Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
К╤ЛЬК╤СТЬ СКАРГ НА ДОТРИМАННЯ ЗАКОНУ ПРО МОВУ ЗРОСТА╢
Значний стрибок у ставленн╕ до мови стався власне п╕сля повномасштабного вторгнення Рос╕╖…


НА ХЕРСОНЩИН╤ В╤ДКРИВСЯ ПЕРШИЙ ФЕСТИВАЛЬ «Р╤ДНА МОВА - ШЛЯХ ДО ПЕРЕМОГИ»
Укра╖нська мова об’╓дну╓ укра╖нц╕в у боротьб╕ та в нац╕ональн╕й ╕дентичност╕…


УКРА╥НЦ╤ ВИЗНАЧИЛИСЬ, ЧИ ТРЕБА РОС╤ЙСЬКА У ШКОЛАХ
42% укра╖нц╕в п╕дтримують збереження вивчення рос╕йсько╖ мови в певному обсяз╕.


МОВА П╤Д ЧАС В╤ЙНИ СТАЛА ЗБРО╢Ю
В Укра╖н╕ в╕дзначають День писемност╕ та мови.


МОВИ Р╤ДНО╥ ОБОРОНЦ╤
Сьогодн╕шня доб╕рка поез╕й – це твори кримських укра╖нських педагог╕в-поет╕в…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #4 за 25.01.2008 > Тема "Урок української"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#4 за 25.01.2008
НА ПОЛОТН╤ - УКРА╥НА!

 22 с╕чня Президент В╕ктор Ющенко п╕д час в╕дв╕дання присвячено╖ Дню Соборност╕ Укра╖ни виставки в Укра╖нському дом╕ оглянув Рушник нац╕онально╖ ╓дност╕ та картину Романа Бончука «Мега╕стор╕я Укра╖ни». Глава держави висловив переконання, що ц╕ твори об’╓дну╓ любов до Укра╖ни, ╖╖ великого народу ╕ великих традиц╕й.
Як зазначив у сво╖й промов╕ Президент, тема ╓днання ╕ соборност╕ н╕коли не була простою. На його переконання, бачити нац╕ю ╓диною - це значить бачити ╖╖ сильною. «Буде ╓дн╕сть - в нас буде Укра╖на», - наголосив Президент. Характеризуючи представлен╕ на виставц╕ твори, В╕ктор Ющенко зазначив, що це хороша ╕люстрац╕я того, як на прикладному р╕вн╕ зобразити те, що ми назива╓мо соборн╕сть ╕ державн╕сть.
 * * *
 ╤н╕ц╕атори ╕ куратори всеукра╖нсько╖ культурно-мистецько╖, сусп╕льно-пол╕тично╖ акц╕╖ «Рушник нац╕онально╖ ╓дност╕» – Асоц╕ац╕я прац╕вник╕в засоб╕в масово╖ ╕нформац╕╖ Укра╖ни, Нац╕ональна сп╕лка майстр╕в народно╖ творчост╕ Укра╖ни, ТОВ «Укра╖нський сувен╕р», Державна телерад╕окомпан╕я «Всесв╕тня служба «Укра╖нське телебачення ╕ рад╕омовлення», Ки╖вський м╕ський центр народно╖ творчост╕, ДП «Дирекц╕я фестивально-виставково╖ д╕яльност╕».
 Протягом червня-грудня 2007 року рушник вишивали в ус╕х областях Укра╖ни, м╕стах Ки╓в╕ та Севастопол╕. У вишиванн╕ взяли участь понад 1000 майстр╕в народно╖ вишивки, а також представники укра╖нсько╖ д╕аспори в Польщ╕.
 Рушник нац╕онально╖ ╓дност╕ ╓ вишитим полотном довжиною 9 м ╕ шириною 75 см. В╕н склада╓ться з двох частин, у центр╕ – герб Укра╖ни у в╕нку. У вишивц╕ рушника використан╕ орнаментальн╕ мотиви Трип╕лля, Ки╖всько╖ Рус╕, Козацького бароко тощо. Автор еск╕зу – заслужений художник Укра╖ни О. Тел╕женко.
 У багатьох областях вишивання Рушника стало орган╕чною складовою громадсько-пол╕тичних та культурних акц╕й, таких як в╕дзначення Дня Конституц╕╖ в Хмельницьку, фестивалю «Укра╖нська вишиванка» у Тернопол╕ тощо.
 * * *
 ╤вано-франк╕вський художник Роман Бончук презентував у столичному Укра╖нському дом╕ найб╕льший на сьогодн╕ за розм╕рами мистецький об’╓кт - еп╕чне полотно «Мега╕стор╕я Укра╖ни». Картина, написана ол╕йними фарбами за технолог╕ями станкового живопису, ма╓ розм╕ри 30х5 метр╕в. ╥╖ прост╕р умовно д╕литься на 19 частин: «Язичництво», «Хрещення Укра╖ни-Рус╕», «Княжа доба», «В╕три поневолення», «Козацтво – Хортиця – Гетьманат», «Пророки ╕ подвижники», «Ру╖на», «Соборна Укра╖нська Церква», «Вчен╕ Укра╖ни», «Тарас Шевченко ╕ велик╕ гуман╕тар╕╖ Х╤Х стол╕ття», «Укра╖нська Голгофа – Голодомор», «Голокост», «Мученики сов╕ст╕ – Шептицький – Сл╕пий», «Борц╕ за волю», «Вороги Укра╖ни», «Прапор Свободи», «Помаранчева революц╕я», «Сучасне мистецтво», «Майбутн╓».
 Композиц╕йними акцентами ╓ три дом╕нанти: Богородиця у центр╕, л╕воруч – Архангел Миха╖л, праворуч – Микола Чудотворець. Решта полотна покрита портретами видатних особистостей – княз╕в, полководц╕в, реформатор╕в, мислител╕в, письменник╕в, художник╕в.
 Як по╕нформував кер╕вник проекту Павло Федорук, уперше картина «Мега╕стор╕я Укра╖ни» експонувалася у Львов╕ з 25 листопада по 25 грудня. До Ки╓ва вона прибула лише на два дн╕, п╕сля цього плану╓ться виставковий тур по Укра╖н╕. П.Федорук пов╕домив, що п╕сля в╕дкриття експозиц╕╖ Президент Укра╖ни В╕ктор Ющенко п╕дтримав ╕дею в майбутньому розм╕стити полотно у «Мистецькому арсенал╕», де воно буде доступне для широких к╕л глядач╕в.
 Автор полотна Р.Бончук розпов╕в, що працював над картиною, задуманою як осп╕вування злет╕в та осмислення катастроф укра╖нського духу за тисячол╕ття нашо╖ ╕стор╕╖, близько двох рок╕в. Коли розпочинав роботу, думки встановити рекорд не було, а хот╕лося донести духовний месидж про необх╕дн╕сть звертатися до власно╖ ╕стор╕╖ та культури ╕ що все залежить в╕д нас самих.
 Замовника в картини, за словами художника, теж не було. «Це була моя власна ╕н╕ц╕атива. П╕сля Майдану я досл╕джував р╕зн╕ пер╕оди в ╕стор╕╖ Укра╖ни, а пот╕м виникла ╕дея узагальнити сво╖ пошуки в ╕стор╕╖ в так╕й велик╕й картин╕» - сказав в╕н.
 Художник под╕лився також деякими техн╕чними деталями. Наприклад, м╕сцем роботи над мегаполотном був головний цех ╕вано-франк╕вського заводу «Автоливмаш». Картина подорожу╓ в намотаному на спец╕альний барабан вигляд╕, тож треба було враховувати, що картина буде скручуватися ╕ розкручуватися, аби не пошкодити фарби.
 Р.Бончук розпов╕в також, що плану╓ створити картину «Хрон╕ка людства» - в╕д появи людини до сьогодн╕.

ДОВ╤ДКА. Роман Бончук народився 1980 року в ╤вано-Франк╕вську. Школу зак╕нчив ╕з золотою медаллю. Одночасно займався у дитяч╕й художн╕й студ╕╖ та персонально вчився малярства у Володимира Чернявського. 1998 року вступив на факультет м╕стобудування Льв╕вського пол╕техн╕чного ун╕верситету. 1999 року отримав запрошення на навчання до Гарвардського ун╕верситету. П╕дставою для стипенд╕╖ стала опубл╕кована 1998 року зб╕рка опов╕дань «48 к╕мнат особняка» й акварельн╕ та граф╕чн╕ роботи з однойменно╖ виставки. У Гарвард╕ навчався на ╕сторико-л╕тературному в╕дд╕л╕, прослухав курс ╕стор╕╖ укра╖нсько╖ л╕тератури XX стол╕ття. Повернувшись ╕з Америки, перев╕вся 2000 року до Прикарпатського ун╕верситету. Одночасно впродовж ус╕х рок╕в активно працював у дизайн╕ та живопис╕. Влаштовував виставки «Венец╕я» (2001), «М╕сцезнаходження Земля» (2003), «Портал в чотирьох к╕мнатах». Створив к╕лька масштабних багатоф╕гурних полотен.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #4 за 25.01.2008 > Тема "Урок української"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=5523

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков