Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У ПАЛАТ╤ ПРЕДСТАВНИК╤В США ОПРИЛЮДНИЛИ ЗАКОНОПРО╢КТИ ПРО ДОПОМОГУ, УКРА╥Н╤ - МАЙЖЕ $61 М╤ЛЬЯРД
Сп╕кер Майк Джонсон заявив у середу, що плану╓ провести голосування щодо пакета допомоги ц╕╓╖...


ЗВЕРНЕННЯ ЗЕЛЕНСЬКОГО ДО Л╤ДЕР╤В КРА╥Н ╢ВРОСОЮЗУ
Нам ус╕м ╕з вами треба зараз переграти Пут╕на в р╕шучост╕, щоб ця в╕йна нарешт╕ почала йти до...


КАНЦЛЕР ШОЛЬЦ БО╥ТЬСЯ ЯДЕРНИХ ПОГРОЗ ПУТ╤НА
Володимир Зеленський, Президент Укра╖ни…


ЗЕЛЕНСЬКИЙ ДОРУЧИВ ПОСИЛИТИ ППО ДЛЯ ХАРК╤ВЩИНИ, СУМЩИНИ ТА П╤ВДЕННИХ РЕГ╤ОН╤В
Це абсолютно неприйнятно, що ст╕льки кра╖н св╕ту дос╕ думають, як протид╕яти терору…


РОБИМО ВСЕ, ЩОБ У НАШИХ ВО╥Н╤В БУЛО Б╤ЛЬШЕ МОЖЛИВОСТЕЙ, Б╤ЛЬШЕ ЗБРО╥; ЦЕ БУДЕ
Звернення Президента Укра╖ни.




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #1 за 03.01.2009 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#1 за 03.01.2009
ВАСИЛЬ ВОВКУН: «ЦЕ НОНСЕНС, КОЛИ НА 17-МУ РОЦ╤ НЕЗАЛЕЖНОСТ╤ УКРА╥НИ ТЕБЕ ЩЕ ДЕСЬ НАЗИВАЮТЬ М╤Н╤СТРОМ-НАЦ╤ОНАЛ╤СТОМ...»

ВАСИЛЬ ВОВКУН: «ЦЕ НОНСЕНС, КОЛИ НА 17-МУ РОЦ╤ НЕЗАЛЕЖНОСТ╤ УКРА╥НИ ТЕБЕ ЩЕ ДЕСЬ НАЗИВАЮТЬ М╤Н╤СТРОМ-НАЦ╤ОНАЛ╤СТОМ...»
М╕н╕стр культури ╕ туризму Василь Вовкун вважа╓, що наступний 2009 р╕к буде складним як для народу, так ╕ для пол╕тикуму, який у 2008-му не виправдав спод╕вань. «Цей пол╕тикум зайнятий собою, а не державотворчими процесами. Пол╕тична нестаб╕льн╕сть перетворилася на банальн╕сть. Непоступлив╕сть, неконцептуальн╕сть, не╕деолог╕чн╕сть взяли гору - ╕ це вже нагаду╓ м╕жусобн╕ феодальн╕ в╕йни», - так охарактеризував в╕н сьогодн╕шню пол╕тичну ситуац╕ю у бл╕ц-╕нтерв’ю з кореспондентом УКР╤НФОРМу.
«Це дуже сумно, за таким станом под╕й можна втратити державу», - продовжив м╕н╕стр, припускаючись думки, що стих╕йн╕сть та легковажн╕сть пол╕тик╕в на тл╕ економ╕чно╖ кризи можуть довести людей до певно╖ точки кип╕ння, викликати досить складн╕ процеси чи нав╕ть певн╕ вибухи, як╕ вже буде неможливо зупинити. «На ц╕й хвил╕ можуть з’явитися пол╕тики ╕ншо╖ формац╕╖, ╕ важко припустити, хто вони будуть», - зазначив Василь Вовкун.
На переконання м╕н╕стра, якогось нового поступу у майбутньому роц╕ можна було б оч╕кувати за умови об’╓днання трьох чинник╕в: нового пол╕тикуму, ╕нтел╕генц╕╖ ╕ представник╕в економ╕чно╖ сфери. «Справд╕, старше покол╕ння за сво╖ заслуги перед державою вже майже приватизувало соб╕ цю державу ╕ укра╖нську ╕дею також - вони тримаються за не╖, вони споживають ╖╖ та н╕кому не передають у спадок», - сказав Василь Вовкун. А нове покол╕ння ╓вропейського мислення, на його думку, на жаль, б╕льше виявля╓ себе в економ╕чн╕й сфер╕ - це нова генерац╕я банк╕р╕в, менеджер╕в великих п╕дпри╓мств ╕ т. д. Що ж до пол╕тики, то молодь хоч ╕ присутня у Верховн╕й Рад╕ ╕ в ╕нших державних структурах, але сьогодн╕ в не╖ в╕дсутня яскраво виражена державницька позиц╕я.
Кр╕м того, на сьогодн╕ ц╕ ел╕ти не досить сформован╕, вони поки що не об’╓днуються - з суб’╓ктивних ╕ об’╓ктивних причин, одною з яких ╓ та, «що Укра╖на - надто велика ╕ ма╓ р╕зн╕ ел╕ти, одн╕ з яких зор╕╓нтован╕ на Зах╕д, тобто на ╓вро╕нтеграц╕ю, ╕нш╕ - на зближення з Рос╕╓ю.
╤ цей чинник працю╓ активно, тут зад╕ян╕ велик╕ сили ╕ велик╕ ресурси».
Саме в╕дображенням пол╕тично╖ нестаб╕льност╕, незавершеност╕ державотворчого процесу, на думку Василя Вовкуна, ╓ ╕ деяк╕ пол╕тичн╕ закиди на адресу м╕н╕стр╕в культури та осв╕ти. «Це нонсенс, коли на 17-му роц╕ незалежност╕ Укра╖ни тебе ще десь називають м╕н╕стром-нац╕онал╕стом - ╕ в як╕й ще держав╕ таке могло б трапитись?», - прозвучало його риторичне запитання.
М╕н╕стр керу╓ться ╕деолог╕╓ю, що нац╕ональна ╕дея - це ╕ ╓ нац╕ональна культура. «Культура - це зброя, яка ╓ дуже сильна у св╕т╕, вона створена для того, щоб захищати св╕й духовний прост╕р. ╤, власне, у захист╕ цього простору ми зробили, можливо, перший см╕ливий поступ», - п╕дкреслив Василь Вовкун, говорячи про здобутки свого м╕н╕стерства у поточному роц╕. «Для нас стратег╕чними речами ╓ нац╕онально-визвольний рух, тема Голодомору, щодо яко╖ ми за один р╕к ╕ в Укра╖н╕, ╕ за ╖╖ межами зробили ст╕льки, ск╕льки дос╕ не робилося за вс╕ роки ╕снування держави», - наголосив в╕н. До того ж, п╕дкреслив м╕н╕стр, вперше за 17 рок╕в у культур╕ стався розрив м╕ж бюджетними статтями споживання ╕ розвитку. «Хоча цей розвиток всього на десяток в╕дсотк╕в почав випереджати споживання, але це був перший прорив», - уточнив Василь Вовкун.
Особисто для себе 2008 р╕к м╕н╕стр-реформатор вважа╓ особливим у сво╖й б╕ограф╕╖. «Думаю, що по╓днання менеджменту ╕ ч╕тко╖ нац╕онально визначено╖ позиц╕╖ дало можлив╕сть усв╕домити всю галузь ╕ ╖╖ проблеми», - сказав в╕н.
На запитання щодо яскравих позитивних под╕й в особистому житт╕ Василь Вовкун, не роздумуючи, в╕дпов╕в: «Родинна под╕я - статус д╕дуся. Ця под╕я номер один - м╕й онук на ╕м’я Андр╕й Вовкун, продовжувач роду, якому трохи б╕льше року. Я, можливо, менше прид╕ляю йому уваги, н╕ж бабуся, яка в╕дв╕ду╓ його кожен день, але це справд╕ дуже важлива особиста под╕я».
«Я хот╕в би, щоб кризов╕ явища, як╕ насуваються, не позначились на с╕мейному достатку жодно╖ укра╖нсько╖ родини. Щоб укра╖нц╕ нарешт╕ не дивилися пол╕тичн╕ шоу, щоб стали здоров╕шими психолог╕чно в╕д пол╕тик╕в, а радше насолоджувалися природою, нац╕ональним культурним продуктом.
Бажаю вс╕м щасливо пережити 2009 р╕к ╕ з оптим╕змом, незважаючи на жодн╕ кризи, творити б╕льше добра ╕ любов╕», - з таким побажанням м╕н╕стр культури звернувся до укра╖нц╕в.

ТИМ ЧАСОМ…

ЗВЕРНЕННЯ ЛЬВ╤ВСЬКО╥ ╤НТЕЛ╤ГЕНЦ╤╥ ЩОДО ЗАЯВ ПРО ЗВ╤ЛЬНЕННЯ М╤Н╤СТР╤В КУЛЬТУРИ ТА ОСВ╤ТИ

Укра╖нський парламент вир╕шив зустр╕ти Новий р╕к ╕ Р╕здвян╕ свята, до яких укра╖нц╕ завжди намагалися прийти з чистими помислами та духовним п╕днесенням, м╕н╕стерським жертвопринесенням. Як не парадоксально серед жертв, пр╕звища яких озвучують л╕дери пол╕тичних парт╕й публ╕чно чи в кулуарах, ╓ «нац╕онал╕сти» В. Вовкун, м╕н╕стр культури, а також м╕н╕стр осв╕ти ╕ науки ╤. Вакарчук, ╕н╕ц╕атор всеохопного незалежного тестування вступник╕в до вищих навчальних заклад╕в. Саме цю ╕н╕ц╕ативу м╕н╕стра п╕дтримало, зг╕дно ╕з соц╕олог╕чними опитуваннями, 72% укра╖нського сусп╕льства, ╕ саме за це в╕н став л╕дером у ном╕нац╕╖ «Революц╕онер року» за верс╕╓ю журналу «Кореспондент». Цей розрив м╕ж думкою громадськост╕ та голосами парламентар╕в спонука╓ до в╕дпов╕д╕ на природне запитання: чи╖ ж тод╕ ╕нтереси представляють вони в укра╖нському парламент╕? Укра╖нська громада делегувала сво╖ голоси парламентарям не для того, щоб вони використовували ╖х як бонус для захисту власних ╕нтерес╕в ╕ пол╕тичних амб╕ц╕й, а для захисту ╖хн╕х прав та ╕нтерес╕в.
Можна розум╕ти реал╕╖ пол╕тичних батал╕й, але недопустимо використовувати як аргумент для усунення з посад м╕н╕стр╕в те, що вони захищають право укра╖нських аб╕тур╕╓нт╕в на прозорий ╕ чесний вступ до вищих навчальних заклад╕в ╕ захищають право укра╖нсько╖ мови та культури на ╖хн╕й повноц╕нний розвиток.

Степан Куб╕в, об’╓днання громадян Льв╕вщини «Фронт зм╕н»; Мирослав Сеник, голова Льв╕всько╖ обласно╖ ради; Борис ╫удзяк, ректор Укра╖нського католицького ун╕верситету; ╤ван Копич, ректор Льв╕всько╖ комерц╕йно╖ академ╕╖; Андр╕й Бокотей, ректор Льв╕всько╖ нац╕онально╖ академ╕╖ мистецтв; Василь Височанський, в. о. ректора Льв╕вського нац╕онального ун╕верситету ╕мен╕ ╤. Франка; Тарас Возняк, головний редактор незалежного культуролог╕чного журналу «╥»; Павло Хобзей, начальник Головного управл╕ння осв╕ти ╕ науки Льв╕всько╖ обласно╖ державно╖ адм╕н╕страц╕╖; Роман ╤ваничук, письменник, лауреат Державно╖ прем╕╖ ╕мен╕ Т. Шевченка; Юр╕й Бобало, ректор Нац╕онального ун╕верситету «Льв╕вська Пол╕техн╕ка» та ╕н.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #1 за 03.01.2009 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6724

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков