Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2113)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #3 за 18.01.2008 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#3 за 18.01.2008
ХОД╤ННЯ ПО... ЛЮКАХ

 Про представницький орган самоврядування, а саме - Раду представник╕в м╕сько╖ громади С╕мферополя ми розпов╕дали ще навесн╕. Законн╕сть такого дорадчого органу ф╕ксу╓ться в Конституц╕╖ та ╕ншими законами Укра╖ни, зокрема "Про м╕сцеве самоврядування в Укра╖н╕" (ст. 1, п. 19).
 Зрештою, сам нин╕шн╕й мер Геннад╕й Бабенко надав ц╕й орган╕зац╕╖ прим╕щення, де к╕лька скликань був каб╕нет колишнього депутата м╕ськради, а нин╕ - голови Ради представник╕в м╕сько╖ громади С╕мферополя В. В. Лазутк╕на.
 Але за п╕вроку дещо зм╕нилося. Стосунки пом╕ж тими, хто вир╕шу╓ ╕ керу╓, ╕ тими, хто хоче спостер╕гати цей процес зсередини, загострилися аж до судових розб╕рок. Оф╕ц╕йн╕ господар╕ вже к╕лька раз╕в намагалися силом╕ць видворити небажаних спостер╕гач╕в. А останн╕, зокрема, звернулися з листом до Президента, де висв╕тлюють под╕╖ двор╕чно╖ давнини, коли вибори мера були скасован╕ судовою владою через як╕сь порушення, хоча Геннад╕й Олександрович ╕ набрав найб╕льшу к╕льк╕сть голос╕в. Автори листа апелюють також до Генпрокуратури Укра╖ни, посилаючись на безлад, що пану╓ в м╕ськвиконком╕: "попрання прав територ╕ально╖ громади", "невиконання судових р╕шень" тощо.
 Намагаючись бути об’╓ктивною, не можу зрозум╕ти, чому так дратують "м╕ськвиконком╕вц╕в" ц╕ "сторонн╕" люди. Погляньмо на ситуац╕ю в уряд╕ Укра╖ни. Представники Парт╕╖ рег╕он╕в, що набрала абсолютну б╕льш╕сть голос╕в п╕д час вибор╕в, не цураються посад "опозиц╕йних м╕н╕стр╕в", що да╓ можлив╕сть контролювати д╕яльн╕сть сво╖х антипод╕в, н╕ за що при цьому не в╕дпов╕даючи. Прем’╓р-м╕н╕стр Юл╕я Тимошенко теж не драту╓ться з цього приводу. Бо якщо влада д╕ятиме чесно ╕ прозоро, можна пускати ╕ "за кул╕си". А якщо "спектакл╕" проводитимуться т╕льки для посвячених, нап╕везоповою мовою - тут вже ╓ причина ╕ погаласувати.
 Про те, що ж д╕йсно в╕дбува╓ться у нашому м╕ськвиконком╕, можу судити з особистих контакт╕в (╖х обмаль), облаштованост╕ власного життя та ╕нформац╕йного бюлетеня Ради представник╕в м╕сько╖ громади "С╕мферополь". Саме в останньому я знаходжу дуже ц╕кав╕ ╕ актуальн╕ для себе слова. "Так, так, в жодному Закон╕ чи Положенн╕ не написано, що хтось (бодай сам м╕ський голова) може прийти до вас в оселю ╕ перекрити воду... Навпаки, деяк╕ закони нав╕ть вимагають, аби населення забезпечувалось водою за будь-яких ситуац╕й... За несплату можуть в╕дключити електрострум, тепло, можуть в╕др╕зати газ. А ось воду не можуть. Нав╕ть коли заберуть останн╕й ст╕лець, вода в кран╕ ма╓ продовжувати йти..."
 Чому мене так зачепила ця тема? А тому, що в найближчому кран╕ (на сус╕дн╕й вулиц╕ в колонц╕, на користування якою у мо╓╖ 90-р╕чно╖ матер╕ укладено угоду з в╕дпов╕дною оплатою послуг) вода вже не крапа╓ з початку року. Так ╕ свята минули. Та х╕ба ж лише у свята хочеться пити? Мати - хвора на туберкульоз. Нещодавно п╕вроку пролежала в стац╕онар╕ з в╕дкритою (заразною) формою, а продез╕нф╕кувати житло нам пропонують регулярно. Пояснюють, що запорукою рем╕с╕╖ (а також мого здоров’я) ╓ чистота, бо туберкульозн╕ палички найкраще почуваються там, де пил, волог╕сть ╕ т. п. Тож доводиться ризикувати ще й здоров’ям ╕ нав╕ть життям, бо не мит╕ ╕ хата, ╕ посуд, не прана б╕лизна. Сельтерсько╖ на все це не накупишся.
 Запита╓те, чому ж так сталося? А тому, що ц╕кав╕сть до колонки, певне, як до предмета антиквар╕ату, у жител╕в мого району надзвичайна (мого - бо вже 10 рок╕в я доглядаю мат╕р ╕ д╕лю з нею вс╕ негаразди). Серед просто зац╕кавлених найнебезпечн╕ш╕ здобутчики. Вони намагаються щось в╕дламати в╕д колонки, в╕дкрутити. ╤ це у них виходить. Адже стимул могутн╕й - за рогом приймають метал, а б╕ля колонки коп╕йки отоварюють на чвертки.
 Але все ж таки, коли рок╕в 10 тому за розпорядженням тод╕ ще голови райвиконкому Геннад╕я Бабенка колонку було в╕дремонтовано ╕ передано (хоча ╕ чисто в╕ртуально) в розпорядження мо╓╖ матер╕ (вс╕ ╕нш╕ мешканц╕ району водою забезпечен╕), ця споруда протрималася, враховуючи втрату тих чи ╕нших сво╖х "орган╕в", аж до минулого року. Та ось у сус╕дки "забол╕ла душа", що колонкою вт╕шаються вс╕, кому не л╕ньки. Про нас вона якось не подумала ╕ викликала авар╕йку, яка в╕дключила кран. П╕сля мого звернення у "Водоканал" майстри при╖хали знову. Головним результатом ╖хнього в╕зиту стало те, що разом з десяткою "на пиво" вони прихопили ╕ люк, через який зд╕йснювався доступ до "нутрощ╕в" колонки. Зам╕сть нього поставили чоп з╕ стружки ╕ посипали його землею, а мене попередили, щоб зверху не гарцювала. Оск╕льки вода все ж таки п╕шла, я не прид╕лила всьому цьому належно╖ уваги, лише подумала, що на роздор╕жж╕ гарцювати знайдеться кому ╕ без мене.
 Тижн╕в через два дерев’яного чопа вже не ╕снувало, а в яму почали звалювати см╕ття в целофанових пакунках. Довелося знову потурбувати ремонтник╕в, оск╕льки яма загрожувала травмами для перехожих ╕ з не╖ добряче в╕яло гнил╕стю.
 ╤ ось на м╕сц╕ колишнього люка з’явився шматок бетонно╖ огорож╕ - сус╕ди будували соб╕ паркан. Не знала, що в╕н виявиться для нас доленосним: т╕льки-но посипав перший сн╕жок, вода в колонц╕ замерзла (ще б пак, чверть д╕рки лишалася неприкритою). А перехож╕-грамот╕╖, яким так ╕ не вдалося ту воду вичавити, доламали колонку остаточно. На восьмий день прибули майстри, як╕ усп╕шно вл╕тку пропили наш люк ╕ напхали в д╕рку см╕ття: старих газет, обгорток в╕д цукерок та сигарет. Що вони зробили ще - не знаю. Бо води ми так ╕ не бачимо нав╕ть при нин╕шн╕х п’яти градусах тепла. А це означа╓ - не бачитимемо до самого травня. Хоча позаминуло╖ зими, до втручання горе-майстр╕в, вона витримувала 25-градусний мороз.
 Ще з вересня завела я розмову в "м╕ськводоканал╕" про п╕дведення води до двору ╕ дн╕в десять тому одержала дозв╕л, що коштував близько 200 грн. А дал╕ - повна свобода д╕й: хоч сама прокопуй канаву в 50 метр╕в, хоч шукай пом╕чник╕в за ринково-газетними оголошеннями. Компетентн╕ люди, оглянувши план роб╕т, т╕льки головою похитали: "Цього ви не потягнете..."
 Тод╕ ╕ прийшла я до м╕ськвиконкому, аби там сльози мо╖ витерли чи то склянкою води почастували. Дама, яка мене прийняла, нав╕ть не запросила с╕сти ╕, набираючи телефонний номер, запитала: "Что?" Непризвича╓на говорити, коли мене не слухають, я дочекалася, поки вона залишить телефон в споко╖. На мою лакон╕чну розпов╕дь вона в╕дпов╕ла ц╕лком прогнозовано: "А что вы предлагаете? Вот и звоните по объявлениям. Горисполком проводить вам воду не будет!"
 Н╕, я не стала ворогом ус╕х тих, хто працю╓ в численних каб╕нетах ц╕╓╖ орган╕зац╕╖. Не втратила в╕ру й в Геннад╕я Олександровича Бабенка ╕, ймов╕рно, якщо в╕дбудуться перевибори, знову в╕ддам йому св╕й голос.
 Але та система, до яко╖ довелося доторкнутися цього разу спраглими вустами, не залишила сумн╕в╕в: таким чином жити не можна.
 ╤ якщо "бандитам" так ╕ не доведеться сид╕ти в тюрмах, а зам╕сть того вони пос╕датимуть владн╕ кр╕сла, то ╖х мусить оточувати над╕йна неп╕дкупна варта, як ╖╖ не назви - чи то опозиц╕╓ю, чи радою представник╕в м╕ських громад, чи просто вуйками з наручниками - це щоб швидше спекалися звички хапатися за те, чого не клали.
Тамара СОЛОВЕЙ.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #3 за 18.01.2008 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=5488

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков