Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4442)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4115)
Українці мої... (1657)
Резонанс (2107)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1842)
Крим - наш дім (1022)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (305)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (201)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
«ФАРС НА БОЛОТАХ»: п╕сля 17 березня пут╕н ма╓ стати «так званим президентом»
Як╕ ще зм╕сти та смисли можна знайти в беззм╕стовних рос╕йських «виборах»...


ПОСЛАННЯ ПУТ╤НА ПАРЛАМЕНТУ ТА ПОХОРОН НАВАЛЬНОГО
Як вони характеризують стан кремл╕вського режиму…


ЗАЛУЖНИЙ ПРОКОМЕНТУВАВ ДРУГУ Р╤ЧНИЦЮ НАПАДУ РФ НА УКРА╥НУ
Генерал подякував ус╕м, хто у ц╕ хвилини на пол╕ бою боронить нашу державу…


НА КИ╥ВЩИН╤ В╤ДКРИЛИ МЕМОР╤АЛ «ХРЕСТ ГЕРО╥В»
М╕сцем встановлення мемор╕алу не випадково обрано Вишгород, адже саме на його пагорбах було...


П╤ДТРИМУВАТИМЕМО УКРА╥НУ, ЧОГО Б ЦЕ НЕ КОШТУВАЛО. МИ НЕ МОЖЕМО ДОЗВОЛИТИ РОС╤╥ ВИГРАТИ ЦЮ В╤ЙНУ
П╕я Каума, президентка Парламентсько╖ асамбле╖ ОБС╢…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #51 за 19.12.2008 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#51 за 19.12.2008
ДОРОГАМИ НАД╤Й ╤ РОЗЧАРУВАНЬ

В╕длуння под╕╖

Трет╕й «Конгрес укра╖нц╕в Севастополя» в╕дбувся через 14 рок╕в п╕сля другого...

Перш╕ сумн╕ви щодо справжн╕х нам╕р╕в ╕н╕ц╕атор╕в проведення конгресу укра╖нц╕в Севастополя виникли у мене на першому ж орган╕зац╕йному зас╕данн╕ з його проведення. Кер╕вник Богдан Мороз пов╕домив десятьом запрошеним пост╕йним актив╕стам однойменно╖ орган╕зац╕╖, що в╕н гаряче прагне комусь передати печатку та документи орган╕зац╕╖. Його заступник Юр╕й Тимощук, почувши конструктивн╕ пропозиц╕╖ в╕д фах╕вц╕в, в╕др╕зав: «Ми з╕брались тут не для дискус╕й». Побачивши закрит╕сть ╕н╕ц╕атор╕в до сприйняття ╕нших погляд╕в, в╕дсутн╕сть концепц╕╖ д╕яльност╕ конгресу ╕ нерозум╕ння глобальност╕ поставлених завдань, на наступне зас╕дання с╕м з десяти учасник╕в першого не прийшли.
Як показали подальш╕ под╕╖, оргком╕тет спрямував свою п╕вторам╕сячну д╕яльн╕сть у першу чергу на досягнення достатньо╖ к╕лькост╕ учасник╕в майбутнього заходу.

БЕЗ ОРГАН╤ЗАЦ╤ЙНО╥ КУЛЬТУРИ

Щодо само╖ орган╕зац╕╖ з╕брання у в╕ч╕ кидались в╕дразу к╕лька сутт╓вих помилок.
Запрошення, яке було надруковане орган╕заторами, акцентувало, що цей зах╕д проводиться за п╕дтримки ВО «Свобода». Назва самого заходу була надрукована невеличкими л╕терами, а емблему конгресу краще було розглядати п╕д м╕кроскопом. Через це дом╕нуюче зм╕шування парт╕йних ╕нтерес╕в з громадськими було багато нар╕кань з боку тих, кого запрошували до участ╕, ╕ вони ╕гнорували зах╕д.
Невдало, практично по дороз╕ до залу, поставили столи для ре╓страц╕╖ учасник╕в, що створило тисняву. Можлив╕сть уникнути цього була – досить було розм╕стити ╖х дещо в сторон╕. Так само через тисняву ╕ невдале розм╕щення практично не оглянутими залишились стенди ╕з фотограф╕ями укра╖нського життя в Севастопол╕ час╕в незалежност╕. Тому т╕льки фах╕вц╕ пом╕тили, що огляд дилетантськи зроблено╖ виставки починався з фотограф╕╖ людини, яка проявила ╕н╕ц╕ативу цю експозиц╕ю зробити. Про тенденц╕йн╕сть ╕ безп╕дставну суб’╓ктивн╕сть при п╕дбор╕ матер╕ал╕в - ╕ншим разом ╕ в ╕нш╕й аудитор╕╖.
Учаснику ╕з запрошенням видавався лише невеличкий клаптик паперу з пр╕звищем та ре╓страц╕йним номером, який називався мандатом – очевидно, для голосування. Н╕ тез зв╕тно╖ допов╕д╕, н╕ проект╕в резолюц╕╖, н╕ пропозиц╕й до нового складу конгресу чи громадсько╖ ради роздано не було. Не були надрукован╕ анкети для учасник╕в задля збору пропозиц╕й з покращення роботи орган╕зац╕╖. Прибул╕ на зах╕д журнал╕сти даремно оч╕кували на прес-рел╕з, не було ╕ прес-конференц╕╖.
 На стол╕ безкоштовно можна було взяти газети всеукра╖нського об’╓днання «Свобода» та севастопольсько╖ орган╕зац╕╖ «╢диного центру». Кримська «Свобода» ф╕нансово п╕дтримала проведення конгресу. Трохи осторонь роздавали газету «Севастопольський Бриз» – орган м╕сцевого осередку БЮТ, звернення Прем’╓р-м╕н╕стра Укра╖ни Юл╕╖ Тимошенко з приводу створення ново╖ коал╕ц╕╖ та наповнене суттю ╕ оптим╕змом в╕тання в╕д севастопольсько╖ парт╕╖ «Батьк╕вщина» делегат╕в ╕ гостей конгресу. За вчасн╕, доц╕льн╕ ╕ розумн╕ матер╕али хочеться прив╕тати людей, в╕дпов╕дальних в парт╕╖ за цю д╕лянку роботи.
Прикро констатувати, що державний прапор Укра╖ни з тризубом так ╕ залишився стояти не розгорнутим у фой╓ ╕ на сцен╕ його не було.

ЛЮДИ НЕ ВИНН╤

 Рад╕сть севастопольц╕в та гостей, яких з╕брав конгрес, важко описати. Прив╕тання, ручкання, коротк╕ дов╕дки про життя та справи, численн╕ усм╕шки просто заповнили фой╓ Д╕лового ╕ культурного центру, де проводився зах╕д. Ус╕х нас традиц╕йно в╕тав п╕снями народний укра╖нський хор п╕д кер╕вництвом В╕ктора Ковальчука. М╕л╕ц╕я забезпечила порядок перед входом, а виступи укра╖нофоб╕в, швидше за все, не планувались. Пригадався попередн╕й конгрес, коли севастопольц╕, громадяни Укра╖ни, змушен╕ були проходити через шеренгу правоохоронц╕в, через яку проривались неадекватн╕ шов╕н╕сти. На в╕дпов╕дальн╕й посад╕ контролера перед входом до залу зас╕дань був оф╕цер у цив╕льному одяз╕, який сумл╕нно виконав св╕й добров╕льний обов’язок.
 Власне, зах╕д почався ╕з зап╕зненням майже на 40 хвилин. Ця прикр╕сть стала дорогоц╕нною втратою часу орган╕заторами.
 Конгрес розпочався з молитви ╕ благословення його роботи священиками укра╖нських церков. Учасники засп╕вали г╕мн Укра╖ни.
 Голова громадсько╖ орган╕зац╕╖ «Конгрес укра╖нц╕в Севастополя» Богдан Мороз оголосив прив╕тання в╕д першого командувача ВМС Б. Кожина, в╕д Молод╕жного нац╕онал╕стичного конгресу, голови товариства «Укра╖на-Св╕т» ╤. Драча, Нац╕онального фронту порятунку Укра╖ни. Вс╕ вони побажали пл╕дно╖ роботи конгресу. Ведучий проголосив склад презид╕╖, яка достроково зайняла сво╖ м╕сця, призначив себе головуючим, отримав автоматичну згоду залу, так само автоматично були обран╕ члени л╕чильно╖ ком╕с╕╖, яка не л╕чила, та секретар╕ату, одинок╕ члени якого стали на якийсь час коректорами.
 Виявилось, що порядок денний з╕брання зазнав сутт╓вих зм╕н, зам╕нен╕ оголошен╕ у запрошенн╕ допов╕дач╕, зм╕нено теми виступ╕в. Головуючий пов╕домив, що на заход╕ заре╓струвались 327 ос╕б.
 У сво╓му зв╕т╕ Б. Мороз пов╕домив, що орган╕зац╕я «Конгрес укра╖нц╕в Севастополя» була створена ╕ оф╕ц╕йно заре╓стрована 2005 р. - «сама назва говорить, чим повинна займатись ця громадська орган╕зац╕я».
 Я почув про ╖╖ ╕снування на початку 2007 року, коли брав участь у п╕дготовц╕ ╕н╕ц╕йованого нею «круглого столу»: «Майбутн╓ Севастопольсько╖ громади у склад╕ Укра╖нсько╖ пол╕тично╖ нац╕╖» 11 лютого 2007 року. Ця под╕я мала в╕дчутний позитивний резонанс у м╕ст╕.
 Дивно, але н╕ на з╕бранн╕, н╕ напередодн╕ п╕д час прямого еф╕ру на ТРК «Бриз» ВМС ЗС Укра╖ни Богдан ╤ванович чомусь не згадав цього правдивого усп╕ху в д╕яльност╕ орган╕зац╕╖. Натом╕сть з допов╕д╕ ми довго слухали, як важко було вести бюрократичне листування п╕сля сумнов╕домих нец╕льових витрат субвенц╕╖ 2006 р. на розвиток укра╖нсько╖ культури ╕ мови в Севастопол╕ у розм╕р╕ 9 м╕льйон╕в гривень. ╤ з допов╕д╕
п. Мороза було зрозум╕ло – це було ╓диним д╕янням конгресу. Але ж вся ╕стор╕я з дерибаном субвенц╕╖ публ╕кувалась в газет╕ та представлена на сайт╕ «Укра╖нське життя у Севастопол╕» ╕ вигляда╓ не такою приватизованою, як у допов╕д╕! Згадан╕ ним ╕сторичн╕ передумови здобуття незалежност╕, ╕нформац╕я про ╕стор╕ю написання г╕мну Укра╖ни, теоретичн╕ дан╕ про значення нац╕онал╕зму, зрозум╕ло, до д╕яльност╕ орган╕зац╕╖ за зв╕тний пер╕од мали непряме в╕дношення.
 А так╕ заклики оратора як: «севастопольц╕ повинн╕ почувати себе господарями ц╕╓╖ земл╕» чи «треба подолати контраст м╕ж ун╕версальним статусом ╕ реальними можливостями в сьогодн╕шн╕х умовах» не могли запалити публ╕ку. «Було нудно», - як сказав один ╕з учасник╕в заходу про зв╕тну допов╕дь.
 Н╕ формально, н╕ фактично не запропонувавши н╕ план╕в роботи, н╕ яко╖сь концепц╕╖ д╕яльност╕, п. Мороз апелював до присутн╕х: «В зал╕ сидить розуму палата» ╕ зажадав пропозиц╕й в╕д ╕нших.
 Одним ╕з недол╕к╕в орган╕зац╕╖ заходу вважаю зм╕шування жанр╕в – м╕ж виступами з трибуни лунали художн╕ виступи хор╕в ╕ бандуристок. Тобто, оргком╕тет обрав далеко не д╕ловий формат проведення конгресу. Сл╕д додати, що сп╕вали значно краще ╕ профес╕йн╕ше, н╕ж деяк╕ говорили…
 Бездоганним був виступ доктора б╕олог╕чних наук Олександра Супруновича про небезпеку буд╕вництва «Авл╕тою» вуг╕льного терм╕налу на П╕вн╕чн╕й сторон╕ м╕ста.
 В╕д севастопольсько╖ м╕сько╖ ради, «яка н╕коли не в╕докремлювала себе в╕д укра╖нц╕в», учасник╕в конгресу прив╕тав ╖╖ заступник Юр╕й Дойн╕ков. Ще в╕н пов╕домив, що м╕ськрадою «багато робиться для розвитку укра╖нсько╖ мови ╕ культури». С╕мферополець Петро Вольвач влучно охрестив виступ депутата словами «заколисуюча допов╕дь».
 Користуючись нагодою, автор допису спробував отримати в╕дпов╕дь в╕д згаданого кер╕вника м╕ськради на найважлив╕ше запитання сьогодн╕шнього укра╖нського Севастополя: «Чи припинить м╕ськрада блокування буд╕вництва укра╖нсько╖ школи-колег╕уму?». «Якщо ╓ потреба – я дам в╕дпов╕дь на вс╕ запитання», – це слова п. Дойн╕кова.

«У НАС НЕ ПЕРЕДБАЧЕНО ДИСКУС╤╥»
 – ц╕ далеко не демократичн╕ слова сказав, як в╕др╕зав, ведучий п. Богдан Мороз. Отако╖! Що ж поганого в тому, що представник антиукра╖нсько╖ м╕ськради, який прийшов на з╕брання укра╖нц╕в, дасть публ╕чну в╕дпов╕дь на важливе питання? Чи це така у нас специф╕чна демократ╕я? Нав╕що ж тод╕ було пропонувати присутн╕м брати участь в обговоренн╕ ╕ вносити пропозиц╕╖?
 Депутату н╕чого не залишалось, окр╕м як вибачитись за неможлив╕сть в╕дпов╕сти через заборону ведучого. В╕н подарував йому книжечку ╕ виступи продовжились дал╕.

ВАЖЛИВО БАЧИТИ Р╤ЗНИЦЮ М╤Ж ФАНТАЗ╤ЯМИ ╤ РЕАЛЬН╤СТЮ

 Переслуховую диктофонн╕ записи деяких виступ╕в, чую – «треба», «потр╕бно», «на жаль», «повинн╕», «ма╓ бути» – найчаст╕ше вживан╕ слова. Фантазуючи про геопол╕тичн╕ питання та впадаючи в теоретизування, оратори явно перевищували р╕вень сво╓╖ компетентност╕, забували про лог╕ку та структурован╕сть заявлених допов╕дей, припускались непродуманих асоц╕ац╕й та пор╕внянь, говорили банальност╕, а тому ╖хн╕й зм╕ст не витриму╓ жодно╖ критики. Не вс╕ бачили р╕зницю м╕ж реальн╕стю ╕ фантаз╕ями. Можливо, через це за годину-п╕втори зал зас╕дань покинуло б╕льше сотн╕ учасник╕в та гостей конгресу.
 З╕брали овац╕╖, в основному, гост╕ – колишн╕й депутат ВР Укра╖ни ╢вген Лупаков, письменник ╕ рух╕вець, колишн╕й севастополець Леон╕д Пилунський. Сво╖м емоц╕йним ╕ патр╕отичним виступом м╕цно тримав увагу присутн╕х свободовець Едуард Леонов.
 Виступ в╕домого вченого-симиренкознавця, голови Кримського в╕дд╕лення Наукового товариства ╕м. Шевченка, активного громадського д╕яча, академ╕ка Петра Вольвача, на мою думку, як ╕ на думку десятка мо╖х сп╕врозмовник╕в, був найкращим ╕ повноц╕нним. Учасники конгресу жваво погодились ╕з тезою оратора: «Як у роки в╕йни радянське командування покинуло геро╖чних захисник╕в м╕ста, так сьогодн╕ укра╖нська влада покинула Крим ╕ покинула Севастополь». Дуже актуально прозвучала цитата з мудрого Ганд╕: «╤нтел╕генц╕я, вихована окупантами ╕ чужою мовою – найб╕льший ворог народу».

ПОЗИТИВНЕ ГОЛОСУВАННЯ – СПРАВА ТЕХН╤КИ ВЕДУЧОГО

 Резолюц╕я збор╕в в одному екземпляр╕ ╕ з голосу не стала лог╕чним результатом виступ╕в чи обговорення допов╕д╕, бо складена була задовго до цього. А командний тон, яким вона була зачитана, зовс╕м не додавав ╖й ваги, хоча ╕ було порушено важлив╕ питання сьогодення. Здивування викликав той факт, що в╕дразу орган╕затори похвалили д╕яльн╕сть м╕сько╖ державно╖ адм╕н╕страц╕╖ (в╕д СМДА, до реч╕, не було н╕ допов╕дач╕в, н╕ в╕тань). Були висунут╕ також еколог╕чн╕ вимоги щодо неприпустимост╕ буд╕вництва вуг╕льного терм╕налу, запропоновано провести м╕тинг протесту у лютому (!) 2009 р. Ще для не створено╖ ╕ не проголосовано╖ громадсько╖ ради вже вимагали прим╕щення для роботи.
 Аналог╕чн╕ р╕шення продублював ще один оратор. Цей безлад в орган╕зац╕╖ заходу здивував, але громада витримала ╕ вислухала. Владним структурам м╕ста ╕ держави ╕ ще якимсь невизначеним виконавцям були роздан╕ завдання.
 Шкода, що на з╕бранн╕ не пролунала акцентована тривога про стан ╕нформац╕йного простору в Севастопол╕ та Криму ╕ ще багато важливих питань.
 Ведучий Богдан Мороз зачитав розлоге звернення до кер╕вництва кра╖ни стосовно перебування ЧФ на територ╕╖ Укра╖ни з важливими тезами. „Звол╕кання з проведенням тотального опису земель ╕ майна, що перебувають в оперативному управл╕нн╕ в╕йськових формувань Рос╕йсько╖ Федерац╕╖, спричиня╓ в╕дчутн╕ економ╕чн╕, еколог╕чн╕, соц╕ально-пол╕тичн╕ втрати не лише Севастополя, а вс╕╓╖ Укра╖ни. В╕дсутн╕сть контролю за к╕льк╕стю, станом, умовами збер╕гання бо╓запас╕в ╕ техн╕ки прихову╓ серйозну небезпеку для мешканц╕в Севастополя”… „Сьогодн╕ жоден експерт не наважу╓ться стверджувати, що в бойових арсеналах та сховищах Чорноморського флоту повн╕стю в╕дсутня зброя масового ураження, перебування яко╖ на територ╕╖ Укра╖ни заборонено м╕ждержавною угодою”… „Так╕ сумн╕ви посилюються пост╕йним небажанням командування ЧФ РФ допустити будь-як╕ ╕нспекц╕╖ чи ком╕с╕╖ для встановлення не лише к╕лькост╕ та зразк╕в бо╓припас╕в, а й ╖хнього стану та умов збер╕гання”.
 А дал╕, п╕сля попередження чергового про те, що до к╕нця орендованого часу залишилось 5 хвилин, було енерг╕йно зачитано 15 пр╕звищ майбутнього ком╕тету, головою «Конгресу укра╖нц╕в Севастополя» безальтернативно був переобраний Богдан Мороз, на прохання якого ком╕тету (читай – Морозу) було доручено створити Громадську Раду «з невипадкових людей» ╕ довести ╖╖ склад до ЗМ╤. Н╕чого соб╕!

КОНГРЕС ПРОВЕЛИ. ЩО ДАЛ╤?

 Нав╕ть така лег╕тим╕зац╕я кер╕вництва орган╕зац╕╖ великим з╕бранням поклада╓ на ╕н╕ц╕атор╕в велику в╕дпов╕дальн╕сть перед громадою, ╕ хочеться, незважаючи н╕ на що, побажати вдалого переходу в╕д стану ╕м╕тац╕╖ бурхливо╖ д╕яльност╕ до досягнення якихось реальних результат╕в – хай невеликих, але перемог, ╕ нав╕ть не перемог, а просто результат╕в роботи. Д╕яти без план╕в роботи, без концепц╕╖, зрозум╕ло, не можна. ╤ конкретизувати треба негайно.
 Упевнений, що найефективн╕шою формою д╕яльност╕ для «Конгресу укра╖нц╕в Севастополя», з огляду на, хай ╕ ╓диний, зазначений усп╕х, може стати сер╕я тематичних «круглих стол╕в», присвячених проблемам осв╕ти, культури, еколог╕╖ чи ╕нших питань. Саме залученням фах╕вц╕в можна уникнути марнування дорогоц╕нного часу.
 Зрозум╕ло, що ╓ й ╕нш╕ ефективн╕ заходи, але для ╖хнього застосування треба дозволити дискус╕╖ в орган╕зац╕╖ та вт╕лення реальних пропозиц╕й. Тод╕ ╕ люди п╕дтягнуться.
 Добре було б ╕ зробити правильн╕ висновки з критичних зауважень ╕ проводити заходи з вищими демократичними стандартами.

 Микола ВЛАДЗ╤М╤РСЬКИЙ.
Фото автора.

ЗА ╢ДНАННЯ УКРА╥НЦ╤В КРИМУ

 Як уже пов╕домляла «Кримська св╕тлиця», у С╕мферопол╕ ряд укра╖нських громадських орган╕зац╕й ╕н╕ц╕юють проведення навесн╕ наступного року Конгресу Укра╖нсько╖ громади Криму з метою ╓днання укра╖нц╕в автоном╕╖, патр╕отичних та демократичних сил для захисту сво╖х конституц╕йних прав, задля утвердження укра╖нсько╖ державност╕.
 15 грудня в╕дбулося зас╕дання Оргком╕тету з проведення Конгресу. Була заслухана ╕нформац╕я про участь делегац╕╖ Укра╖нсько╖ громади Криму в Конгрес╕ укра╖нц╕в м. Севастополя, що в╕дбувся 13 грудня цього року, також розглянут╕ питання щодо орган╕зац╕йного забезпечення проведення Конгресу Укра╖нсько╖ громади Криму. Для того, щоб зах╕д цей пройшов орган╕зовано, ефективно, д╕╓во, потр╕бно його добре спланувати, ╕, звичайно ж, не повторювати тих помилок та недоробок, про як╕, зокрема, говориться вище.
 До Оргком╕тету з п╕дготовки та проведення Конгресу Укра╖нсько╖ громади Криму на сьогодн╕ запрошен╕: Хмеловський Владислав Григорович, голова Укра╖нсько╖ громади Криму - голова Оргком╕тету; Смолян╕нов Петро Васильович, голова Л╕ги етн╕чних укра╖нц╕в „Лелека” - заступник голови Оргком╕тету; Безкоровайний Богдан Миколайович, голова Науково-творчого товариства ╕мен╕ Василя Безкоровайного - заступник голови Оргком╕тету; Стефанюк Василь Степанович, заступник голови Товариства “Укра╖на-Св╕т”; Носоненко Над╕я Олександр╕вна, голова Кримсько╖ орган╕зац╕╖ Всеукра╖нського об’╓днання ветеран╕в; Н╕кола╓нко Олекс╕й Дмитрович, головний отаман Кримського округу Укра╖нського козацтва; Дубровський Микола Федорович, голова Товариства в╕дродження укра╖нсько╖ нац╕╖; ╤ванов Анатол╕й Йосипович, заступник голови Л╕ги етн╕чних укра╖нц╕в „Лелека”; Гнат╕в Ольга Богдан╕вна, голова Кримсько╖ ф╕л╕╖ Педагог╕чного товариства ╕мен╕ Григор╕я Ващенка; Качула В╕ктор Володимирович, головний редактор газети „Кримська св╕тлиця”; Лукашенко В╕ктор Володимирович, голова Кримсько╖ ф╕л╕╖ М╕жнародно╖ орган╕зац╕╖ „Укра╖на та св╕тове укра╖нство”; Волобу╓в ╤ван Михайлович, заступник голови Сумського земляцтва в Криму; Овчарук Василь Леонт╕йович, голова Кримсько╖ орган╕зац╕╖ КУН; ╢рмаков Владислав Енверович, голова Кримсько╖ орган╕зац╕╖ УРП „Собор”.
Оргком╕тет в╕дкритий до участ╕ та сп╕впрац╕ вс╕х укра╖нц╕в Криму. Контактний телефон: (8-050) 498-38-49; e-mail: ugk-kongres@ukr.net.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #51 за 19.12.2008 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6660

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков