Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4250)
З потоку життя (7278)
Душі криниця (3920)
Українці мої... (1561)
Резонанс (1822)
Урок української (1001)
"Білі плями" історії (1805)
Крим - наш дім (549)
"Будьмо!" (262)
Ми єсть народ? (239)
Бути чи не бути? (112)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (111)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПРОЩАННЯ З ДИТИНСТВОМ: ВИПУСКН╤ АЛЬБОМИ НА РУ╥НАХ ╤ ВАЛЬС-ПРИСВЯТА
"У нас вкрали свято, вкрали дитинство. ╤ ми хот╕ли показати св╕ту, що життя продовжу╓ться,...


ЯК ВИ╥ХАТИ З ОКУПОВАНОГО КРИМУ?
Представництво Президента в АРК п╕дготувало рекомендац╕╖ укра╖нцям, як ви╖хати з окупованого Криму.


УКРА╥НА ЗАВЕРШИЛА ПАРАЛ╤МП╤АДУ В ПЕК╤Н╤: 29 МЕДАЛЕЙ ╤ ДРУГЕ ЗАГАЛЬНОКОМАНДНЕ М╤СЦЕ
Упродовж дев'яти змагальних дн╕в укра╖нськ╕ спортсмени виграли 29 медалей: 11 золотих, 10...


М╤Ж ПУТ╤НИМ ╤ Г╤ТЛЕРОМ НАРЕШТ╤ ПОСТАВЛЕНО ЗНАК «ДОР╤ВНЮ╢»
Сенат США одноголосно назвав пут╕на во╓нним злочинцем. Насл╕дки? З ╕стотою, визнаною во╓нним...


ЗАХИСТИМО СТОЛИЦЮ!
Подана мною ╕нформац╕я - достов╕рна, як кажуть, «з перших уст».
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #33 за 15.08.2008 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#33 за 15.08.2008
ХТО ВИНУВАТИЙ? НЕВ╤СТКА!

П╕сля вторгнення рос╕йських в╕йськ на м╕жнародно визнану територ╕ю Груз╕╖, п╕сля бомбувань житлових квартал╕в Гор╕ ╕ Пот╕ (за в╕домостями грузинсько╖ влади, в результат╕ «подвиг╕в» рос╕йських «сокол╕в» загинуло б╕льше 120 мирних людей) Кремль знайшов винуватця траг╕чних под╕й в особ╕... Укра╖ни.
Виявля╓ться, Укра╖на зробила «моторошний злочин», поставляючи зброю законному урядов╕ Груз╕╖, на яку жодна м╕жнародна орган╕зац╕я не накладала ембарго. Зрозум╕ло, про власне озбро╓ння, що поставля╓ться п╕вденноосетинським ╕ абхазьким сепаратистам, рос╕йська сторона, як ╖й це властиво, скромно умовчала. Ще б╕льше диву╓ те, що МЗС Рос╕╖ звинуватив Укра╖ну в тому, що вона начебто «п╕дбурювала» Груз╕ю до силового в╕дновлення сво╓╖ територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕. Звичайно ж, жодних доказ╕в на користь ц╕╓╖ надзвичайно сумн╕вно╖ тези наведено не було. Розглядаючи вс╕ ц╕ демарш╕ в╕домства пана Лаврова, мимовол╕ згаду╓ш ╕нструкц╕╖ В. ╤. Лен╕на радянським дипломатам, як╕ вирушали на Генуезьку конференц╕ю: «Справжн╓ враження можна справити лише надм╕рним нахабством». А В. ╤. Лен╕н заклав основи радянсько╖ дипломат╕╖ в ус╕й ╖╖ специф╕чност╕. Це традиц╕╖, що ╕ сьогодн╕ визначають дуже багато чого в наших сус╕д╕в, передус╕м, ╖хню лог╕ку. Ус╕ляко шельмуючи Груз╕ю за во╓нний шлях до ре╕нтеграц╕╖ кра╖ни, рос╕йськ╕ критики геть забувають, як сама Рос╕я досягала под╕бно╖ мети у Чечн╕, ╤нгушет╕╖, Дагестан╕ ╕ т. д. Тобто св╕тов╕ демонструють, що Рос╕я ма╓ право захищати свою територ╕альну ц╕л╕сн╕сть будь-яким чином, у тому числ╕ ╕ силою збро╖, а Груз╕я такого права не ма╓. П╕ддаючи Груз╕ю територ╕альному розчленовуванню, недалекоглядн╕ кремл╕вськ╕ пол╕тики закладають заряд величезно╖ руйн╕вно╖ сили п╕д власну кра╖ну, понад 50% територ╕╖ яко╖ займають нац╕ональн╕ автоном╕╖. Бажання «помститися» Заходу за визнання Косово за рахунок територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Груз╕╖ змушу╓ рос╕йських кер╕вник╕в приймати дуже ризикован╕ р╕шення. ╥хн╕ насл╕дки стануть геопол╕тичним бумерангом для Рос╕йсько╖ Федерац╕╖.
Демонстративно п╕дтримуючи абхазьких ╕ п╕вденноосетинських сепаратист╕в, Москва да╓ вс╕ п╕дстави кра╖нам П╕вденного Кавказу п╕дтримувати сепаратист╕в на рос╕йськ╕й територ╕╖.
Кр╕м того, участь корабл╕в Чорноморського флоту Рос╕йсько╖ Федерац╕╖, що базуються в Укра╖н╕, у бойових д╕ях в територ╕альних водах Груз╕╖, об’╓ктивно втягу╓ Укра╖ну в збройний конфл╕кт ╕з третьою державою, що явно не передбачалося укра╖нсько-рос╕йськими угодами 1997 року про тимчасове базування ЧФ РФ на укра╖нськ╕й територ╕╖. Бойов╕ д╕╖ на грузинськ╕й територ╕╖ дестаб╕л╕зують весь рег╕он Великого Кавказу, даючи новий ╕мпульс повстанським рухам у Чечн╕, Дагестан╕, ╤нгушет╕╖, Кабард╕, Карача╖ ╕ т. д.
Природно, постражда╓ м╕жнародний ╕м╕дж Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ як велико╖ держави, що зд╕йснила вторгнення на територ╕ю маленько╖ сус╕дньо╖ кра╖ни. А це означа╓, що навряд чи хтось ще будь-де захоче присутност╕ рос╕йських «миротворц╕в», як╕ вже давно перейшли на б╕к конфл╕кту в Абхаз╕╖ ╕ П╕вденн╕й Осет╕╖, виступаючи як в╕йськов╕ супротивники Груз╕╖. Кожен день в╕йни на зазначених територ╕ях працю╓ на зм╕цнення позитивного образу Груз╕╖ як жертви агрес╕╖ ╕ на девальвац╕ю позитивного образу Рос╕╖, що може мати сво╖ зовн╕шньопол╕тичн╕ насл╕дки. Уже зараз США вимагають припинення бойових д╕й, виводу рос╕йських в╕йськ з територ╕╖ Груз╕╖ ╕ поваги до ╖╖ ц╕л╕сност╕. Невдоволення з приводу во╓нно╖ акц╕╖ Рос╕╖ в Груз╕╖ уже висловили ╢вропейський Союз ╕ Орган╕зац╕я з безпеки ╕ сп╕вроб╕тництва в ╢вроп╕.
Повинн╕ зробити сво╖ висновки ╕ кра╖ни СНД. Ут╕м, п╕сля того, що в╕дбулося, СНД перетворилося в абсолютно паперову орган╕зац╕ю. Але ж не т╕льки Груз╕я ма╓ на сво╖й територ╕╖ автономн╕ утворення ╕ неоднозначн╕ земл╕. ╢ про що подумати в багатьох столицях...
Широко в╕домий укра╖нський анекдот про нев╕стку, яка завжди ╕ в усьому винувата, нав╕ть тод╕, коли ╖╖ в хат╕ нема╓. У рол╕ тако╖ анекдотично╖ «нев╕стки» у Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ вже багато рок╕в виступа╓ Укра╖на, винна вже самим фактом свого незалежного державного ╕снування.
Активна, аж до в╕йськового вторгнення, п╕дтримка Москвою сепаратистських псевдодержав на територ╕ях сус╕дн╕х кра╖н СНД ще в╕дгукнеться самим рос╕янам. Це дуже немудра пол╕тика за принципом «сила ╓ - розуму не треба». Варто згадати, як на початку 90-х рок╕в минулого стол╕ття сотн╕ так званих добровольц╕в з Конфедерац╕╖ г╕рських народ╕в Рос╕╖ вели збройну боротьбу проти Груз╕╖ на ╖╖ територ╕╖. М╕ж ╕ншим, озбро╓н╕ бойовики були громадянами Рос╕╖. Серед них був ╕ в╕домий Шам╕ль Баса╓в. Сьогодн╕ нам знову розпов╕дають про пот╕к добровольц╕в ╕з РФ, як╕ ринули явно при сп╕вчутт╕ влади в Груз╕ю. Ц╕каво, ск╕льки там виявиться баса╓вих ╕ що пот╕м Москва буде з ними робити? ╤ де ще вони будуть застосовувати отриманий у Груз╕╖ бойовий досв╕д?
А Укра╖н╕ треба серйозно, не словом, а справою, зм╕цнювати свою оборону, ретельно анал╕зуючи вс╕ останн╕ збройн╕ конфл╕кти на пострадянському простор╕, розум╕ючи, що те, що було застосовано проти братньо╖ православно╖ Груз╕╖, завтра легко може бути спрямоване проти нашо╖ кра╖ни ╕ нашого народу. От коли розум╕╓ш справжн╕й зм╕ст лукавих розмов про те, що Укра╖н╕ н╕хто не загрожу╓ ╕ жодних п╕дстав для вступу до НАТО наша кра╖на н╕бито не ма╓. Якщо ми хочемо н╕коли не воювати з деякими найближчими сус╕дами, то нам обов’язково варто стати членом НАТО. Так буде краще ╕ спок╕йн╕ше ╕ для нас, ╕ для сус╕д╕в. Тому що у випадку нашого членства в НАТО у них зникне спокуса.
А Святе Письмо вчить нас не вводити ближн╕х у спокусу ╕ гр╕х.
╤ сл╕д спок╕йно реагувати на численн╕ абсурдн╕ звинувачення на адресу Укра╖ни - за 17 рок╕в незалежност╕ звикли. Але спок╕йно - не означа╓ мляво. Йдеться про спок╕йну р╕шуч╕сть ╕ тверд╕сть у в╕дстоюванн╕ власних позиц╕й.

P.S. Як стало в╕домо, в╕це-президент США Д╕к Чейн╕ заявив, що «рос╕йська агрес╕я не повинна залишитися безкарною»...

Богдан ЧЕМБАЛО.
(«Флот Укра╖ни»).

Останн╓ «грузинське» попередження для Укра╖ни

Л╕дер Укра╖нсько╖ народно╖ парт╕╖, народний депутат Укра╖ни Юр╕й Костенко впевнений, що Рос╕я, розпочавши во╓нн╕ д╕╖ в Груз╕╖, ма╓ за мету перешкодити вступу ц╕╓╖ кра╖ни в НАТО та ╢вропейський Союз. Про це йдеться у коментар╕ Костенка, який поширила прес-служба УНП, переда╓ УКР╤НФОРМ.
На думку Юр╕я Костенка, «це п╕дтверджу╓ться словами канцлера Н╕меччини Ангели Меркель, яка заявила, що до встановлення пол╕тично╖ стаб╕льност╕ в Груз╕╖ (тобто до вир╕шення проблеми м╕ж Груз╕╓ю та Рос╕╓ю) Н╕меччина не п╕дтримуватиме ПДЧ щодо Груз╕╖».
«Йдеться не ст╕льки про загрозу для Рос╕╖, якщо Груз╕я стане членом НАТО, як про под╕л сфер впливу, на якому наполяга╓ Москва, - вс╕ пострадянськ╕ кра╖ни, окр╕м прибалт╕йських, мають бути у сфер╕ рос╕йського геопол╕тичного, в╕йськового, економ╕чного впливу», - сказав л╕дер УНП. Тому Рос╕я так активно висловлю╓ свою п╕дтримку сепаратистам Абхаз╕╖ та П╕вденно╖ Осет╕╖ та вда╓ться до прямих во╓нних д╕й, додав в╕н.
Цим же, на його думку, поясню╓ться ╕ активн╕сть рос╕йських пол╕тик╕в в Укра╖н╕, як╕ «не втомлюються влаштовувати провокац╕╖ на тему про статус Севастополя та заявляють, що Чорноморський флот РФ не вийде з Криму». Л╕дер УНП також вважа╓, що «во╓нними д╕ями проти Груз╕╖ Рос╕я попереджа╓ Укра╖ну щодо наших ╓вро╕нтеграц╕йних план╕в».
За таких обставин, переконаний Костенко, «д╕╖ в Груз╕╖ - це останн╓ попередження укра╖нським пол╕тикам «високого польоту», що вони повинн╕ не загравати з Кремлем, спод╕ваючись на м╕ф╕чну пол╕тичну п╕дтримку на виборах - президентських чи парламентських, а захищати нац╕ональн╕ ╕нтереси Укра╖ни». «Пошук п╕дтримки Москви приведе укра╖нських пол╕тик╕в до того, що ╖м не буде де «царювати» - н╕ в статус╕ прем’╓ра, н╕ в статус╕ президента, а ╖хня роль зведеться до генерал-губернаторства, як це вже бувало в ╕стор╕╖ Укра╖ни», - додав Костенко.

ЧИ ╢ НА РОС╤Ю УКАЗ?

Розпорядження властей Укра╖ни, як╕ зобов’язали Чорноморський флот РФ пов╕домляти укра╖нських в╕йськових про сво╖ пересування, не ╓ лег╕тимними для ВМФ Рос╕╖. Про це на бриф╕нгу в Москв╕ заявив заступник голови Генштабу РФ Анатол╕й Ноговицин. Пряму трансляц╕ю бриф╕нгу в╕в телеканал «Вести 24».
«У нас один верховний головнокомандувач - це Президент Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ для Чорноморського флоту ╕ всяк╕ заяви ззовн╕ для нас не ╓ лег╕тимними», - заявив Ноговицин.
13 серпня Президент Укра╖ни В╕ктор Ющенко п╕дписав указ, в╕дпов╕дно до якого сили Чорноморського флоту можуть перетинати кордон республ╕ки т╕льки п╕сля пов╕домлення штабу ВМС Укра╖ни м╕н╕мум за 72 години. Незадовго до цього М╕н’юст Укра╖ни назвав участь рос╕йських корабл╕в, що базуються в Криму, в операц╕╖ б╕ля узбережжя Абхаз╕╖ (рос╕йськ╕ моряки, нагада╓мо, потопили грузинський ракетний катер), порушенням договору м╕ж Рос╕╓ю ╕ Укра╖ною. На думку укра╖нського М╕н’юсту, операц╕я рос╕йського флоту порушила укра╖нське законодавство, частиною якого вважа╓ться догов╕р з Груз╕╓ю про дружбу в╕д 1994 року.
14 серпня д╕╖ Укра╖ни отримали нове об╜рунтування: представник укра╖нського МЗС заявив, що участь рос╕йських корабл╕в в операц╕ях проти трет╕х кра╖н може стати причиною теракт╕в на територ╕╖ Укра╖ни.
Нову ╕н╕ц╕ативу Ки╓ва ран╕ше прокоментували в МЗС РФ. Рос╕йськ╕ дипломати не сприйняли р╕шення обмежити свободу пересувань ЧФ серйозно.
(Лента.ру)

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #33 за 15.08.2008 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6213

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков