Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4475)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4153)
Українці мої... (1674)
Резонанс (2155)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1848)
Крим - наш дім (1105)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (243)
Бути чи не бути? (355)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (219)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 16.11.2007 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#46 за 16.11.2007
РЯДКИ З ЛИСТ╤В

 ШАНОВНА редакц╕╓!
К╕лька речень хочу адресувати Тетян╕ П., лист та в╕рш яко╖ опубл╕кован╕ у "Кримськ╕й св╕тлиц╕" за 26 жовтня.
 Я з тих кра╖в, Тетяно, де
 ...десь далеко на Волин╕,
 зродилась арм╕я УПА...
 Поруч живуть люди, як╕ добров╕льно йшли на ешафот, творячи нову Укра╖ну. Я знаю про них не з документ╕в, яким Ви не дов╕ря╓те, - я знаю ╖х живих. Якщо ц╕каво поговорити на цю тему, напиш╕ть (моя адреса в редакц╕╖).
 Натом╕сть ставлю Вам питання, на яке прошу в╕дпов╕сти чесно: чому на Заход╕ держави, де, як Ви пишете, "тероризувались укра╖нськ╕ села", ставлять пам’ятники Степанов╕ Бандер╕, Романов╕ Шухевичу, Климов╕ Савуру, а на П╕вдн╕ та Сход╕, де ╖х не бачили, ними лякають людей?
 ╤рина БАРАБАШ.
 м. Р╕вне.
 * * *
 ДОРОГА "Св╕тлице"!
Укра╖на урочисто в╕дзначила 65-у р╕чницю легендарно╖ арм╕╖ нескорених - Укра╖нсько╖ Повстансько╖ Арм╕╖. Як передплатник газети "Кримська св╕тлиця" та ваш однодумець прошу надрукувати м╕й в╕рш на стор╕нках газети.

О, люди Вкра╖ни,
 страшно╖ ру╖ни,
Спин╕ться ╕ шапки зн╕м╕ть,
╤ шану в╕ддайте
 синам Укра╖ни -
Вояк╕в УПА пом’ян╕ть.
За волю святую -
 нескорен╕, юн╕
Вони у боях полягли,
╤ р╕дную землю, яку боронили
Нав╕ки ╖╖ обняли.
Суму╓ Вкра╖на в журб╕ ╕ печал╕,
Бо серце у не╖ щемить
За р╕дних син╕в,
 що ╖╖ боронили,
Душа материнська болить.
Лежать ╖х могили
 по вс╕й Укра╖н╕.
╤ плаче над ними народ,
Який не забуде н╕коли геро╖в,
Як╕ виганяли заброд.
Заброд-лиход╕╖в,
чужо╖ держави,
Кривавих ╕ лютих кат╕в,
Як╕ у кров╕ Укра╖ну топили
Багато рок╕в ╕ в╕к╕в.
Юначе ╕ юнко, у гор╕ схил╕ться
╤ шану в╕ддайте свою,
Борцям за свободу,
 як╕ здобували
╤ щастя, ╕ волю в бою.
 Микола М╤ЩЕНКО,
ветеран Друго╖ св╕тово╖ в╕йни.
 с. Переяславське Переяслав-Хмельницького району Ки╖всько╖ област╕.
 * * *
 ПРОЧИТАВ у "Кримськ╕й св╕тлиц╕" статтю М. Фалагашв╕л╕. В ц╕лому це пише патр╕от-укра╖нець. Тут об’╓днан╕ вс╕ наш╕ основн╕ проблеми, добре сконцентрований ╕сторичний аспект, дана в╕дпов╕дь нашим недругам. Стаття пробуджу╓, зове до д╕╖, проясню╓ обставини.
 ╢дине, що хочу в╕дм╕тити, ╕ не т╕льки у цього автора. Спочатку в╕н дор╕ка╓ влад╕ нашо╖ держави в байдужост╕, у ворожих Укра╖н╕ висловлюваннях, д╕ях ╕ т. д. Хочу додати: наша влада (може, ╕ не вся) НЕ БАЙДУЖА, А ВОРОЖА до всього укра╖нського, тому не зверта╓ уваги на ворож╕ виступи (симоненк╕в, грач╕в, в╕тренк╕в, казар╕них, табачник╕в ╕ т. д.), дозволя╓ руйнувати наш╕ святин╕, укра╖нськ╕ школи, книгарн╕, музе╖.
 Тепер щодо переселення народ╕в. ╤дея не нова, але з того н╕чого не вийде, бажаючих буде обмаль (маса людей, в тому числ╕ ╕ п’ята колона, облаштувалися в добродушн╕й Укра╖н╕ краще в╕д самих укра╖нц╕в). А вза╓морозум╕ння м╕ж укра╖нським та московським (рос╕йським) народами (хоча ╕ р╕зними за ментальн╕стю) в основному ╓. Розб╕жност╕ (╕ то, насамперед, ол╕гарх╕чно-економ╕чн╕, за сфери впливу у б╕знес╕) ╕снують здеб╕льшого серед верх╕вки. Тому нам, укра╖нцям, треба бути грамотними,
дружними, активними, знати свою ╕стор╕ю. А на виборах не п╕ддаватися на об╕цянки, добиватися прийняття демократичних закон╕в, щоб менше було шахра╖в, зайд, пролаз, псевдоукра╖нц╕в у наш╕й влад╕, ось тод╕ вона, влада, ╕ не буде байдужа до народу Укра╖ни, його вимог. Але до цього нам ще рости ╕ рости...
 В. П. АНДРУСЕНКО,
 пенс╕онер.
м. С╕мферополь.

ЧЕКА╢МО СВЯТ З ТРИВОГОЮ
 Наближаються наш╕ традиц╕йн╕ рел╕г╕йн╕ свята, то ж заздалег╕дь треба правильно ╖х запланувати. Щоб не повторилися минулор╕чн╕ антисвята. Тод╕, не дотримуючись християнсько╖ етики, роль Святого Миколая взяли на себе прац╕вники держадм╕н╕страц╕╖, щоб зробити соб╕ рекламу. По всьому християнському св╕т╕ проводиться виховна робота з д╕тьми ╕ молоддю, влаштовуються свята театрально. У нашому м╕ст╕ треба брати приклад з УК╤Ц.
 Адже в минулому роц╕ у Центр╕ культури ╕ мистецтв на вул. Лен╕на в День Святого Миколая зробили Новор╕чний сценар╕й радянського пер╕оду. А в свято Р╕здва Христового на площ╕ Нах╕мова представляли зовс╕м не ╤суса Христа ╕ Мат╕р Божу. На сцен╕ головною д╕йовою особою було порося в дикому вереску музики. ╤ це в той час, коли вся Укра╖на колядувала. То х╕ба ми, жител╕ Севастополя, китайц╕ та японц╕? Але нав╕ть за сх╕дним календарем ще рано було свиню прославляти. ╤ то в такий святий день забруднювати нас свинством, що ╓ гр╕ховно ╕ антиморально. До того ж на сцен╕ актори курили цигарки. Це до цього привча╓мо д╕тей ╕ молодь?
 Я запитала про це неподобство у п. Ситник, прац╕вника з Палацу дитинства та юнацтва, ╕ заступника голови управл╕ння осв╕ти ╕ науки Корн╕йця В╕ктора ╤вановича. На мо╓ зауваження щодо сценар╕ю пан╕ Ситник сказала, що вони не були готов╕ до виступу, а управл╕ння культури примусило виступити будь з чим. Св╕дками цього були журнал╕сти газети "Кримська св╕тлиця" ╕, зрозум╕ло, ошелешен╕ глядач╕ - т╕, хто розум╕в, яка наруга чиниться над укра╖нськими традиц╕ями ╕ св╕дом╕стю людей. Отож, ма╓мо небезпеку не лише в╕д зомбуючого телебачення, а й з боку управл╕нь СМДА, як╕ мусили б бути в╕дпов╕дальними за культурне виховання севастопольсько╖ громади.
 А ще, кр╕м того, Новор╕чних свят населення нашого м╕ста стало боятися через вибухи п╕ротехн╕ки. Ран╕ше люди сп╕вали, танцювали, а зараз здригаються в╕д постр╕л╕в, бо ск╕льки пожеж, поранень, страху покинути дом╕вку, щоб в гост╕ п╕ти. Як мучаться люди похилого в╕ку, страждають д╕ти ╕ родич╕ в журб╕ за них. То це х╕ба свято тепер? Це день тривоги ╕ псування настрою громадянам нашого м╕ста.
 Богдана ПРОЦАК,
голова Союзу укра╖нок м. Севастополя.

ПОВНА ХАТА ПЕРЕДПЛАТИ!
 Нагаду╓мо читачам, що "Кримська св╕тлиця" - всеукра╖нська газета, ╖╖ можна передплатити у будь-якому поштовому в╕дд╕ленн╕ Укра╖ни. Причому, ви зможете отримувати газету (╕ кольоров╕ додатки до не╖!) вже з першо╖ п`ятниц╕ наступного м╕сяця, якщо оформите передплату до 20 числа поточного м╕сяця.
 Передплатна ц╕на на "Кримську св╕тлицю" на один м╕сяць в Криму (╕ндекс 30553) склада╓ 3 грн. 30 коп., на решт╕ територ╕╖ Укра╖ни (╕ндекс 90269) - 3 грн. 71 коп.
Кр╕м того, за оформлення передплати на 1 м╕с. пошта додатково бере 0,55 грн., на 2 - 3 м╕с. - 1,30 грн., 4 - 6 м╕с. - 1,60 грн., 7 - 12 м╕с. - 2,40 грн. Отже, загальна варт╕сть передплати "КС" на р╕к, з урахуванням ус╕х поштових нарахувань, склада╓ у Криму - 42 грн., на решт╕ територ╕╖ Укра╖ни - 46,92 грн.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 16.11.2007 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=5305

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков