Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4444)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4116)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2110)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1028)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (308)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (202)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 16.11.2007 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#46 за 16.11.2007
КРИМ НА ПОРОЗ╤ ЕКОЛОГ╤ЧНО╥ КАТАСТРОФИ!


СТИХ╤Я, ПОМНОЖЕНА НА НЕДБАЛ╤СТЬ, МОЖЕ ПРИЗВЕСТИ ДО ЩЕ ОДНОГО ЕКОЛОГ╤ЧНОГО ЧОРНОБИЛЯ В УКРА╥Н╤ - КРИМСЬКОГО..
 Рятувальники продовжують роботи з л╕кв╕дац╕╖ розливання нафтопродукт╕в у Керченськ╕й протоц╕, зокрема, трива╓ ╖х зб╕р ╕ утил╕зац╕я.
 Протягом 13 листопада п╕дрозд╕лами МНС ╕ М╕нтрансзв’язку на остров╕ Коса Тузла було очищено 175 погонних метр╕в берегово╖ смуги ╕ з╕брано нафтопродукт╕в у сум╕ш╕ з п╕ском ╕ водоростями загальною масою 11,5 тонни. За даними прикордонно╖ застави "Тузла", нафтопродуктами забруднено площу довжиною близько 6000 м ╕ в глибину острова до 300 м. Суднами керченських порт╕в були виявлен╕ окрем╕ плями нафтопродукт╕в. На мор╕ встановлено бонов╕ загородження, але заважа╓ в╕тер ╕ шторм, що знову почина╓ться. Люди працюють, незважаючи на складн╕ погодн╕ умови - на Тузл╕ почина╓ться дощ ╕ посилю╓ться в╕тер, - ╕нформу╓ прес-служба Головного управл╕ння МНС Укра╖ни у Криму.
 У Керченському морському координац╕йному авар╕йно-рятувальному центр╕ МНС Укра╖ни продовжу╓ роботу штаб ╕з л╕кв╕дац╕╖ насл╕дк╕в надзвичайно╖ ситуац╕╖. У ц╕лодобовому режим╕ працю╓ оперативна група МНС у вза╓мод╕╖ з рятувальними службами М╕нтрансзв’язку, Держприкордонслужби, МВС Укра╖ни, переда╓ кореспондент УКР╤НФОРМу. Для проведення пошуково-рятувальних роб╕т залучено 266 ос╕б, 26 одиниць техн╕ки.
Синоптики Укра╖нського г╕дрометцентру попереджають, що у зв`язку з перем╕щенням п╕вденного циклону з Балкан, оч╕ку╓ться пог╕ршення погодних умов.
Перевищення припустимо╖ концентрац╕╖ нафтопродукт╕в у м╕сцях авар╕╖ суден у Керченськ╕й протоц╕ становить в╕д 3 до 40 раз╕в, пов╕домля╓ прес-служба М╕н╕стерства охорони навколишнього природного середовища Укра╖ни.
У м╕сц╕ знаходження кормово╖ частини судна "Волганефть-139" концентрац╕я нафтопродукт╕в перевищу╓ гранично припустиму в 16,4 раза, в м╕сц╕ знаходження носово╖ частини - в 4,4 раза.
У м╕сц╕ авар╕╖ теплохода "Вольногорськ" концентрац╕я перевищу╓ припустиму в 3 рази, в м╕сц╕ авар╕╖ суховантажу "Нах╕чевань" - в 3 рази, в м╕сц╕ авар╕╖ суховантажу "Ковель" - в 3,6 раза.
За уточненими даними, кр╕м мазуту, у море потрапило 6,8 тисяч╕ тонн техн╕чно╖ с╕рки ╕з затонулих суховантаж╕в "Вольногорськ", "Нах╕чевань" ╕ "Ковель".
В╕дбува╓ться масова загибель птах╕в, заборонено вилов риби. Експерти не виключають, що це т╕льки початок еколог╕чного лиха.
* * *
Дек╕лька нафтових плям, розм╕ром близько 100 квадратних метр╕в кожна, 15 листопада близько восьмо╖ години ранку в╕д╕рвало в╕д кормово╖ частини танкера "Волганефть-139" ╕ в╕тром змива╓ в б╕к Аршинцевсько╖ коси, пов╕домили в ГУ МНС АРК.
Для запоб╕гання потраплянню нафтопродукт╕в на територ╕ю Керч╕ в мор╕ працюють судна з боновими загородженнями ╕ сорбентом. До м╕сця можливого викиду направлен╕ п╕дрозд╕ли МНС.
З посаджено╖ на м╕лину кормово╖ частини танкера "Волганефть-139" було перекачано 10 тонн нафтопродукт╕в. З берегово╖ л╕н╕╖ Керченсько╖ протоки з╕брано близько 3,3 тонни нафтопродукт╕в.
* * *
Головний сан╕тарний л╕кар Керч╕ ╤ван Ковальчук заявив про те, що в м╕ст╕ посилено контроль за як╕стю продукц╕╖ м╕ських рибокомб╕нат╕в. Про це кореспондент УКР╤НФОРМу переда╓ з посиланням на Kerch.com.ua.
За словами ╤вана Ковальчука, морська вода, що використову╓ться для обробки риби др╕бних пор╕д, проходить щоденну лабораторну перев╕рку. Беруться також проби готово╖ продукц╕╖ рибокомб╕нат╕в м╕ста. За п╕дсумками лабораторних досл╕джень, перш╕ парт╕╖ проби води за 13 листопада показали, що вм╕ст нафтопродукт╕в у вод╕ не перевищував норми.
Як заявив кер╕вник м╕сько╖ СЕС, неяк╕сна риба на прилавки магазин╕в та ринк╕в не потрапить. Головний сан╕тарний л╕кар також застер╕г в╕д куп╕вл╕ риби на стих╕йних ринках.
Станом на 13 листопада у Керченськ╕й протоц╕ заборонили вилов риби. Заборону накладено за розпорядженням головного державного сан╕тарного л╕каря Кримського басейну Серг╕я Леп╕ка, який ╓ членом штабу ╕ ком╕с╕╖ з л╕кв╕дац╕╖ насл╕дк╕в НС у Керченськ╕й протоц╕. Це розпорядження, мета якого - забезпечення якост╕ рибопродукц╕╖ та безпека мореплавання у зон╕ лиха, поширю╓ться т╕льки на м╕сце авар╕╖ корабл╕в, ╕з яких стався викид дизельного палива ╕ де тривають рятувальн╕ роботи.
* * *
Авар╕я в Керченськ╕й протоц╕ показала необх╕дн╕сть укладення м╕ж Укра╖ною та Рос╕╓ю ново╖ угоди про безпечне використання протоки. Про це 15 листопада п╕д час перебування у ╢русалим╕ заявив Президент Укра╖ни В╕ктор Ющенко, в╕дпов╕даючи на запитання журнал╕ст╕в.
"Сьогодн╕ нам потр╕бно серйозно, на р╕вн╕ двох уряд╕в доопрацювати модель м╕ждержавно╖ угоди, яка б на нових засадах забезпечила експлуатац╕ю Керченсько╖ протоки", - сказав в╕н, додавши, що йдеться зокрема про формулювання вимог до р╕зного типу перев╕зник╕в, товар╕в та ╖х транспортування.
На думку Глави держави, ╕снуюч╕ сьогодн╕ двосторонн╕ угоди з Рос╕╓ю не дали повно╖ в╕дпов╕д╕ на питання еколог╕чно╖ безпеки Керченсько╖ протоки.
За словами В. Ющенка, в╕дпов╕дна укра╖нсько-рос╕йська робоча група вже працю╓ над ц╕╓ю темою. "Вже зд╕йснен╕ контакти дають п╕дстави говорити, що двостороння група з цього питання працю╓, ╕ ми невдовз╕ матимемо документ, який зробить безпечн╕шою експлуатац╕ю Керченсько╖ протоки", - сказав Президент.
В╕н також зазначив, що в╕дразу п╕сля авар╕╖ в Керченськ╕й протоц╕ мав розмову з Прем’╓р-м╕н╕стром В╕ктором Януковичем, п╕д час яко╖ наголосив на необх╕дност╕ терм╕нового обговорення з рос╕йською стороною на державному р╕вн╕ причин катастрофи, що ╓ одн╕╓ю з найб╕льших у рег╕он╕.
Президент висловив переконання, що сво╖ висновки стосовно роботи в╕дпов╕дних рятувальних та еколог╕чних служб на м╕сц╕ авар╕╖ мають зробити Генеральна прокуратура, органи безпеки ╕ влада в ц╕лому.
В. Ющенко констатував, що на сьогодн╕ не вжито вс╕х заход╕в для л╕кв╕дац╕╖ насл╕дк╕в авар╕╖ в оперативн╕ терм╕ни. При цьому в╕н звернув увагу, що частина укра╖нських рятувальних служб виявилася не готовою до роботи в таких умовах ╕ масштабах.

НАСЛ╤ДКИ СТИХ╤ЙНОГО ЛИХА

Четверту добу у Севастопол╕ трива╓ л╕кв╕дац╕я насл╕дк╕в стих╕йного лиха, що сталося в н╕ч з 10 на 11 листопада. Авар╕йн╕ служби й дос╕ працюють в напруженому граф╕ку, ситуац╕я у рег╕он╕ поступово нормал╕зу╓ться. В╕дновлена робота котелень. К╕лька дн╕в Севастополь перебував без опалення. Б╕льше доби до осель не подавалася вода. Станом на середу без струму залишаються 126 вулиць м╕ста (11 листопада ╖х нал╕чувалося 230). На л╕кв╕дац╕ю обрив╕в л╕н╕й електропередач моб╕л╕зован╕ вс╕ авар╕йн╕ служби. Ц╕лодобово працюють 20 авар╕йних бригад. Обриви л╕н╕й електропередач спричинен╕ пад╕нням дерев, вирваних з кор╕нням ураганом. Особливо складна ситуац╕я у приватному сектор╕. Тро╓ городян потрапили п╕д завали дерев. Одну з трьох госп╕тал╕зованих врятувати не вдалося.
Шторм у Чорному мор╕ та ураганний в╕тер з силою 36 м/сек. пошкодив чимало причал╕в. Точна сума збитк╕в рег╕ону поки що не оприлюднена.
У понед╕лок Севастополь в╕дв╕дав м╕н╕стр МНС Нестор Шуфрич (на фото). П╕д час зустр╕ч╕ з кер╕вництвом м╕ста головний рятувальник держави пооб╕цяв матер╕альну п╕дтримку для л╕кв╕дац╕╖ насл╕дк╕в стих╕йного лиха, як т╕льки йому на ст╕л ляжуть акти з п╕драхунками матер╕альних збитк╕в завданих штормом та ураганним в╕тром. Пан Шуфрич висловив подяку кер╕вництву м╕ста за оперативн╕сть та злагоджен╕сть д╕й. Особлива подяка в╕д пана м╕н╕стра над╕йшла командуванню ВМС ЗС Укра╖ни й, зокрема, командувачу в╕це-адм╕ралу ╤горю Тенюху за надання допомоги у пошуках член╕в ек╕пажу суховантажного судна "Haj`Ismail", що затонуло вранц╕ 11 листопада в район╕ Херсонеського маяка. З 17-ти член╕в ек╕пажу врятувалися лише дво╓.
Судно п╕д прапором Груз╕╖ прямувало з порту Мар╕уполь до порту Тартус (Сир╕я). Громадян Укра╖ни на борту судна не було. За фактом катастрофи Севастопольською транспортною прокуратурою порушена крим╕нальна справа за ст. 276 ч. 3. (порушення правил безпеки руху та експлуатац╕╖ водного транспорту). Сл╕дство контролю╓ прокуратура Севастополя.
Л. СТЕПКО.
* * *
Розм╕ри економ╕чно╖ шкоди, завдано╖ Криму стих╕╓ю, що лютувала 11 листопада, за попередн╕ми оц╕нками, сягнули б╕льш н╕ж 100 м╕льйон╕в гривень. Як пов╕домила прес-служба кримського уряду, через це Рада м╕н╕стр╕в Автономно╖ Республ╕ки Крим уже звернулася до Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни з проханням про ф╕нансову допомогу. Водночас кримськ╕ екологи кажуть, що збитки, завдан╕ природному довк╕ллю, значно масштабн╕ш╕. На в╕дновлення моря, як вважають деяк╕ експерти, п╕де в╕д двох до шести рок╕в. Вт╕м, деяк╕ втрати - ╕ еколог╕чн╕, ╕, насамперед, людськ╕ (нагада╓мо, що дос╕ тривають пошуки 20 моряк╕в ╕з затонулих суден) - взагал╕ непоправн╕...

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 16.11.2007 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=5301

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков