Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4264)
З потоку життя (7284)
Душі криниця (3924)
Українці мої... (1569)
Резонанс (1837)
Урок української (1001)
"Білі плями" історії (1805)
Крим - наш дім (580)
"Будьмо!" (265)
Ми єсть народ? (239)
Бути чи не бути? (120)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (117)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
НЕСПАЛИМА. З ГЛИБИНИ СТОЛ╤ТТЯ. НЕЗБОРИМА
У столиц╕ в╕дкрилася художня виставка ╕сторично╖ картини.


ПЕРШИЙ КОРОВАЙ
Наш╕ традиц╕╖


СКУЛЬПТУРА ╤ КРИМСЬК╤ ПЕЙЗАЖ╤
Нин╕ козацьк╕ нащадки захищають Укра╖ну в╕д орди. Як ╕ предки колись…


СВЯТЕ ХРЕЩЕННЯ РУС╤
Деяк╕ аспекти ╕стор╕╖


ТРО╥ЦЯ ПРЕСВЯТАЯ
Наш╕ традиц╕╖
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #2 за 09.01.2009 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#2 за 09.01.2009
«А В ТЕБЕ ╢ П╤СНЯ - ДО ДУШ╤ СТЕЖИНКА!»

НАРОДНИЙ Х╤Т-ПАРАД

Читач╕ часто просять «Св╕тлицю» друкувати слова популярних укра╖нських п╕сень. Народних ╕ естрадних, призабутих старих ╕ сучасних, яким часом щастить пробитися до «попсованого» еф╕ру. К╕лька рок╕в тому газета, н╕би доповнюючи-рятуючи цей еф╕р, друкувала п╕сн╕ досить активно, чи не щономера. Дехто з╕ «св╕тличан» нав╕ть робив з газетних вир╕зок п╕сенн╕ зб╕рочки ╕, маючи ╖х завжди п╕д рукою, впевнено почувався у будь-як╕й сп╕ваюч╕й компан╕╖.
Не поб╕льшало, на жаль, за останн╕й час укра╖нсько╖ п╕сн╕ у в╕тчизняному теле- ╕ рад╕опростор╕. Там таке нин╕ звучить, що, як сказав один з наших «найп╕сенн╕ших» поет╕в Борис Ол╕йник на творчому вечор╕ знаменитого поета-п╕сняра Вадима Крищенка, «хочеться мерщ╕й впасти на п╕длогу й повзти здаватися... китайцям!».
А що б хот╕ли ви чути в нашому еф╕р╕, шановн╕ читач╕? Як ви вже, напевне, здогадалися, наша найп╕сенн╕ша у св╕т╕ газета - «Кримська св╕тлиця» - поверта╓ться до п╕сенно╖ теми ╕з найсерйозн╕шими нам╕рами. Бо наша п╕сня — це частина духовного життя народу, вона не залиша╓ його н╕ в радост╕, н╕ в смутку, крок у крок пряму╓ за ним в╕д дитинства до старост╕. У п╕снях закодована ╕стор╕я, традиц╕╖, символи, райдужна душа могутньо╖ укра╖нсько╖ нац╕╖.
Як писав Михайло Стельмах: «Наша п╕сня — людська порадниця ╕ пов╕рниця, народна сов╕сть ╕ мораль. Це см╕х ╕ сльози, туга ╕ над╕я, символ укра╖нсько╖ дол╕ ╕ краси». Укра╖нських п╕сень, особливо народних, дуже багато, але ╓ перлини укра╖нсько╖ музично╖ скарбниц╕, як╕ допомагають укра╖нцев╕ ╕дентиф╕кувати себе як укра╖нця.
Давайте разом в╕дшукувати ╕ п╕дн╕мати на щит наш╕ духовн╕ п╕сенн╕ «╕дентиф╕кац╕йн╕ коди», шановн╕ «св╕тличани»! Але щоб не обмежитися банальним передруковуванням (це ми вже проходили) ╕ трохи осучаснити та ур╕зноман╕тнити цей процес, «Кримська св╕тлиця» започаткову╓ на сво╖х стор╕нках
п╕сенний народний х╕т-парад. Ото як вибирали найзнаменит╕ших укра╖нц╕в (т╕льки у нас все буде чесно!), давайте гуртом визначимо - ну, скаж╕мо, двадцятку найкращих, найпопулярн╕ших, найзнан╕ших народних та естрадних (в яких ╓ автор) укра╖нських п╕сень. П╕сень, без яких справд╕ неможливо ╕дентиф╕кувати себе укра╖нцем.
Зрозум╕ло, що це надзавдання, бо таких п╕сень - сотн╕! Але ми ж ╕ще нав╕ть не спробували. Надсилайте ваш╕ вар╕анти найпопулярн╕шо╖ п╕сенно╖ двадцятки (тексти, ауд╕озаписи - як завгодно) на нашу адресу: 95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, к. 14, редакц╕я «Кримсько╖ св╕тлиц╕» з пом╕ткою «Народний х╕т-парад», або на e-mail: kr_svit@meta.ua . Т╕ п╕сн╕, як╕ найчаст╕ше зустр╕чатимуться у ваших листах, стануть переможцями народного х╕т-параду, а учасники, як╕ найвлучн╕ше втраплять у «двадцятку», отримають в нагороду ауд╕озаписи з укра╖нськими п╕сенними перлинами.
Насамк╕нець редакц╕я плану╓ провести серед читач╕в-учасник╕в конкурс на краще виконання цих п╕сень, головним призом якого буде г╕тара в╕д вже добре в╕домо╖ «св╕тличанам» льв╕всько╖ ф╕рми «Реноме».
«Св╕тлиця» ж буде регулярно знайомити читач╕в з популярними авторами, п╕снями, ╕стор╕╓ю ╖хнього створення тощо. Сьогодн╕ для вас - зустр╕ч з молодим, але вже досить в╕домим автором ╕ виконавцем Тимуром Усмановим.

Ведуча п╕сенно╖ рубрики
Юл╕я КАЧУЛА.

Шановн╕ читач╕! В останньому минулор╕чному номер╕ «КС», 26 грудня, були опубл╕кован╕ фото останн╕х учасниць нашого газетного конкурсу духовно╖ краси «Кримчаночка-2008». Нагаду╓мо, що за результатами читацького голосування до ф╕налу потраплять 10 конкурсанток, як╕ наберуть найб╕льшу к╕льк╕сть голос╕в. Вони й поборються у с╕чн╕ в очному змаганн╕ за звання «Кримчаночки-2008». Голосувати за претенденток можна за допомогою SMS на номер 8-096-919-75-85; E-mail: krymchanochka@ukr.net або листами на адресу редакц╕╖ з пом╕ткою «Кримчаночка» на конверт╕. Заспоко╖мо тих, хто ще не встиг взяти участ╕ в нашому конкурс╕: його буде продовжено ╕ 2009 року. Сл╕дкуйте за нашими оголошеннями!

P. S. Заклика╓мо потенц╕йних спонсор╕в долучитися до орган╕зац╕╖ конкурсу ╕ допомогти сформувати призовий фонд, щоб свято краси пройшло справд╕ красиво!

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #2 за 09.01.2009 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6767

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков