц╕ну.
Л╕д╕я Степко.
м. Севастополь.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #4 за 23.01.2009 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6801

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков