Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4233)
З потоку життя (7276)
Душі криниця (3915)
Українці мої... (1558)
Резонанс (1793)
Урок української (1001)
"Білі плями" історії (1805)
Крим - наш дім (537)
"Будьмо!" (262)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (106)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (109)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УКРА╥НА ЗАВЕРШИЛА ПАРАЛ╤МП╤АДУ В ПЕК╤Н╤: 29 МЕДАЛЕЙ ╤ ДРУГЕ ЗАГАЛЬНОКОМАНДНЕ М╤СЦЕ
Упродовж дев'яти змагальних дн╕в укра╖нськ╕ спортсмени виграли 29 медалей: 11 золотих, 10...


М╤Ж ПУТ╤НИМ ╤ Г╤ТЛЕРОМ НАРЕШТ╤ ПОСТАВЛЕНО ЗНАК «ДОР╤ВНЮ╢»
Сенат США одноголосно назвав пут╕на во╓нним злочинцем. Насл╕дки? З ╕стотою, визнаною во╓нним...


ЗАХИСТИМО СТОЛИЦЮ!
Подана мною ╕нформац╕я - достов╕рна, як кажуть, «з перших уст».


РОС╤ЙСЬК╤ СОЛДАТИ ПОВОДЯТЬ СЕБЕ ЯК АГРЕСИВН╤ ЗВ╤Р╤, ЯК ВАРВАРИ
Мер окупованого рос╕йськими в╕йськами м╕ста Тростянець на Сумщин╕ Юр╕й Бова в ╕нтерв’ю...


БИТВА ЗА УКРА╥НУ. ДЕНЬ ДВАДЦЯТЬ ДРУГИЙ
Ми з╕брали для вас ╕нформац╕ю про ситуац╕ю в Укра╖н╕ й Ки╓в╕ з 9 по 15 годину 17.03.2022 по...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #29 за 18.07.2008 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#29 за 18.07.2008
WHO ╤S KAZAK VODOLATSK╤?

НЕ ЛЮБО!

Козацтво Рос╕╖ пройшло довгий шлях розвитку в╕д середини XV╤ стол╕ття до наших дн╕в. Його ╕стор╕я, як ╕ ╕стор╕я козацтва укра╖нського, повна ╕ траг╕чних стор╕нок. П╕дозр╕лою ╓ участь козак╕в у ден╕к╕нськ╕й арм╕╖, сп╕вроб╕тництво з нацистами ╕ пряма п╕дпорядкован╕сть Г╕ммлеру.
У 1990-т╕ роки, п╕сля горбачовсько╖ перебудовно╖ в╕длиги, заговорили про в╕дродження козацтва, ╕ 26 кв╕тня 1991 р. був прийнятий Закон «Про реаб╕л╕тац╕ю репресованих народ╕в». В╕ктор Петрович Водолацк╕й ╕з самого початку процес╕в в╕дродження Донського козацтва включився в його роботу, ╕ вже в 1998 роц╕ йому було присво╓но чин козачого полковника.
Характерн╕ риси козацтва – конфронтац╕йн╕сть, прагнення до влади ╕, що особливо актуально – прояв нац╕онал╕стичних настро╖в.
За пор╕вняно короткий в╕др╕зок часу рух за в╕дродження козацтва став масовим, що св╕дчить про його широку соц╕альну базу.
Але, як ╕ ран╕ше, амб╕ц╕╖ козак╕в продовжують використовувати у сво╖х ц╕лях пол╕тики, тому що в цьому випадку досяга╓ться б╕льш ефективний ступ╕нь впливу на маси, та й домагаються пол╕тики цих ц╕лей, практично не заплямовуючи руки.
Правдою ╓ ╕ те, що в багатьох станицях ╕ селищах Рос╕╖, де компактно прожива╓ козацтво, клуби, к╕нотеатри, Будинки культури занепадають – що поробиш – ринков╕ в╕дносини. Зм╕ню╓ться вигляд станиць, зм╕ню╓ться сам спос╕б життя козак╕в. Част╕ше стали в╕дрядження в сус╕дн╕ кра╖ни.
Козачий генерал В. П. Водолацк╕й, виступаючи на Великому зв╕тно-виборному Круз╕ Всевеликого В╕йська Донського 14 жовтня 2006 року, ужив ц╕каву метафору: «Рос╕я - це та колиска, де переверта╓ться ╕ голосно кричить козацтво, що в╕дродилося». Про що ж воно кричить?                              

ЕКСПАНС╤ОН╤ЗМ ПО-КАЗАЦК╤
На цьому тижн╕ ╕нтернет-сорока на хвост╕ принесла ще одну новину, що ╕накше як безмежним нахабством назвати не можна: казачий генерал В. П. Водолацк╕й, що в╕др╕знився нощним ╕ денним пильнуванням з╕ сво╖ми казакам╕ б╕ля нов╕тнього пам’ятника н╕мецьк╕й пов╕╖ в «рос╕йському» м╕ст╕ Севастопол╕, видав наказ, яким побажав попередити розкол «слов’янського братерства рос╕йського й укра╖нського народ╕в ультра-нац╕онал╕стичними силами в Автономн╕й Республ╕ц╕ Крим, а також бажання кер╕вництва м. Севастополя (С. Куницин) знести пам’ятник ╕мператриц╕ Катерин╕ Велик╕й ╕з метою недопущення акта вандал╕зму». Чи то п╕сля пере╖дання кримських гриб╕в, чи то з великого бодуна господ╕н Водолацк╕й («г-н», тому що в╕н ще й депутат Рос╕йсько╖ Державно╖ Думи) вир╕шив «в╕дправити миротворч╕ козач╕ команди» у наше м╕сто «для охорони» рос╕йськоязичного символу н╕мецького ╕ ще якогось там походження.
У переклад╕ з козацького, член Ком╕тету Державно╖ Думи Федеральних Збор╕в Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ з безпеки, голова Ком╕с╕╖ Парламентських Збор╕в ╕з соц╕ально╖ пол╕тики, науки, культури ╕ гуман╕тарних питань В╕ктор Петрович Водолацк╕й фактично оголосив в╕йну Укра╖н╕.
Важко пов╕рити, що так╕ агресивн╕ «миротворч╕ козач╕ команди» покликан╕ в Севастополь паном Саратовим, що очолю╓ м╕ську раду. Не ╕накше, як дестаб╕л╕затори пол╕тично╖ ситуац╕╖ в Криму й Укра╖н╕, як╕ одержали чергове «628-е китайське попередження» про неприпустим╕сть антиукра╖нських висловлювань в╕д СБУ, цього разу залишилися в т╕н╕. А в╕рн╕ особисто Водолацкому козаки нехай упр╕вають на 30-градусн╕й липнев╕й спец╕ б╕ля розпеченого сонцем монумента. Не безкоштовно ж! Кажуть, що лише за одне чергування одному рос╕йському лег╕онеру платять б╕льше 200 гривень.
...╥хав днями в автобус╕ в район ф╕олент╕вських дач ╕ чув, як журилися пенс╕онери про те, що цього року зовс╕м мало в╕дпочиваючих. Як п╕сля цього не погодитися з досл╕дниками, що ╕ попередн╕ в╕зити орави ряджених п╕д час курортного сезону ц╕лком могли проплачуватися ╕ рос╕йським туристичним б╕знесом.
З ╕ншого боку, це може бути ╕ п╕ар-акц╕╓ю, тому що В╕ктор Водолацк╕й, як говорять зл╕ язики, ма╓ нам╕р балотуватися на посаду голови адм╕н╕страц╕╖ Азовського району, в якому плану╓ться створення ╕горно╖ зони.

В╤Н УВЕСЬ ЧАС ДЕ ЩО – TАК В╤ДРАЗУ – ШАСТЬ ТУДИ!..
Недавня ╕стор╕я св╕дчить про те, що п╕д час пол╕тичного протистояння на Укра╖н╕ п╕д час президентських вибор╕в 2004 року рос╕яни включалися не т╕льки пол╕ттехнолог╕чними кадрами – жител╕ Рос╕╖ мали нам╕р нав╕ть з╕ збро╓ю в руках прокласти дорогу В╕ктору Януковичу. Так писала про заяви донських козак╕в у роз╕сланих телеграмах на ╕м’я Януковича ╕ Пут╕на «Независимая газета» у номер╕ в╕д 30 листопада 2004 р. Аргументи двадцяти тисяч козак╕в громадсько╖ орган╕зац╕╖ Всевеликого В╕йська Донського – повернути «стародавн╕ донськ╕ земл╕, втрачен╕ в результат╕ злочинного Брестського миру». Можна подумати, що В╕ктору Януковичу могло прийти таке в голову – розрахуватися донецькими ╕ луганськими землями кра╖ни за президентство!
Що ц╕каво – ╕ Великий круг Ростовського козачого округу, а також ради отаман╕в прикордонних з Укра╖ною Донецьких ╕ Таганрозького козачих округ╕в висловилися тод╕ за розкол Укра╖ни. «Р╕шення про створення П╕вденно-Сх╕дно╖ автоном╕╖ з можливим ╖╖ при╓днанням до Рос╕╖, – заявив отаман Всевеликого (ре╓стрового) В╕йська Донського В╕ктор Водолацк╕й, – це можлив╕сть возз’╓днання козачих земель, насильно роздроблених б╕льшовицьким режимом». Ре╓стров╕ (тобто державн╕ рос╕йськ╕!) козаки були «готов╕ сприяти орган╕зац╕╖ проведення референдуму по даному питанню» в Укра╖н╕.
Отаман у той час оголосив «в╕йсько в поход╕». Це означало п╕двищену готовн╕сть козачих п╕дрозд╕л╕в у чеканн╕ подальших наказ╕в. В╕ктор Водолацк╕й тод╕ заявляв: «Якщо на Укра╖н╕ в╕дбудеться державний переворот, то ми не зможемо бути осторонь».
Як бачимо, декларована козача агрес╕я чотирир╕чно╖ давнини переросла в м╕м╕кр╕ю п╕д видом «миротворчих козачих команд» у Севастопол╕. Очевидно, правоохоронн╕ органи зроблять правовий висновок з цього приводу.
╤мперський експанс╕он╕зм козак╕в зарахову╓ сво╖ми заслугами ╕ зрив план╕в «агресивно╖ в╕йськово╖ ╕, здавалося б, тако╖ могутньо╖ орган╕зац╕╖» НАТО п╕д час феодос╕йських под╕й.
Так зван╕ «форуми козачо╖ культури» у Криму, що стали з потурання укра╖нсько╖ влади щор╕чною тусовкою за╖жджих озбро╓них груп людей, разючим ╕ невипадковим чином сп╕впадають у час╕ з навчаннями «С╕-Бриз», незаконною, без дотримання необх╕дних юридичних процедур, установкою у Феодос╕╖, С╕мферопол╕ ╕ Севастопол╕ ╕мперських пам’ятник╕в або закладкою перших камен╕в для них.
Нам╕р Водолацкого створити в Криму три сво╖х «див╕з╕они» для протид╕╖ кримським татарам одержало застереження в╕д кор╕нних жител╕в п╕вострова в особ╕ глави Меджл╕су кримськотатарського народу Мустафи Джем╕л╓ва: «Я думаю так, що правоохоронн╕ органи, органи влади повинн╕ почати як╕сь заходи для припинення д╕яльност╕ цих нап╕вво╓н╕зованих формувань так званих козак╕в. Бо якщо як╕й-небудь груп╕ дозволено створювати во╓н╕зован╕ формування на етн╕чн╕й основ╕, то тод╕ ╕нша сторона теж буде створювати такого ж роду п╕дрозд╕лу. ╤ до чого це може призвести – можна припустити».
«Ми проводимо там спортивн╕ змагання ╕ р╕зн╕ форуми, пов’язан╕ т╕льки з одним: щоб припинилася на територ╕╖ Криму та м╕жнац╕ональна ворожнеча, що сьогодн╕ там ╕сну╓», – стверджу╓ В╕ктор Водолацк╕й, фактично прикриваючи «культуркою» штучний ╕ прив╕зний характер ц╕╓╖ ворожнеч╕. ╤ дор╕ка╓ при цьому кримським татарам у проведенн╕ самозахоплень земл╕. Але ж, за даними прокуратури АРК, лише близько 35 в╕дсотк╕в таких у Криму ╓ кримськотатарськими, а б╕льше 65 в╕дсотк╕в – це рейдерство ╕ самозахоплення, проведен╕ б╕знес-структурами.
Голова Меджл╕су кримськотатарського народу, народний депутат Укра╖ни Мустафа Джем╕л╓в зажадав в╕д правоохоронних орган╕в ╕ влади Укра╖ни припинити д╕яльн╕сть козачих формувань на територ╕╖ Криму, однак влада, мабуть, не вважа╓ загрозою нац╕ональних ╕нтерес╕в Укра╖ни д╕╖ прив╕зних козак╕в-розб╕йник╕в, що розпалюють м╕жнац╕ональну ворожнечу.
А от, за словами Водолацкого, «укра╖нц╕в н╕хто не збира╓ться бити. Тому що ми ╓диний слов’янський народ». Ну, не тема ц╕╓╖ статт╕ досл╕дження абсолютно р╕зного етногенезу рос╕ян ╕ укра╖нц╕в. А ось на чергову ╕мперську дур╕сть чому б ╕ не вказати.
Не маючи на сво╖х територ╕ях ворог╕в ╕ роботи, козаки шукають них за межами сво╖х земель ╕ нав╕ть кра╖н.
От, наприклад, недавня заява отамана в╕йська, депутата Державно╖ Думи В╕ктора Водолацкого на цю тему: «Козаки Всевеликого В╕йська Донського можуть в╕дправитися в Абхаз╕ю, якщо виникне необх╕дн╕сть захищати громадян Рос╕╖, що мешкають там».
«Донськ╕ козаки захищали незалежн╕сть Абхаз╕╖, – нагадав В╕ктор Водолацк╕й. – У нас ╓ пост╕йний представник, вза╓мод╕ючий ╕з владою ╕ козаками, що живуть в Абхаз╕╖. Чого лукавити? Я, як отаман, не маю права заборонити козакам в╕дправитися в Абхаз╕ю, адже там живуть наш╕ люди, громадяни Рос╕╖».
Як отут не згадати «захист» судетських н╕мц╕в Г╕тлером!
«Козаки Всевеликого В╕йська Донського, ведуть величезну м╕жнародну д╕яльн╕сть. Сьогодн╕ наш╕ делегац╕╖ пост╕йно бувають у П╕вденн╕й Осет╕╖, Придн╕стров’╖, Абхаз╕╖, Серб╕╖», – сказав В╕ктор Петрович Водолацк╕й у сво╓му виступ╕ на Великому зв╕тно-виборному Круз╕ Всевеликого В╕йська Донського в жовтн╕ 2006 року. Тобто проводять фактично ╕мперську д╕яльн╕сть у гарячих точках.
Варто додати, що й у Севастопол╕ в даний час створю╓ться група В╕рного козацтва, отаман якого Олекс╕й Сел╕ванов ╕з групою козак╕в брав участь у захист╕ пам’ятника од╕озн╕й рос╕йськ╕й цариц╕ н╕мецького походження Катерин╕ ╤╤.
Таким чином, на питання «Кому ╕ нав╕що потр╕бний експорт козацтва в сум╕жн╕ кра╖ни?» можуть в╕дпов╕сти т╕льки козач╕ ляльководи, що наймають ╖х гуртом ╕ вроздр╕б.

Д╤ЯЛЬН╤СТЬ ╤ ЗАЯВИ ВОДОЛАЦКОГО – ПОЗА РАМКАМИ РОС╤ЙСЬКОГО ЗАКОНУ
В╕дпов╕дно до рос╕йського федерального закону «Про державну службу рос╕йського козацтва», п╕дписаного Володимиром Пут╕ним 6 грудня 2005 року, козацтво може бути залучене до боротьби з тероризмом, до охорони державного кордону, охорони громадського порядку, до забезпечення державно╖, прикордонно╖, еколог╕чно╖ ╕ пожежно╖ безпеки, до заход╕в щодо попередження ╕ л╕кв╕дац╕╖ надзвичайних ситуац╕й ╕ стих╕йних лих, а також до природоохоронних заход╕в.
Очевидно, що чинн╕сть рос╕йського закону не поширю╓ться на територ╕ю суверенно╖ держави Укра╖ни. Начебто вже ╕ козакам закон писаний... А з функц╕╓ю охорони сусп╕льного порядку укра╖нськ╕ силов╕ структури при бажанн╕ ╕ в╕дпов╕дн╕й команд╕ можуть впоратися самост╕йно. Не делегувати ж сво╖ повноваження закордонним од╕озним ф╕гурам!
У 2005 роц╕ Водолацк╕й заявляв ╕нформац╕йному агентству «Рос╕йська л╕н╕я», що влада повинна закр╕пити законом обмеження: переселенц╕ повинн╕ складати не б╕льш двох в╕дсотк╕в населення м╕ста. Тим часом, у статт╕ 27 Конституц╕╖ РФ говориться про те, що «кожний, хто законно знаходиться на територ╕╖ Рос╕йсько╖ Федерац╕╖, ма╓ право в╕льно пересуватися, вибирати м╕сце перебування ╕ проживання». Чи г-н Водолацк╕й ма╓ депутатське право зневажати вимогами головного закону Рос╕╖?
А для додання жвавост╕ цьому розд╕лу можна сказати, що В. В. Пут╕ну – дв╕ч╕ полковнику – дуже сподобався вручений йому мундир козачого полковника. При цьому, сп╕лкуючись з козаками в неформальн╕й обстановц╕, Президент сказав, що розрахову╓ в св╕й наступний при╖зд на Дон побачити власний земельний над╕л – козачий пай. Що в╕н з ним буде робити – там уже видно буде...

«КРАСНОВ – Ф╤ГУРА Ц╤ЛКОМ ОДНОЗНАЧНА, ЦЕ ЛЮДИНА, ЩО СП╤ВРОБ╤ТНИЧАЛА З ФАШИСТАМИ»
Такими словами депутат Держдуми РФ в╕д «Справедливо╖ Рос╕╖» Михайло ╢мельянов прокоментував указ про створення робочо╖ групи з реаб╕л╕тац╕╖ Петра Краснова, п╕дписаний В╕ктором Водолацк╕м у день 61-р╕ччя з дня страти Краснова, 17 с╕чня 2008 року. У Рос╕╖ ц╕ нам╕ри викликали наст╕льки явний сусп╕льний резонанс, що вже 28 с╕чня кампан╕я була сп╕шно згорнута. Можливо, для козак╕в став новиною висновок робочо╖ групи про те, що «активний борець з б╕льшовиками в роки Громадянсько╖ в╕йни, письменник ╕ публ╕цист Петро Краснов у роки Велико╖ В╕тчизняно╖ в╕йни сп╕вроб╕тничав з фашистською Н╕меччиною». Рада козак╕в раптом пригадала, що Всевелике В╕йсько Донське завжди виступало проти будь-якого прояву фашизму й екстрем╕зму, що породжують злочини, як╕ не мають терм╕н╕в давност╕.
Безсумн╕вно, пол╕тична реаб╕л╕тац╕я людини, що сп╕впрацювала як з кайзером В╕льгельмом п╕д час Першо╖ св╕тово╖ в╕йни, так ╕ з нацистами п╕д час Друго╖ св╕тово╖, неможлива. Петро Краснов у сво╓му роман╕ «Брехня» описував г╕тлер╕вську Н╕меччину як миролюбну ╕ процв╕таючу кра╖ну. У телеграмах Адольфу Г╕тлеру в╕н звертався до фюрера не ╕накше як «наш Вождь» ╕ бажав йому багатьох л╕т життя.
А головне, м╕жнародний трибунал у Нюрнберз╕ визнав козак╕в-красновц╕в збройним формуванням, що ско╖ло злочини проти людяност╕.
Тобто, ╕ це починання сучасного експанс╕он╕ста-козака виявилося мильною бульбашкою, що десь нав╕ть ганьбить депутатсько-козачий мундир.
Ц╕каво на цьому приклад╕ переконатися в подв╕йних моральних стандартах донського козака Водолацкого ╕ депутат╕в ус╕х р╕вн╕в в╕д Парт╕╖ рег╕он╕в. Вони не соромляться потискувати руку ╕ ц╕луватися з людиною, як╕й люба сп╕впраця з нацистами його попередника.

ЧУЖИЙ СЕРЕД СВО╥Х
А вже на початку червня цього року Великий Круг азовських козак╕в проголосував за виключення отамана ре╓стрового Всевеликого В╕йська Донського В╕ктора Водолацкого з╕ складу козак╕в станиц╕ (до яко╖ в╕н був приписаний усього лише в 1997 роц╕) «за багатор╕чну антикозачу пол╕тику». У провину Водолацкому ╕ його оточенню азовськ╕ козаки поставили «повну в╕дсутн╕сть сусп╕льно-корисних результат╕в», у тому числ╕ в╕дсутн╕сть «у козак╕в служби, земл╕, роботи, грошей»; «продуманий ц╕леспрямований кадровий п╕дб╕р кер╕вництва В╕йськом з людей меркантильних, марг╕нальних ╕ не мають абсолютно н╕якого в╕дношення не т╕льки до козачого руху, але ╕ до козачого народу»; «навмисне виживання, видавлювання розумних, талановитих, беззав╕тно в╕дданих свого народу козачих кер╕вник╕в ╕ зам╕ну ╖х на п╕длабузник╕в ╕ казнокрад╕в»; «узурпац╕ю влади В╕йськового Отамана ╕ перетворення ╖╖ на ╕нструмент отримання власно╖ вигоди для себе ╕ сво╖х нащадк╕в». Без коментар╕в...
Природно, що п╕сля такого демаршу в парам╕л╕тарн╕й орган╕зац╕╖ вищестоящий отаман Ростовського козачого округу козачий полковник Е. Ю. Н╕к╕т╕н в╕дсторонив осавула С. В. Сеника в╕д виконання обов’язк╕в отамана Азовського юрту ╕ станиц╕ Азовсько╖. Негайно була призначена в╕йськова ком╕с╕я з перев╕рки д╕яльност╕ юрту ╕ станиц╕, ╕ вже 28 червня отаманом станиц╕ був обраний козачий полковник Василь Володимирович Зенцов.
За визнанням полковника Н╕к╕т╕на: «Козаки брали Азов трич╕: перший раз – сам╕, другий раз – з Петром ╤ ╕ трет╕й раз – 28 червня».
Чи треба п╕сля цього говорити, що могла об’╓ктивно обговорюватися д╕яльн╕сть отамана ре╓стрового Всевеликого В╕йська Донського В╕ктора Водолацкого?
 
ДО НАШОГО БЕРЕГА ЩО Т╤ЛЬКИ НЕ ПРИПЛИВА╢
Ц╕ к╕лька штрих╕в до портрета Верховного отамана Рос╕╖ ╕ заруб╕жжя, отамана Всевеликого В╕йська Донського, заступника губернатора Ростовсько╖ област╕, депутата Держдуми Рос╕╖ В╕ктора Водолацкого показують властив╕ йому й ╕дейн╕ уподобання, ╕ ╕мперськ╕ експанс╕он╕стськ╕ погляди, ╕ згадану узурпац╕ю влади.
Навряд чи треба буде дивуватися, якщо фанат цариц╕ та Йосифа Стал╕на г-н Валер╕й Саратов, тепер уже сумно в╕домий пам’ятником Катерин╕ ╤╤, не пролоб╕ю╓ (або через нього хтось пролоб╕ю╓) р╕шення про охорону севастопольських 19 тисяч гектар╕в л╕сових уг╕дь донськими козаками – адже так в╕рн╕ше буде утримати такий величезний шматок земл╕. ╤ робота за╖жджим козакам найдеться. ╤ з’являться рос╕йськ╕ козаки в Севастопол╕. ╤ знайдуться отамани, що в╕д╕рвуть людей в╕д р╕дних м╕сць у мирний час, начебто вони вже навели ╕деальний порядок на сво╖й ╕сторичн╕й батьк╕вщин╕. Хоча... козаки – це, урешт╕-решт, – рос╕йська ╕мперська ╕дея.
Ком╕чн╕сть появи ряджених ╕ озбро╓них козак╕в у Севастопол╕ не така уже недошкульна. Варто нагадати, що проти ув╕чнення пам’ят╕ цариц╕ як у Севастопол╕, так ╕ С╕мферопол╕ виступають укра╖нськ╕ ╕ кримськотатарськ╕ орган╕зац╕╖. ╤ за допомогою прив╕зних козак╕в конфл╕кт може розгор╕тися в серйозне протистояння. Козаки при╖хали ╕ ви╖хали, а нам тут жити. Укра╖нське присл╕в’я «Лиха ╕скра поле спалить, а сама щезне», - найкраще ╕люстру╓ ситуац╕ю ╕з експанс╕╓ю в Крим ╕ Севастополь рос╕йських козак╕в Водолацкого.
Тарас ЧУПРИНКА.
м. Севастополь.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #29 за 18.07.2008 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6130

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков