Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4444)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4116)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2110)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1028)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (308)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (202)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
САВА ╤ ЛАВА
Наш╕ традиц╕╖


«20 ДН╤В У МАР╤УПОЛ╤», ДЖАМАЛА ╤ «КОНОТОПСЬКА В╤ДЬМА»:
Стали в╕дом╕ лауреати Шевченк╕всько╖ прем╕╖…


ПРАВДА ДВО╢СЛОВА
Наш╕ традиц╕╖


ОЧИМА БЕЛЬГ╤ЙСЬКОГО ФОТОГРАФА
На його зн╕мках - чорно-б╕ла пал╕тра Майдану…


МИСТЕЦЬКА «ЗДИБАНКА В «НОР╤»
Виставка в╕дбулася без обмежень ╕ упереджень. В╕дб╕р ╕ цензура були в╕дсутн╕…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 21.11.2008 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#47 за 21.11.2008
ДОЧЕКАЛИСЯ СВ╤ТЛОГО ДНЯ

З╕ святом, «св╕тличани»!

Може, й не надали б ми ц╕й под╕╖ ст╕льки уваги й м╕сця в газет╕, якби не наш╕ читач╕. Бо серед ц╕╓╖ передзимово╖ буденност╕, в╕чно╖ владно╖ кризовост╕, та ще й напередодн╕ завтрашньо╖ тако╖ сумно╖ дати в наш╕й укра╖нськ╕й дол╕ - х╕ба до якихось там свят? Але ще з минулого тижня у редакц╕йному телефон╕ раптом почало лунати: тисяча п’ятсот! Першою прив╕тала «Св╕тлицю» з круглим, п╕вторатисячним номером, родина Огородн╕х з м. Новоукра╖нки К╕ровоградсько╖ област╕. Галина К╕ндрат╕вна розпов╕ла, що читають газету вс╕╓ю с╕м’╓ю вже три роки, ╖╖ чолов╕к, ╢вген Микитович, займа╓ться пол╕тикою, «Св╕тлиця» йому у ц╕й справ╕ - перша пом╕чниця. «Знайте, що ваша газета - золотий фонд укра╖нсько╖ нац╕╖!» - додала на прощання пан╕ Галина.
Згодом озвалися Ольга Степан╕вна Грицина з Льв╕вщини («газета правдива, ц╕кава, патр╕отична»), Михайло Фалагашв╕л╕ з Ки╖вщини («╕ за зм╕стовн╕стю, ╕ за форматом й оформленням «Св╕тлиця» - на висот╕»). Юл╕я Бурко за дорученням ж╕ночого товариства «Прозерок» з м. Червонограда подякувала «за «Св╕тличку», яка дару╓ тепло, любов ╕ св╕тло людям вс╕╓╖ Укра╖ни». Учителька з ╤вано-Франк╕вська Соф╕я Дмитр╕вна Глад╕й пов╕домила, що малю╓ з╕ сво╖ми вихованцями «п╕вторатисячний» плакат до нашого свята. ╤ зна╓те, що подумалося то╖ мит╕? Свято - не тому, що вже 1500. Свято - бо за цим сл╕дкують, про це пам’ятають т╕, для кого ми вс╕ ц╕ номери - в╕д першого до сьогодн╕шнього, юв╕лейного, - творимо.
Тисячу п’ятсот коротеньких житт╕в, яскравих ╕ хвилюючих, не обмежених у час╕… Виношених у задумах, омр╕яних, з╕гр╕тих сердечним теплом тих, хто створю╓ ╖╖, нашу газету. А впродовж майже ш╕стнадцяти рок╕в – тисячу п’ятсот випуск╕в, кожен з яких ма╓ сво╓ обличчя, свою душу, з в╕дбитком тих под╕й, з якими «Кримська св╕тлиця» знайомить наших читач╕в.
Пам’ята╓ться, як ми святкували ╖╖ п’ятисотий ╕ як – тисячний номери, разом з нею ставали досв╕дчен╕шими, як п╕д’╓днувалися до нас молод╕, св╕ж╕ сили, як приходили кризи, ╕ вже знев╕ра, мов велетенська гора, затуляла сонце… Але ж «Св╕тлиця» мала св╕тити ╕ св╕тила, бо разом з нами були наш╕ в╕рн╕ читач╕, як╕ не давали газет╕ згаснути, бережно, мов св╕чечку, тримали це св╕тло у сво╖х долонях, аж доки ситуац╕я не зм╕нювалася на краще.
Тому, звичайно ж, сьогодн╕ слово ╖м, тим, хто серед багатьох обрав нашу газету, аби не розлучатися.
Одним ╕з перших прив╕тало юв╕лярку та ╖╖ колектив Всеукра╖нське громадське об’╓днання «Наша Укра╖на»: Володимир Михайлович ЗДИРКО, голова Кримсько╖ орган╕зац╕╖ НСНУ: «У зв’язку з юв╕лейним номером бажаю колективу щонайб╕льших усп╕х╕в у прац╕ ╕ особистому житт╕. Хочеться, аби газета охоплювала все ширш╕ читацьк╕ кола, щоб завжди була, як ╕ тепер, на передових позиц╕ях та захищала нац╕ональн╕ ╕нтереси нашо╖ держави, ╖╖ народу».
Володимир Юхимович КУНЦОВ, голова С╕мферопольсько╖ орган╕зац╕╖ НСНУ: «Маю подякувати, що ви взагал╕ ╓. Ця газета дорога мен╕ як джерело ╕нформац╕╖, яким пост╕йно користуються мо╖ батьки. Вони читають ╖╖ з першого до останнього рядка. В н╕й трапляються матер╕али дуже сп╕взвучн╕ мо╖й душ╕, що ч╕пають за живе. Особливо Л╕д╕╖ Степко ╕ Тамари Соловей. Подоба╓ться, що газета не лукавить, не вида╓ бажане за д╕йсне, а назива╓ реч╕ сво╖ми ╕менами. Влаштовують оформлення, обсяг, те, що газета - не м╕стечкова, а живе життям вс╕╓╖ Укра╖ни. ╤з задоволенням читаю ╕сторичн╕, л╕тературн╕ матер╕али, але мен╕ браку╓ економ╕чних. Позитивно оц╕нюю боротьбу журнал╕ст╕в на ╖╖ шпальтах з несправедлив╕стю – так╕ та ╕нш╕ вагом╕ матер╕али можуть бути однаково ц╕кавими як для укра╖номовних, так ╕ для рос╕йськомовних читач╕в.
А як побажання – проводьте б╕льше читацьких конференц╕й, запрошуйте до ╕нтерв’ю м╕сцеву владу – хай люди знають, хто чим диха╓. Взагал╕ ж, ус╕м усп╕х╕в, здоров’я, так тримати!».
Петро Якович ЧМИР, голова Красногвард╕йсько╖ орган╕зац╕╖ НСНУ: «Ця ╓дина в Криму укра╖номовна газета справжн╓ для нас св╕тло. Бажаю колективу добробуту, здоров’я, вез╕ння, ф╕нансово╖ стаб╕льност╕!».
Василь Степанович ПИКАЛЮК, професор, доктор медичних наук, зав╕дувач кафедри медун╕верситету (м. С╕мферополь): «Кримська св╕тлиця» - ╓дине в Криму джерело правди, державност╕, нац╕онально╖ св╕домост╕, з якого п’╓ш з над╕╓ю, що дна не буде. Колектив газети – зразок того, як купка людей профес╕йно високого ╜атунку може робити конкурентноздатний продукт за складних умов».
Олександр Юр╕йович ЯРОШЕВСЬКИЙ, журнал╕ст (м. Судак): «Газету знаю давно, купую у знайомого к╕оскера. Радий, що вона стала по-справжньому загальноукра╖нською, в╕дбулася. Подоба╓ться увага, яка нада╓ться тут рел╕г╕йн╕й тематиц╕ – християнству. Але якщо доросл╕ вже зробили св╕й виб╕р, то для нин╕шн╕х д╕тлах╕в в╕н попереду. Тому надзвичайного значення надаю «Джерельцю». Подяка вам за те, що ви це робите!».
Василь Степанович КУНЦОВ, пенс╕онер (м. С╕мферополь): «Ми з дружиною чита╓мо «Кримську св╕тлицю» з перших ╖╖ номер╕в, ╕ це ╓дина газета, з яко╖ одержу╓мо ╕нформац╕ю. У Криму вона найправдив╕ша ╕ взагал╕ дуже важлива в нашому житт╕. Моя дружина Людмила Олександр╕вна – рос╕янка, але под╕ля╓ мо╖ погляди, ╕нтереси. Наша пол╕тична позиц╕я ц╕лком сп╕впада╓ з позиц╕╓ю газети».
Наталя Павл╕вна МУДРИК, просв╕тянка (м. Ялта): «В╕д «Кримсько╖ св╕тлиц╕» я у захват╕. Там все мо╓ – ╕нформац╕я про наше життя, життя нашо╖ держави. Рада, що така газета ╕сну╓. Але у роздр╕б до Ялти надходить ╖╖ дуже мало. Коли м╕й менший синок навчався, «Кримська св╕тлиця» йому дуже допомагала. Полюбля╓ ╖╖ ╕ чолов╕к – це наша с╕мейна газета».
Василина ╤ван╕вна ТАЦИШИНА (с. Долинне Бахчисарайського району): «Ми з чолов╕ком обо╓ вчител╕. Я викладаю укра╖нською мовою х╕м╕ю, а в╕н – ф╕зичне виховання. Для мене завжди були дуже важливими в газет╕ матер╕али, як╕ можна було використовувати для класних годин. Зараз, на жаль, ╖х стало менше. Скуча╓мо ╕ за «Аладд╕ном». Взагал╕ хочеться бачити б╕льше публ╕кац╕й, що розпов╕дають про нац╕ональн╕ свята, вони так потр╕бн╕ школ╕».
В╕ктор Васильович ХОМЕНКО, журнал╕ст (м. С╕мферополь): «Всього вам найсв╕тл╕шого! Ваша газета – це доля багатьох. Вона допомага╓ вчителям готуватися до лекц╕й, допомага╓ ╕ школярам. Для нас це – с╕мейна газета, ╕ п’ятниця, коли вона виходить, - с╕мейне свято, адже сп╕лку╓мося з нею, як з р╕дною душею. Ви торка╓те саме т╕ струни, що звучать у наших душах, ╕ спасиб╕ вам за це».
Юр╕й ╤ванович КОРОЛЬ, видавець (м. С╕мферополь): «Раненько щоп’ятниц╕ посп╕шаю до газетного к╕оску ╕ читаю «Кримську св╕тлицю» до останнього рядка. Подобаються статт╕ соц╕ально╖ тематики, взагал╕ все подоба╓ться, у тому числ╕ ╕ вигляд газети. Важливо, що «КС» в╕дстою╓ загальнодержавн╕ ц╕нност╕. Вид╕лив би журнал╕ст╕в: Т. Соловей, К. Криворученко, С. Лащенка. Хот╕в би бачити «Кримську св╕тлицю» щоденною газетою. Ц╕ную, що вона об’╓дну╓ навколо себе св╕дому укра╖нську громаду. З нетерп╕нням чекаю дня заснування газети як нагоди посп╕лкуватися з ╖╖ колективом. Даю читати газету сво╖м знайомим, аби коло ╖╖ друз╕в дедал╕ розширювалося».
Оксана Ярослав╕вна МОРИК╤Т, директор Народного дому (с. Стопчат╕в ╤вано-Франк╕всько╖ област╕): «Кримська св╕тлиця» мен╕ подоба╓ться, особливо матер╕али про укра╖нських повстанц╕в – под╕бного у Криму не знайти. Вона сприя╓ в╕дродженню нац╕онально╖ св╕домост╕, державотворенню, ╕, особливо важливо, що це в╕дбува╓ться у вашому рег╕он╕. До нас при╖жджав Олекс╕й Носаненко, в╕н популяризував газету. Не вс╕ знайом╕ знають, що Олекс╕й опанував укра╖нську мову самотужки, за три роки. В╕тання йому ╕ всьому колективу».
Оксана Володимир╕вна КРАСНЯКОВА, б╕бл╕отекар (м. Ялта): «Подоба╓ться, що тематика висв╕тлю╓ться з принципових позиц╕й. А ще газета дуже допомагала мо╓му сину ╤горю, коли в╕н навчався в укра╖нському клас╕. Тод╕ в╕н читав «Джерельце» ╕ нав╕ть дописував у нього. Альтернативи «Джерельцю» сьогодн╕ в Криму нема╓. Хот╕ла б ще в╕дзначити ╕сторичн╕ публ╕кац╕╖, завжди сл╕дкую за матер╕алами, присвяченими вишивальниц╕ В╕р╕ Ро╖к».
Валер╕я Григор╕вна КОМАРОВА, б╕бл╕отекар (м. Феодос╕я): «Газета ц╕кава, потужна, для маленьких ╕ великих. Матер╕али п╕дбираються дуже гарн╕. Нехай вам щастить у всьому!».
Прив╕тала нас ╕ народний депутат Укра╖ни в╕д фракц╕╖ «Наша Укра╖на», журнал╕стка Ольга Герасим’юк, яка перебува╓ на цей час далеко за межами нашо╖ Батьк╕вщини. ╤ це за тих умов, що ми не аф╕шували цю под╕ю в житт╕ газети та ╖╖ колективу.
А ще в╕д себе хочеться додати слова подяки нашому кер╕вництву, яке зробило можливим нин╕шн╓ свято (без сл╕з на очах) та вклонитися тим, чия праця залиша╓ться непом╕тною для широкого загалу, але без кого ми були б безпом╕чними – техн╕чному складу нашо╖ редакц╕╖.
Тамара СОЛОВЕЙ.

***

Ми рад╕ прив╕тати з юв╕лейним випуском колектив прекрасного часопису «Кримська св╕тлиця»! Для укра╖нських словесник╕в Севастополя газета ╓ надзвичайно ц╕кавою, бо перебува╓ в найт╕сн╕шому зв’язку з ╕стор╕╓ю, л╕тературою, культурою нашо╖ держави, ╖╖ сьогоденням. П╕знавальн╕ актуальн╕ статт╕, що друкуються на стор╕нках, часто використову╓мо у сво╖й непрост╕й робот╕, вони допомагають нам виховувати д╕тей патр╕отами Укра╖ни, наповнювати ╖хн╕ душ╕ неповторними почуттями радост╕, захоплення красою навколишнього св╕ту ╕ в╕рою в те, що учн╕, для яких р╕дною ╓ рос╕йська мова, здатн╕ опанувати вс╕ та╓мниц╕ укра╖нсько╖ мови ╕ по-справжньому захопитися красою укра╖нського слова.
Бажа╓мо редакц╕╖ газети, ╖╖ головному редактору нових творчих задум╕в, ут╕лення найсм╕лив╕ших план╕в! Будьте усп╕шними ╕ щасливими!
В╕д учител╕в укра╖нсько╖ мови та л╕тератури м. Севастополя - Валентина Лопатюк.
* * *
Хай б’╓ться, буя╓, ╕скриться
Життя кришталева криниця!
З т╕╓╖ криниц╕ напитись
Нам вс╕м допоможе «Св╕тлиця».
Бажа╓мо гострого ╕ справедливого пера, ц╕кавих тем, журнал╕стам – натхнення, ще б╕льше читач╕в! Спод╕ва╓мось на подальшу сп╕впрацю!
Колектив Укра╖нського культурно-╕нформац╕йного центру в Севастопол╕.
* * *
Шановна Редакц╕╓! Йдучи в ногу з часом, а часто ╕ випереджаючи його, ваша газета здобула соб╕ ╕м’я ╕ славу активного сп╕вучасника у процес╕ зростання пол╕тично╖ ╕ морально╖ св╕домост╕ кримських укра╖нц╕в. Б╕льше того, завдяки вашим творчим зусиллям та поширенню ╖╖ в ╕нтернет╕, вона стала загальнонац╕ональним надбанням широких к╕л укра╖нсько╖ громадськост╕.
Зна╓мо багато випадк╕в, коли окрем╕ матер╕али «Кримсько╖ св╕тлиц╕» коп╕юються та роздруковуються з комп’ютера ╕ поширюються ще й таким чином серед св╕домих укра╖нц╕в в Укра╖н╕ та поза нею.
В╕таючи ╕з юв╕лейним номером газети, залиша╓мось з вами ╕ бажа╓мо не втрачати високих стандарт╕в журнал╕стики. Бажа╓мо здоров’я, щастя ╕ добробуту вс╕м прац╕вникам газети та ╖╖ читачам!
В╕д Союзу укра╖нок м. Севастополя - Богдана Процак.
В╕д громадського ком╕тету «Укра╖нський Севастополь» - Л╕д╕я Мадоян.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 21.11.2008 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6552

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков