Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #3 за 16.01.2009 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#3 за 16.01.2009
ЩАСТЯ БУЛО, АЛЕ Т╤ЛЬКИ ДО 10 С╤ЧНЯ...

АКТУАЛЬНО!

Як в╕домо, щастя – р╕ч нетривала. Севастопольцям цей ефемерний продукт сьогодення був об╕цяний м╕ським головою лише до 10 с╕чня. Коментуючи ситуац╕ю, що склалася з газо- ╕ теплозабезпеченням м╕ста, Серг╕й Куницин напередодн╕ Нового року зазначив, що хоч вс╕ котельн╕ й працюють, ╕ городяни отримують гарячу воду, та причин для оптим╕зму мало, бо вже почали накопичуватися борги за блакитне паливо: “...10 января это счастье закончится. Нам надо экономить средства на закупку природного газа. Задача номер один – погасить долг и добиться выделения лимитов на вторую декаду января».
Отже, саме з ц╕╓╖ дати м╕сто перейшло на жорсткий режим економ╕╖. Для початку антикризовий ком╕тет прийняв р╕шення припинити постачання гарячо╖ води. Бо хоч Севастополь ╕ ув╕йшов в опалювальний сезон без борг╕в за енергонос╕╖, але вже зараз ма╓ 10-м╕льйонний борг за блакитне паливо. Причина, на думку фах╕вц╕в держадм╕н╕страц╕╖, - в нев╕дпов╕дност╕ тариф╕в. Довести м╕сцевому депутатському корпусу необх╕дн╕сть ╖х п╕двищення нараз╕ не вдалося. А тут ще знизився тиск газу, адже Севастополь розташований на самому к╕нц╕ газово╖ труби.
У понед╕лок близько сотн╕ городян з╕бралися п╕д ст╕нами м╕сько╖ держадм╕н╕страц╕╖. Як на диво, м╕тингуючих бентежили не так збо╖ в теплопостачанн╕, як Указ Президента Укра╖ни “Про додатков╕ заходи щодо економ╕чного розвитку Севастополя”, виданий на проект держадм╕н╕страц╕╖ про запровадження у рег╕он╕ в╕льно╖ економ╕чно╖ зони, який готов╕ були п╕дтримати й м╕сцев╕ народн╕ обранц╕.
Антикризовий проект створення в╕льно╖ економ╕чно╖ зони, в╕дправлений до Адм╕н╕страц╕╖ Президента, одразу був п╕дтриманий, правда зазнав деяких зм╕н: там з’явилася ненависна для м╕сцевих шов╕н╕ст╕в цифра 2017. Прив’язка в╕дкоригованого документа до дати виведення Чорноморського флоту Рос╕╖ ╕з Севастополя не на жарт розлютила м╕сцевих депутат╕в та керованих ними представник╕в громадських орган╕зац╕й. Як не намагався Серг╕й Куницин пом’якшити ситуац╕ю, пояснюючи зм╕ни в документ╕ комплексн╕стю заход╕в, уникнути конфл╕кту не вдалося. Депутати з блоку Н. В╕тренко разом з громадською орган╕зац╕╓ю “Севастопольский фронт борьбы против НАТО”, до яко╖ входять: “Русская община Севастополя”, “Русский блок”, “Союз советских офицеров”, “Черная сотня России” тощо, влаштували м╕тинг б╕ля держадм╕н╕страц╕╖.
В Указ╕ Президента “Про додатков╕ заходи щодо економ╕чного розвитку Севастополя” м╕тингуюч╕ побачили бажання вит╕снити з м╕ста Чорноморський флот Рос╕╖. Плакати: “За свободу и Россию до конца”, «Долой бандитский оранжевый режим», “Черноморский флот – навсегда!” красномовно засв╕дчили позиц╕ю м╕тингуючих.
Реакц╕я Серг╕я Куницина на це з╕брання була передбачуваною: “Указ надо читать внимательно, он направлен на благо города, на его развитие. Не надо путать политику с экономикой и социальным развитием региона. Мое отношение к такого рода акциям – однозначное: низкопробное политическое шоу, политбалаган. «А Моська, знать, сильна, что лает на слона», - прокоментував в╕н д╕йство, з посиланням на гумореску Крилова.
Того ж дня у прим╕щенн╕ держадм╕н╕страц╕╖ з╕брався антикризовий ком╕тет, утворений з представник╕в обох г╕лок влади. Вислухавши зв╕ти та пропозиц╕╖ гол╕в райдержадм╕н╕страц╕й, а також начальник╕в ф╕нансового управл╕ння та комунального господарства, С. Куницин назвав ситуац╕ю, що склалася, балансуванням в стан╕ нест╕йко╖ р╕вноваги: “...такое балансирование в состоянии неустойчивого равновесия для города губительно, так как может в любой момент привести к возникновению критической ситуации. На государственном уровне вопрос поставок газа в регионы стоит жестко: будет оплата – будут лимиты. Коммунальные тарифы в Севастополе по-прежнему остаются самыми низкими в Украине и не покрывают даже 40% реальной стоимости услуг».
На думку Серг╕я Куницина, ситуац╕я довол╕ складна ще й через недопостачання вид╕лених л╕м╕т╕в блакитного палива: “Мы постоянно общаемся с руководством «Черноморнефтегаза», направили телеграммы в адрес премьер-министра и первого вице-премьера. Севастополь – один из немногих регионов, который исправно платит за газ, но топливо недополучает, находясь в самом конце газовой трубы. Система теплообеспечения работает сегодня в «ручном режиме».
Згадав м╕ський голова й про публ╕кац╕╖ в ЗМ╤ про н╕бито тотальн╕ в╕дключення тепла в дом╕вках севастопольц╕в. У таких публ╕кац╕ях, на його думку, б╕льше вигадок ╕ провокац╕й, н╕ж реальних факт╕в. В╕н закликав журнал╕ст╕в бути об’╓ктивними й не п╕дливати масла у вогонь пошуками сенсац╕й там, де вони в╕дсутн╕ й недоречн╕. «Горячую воду мы отключили вынужденно из-за дефицита бюджетных средств на погашение разницы в тарифах коммунальным предприятиям, и эта мера была предусмотрена заранее. Мы еще в декабре решили – после праздников будем отключать, чтобы сэкономить средства и сконцентрироваться на главной задаче – подаче тепла, и предупредили горожан об этих вынужденных мерах. На 20 января запланирована сессия городского Совета. Я надеюсь, что депутаты все-таки пересмотрят тарифы, что позволит нам немного снизить расходы на дотации коммунальным предприятиям».
У ситуац╕╖, що склалася, С. Куницин розпорядився, щоб управл╕ння осв╕ти м╕ста забезпечило щоденний мон╕торинг температурного режиму в кожн╕й школ╕ та дитсадку, аби д╕ти не мерзли.
Окрема розмова на зас╕данн╕ антикризового ком╕тету стосувалася бюджету м╕ста. Хоч бюджет держави вже й прийнятий, позиц╕╖ рег╕он╕в ще уточнюються. Севастополь у ц╕й систем╕ – не виняток. Але попередн╕ висновки вже зроблен╕: “...государственных субвенций практически нет, вводится строжайший режим экономии, все расходы сокращаются на 30%. Бюджет очень напряженный, но наши приоритеты не меняются”.
Серед найпр╕оритетн╕ших об’╓кт╕в, що вимагають розбудови у цьому роц╕, м╕ський голова назвав ╕ буд╕вництво укра╖нсько╖ школи-колег╕уму. Чимал╕ спод╕вання в╕н поклада╓ на чергову сес╕ю м╕ськради, що ма╓ в╕дбутися 20 с╕чня. Городяни ж спод╕ваються на конструктивну роботу депутат╕в та чиновник╕в держадм╕н╕страц╕╖.
Дв╕ г╕лки влади Севастополя належать до р╕зних пол╕тичних сил. Може, складн╕ умови сьогодення, нарешт╕, змусять ╖х примиритися, а ╖хн╕м л╕дерам додадуть виваженост╕ та мудрост╕. Бо ╕нколи доводиться спостер╕гати, як досягнене неймов╕рними зусиллями порозум╕ння просто на очах розвалю╓ться вказ╕вками згори. Пол╕тичним л╕дерам з ки╖вських пагорб╕в рег╕ональн╕ проблеми бачаться неч╕тко. Найб╕льше в╕д цього страждають перес╕чн╕ громадяни. Адже податки на утримання влади в них в╕драхували за ц╕лий м╕сяць, пооб╕цявши щастя лише на першу його декаду.

Л╕д╕я Степко.
м. Севастополь.


ТИМ ЧАСОМ…
УКРА╥НЦ╤ СЕВАСТОПОЛЯ ПРОПОНУЮТЬ «ПРИВ’ЯЗАТИ» ЧФ ДО ГАЗУ

Громадська орган╕зац╕я „Укра╖нська громада Севастополя” „у зв’язку з нав’язуванням Укра╖н╕ максимальних св╕тових ц╕н на газ вимага╓ в╕д Президента й уряду Укра╖ни внести питання перебування Чорноморського флоту РФ в Укра╖н╕ до газових перемовин, ╕ виставити Рос╕йськ╕й Федерац╕╖ максимальн╕ св╕тов╕ ц╕ни за оренду в╕йськово-морських баз, за енергозабезпечення, комунальн╕ послуги та в╕дпов╕дну штрафну санкц╕ю за борги Чорноморського флоту РФ до Пенс╕йного фонду Укра╖ни”. Про це йдеться у заяв╕ громадсько╖ орган╕зац╕╖, текст яко╖ передано УН╤АН.
Як наголошу╓ться у заяв╕, “Укра╖нська громада Севастополя” „пам’ята╓, що розпод╕л Чорноморського флоту колишнього СРСР проходив у т╕сному по╓днанн╕ з постачанням газу Укра╖н╕. Зараз рос╕йський флот знаходиться у Севастопол╕ ╕ в Криму у тепличних умовах. Укра╖на забезпечу╓ його теплом, електроенерг╕╓ю ╕ комунальними послугами за внутр╕шн╕ми ц╕нами в Укра╖н╕, а борг рос╕йського флоту до Пенс╕йного фонду становить близько 3 млн. грн.”.
У заяв╕ також зазнача╓ться, що “Укра╖нська громада Севастополя” з великим занепоко╓нням сприйняла факт одностороннього припинення транзиту рос╕йського газу через територ╕ю Укра╖ни 7 с╕чня 2009 року. На думку автор╕в заяви, „так званий стратег╕чний партнер Укра╖ни черговий раз випробову╓ укра╖нц╕в на право власно╖ незалежност╕ та намага╓ться в╕д╕брати в нас право бути господарем у власному дом╕, кара╓ газовим вентилем за незалежну в╕д Кремля м╕жнародну пол╕тику та домага╓ться через холод втягнути нас у свою ╕мпер╕ю ”зла ╕ брехн╕”.
“Укра╖нська громада Севастополя” також зверта╓ться до нац╕ональних товариств, ус╕х мешканц╕в Севастополя виступити з вимогою до кер╕вництва Рос╕╖ припинити газовий шантаж Укра╖ни та ╢вропи ╕ повернутися до вза╓мов╕дносин, обумовлених договором про дружбу ╕ сп╕впрацю м╕ж нашими кра╖нами”.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #3 за 16.01.2009 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6776

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков