Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3539)
З потоку життя (6783)
Душі криниця (3655)
Українці мої... (1497)
Резонанс (1564)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1746)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УКРА╥НА ВИНЕСЛА НА ОБГОВОРЕННЯ В ОБС╢ СИТУАЦ╤Ю В АЗОВО-ЧОРНОМОРСЬКОМУ РЕГ╤ОН╤
Ситуац╕я в Азово-Чорноморському рег╕он╕ вперше винесена на обговорення Форуму безпекового...


УКРЗАЛ╤ЗНИЦЯ ЗАПУСКА╢ ЩЕ 9 ПО╥ЗД╤В З ЧЕРВНЯ
Про це пов╕домили в прес-служб╕ «Укрзал╕зниц╕».


РОС╤Я НАМАГАЛАСЯ З╤РВАТИ "НЕДОРЕЧН╤" ВИСТУПИ ЩОДО КРИМУ В ОБС╢
За словами укра╖нського дипломата, було побоювання, що рос╕йська делегац╕я сво╖ми пост╕йними...


НА ЗДОБУТТЯ ПРЕМ╤╥ ╤МЕН╤ В'ЯЧЕСЛАВА ЧОРНОВОЛА
Держкомтелерад╕о оголошу╓ прийом публ╕цистичних твор╕в на здобуття прем╕╖ ╕мен╕ В'ячеслава...


ПОНАД 100 КРИМЧАН НЕЗАКОННО В╤ДПРАВИЛИ НА В╤ЙСЬКОВУ СЛУЖБУ В РОС╤Ю
Загалом п╕д час весняного призову до арм╕╖ РФ «з суб'╓кт╕в п╕вдня Рос╕╖» будуть...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 28.11.2008 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#48 за 28.11.2008
НАВ╤ЩО ВАМ ЗБРОЯ - ЧИТАЙТЕ СУНЬ ЦЗИ!

СЛОВО - ЗБРОЯ!

Павло Сущенко у № 31 в╕д 1 серпня у КС написав статтю «Мирне» вбивство – в╕йна чи мир?». У продовження ц╕╓╖ теми можна провести пошук у мереж╕ ╕нтернет ╕ натрапити на древн╕ ц╕кав╕ методи ведення в╕йни.
Про те, що на арен╕ пол╕тично╖ боротьби в наших сус╕д╕в у Рос╕йськ╕й федерац╕╖ “идет война народная” - можем прочитати на сайт╕ http://gold01.narod.ru/index.files/Page546.htm.
“ Суть профессионально организованной психологической войны изложена в наставлениях древнекитайского философа и военного деятеля Сунь Цзи (VI век до н. э.),” - твердить автор.
В Укра╖н╕ ми можемо бачити т╕ ж сам╕ ознаки боротьби. ╥х детальн╕ше описав у польськ╕й статт╕ «МАН╤ПУЛЯЦ╤Я. ПРОВОКАЦ╤Я. ДЕЗ╤НФОРМАЦ╤Я” (http://www.freewebs.com/polsko) GRZEGORZ GУRNY. В╕н також процитував цього древнього д╕яча ╕ виклав старовинн╕ правила, як╕ пояснюють под╕╖.
Сунь Цзи був ген╕альним в╕йськовим стратегом, який жив 25 стол╕ть тому в Кита╖. Керував в╕йськом короля Вей, здобуваючи виключно одн╕ перемоги.
 Сво╖ роздуми виклав у книз╕ «Мистецтво в╕йни», яка, як зна╓мо ╕з переказ╕в, в╕дома була японським правителям ще у V╤╤╤ стол╕тт╕. «Т╕, хто ╓ знавцями мистецтва в╕йни, перемагають арм╕╖ без бою, здобувають м╕ста без кличу на штурм ╕ перемагають державу без довготривалих д╕й, - писав Сунь Цзи ╕ додавав: вашою метою повинно бути завоювання в стан╕ незнищеному того, що знаходиться п╕д сонцем. В цей спос╕б ваш╕ в╕йська залишаться не виснаженими, а ваша перемога буде ц╕лковитою. Оце мистецтво переможно╖ стратег╕╖».
При цьому Сунь Цзи подавав “13 золотих правил”, як досягати безкровних перемог (курсивом у дужках - наш╕ коментар╕):

1. Дискредитуйте усе добре в кра╖н╕ противника. (Спроби знец╕нення наших п╕сень, традиц╕й, ╕стор╕╖, геро╖в - систематичне явище).
2. Втягуйте представник╕в правлячого прошарку противника у злочинн╕ афери. (Укра╖на на «почесному» 134-му м╕сц╕ в св╕т╕ ╕з 180 кра╖н, за р╕внем корупц╕╖, яка у нас ма╓ назву «галопуюча». Про це говориться в щор╕чному зв╕т╕ м╕жнародно╖ антикорупц╕йно╖ орган╕зац╕╖ «Transparency International» зг╕дно з http:// ua.glavred.info/archive/2008/09/23/135302-15.html).
3. Паплюжте добре ╕м’я вожд╕в. ╤ у в╕дпов╕дн╕м момент╕ киньте ╖х на глум земляк╕в. (Чутки та матер╕али ЗМ╤, виступи депутат╕в-зрадник╕в Укра╖ни, що паплюжать Президента - щоденн╕ явища нашого буття).
4. Користуйтеся сп╕впрацею з ╕стотами найп╕дл╕шими ╕ найв╕дразлив╕шими. (Холу╖, як╕ св╕домо чи несв╕домо захищають ╕нтереси неукра╖нськ╕, повинн╕ знати, за кого ╖х «тримають» ╖хн╕ володар╕).
5. Дезорган╕зуйте вс╕лякими способами д╕яльн╕сть уряду противника. (Як чиновники зам╕сть виконання сво╖х обов’язк╕в паплюжать один одного та в пол╕тику л╕зуть - бачимо).
6. Зат╕вайте сварки ╕ незгоди м╕ж громадянами ворожо╖ кра╖ни. (Д╕лили нас ╕ на Сх╕д та Зах╕д, ╕ на “промышленный и непромышленный регионы”, с╕яли м╕жконфес╕йну та м╕жнац╕ональну ворожнечу).
7. Бунтуйте молодих проти старих. (Ця позиц╕я недругами Укра╖ни усп╕шно викону╓ться).
8. Паплюжте традиц╕╖ ваших противник╕в. (це пом╕тно. ╤ нин╕шн╕й Президент протисто╖ть-таки, як може, цим ворожим завданням, хоча, на жаль, ма╓ ще недостатню п╕дтримку сп╕вв╕тчизник╕в).
9. Перешкоджайте нормальному постачанню у ворожих в╕йськах та п╕дтриманню в них порядку. (Для прикладу звернемо увагу на патр╕отичну пропаганду телеканал╕в Рос╕╖. Поц╕кавимось, чи хочуть наш╕ юнаки до в╕йська. А в радянськ╕ часи ╕шли ╕з горд╕стю, заяви добровольцями в Афган╕стан писали. Згада╓мо пов╕домлення про недоф╕нансування в╕йськ, в╕дправку л╕так╕в та ╕ншо╖ арм╕йсько╖ техн╕ки у брухт, розбазарювання флоту. Очевидно, ╕ноземц╕ спрацювали усп╕шн╕ше укра╖нсько╖ влади).
10. Послаблюйте волю до бою ворожих в╕йськ за допомогою зм╕стовних п╕сень та музики. (Тут ╕ «шедеври» В╓рки Сердючки, ╕ засилля рос╕йсько╖ поп-культури. У «маршрутках» - як не огидна за зм╕стом п╕сня про “ночную бабочку”, то шансон про ненависть до тюремного охоронця).
11. П╕д╕шл╕ть ╖м ж╕нок легко╖ повед╕нки, щоби зак╕нчити справу деградац╕╖. (Згада╓мо 90-т╕, коли найпопулярн╕шими профес╕ями були рекетир ╕ пов╕я, що в╕дбува╓ться тепер - не аф╕шують).
12. Не економте н╕ на грошах, н╕ на об╕цянках, бо вони принесуть прекрасн╕ результати. Не жал╕йте грошей, бо грош╕, в╕ддан╕ в цей спос╕б, повертаються стократно. (Хто не чув солодких об╕цянок чужих холу╖в, яких непогано п╕дгодовують? Перед радянською окупац╕╓ю в 1939 р. теж була розгорнута прекрасна пропаганда “солодкого” життя труд╕вник╕в Радянського Союзу. Хто ж не отримував передвиборних “подарунк╕в” чи не зна╓, ск╕льки кошту╓ депутатський мандат?).
13. Будьте щедр╕ на пропозиц╕╖ та подарунки для придбання ╕нформац╕╖ та сп╕льник╕в. Майте скр╕зь сво╖х шпигун╕в. (╥х Сунь Цзи вид╕лив ц╕лих п’ять категор╕й.
╤ ╖хню активну д╕яльн╕сть ми бачимо в антидержавн╕й пропаганд╕ укра╖нських ЗМ╤ ╕ в безд╕яльност╕ чиновник╕в, що, порушуючи прийняту присягу, «н╕чого не пом╕чають», про╖даючи наш╕ податки. Провокатори безкарно фарбуються у кольори нац╕онально-визвольних рух╕в з метою дискредитац╕╖ справжн╕х патр╕от╕в. Це ми бачимо занадто часто. Характерна ознака провокатор╕в - голосн╕ше вс╕х кричать «бийте ... жид╕в чи москал╕в, татар чи хохл╕в, “б╕ло-блакитних” чи “помаранчевих”).

«Лише людина, що ма╓ в розпорядженн╕ так╕ засоби, може просто використовувати ╖х для того, щоб с╕яти розбрат будь-де. ╤ т╕льки така людина г╕дна керувати ╕ в╕ддавати накази. Це - скарб для правителя ╕ оплот держави», - цими словами Сунь Цзи п╕дсумував св╕й пол╕тичний кодекс.
Кр╕м того, Сунь Цзи написав: «В ц╕лому в╕йськове мистецтво засноване на обман╕ та створенн╕ ╕люз╕╖». Тому усп╕х битви м╕ж силами арм╕╖ визнача╓ використання таких метод╕в, а також дез╕нформац╕╖, ман╕пуляц╕╖ та провокац╕╖.
До реч╕, свого часу цими «13 золотими правилами» Чинг╕схан «озбро╖в» сво╖х купц╕в, оск╕льки вони мали можлив╕сть зупинятися в будь-якому м╕сц╕ та зустр╕чатися з ус╕ма, кого згодом могли використати «зг╕дно з правилами». Судячи з усього, ц╕ пол╕тичн╕ «купц╕» активно й ефективно д╕ють ╕ дос╕...

╤нтернет-ресурси переглядав ╕ коментував
Борис ТРОЦЮК,
колишн╕й пол╕тв’язень.
м. Червоноград
Льв╕всько╖ област╕.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 28.11.2008 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6588

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков