Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3539)
З потоку життя (6783)
Душі криниця (3655)
Українці мої... (1497)
Резонанс (1564)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1746)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
В╤ТАЛ╤Й ЛАЗОРК╤Н: МОВНЕ НЕВ╤ГЛАСТВО ЧИ ЗЛИЙ НАМ╤Р?
Для нас, укра╖нц╕в, останн╕ дев’ятнадцять рок╕в виявилися нелегкими роками випробовувань...


В╤ТАЛ╤Й ЛАЗОРК╤Н: «УКРА╥Н╤-НАЦ╤╥ ПОТР╤БНА НОВА ДЕРЖАВА-УКРА╥НА»
Виника╓ питання, а хто ж пров╕дники нац╕╖, що здатн╕ очолити процес реал╕зац╕╖ ц╕╓╖ нац╕онально╖...


З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: УКРА╥НСЬКА Л╤ТЕРАТУРА ╤ НАЦ╤ОНАЛЬНА ╤ДЕНТИЧН╤СТЬ
Я не лише письменниця, а й читачка. Мен╕ пощастило в дитинств╕ в╕дчути смак ╕ запах слова р╕дною...


ПОВЕРНЕМО В ШКОЛУ ВИВЧЕННЯ ТВОР╤В С. РУДАНСЬКОГО «НАУКА» ТА «ПОВ╤Й, В╤ТРЕ, НА ВКРА╥НУ…»
Шанобливе ставлення до р╕дно╖ земл╕ у п╕дростаючого покол╕ння вихову╓ться в школ╕ зокрема у...


ШАХТАР ОШТРАФОВАНО ЧЕРЕЗ ОГОЛОШЕННЯ НА СТАД╤ОН╤ РОС╤ЙСЬКОЮ МОВОЮ
Про це пов╕домля╓ сайт "Футбол 24".
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #28 за 13.07.2007 > Тема "Урок української"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#28 за 13.07.2007
"ВЕСЕЛА АБЕТКА" - ДЛЯ ДБАЙЛИВИХ БАТЬК╤В ╤ Д╤ТЕЙ
Богдана ПРОЦАК

В╤ТА╢МО!

НАЙБ╤ЛЬШОМУ В МЕРЕЖ╤ УКРА╥НСЬКОМОВНОМУ САЙТУ ДЛЯ Д╤ТЕЙ - 5 РОК╤В!
 "╢ над╕я, що ця стор╕нка стане притулком для укра╖нсько╖ дитини, затишним куточком у безмежному океан╕ чужомовно╖ Мереж╕.  ╢ слабка над╕я, що доросл╕ дяд╕ ╕ тьот╕, як╕ пристрасно проциндрюють народн╕ грош╕ на чуж╕  ╕ ворож╕ Укра╖н╕ справи, як-то кавеени, мамаду-какаду, в╓рок сердючок, врешт╕-решт згадають, що у них ╓ сво╖, укра╖нськ╕ д╕ти".
 З цих сл╕в почалось щасливе ╕снування в ╤нтернет╕ сайту "Весела Абетка" http://abetka.ukrlife.org/  - складово╖  великого порталу "Укра╖нське життя в Севастопол╕" http://ukrlife.org/ . Щасливе, бо важлив╕сть цього п╕знавального ресурсу важко переоц╕нити, а рад╕сть в╕д знайомства з доступними матер╕алами в╕дчутна ╕ довготриваюча.
 Про це я дов╕далась п╕сля того, як наш журнал╕ст та невтомний трудар просв╕тницько╖ ниви Микола Владз╕м╕рський показав веб-сайт - особисто в мене нема╓ н╕ комп’ютера, н╕ доступу в Мережу. Стор╕нка справд╕ стала притулком для дбайливих батьк╕в ╕ д╕тей, в╕дв╕дують ╖╖ вчител╕, виховники ╕ мовознавц╕, про що св╕дчать численн╕ подяки, деяк╕ з яких я додаю до пов╕домлення.
 "Нам сво╓ робить. Будемо розбудовувати ╕ цю стор╕нку", - заявив п’ять рок╕в тому автор ╕ досяг велико╖ повноти в╕дображення в Мереж╕ творчост╕ укра╖нських письменник╕в, поет╕в, художник╕в для д╕тей. Контакти ╕з авторами, видавництвами, редакц╕ями журнал╕в ╕ газет, сканування книжок, як╕ надсилають нам добр╕ д╕аспоряни, - саме це, за словами п. Миколи, привело до такого чудового стану сайт "Весела Абетка", обсяг якого, за його св╕дченням, вже став б╕льше 100 мегабайт╕в.
 Нин╕ одна т╕льки колекц╕я укра╖нських в╕ршованих абеток на веб-стор╕нц╕ сяга╓ восьми десятк╕в. А ще, кр╕м цього - народн╕ ╕ авторськ╕ казки, казки в формат╕ mp3, як╕ можна слухати вдома на комп’ютер╕, тисяч╕ загадок ╕ приказок, сотн╕ скоромовок, л╕чилки, дитяч╕ народн╕ ╕гри, колисанки в формат╕ mp3 ╕ друкован╕, усм╕шки, великий ╕ ц╕кавий розд╕л "Читанка" - вс╕ смаколики ╕ ц╕кавинки, як╕ демонстрував нам п╕д час збор╕в союзянок та пластун╕в п. Владз╕м╕рський, важко перерахувати.
 Власне, це все знають в╕дв╕дувач╕ ╤нтернету з ус╕х-усюд, число яких на найб╕льш╕й дитяч╕й стор╕нц╕ перевищу╓ 1300 на добу. На м╕й погляд, з в╕дгуками в гостьов╕й книз╕ сайту буде ц╕каво ознайомитись читачам газети. Особисто я пов╕домляю в листуванн╕ чи при сп╕лкуванн╕ з╕ знайомими людьми про ╕снування такого ц╕нного ресурсу. Але чи знають про це диво читач╕ вашо╖ газети?..
 Олена з Южноукра╖нська Микола╖всько╖ обл. пише: "Ваша стор╕нка просто СУПЕР! Можна показати дитин╕, що комп’ютер ╕сну╓ не лише для розваг. Щиро дякую за велику к╕льк╕сть ц╕кавого, повчального, такого потр╕бного матер╕алу!"
 Mavka з Ки╓ва: "Д╕йсно чудова стор╕нка! Перше, що я тут побачила - це плакати про мову! Наступного дня про них знали вс╕ мо╖ друз╕! Укра╖нська мова ма╓ жити! Це ╓дине, що об’╓дна╓ нац╕ю!"
 В’ячеслав, Ки╖в: "Ваша веб-стор╕нка дуже чудова, а насамперед корисна. Корисна, по-перше, з боку розвитку як доросло╖ людини, так ╕ малеч╕. По-друге, ц╕каве ╕ ориг╕нальне оформлення залиша╓ п╕сля ╖╖ перегляду при╓мне в╕дчуття на серц╕. Дякую Вам за Ваш сайт".
 Отаман, Одеса: "Дуже дякую за чудовий та необх╕дний сайт, зараз готую з його допомогою ╕нформац╕ю для школяр╕в до козацького куточка! Для свого молодшого сина скачав колисанки - ще раз дякую".
 Оля, Мюнхен, Н╕меччина: "Дуже дяку╓мо Вам за таку чудову стор╕нку. Завтра вив╕симо Вашу адресу в укра╖нськ╕й суботн╕й школ╕. Чекайте на нових в╕дв╕дувач╕в. Усп╕х╕в Вам в ус╕х подальших починаннях, ст╕йкост╕ та оптим╕зму. З повагою, вчител╕, учн╕, батьк╕вський ком╕тет.
 В╕ктор╕я, Ки╖в: "Дякую Вам за чудовий сайт. Ц╕каво не т╕льки дитин╕, а й ус╕й с╕м’╖. ╤з задоволенням чита╓мо, вчимо та розгаду╓мо. Ще не вмерла Укра╖на... доки ╕снують так╕ сайти".
 Olexandra, Chicago, USA: "Duzhe diakuju Vam za chudovu praciu. Ce chudova storinka i harno sformovana. Ja vykorystovuvatymu jiji u vykhovanni i navchanni moho vnuka a takozh budu populiaryzuvaty sered znajomykh".
Володимир Татусь, Льв╕в: "Класна ╕дея, класне виконання, класне наповнення, класна ╕деолог╕я. Один ╕з небагатьох сайт╕в, як╕ можна см╕ливо рекомендувати сину. Дякую автору".
 Галина Волчкова, США, м. Everett: "Мабуть, н╕хто не т╕шився вашим сайтом так, як я! Цього тижня я починаю викладати укра╖нську мову в м╕стечку Еверет (штат Вашингтон), ╕ все що я знайшла тут - наче ц╕люще джерело в пустел╕! Щира подяка вам ╕ найкращ╕ побажання".
 Доценко Анатол╕й, Москва, Рос╕я: "Мо╖й доньц╕ вже 8. От би рок╕в зо 5 ран╕ше знайти мен╕ под╕бний сайт! Вт╕м, ╕ зараз ще не п╕зно. Донька виросла в Москв╕, але укра╖нською говорить в╕льно. Отже, щось знайде на сайт╕ корисного для себе, незважаючи на "доросл╕сть". А ми з дружиною якось заплану╓мо ще другу дитину, отже, сайт нам стане в пригод╕! Велика подяка вс╕м, хто причетний до створення сайту! Це - пром╕нець сонечка в Укрнет╕, де зовс╕м нема╓ н╕чого дитячого, а мр╕╓мо про майбутн╓...".
 Оксана Прокопчук, Луцьк: "Я щаслива, що маю однодумцiв! Давно знала, що Ви iсну╓те, але не знала адреси. Тепер-ось буду використовувати Вашi матерiали, бо вчуся на педагогiчному факультетi. Я ще з дитинства вирiшила, що буду нести нацiональнi цiнностi до дитячого серця, бо зернина любовi до рiдно╖ землi мусить породити самовiддану любов до рiдного народу, незтлiнного-вiчноживого!!! Слава Нацi╖!"
 Таля, Ки╖в: "Це надзвичайний ресурс! Я сама пластова виховниця ╕ займаюся з д╕тьми 6-11 рок╕в. Люди, це супер! Ми вже зробили рекламу через наш журнал виховник╕в новацтва. Я закохана в цей сайт! А тепер ще й пом╕тила стор╕нку - розваги для пластун╕в! Дуже гарно! Вс╕м пластове СКОБ! (Сильно! Красно! Обережно! Бистро!) ╕ новацьке Готуйсь!"
 Олег Юрк╕н, Берн, Швейцар╕я: "Щиро вдячний за цей сайт! Група однодумц╕в вперше у Швейцар╕╖ зорган╕зувала укра╖нську школу п╕д назвою "Соняшник". Матер╕али з Вашого сайту ми використову╓мо на заняттях. Вони гарно Вами п╕д╕бран╕ ╕ розташован╕ на сайт╕.
 З повагою та альп╕йським прив╕том, Олег Юрк╕н, директор укра╖нсько╖ школи "Соняшник" у Швейцар╕╖".
 Юр╕й П╕допригора, сел. Гр╕н Банк, Зах╕дна В╕рджин╕я, США: "Господи, спаси Вас за такий сайт! Що казати... У мене сльози на очах".
 Наталка, Ки╖в: "Ви проробили величезну працю. Твори, як╕ я вважала втраченими, у вас збережен╕".
 Мирослава: "Живу в Праз╕ з д╕тками, тому знайти Вашу стор╕нку = повернутися додому. Дякую Вам ╕ бажаю усп╕х╕в".
  Oleksa Obriy, dnipro@sasktel.net: "Bezperechno Vasha storinka odna z naikrazhtix v Ykrains’komu sviti...".
"П╕сля перечитування гостьово╖ книги та Ваших лист╕в в╕дчуваю себе людиною, яка робить потр╕бну роботу", - пише Микола Владз╕м╕рський.
 Автор у вступному слов╕ висловлю╓ щиру подяку п. доктору Мар╕╖ Ф╕шер-Слиж та п. Лес╕ Храплив╕й-Щур "за п╕дтримку ╕ розум╕ння необх╕дност╕ розвою нац╕онального життя ╕ в Мереж╕". Також ╓ подяка ╕ авторам, як╕ самост╕йно над╕слали в електронному вигляд╕ свою творч╕сть, та тим, як╕ не в╕дмовили у наданн╕ можливост╕ ознайомитись ╕з ╖хн╕ми кращими творами вс╕м, хто цього захоче.
 Ще хочу зацитувати автора сайту ╕з його вступного слова: "Якось на автобусн╕й зупинц╕ почув, як маленький севастополець говорив до сво╓╖ мами: "А знаешь, как будет "спасибо" по-украински? ДЯКУЮ!" На мою рад╕сть, хлопчик правильно зробив наголос в ус╕х словах, ╕ в оченятах його була невимовна рад╕сть, що в╕н зна╓ щось таке, чого не зна╓ мама". Т╕шить це ╕ нас, хто турбу╓ться про майбутн╓ Укра╖ни, зокрема ╕ в Севастопол╕.
 "Сайт "Весела Абетка" в Мереж╕ в╕д 13 липня 2002 року ╕ вир╕с стократно, але досконалост╕ ╕ творчост╕ нема╓ меж, тому буду радий сам ╕ пот╕шу вс╕х дбайливих батьк╕в ╕ д╕тей, коли Ви над╕шлете щось сво╓ чи скановане", - заклика╓ до сп╕впрац╕ в╕дв╕дувач╕в веб-стор╕нки п. Владз╕м╕рський.
 При╓дную сво╖ слова вдячност╕ як союзянка, просв╕тянка, пластова сеньйорка, в╕руюча людина ╕ укра╖нська мат╕р до численних добрих побажань автору "Весело╖ Абетки" ╕ вс╕м причетним до його наповнення та п╕дтримки.
 Богдана ПРОЦАК,
 голова Союзу укра╖нок м. Севастополя.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #28 за 13.07.2007 > Тема "Урок української"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=4938

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков