Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3539)
З потоку життя (6783)
Душі криниця (3655)
Українці мої... (1497)
Резонанс (1564)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1746)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УКРА╥НА ВИНЕСЛА НА ОБГОВОРЕННЯ В ОБС╢ СИТУАЦ╤Ю В АЗОВО-ЧОРНОМОРСЬКОМУ РЕГ╤ОН╤
Ситуац╕я в Азово-Чорноморському рег╕он╕ вперше винесена на обговорення Форуму безпекового...


УКРЗАЛ╤ЗНИЦЯ ЗАПУСКА╢ ЩЕ 9 ПО╥ЗД╤В З ЧЕРВНЯ
Про це пов╕домили в прес-служб╕ «Укрзал╕зниц╕».


РОС╤Я НАМАГАЛАСЯ З╤РВАТИ "НЕДОРЕЧН╤" ВИСТУПИ ЩОДО КРИМУ В ОБС╢
За словами укра╖нського дипломата, було побоювання, що рос╕йська делегац╕я сво╖ми пост╕йними...


НА ЗДОБУТТЯ ПРЕМ╤╥ ╤МЕН╤ В'ЯЧЕСЛАВА ЧОРНОВОЛА
Держкомтелерад╕о оголошу╓ прийом публ╕цистичних твор╕в на здобуття прем╕╖ ╕мен╕ В'ячеслава...


ПОНАД 100 КРИМЧАН НЕЗАКОННО В╤ДПРАВИЛИ НА В╤ЙСЬКОВУ СЛУЖБУ В РОС╤Ю
Загалом п╕д час весняного призову до арм╕╖ РФ «з суб'╓кт╕в п╕вдня Рос╕╖» будуть...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #51 за 19.12.2008 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#51 за 19.12.2008
З “ЩЕДРО╥” МОСКОВСЬКО╥ РУКИ

У Севастопол╕ на п╕дрив державност╕ д╕╓ чимало шов╕н╕стичних орган╕зац╕й. Через безкарн╕сть вс╕ вони почуваються досить зухвало. Чимало з них об’╓дналися у так званий “Фронт боротьби з НАТО”. Насправд╕ ж вищеназваний “фронт” бореться з ус╕ма проявами державност╕ у м╕ст╕. Збираються вони п╕д ст╕нами Будинку оф╕цер╕в Чорноморського флоту РФ, друкуються в типограф╕╖ часопису “Флаг Родины” того ж таки Чорноморського флоту, керован╕ депутатами м╕ськради в╕д “Русского блока”, комун╕ст╕в, в╕тренк╕вц╕в та Парт╕╖ рег╕он╕в. Й, нарешт╕, замика╓ цю п╕рам╕ду Будинок Москви, котрий намага╓ться перебирати на себе владн╕ повноваження у м╕ст╕.
Вищезгаданий “фронт” и иже с ним” запровадив такий досить дошкульний метод цькування вс╕х невгодних йому ос╕б п╕д назвою “Доска позора”. Збираються на м╕тинг у самому центр╕ м╕ста, тримають плакати з пр╕звищами посадовц╕в, ╖хн╕ми фотограф╕ями чи карикатурами, брудно лаються, погрожують. В ╕нших державах правоохоронц╕ та в╕дпов╕дн╕ служби, що пильнують ╕нтереси держави, вмить якщо б не в╕дправили цих “вельми поважних фронтовик╕в” за ╜рати, то обклали б за п╕дрив державност╕ та порушення прав громадян такими штрафами, що т╕ ще й онукам би перепов╕дали, як не варто чинити в держав╕, де живеш. У нашому ж м╕ст╕, схоже, цих порушник╕в правопорядку викохують та обер╕гають, як священну корову. Особливе м╕сто, особлива ментальн╕сть, особлива безкарн╕сть, особлива безв╕дпов╕дальн╕сть за п╕дрив державност╕, особлив╕ подв╕йн╕ стандарти, перел╕к можна продовжувати безк╕нечно. За 17 рок╕в незалежност╕ держави н╕хто не визначив н╕ меж╕ в╕дпов╕дальност╕, н╕ меж╕ здорового глузду в м╕ст╕, що ма╓ пряме п╕дпорядкування кер╕вництву держави.
На ц╕й саморобн╕й Дошц╕ ганьби вже побував ╕ голова держадм╕н╕страц╕╖ С. Куницин, ╕ його перший заступник В. Казар╕н, там безкарно ганьбили вчител╕в укра╖нсько╖ мови. Цього тижня д╕йшла черга до кер╕вника Управл╕ння осв╕ти м╕ста Миколи Чербаджи та його заступника – Жанни Слюсар. Головн╕ севастопольськ╕ осв╕тяни до НАТО не причетн╕ жодним чином. ╥х шельмують за укра╖н╕зац╕ю. (Доречним буде пояснення: все, що робиться не на користь Рос╕╖, у Севастопол╕ називають укра╖н╕зац╕╓ю).
Минулого тижня Департамент осв╕ти м. Москви, а точн╕ше приналежний до нього “Институт открытого образования” вир╕шив з 12 до 22 грудня за московський кошт провести переп╕дготовку севастопольських вчител╕в рос╕йсько╖ мови та л╕тератури. ╤ байдуже, що в розпал╕ навчальний процес ╕ до кан╕кул – ц╕лих два тижн╕. Охочих до подорож╕ серед навчального року почали п╕дбирати в севастопольських школах самотужки, об╕цяючи безкоштовний про╖зд, харчування, культурну програму тощо.
Прокоментував ╕нцидент начальник м╕ського Управл╕ння осв╕ти та науки Микола Чербаджи:

- Я в╕дбував у в╕дрядження до Одеси, на нараду кер╕вник╕в осв╕ти областей Укра╖ни, коли мен╕ зателефонували з Будинку Москви з вищезгаданою пропозиц╕╓ю. Нагадавши сп╕врозмовниц╕, що за в╕кном середина грудня й навчальний процес н╕хто не в╕дм╕няв, я запропонував дочекатися кан╕кул. Але й тод╕ без оф╕ц╕йного звернення до кер╕вництва м╕ста не об╕йдеться. А зараз я не п╕дпишу наказ на в╕дправлення жодно╖ людини. Уявля╓те, вони не звернулися н╕ до м╕ського, н╕ до районних в╕дд╕л╕в осв╕ти, вони просто п╕шли по школах. ╤накше як вербуванням я не можу цей факт назвати. П╕сля цього з’явився лист з Департаменту осв╕ти Москви на ╕м’я С. Куницина. Але й п╕сля листа я запропонував будь-як╕ заходи проводити поза межами навчального процесу, на кан╕кулах.
Таким чином, ми з Жанною Валер╕╖вною потрапили на так звану “Доску позора”. Але я не збираюся на тих пол╕тикан╕в працювати. Яка в нас укра╖н╕зац╕я? На в╕дм╕ну в╕д Донецька, де 65% учн╕в вивчають вс╕ предмети укра╖нською, Одеси, де таких учн╕в – 75%, в нас таких учн╕в – всього 4%. Жоден з батьк╕в не прийшов до мене з вимогою, аби його дитина не вивчала мову, а т╕льки навпаки. Саме такий стан справ у наших школах цих пан╕в ╕ драту╓. ╢ велике бажання переломити ситуац╕ю, на це кидають чимал╕ кошти. Ц╕лковито ФСБ-шн╕ справи. Скаж╕ть мен╕, будь ласка, буде хтось викидати купу грошей на квитки, проживання та утримання людей два тижн╕ в Москв╕ без будь-яко╖ мети? Отож!
Схоже, що лише наше “отож” ми й можемо сьогодн╕ протиставити втручанню держави-сус╕да в ус╕ сфери нашого життя. А все в╕д безкарност╕ ╖╖ засланих чи найнятих “фронтовичк╕в”. Н╕хто не зна╓, ск╕льки ще фронт╕в ╕ в яких напрямках приготу╓ нам Москва. Там, без сумн╕ву, винах╕дливих виробник╕в нью╕мперських технолог╕й годують з щедро╖ руки. З т╕╓╖ ж щедро╖ руки щось перепада╓ й нашим б╕йцям невидимого фронту...

Л╕д╕я Степко.
м. Севастополь.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #51 за 19.12.2008 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6663

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков