Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4250)
З потоку життя (7278)
Душі криниця (3920)
Українці мої... (1561)
Резонанс (1822)
Урок української (1001)
"Білі плями" історії (1805)
Крим - наш дім (549)
"Будьмо!" (262)
Ми єсть народ? (239)
Бути чи не бути? (112)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (111)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У КРИМСЬКИХ МЕЧЕТЯХ ДОЗВОЛЯЮТЬ ЛИШЕ ПРОПОВ╤Д╤, ПОГОДЖЕН╤ З ОКУПАНТАМИ
У мечетях тимчасово окупованого Криму дозволен╕ лише погоджен╕ пропов╕д╕.


РФ КРАДЕ АГРОПРОДУКЦ╤Ю НА ЗАХОПЛЕНИХ ТЕРИТОР╤ЯХ
На захоплених територ╕ях п╕вдня Укра╖ни рф запровадила пол╕тику викрадення аграрно╖ продукц╕╖.


МИРНИЙ ДОГОВ╤Р МОЖЛИВИЙ П╤СЛЯ ПОРАЗКИ РОС╤╥
Мирний догов╕р можливий лише у випадку, коли територ╕альну ц╕л╕сн╕сть Укра╖ни буде в╕дновлено, ╕...


ПАР╢ ПРОПОНУ╢ ЗАХОДИ ДЛЯ ПОЛЕГШЕННЯ ГУМАН╤ТАРНИХ НАСЛ╤ДК╤В В╤ЙНИ РФ ПРОТИ УКРА╥НИ
В╕дпов╕дну резолюц╕ю ПАР╢ ухвалила п╕сля сп╕льних дебат╕в.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ. ДЕНЬ СТО ДВАДЦЯТИЙ
Ми з╕брали для вас ╕нформац╕ю про сто двадцятий день в╕йни по рубриках. Деяк╕ факти...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #33 за 15.08.2008 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#33 за 15.08.2008
МУНДИР УКРА╥НСЬКИЙ, МЕДАЛЬ РОС╤ЙСЬКА...

В СВО╥Й ХАТ╤ - СВОЯ ПРАВДА?

До под╕й у Груз╕╖ кримська преса «мирно» ╕ звично (аж нудно) намагалася роз╕братися у тонкощах пол╕тичних стосунк╕в, мовно╖ пол╕тики та тенденц╕ях розвитку соб╕ под╕бних. Та вдалося, як завжди, лише збрехати, спровокувати та потицяти пальцем у б╕к Президента.
Газета «Эхо» (№ 31 в╕д 7 серпня 2008 р.) поширила ╕нформац╕ю про припинення виходу одного з журнал╕в, що публ╕ку╓ться укра╖нською мовою – «Новинар» - через низький р╕вень попиту пор╕вняно з рос╕йськомовними виданнями. У пов╕домленн╕ говориться про збитков╕сть таких проект╕в, яку пов’язують передус╕м з мовним питанням. Нав╕ть спроба видавати розважальну газету «Теленеделя» державною мовою у Львов╕ в 1999 роц╕ зазнала провалу, стверджу╓ газета, оск╕льки «выяснилось, что журнал на украинском языке продаётся хуже, чем на русском». А може, справа зовс╕м не в уже звичному нам питанн╕ русиф╕кованост╕ населення, а у зм╕стовому наповненн╕ самих видань та фахов╕й п╕дготовц╕ ╖хн╕х прац╕вник╕в?
«Эхо» також пов╕домило про виникнення проблеми в одержанн╕ дозволу на трансляц╕ю деяких рос╕йських канал╕в кабельними операторами на територ╕╖ Укра╖ни. Причина – «вранье», яким насичене мовлення цих канал╕в, та «политические провокации», як╕ посилюють конфл╕ктну ситуац╕ю в Криму. Та чи ╓ сенс говорити про ╕ноземн╕ мас-мед╕а, якщо ми з╕ сво╖ми потопа╓мо в брехн╕ та пол╕тичн╕й заангажованост╕.
Проблеми д╕яльност╕ ЗМ╤ на цьому тижн╕ обговорювали ╕ на стор╕нках газети «Первая крымская» (№ 236 в╕д 8-14 серпня 2008 р.). Журнал╕сти видання намагалися роз╕братися, кому ж належать кримськ╕ рад╕останц╕╖, телеканали, газети та журнали. «И вот, что интересно, в руках «оранжевых» или лояльных президенту политиков сосредоточена значительная часть региональных масс-медиа полуострова, - пов╕домля╓ «Первая крымская». – Вряд ли об этом знал Виктор Ющенко, нынешней весной называя информационную составляющую наибольшей угрозой национальной безопасности и указывая на Крым». Справд╕ ц╕каво, чому ж тод╕ за тако╖ «╕нформац╕йно╖ переваги» пропрезидентських сил м╕сцев╕ ЗМ╤ не втрачають жодно╖ можливост╕ покритикувати д╕яльн╕сть «помаранчово╖» команди, ор╕╓нтуючись при цьому на ╕нтереси сус╕дн╕х держав?
Не поспереча╓шся з «Первой крымской» у тому, що, наприклад, газета «Крымский обозреватель» п╕дтриму╓ «╓диноцентрист╕в». ╤нтерв’ю з Серг╕╓м Кунициним – звичайна справа для видання. Так, у №31 в╕д 5 серпня 2008 року надруковано матер╕ал п╕д назвою, сповненою передвиборним пафосом та епатажем: «Сергей Куницын: «Я четыре года был народным депутатом. Чуть с ума не сошёл: сидишь в Верховной Раде, извините, как импотент, на кнопки нажимаешь…» Саме тому, напевно, пол╕тику знову хочеться в╕дчути весь смак парламентсько╖ роботи! Загалом стаття побудована за вс╕ма принципами сучасного п╕ару: Куницин ╕ батько найкращий, ╕ вояка добрий, ╕ люблячий чолов╕к, та ще й пол╕тикою займа╓ться «по необходимости, а не по желанию». От т╕льки незрозум╕ло, чому медаль «Честь та в╕двага» вруча╓ йому сус╕дка Рос╕я? Чи Укра╖на така байдужа до сво╖х «геро╖в»?!
╤нший пол╕тик – Леон╕д Грач – вже точно не чека╓ нагород в╕д нашо╖ держави, чи, принаймн╕, в╕д нин╕шнього Президента Укра╖ни. Бо глава держави, як виявля╓ться, «позорит страну». Про це 8 серпня 2008 р. було пов╕домлено у газет╕ «Крымская правда». А каша така заварилася внасл╕док к╕лькох причин. По-перше, В╕ктор Ющенко п╕д час свого останнього в╕зиту на п╕востр╕в не в╕дв╕дав деяк╕ ╕сторичн╕ м╕сця, як╕ для Леон╕да Грача, напевно, ╓ святими, бо викликали таке обурення з його боку. По-друге, питання використання державно╖ мови у кримських музеях, на яке звернув увагу Президент, ╕де урозр╕з з житт╓вими ╕деалами Л. Грача, а це, мабуть, як м╕н╕мум може дотягнути до звинувачень у провокац╕╖. Шкода, але таке п╕днесене ставлення до власно╖ ╕стор╕╖ та зневага до ╕стор╕╖ людей, що живуть пл╕ч-о-пл╕ч, - вже швидше традиц╕я, ан╕ж реальний захист м╕сцевого рос╕йськомовного населення та його культури.
До реч╕, про ╕стор╕ю. «…Вопрос о предоставлении статуса бойцам УПА и членам ОУН «вообще не нужно вносить в повестку дня (сессии ВРУ – авт.), поскольку он раскалывает страну», - наводить слова кер╕вника кримсько╖ орган╕зац╕╖ БЮТ А. Сенченка газета «События» (№ 31 в╕д 8 серпня 2008 р.). Критику╓ видання ╕ ╕нших член╕в фракц╕╖ БЮТ за те, що вони в╕ддали сво╖ голоси у питанн╕ за спорудження пам’ятника Катерин╕ ╤╤, «царице, которая упразднила гетьманщину, разрушила Запорожскую Сечь, внедрила в Украине крепостничество». Та це, напевно, не ма╓ значення для кримських чиновник╕в, бо у них ╓ важлив╕ш╕ завдання – критикувати Президента, п╕арити власну персону чи знов повертатися до мовного питання, пропагуючи провокативну думку про непопулярн╕сть укра╖нсько╖ мови - як ╕ само╖ держави Укра╖на - на п╕востров╕.
Св╕тлана КЛИЧКО.


«Они согнали людей, как скот, закрыли в доме и подожгли. Мы видели, как танк в другом месте проехал по старой женщине, убегавшей с двумя детьми. Видели, как зарезали полуторагодовалого ребенка»... Це «Крымская правда» у номер╕ за 12 серпня п╕д рубрикою «Следим за ситуацией» так розпов╕да╓ сво╖м читачам про «грузинську агрес╕ю» в Цх╕нвал╕. Зв╕дки ц╕ жахи? «Алексей Буряк, по материалам информационных агентств» - такий п╕дпис п╕д ц╕╓ю публ╕кац╕╓ю. Яких «информационных агентств», а чи був той зар╕заний (?!) «полуторагодовалый ребенок» - не суть важливо. Головне - нагнати жаху, створити образ ворога ╕ виправдати рос╕йськ╕ обстр╕ли ╕ бомбування грузинсько╖ територ╕╖. Ось так╕ «╕нформац╕йн╕ в╕йни» без правил...

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #33 за 15.08.2008 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6216

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков