Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3304)
З потоку життя (6538)
Душі криниця (3539)
Українці мої... (1473)
Резонанс (1510)
Урок української (992)
"Білі плями" історії (1684)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
НЕМА╢ Н╤ЯКОГО СЕПАРАТИЗМУ
Нещодавно я прочитав першу частину книги б╕йця добровольчого батальйону особливого призначення...


В╤ТАННЯ З МИНУЛОГО – З В╤РОЮ У МАЙБУТН╢!
Цей «в╕тальний з г╕рчинкою» в╕рш севастопольського поета ╕ журнал╕ста ╤вана Левченка...


Серг╕й Дзюба, Артем╕й К╕рсанов, автори сценар╕ю та книги «Заборонений»: СТУС В ХХ СТОР╤ЧЧ╤ – Ф╤ГУРА НЕ МЕНША ЗА ШЕВЧЕНКА
В укра╖нський к╕нопрокат 5 вересня 2019 року виходить б╕ограф╕чна стр╕чка...


ЗДОЛАТИ РОС╤Ю
Нещодавно ки╖вське видавництво «Холодний Яр» випустило в св╕т другу книгу сер╕╖...


В╤Н ДЛЯ УС╤Х СТОЛ╤ТЬ
На свят╕ вкотре наголошувалося, яку славу та велич прин╕с для Укра╖ни наш Кобзар, а його творча...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #51 за 21.12.2007 > Тема "Урок української"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#51 за 21.12.2007
С╤М СТЕЖОК СКОВОРОДИ

 Так називалась л╕тературно-музична композиц╕я, яка була показана 14 грудня 2007 р. в Севастопольському м╕ському гуман╕тарному ун╕верситет╕ (СМГУ) в рамках державно╖ програми «Обдарована дитина» ╕ була присвячена 285-й р╕чниц╕ з дня народження Григор╕я Сковороди. Створили образ великого укра╖нця-ф╕лософа, педагога, поета, рел╕г╕йного та громадського д╕яча студенти ф╕лолог╕чного факультету СМГУ – майбутн╕ учител╕ укра╖нсько╖ мови ╕ л╕тератури – п╕д кер╕вництвом старшого викладача Олени Анатол╕╖вни Попово╖.  П╕сля цього духовну велич ╕ ф╕лософську глибину Григор╕я Сковороди як поета розкривали учасники м╕ського конкурсу декламатор╕в. Переможцями стали: учениця школи №26 Пол╕на Боровська, друге м╕сце пос╕ли Дмитро Зав’ялов (шк. №45) та Михайло Щербаков (шк. №49).
 Орган╕затори заходу – кафедра укра╖нсько╖ ф╕лолог╕╖ СМГУ та каб╕нет укра╖нсько╖ мови ╕нституту п╕слядипломно╖ осв╕ти – у сво╖й д╕яльност╕ ставлять за мету популяризац╕ю укра╖нсько╖ культури, п╕днесення престижу укра╖нсько╖ мови серед учн╕в севастопольських шк╕л та студент╕в.
 Вони ж ╕ надали матер╕али до вивчення життя та творчост╕ Григор╕я Сковороди – таблиц╕, схеми, опорн╕ конспекти та статт╕ про його творч╕сть в електронному вигляд╕ для розм╕щення ╖х на сайт╕ «Укра╖нське життя в Севастопол╕» (http://ukrlife.org).
 Наш кор.
На фото: п╕д час заходу з вшанування пам’ят╕ Григор╕я Сковороди.

СЕВАСТОПОЛЬСЬК╤ Д╤ТИ ЛЮБЛЯТЬ УКРА╥НСЬК╤ В╤РШ╤
 У м╕ськ╕й б╕бл╕отец╕ для д╕тей ╕м. Гайдара в╕дбувся ф╕нал конкурсу на краще декламування в╕рш╕в укра╖нською мовою. Приблизно по десятеро учн╕в з 3-А класу 1-╖ г╕мназ╕╖, 3-А НВК №1, 4-А та 4-Б клас╕в школи №3 щиро ╕ безпосередньо виконували в╕рш╕ укра╖нських поет╕в. Як пов╕домила вчителька з╕ школи №3 Оксана Володимир╕вна Шул╕на, перед цим було два етапи з класним кер╕вником – сп╕вали, розказували в╕рш╕. Немало д╕тей було в народних костюмах - потурбувались бабус╕ та мами.
 Кр╕м в╕рш╕в, на культурному заход╕ прозвучало к╕лька п╕сень у виконанн╕ народного вокального ансамблю «Червона калина» п╕д кер╕вництвом художнього кер╕вника, заслуженого прац╕вника культури АРК, дипломанта всеукра╖нського конкурсу диригент╕в народних хор╕в, композитора В╕ктора Ковальчука.
 Поки жур╕ п╕дбивало п╕дсумки конкурсу, один ╕з його орган╕затор╕в – голова Севастопольсько╖ м╕сько╖ орган╕зац╕╖ Союзу укра╖нок п. Богдана Процак прив╕тала д╕тей ╕ запросила вс╕х в Укра╖нський культурно-╕нформац╕йний центр на майбутн╓ свято – день Святого Миколая. Б╕бл╕отец╕ вона подарувала к╕лька прим╕рник╕в журналу «Св╕т дитини» та передплату на журнал «Сто талант╕в».
 Представник громадського руху «Не будь байдужим!» Олександр Авд╕╓нко вручив вс╕м учасникам конкурсу книжки «Зроби подарунок Укра╖н╕! Переходь на укра╖нську!», переможц╕ отримали художню л╕тературу з в╕ршами та опов╕даннями.
 Кращими декламаторами жур╕ ╕з союзянок визнало Костю Зяблова (НВК №1), Тетяну Кульк╕ну (г╕мназ╕я №1) та Ганну Доброву ╕ Дмитра Цимбала з╕ школи №3. Приз глядацьких симпат╕й отримав Серг╕й Дяченко (г╕мназ╕я №1).
 Микола ВЛАДЗ╤М╤РСЬКИЙ.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #51 за 21.12.2007 > Тема "Урок української"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=5411

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков