Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3440)
З потоку життя (6674)
Душі криниця (3607)
Українці мої... (1481)
Резонанс (1539)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1717)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У КИ╢В╤ ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ ГЕРО╥В НЕБЕСНО╥ СОТН╤
Учасники поминально╖ панахиди за загиблими героями Революц╕╖ г╕дност╕ ╕з запаленою св╕чкою в...


МИКОЛА СЕМЕНА: ДУЖЕ СКУЧИВ ЗА РОБОТОЮ
18 лютого Семена ви╖хав з анексованого Рос╕╓ю Криму на материкову частину Укра╖ни на л╕кування.


СТЕПАН ПРОЦЮК: ВИКЛИКИ ПИСЬМЕННИКОВ╤ ХХ╤ СТОЛ╤ТТЯ
для письменника сьогодн╕ надто мало волод╕ти талантом, ум╕ти створювати глибок╕ жив╕ тексти


ПРАВОЗАХИСНИКИ ЗАЯВЛЯЮТЬ ПРО ДИСКРИМ╤НАЦ╤Ю В УКРА╥Н╤ КРИМСЬКИХ ПЕНС╤ОНЕР╤В ╤ АБ╤ТУР╤╢НТ╤В
Для переселенц╕в ╕з Криму ╕сну╓ окремий порядок виплати пенс╕й, а кримськ╕ д╕ти не можуть вчитися...


ФСБ «ШИ╢» КЕРЧЕНСЬКИМ П╤ДЛ╤ТКАМ П╤ДГОТОВКУ ТЕРАКТ╤В У КРИМУ
у Криму затримано двох неповнол╕тн╕х м╕сцевих жител╕в 2003 ╕ 2004 рок╕в народження, як╕ н╕бито...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #28 за 13.07.2007 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#28 за 13.07.2007
Новини Укра╖ни ╕ Криму

╤ВАН ПЛЮЩ ВВАЖА╢ ДЕЗ╤НФОРМАЦ╤╢Ю ЧУТКИ ПРО МОЖЛИВ╤СТЬ ЗРИВУ ВИБОР╤В

Секретар Ради нац╕онально╖ безпеки  ╕ оборони Укра╖ни ╤ван Плющ сприйма╓ як дез╕нформац╕ю чутки про можлив╕сть зриву дострокових вибор╕в 30 вересня. Про це в╕н сказав 12 липня, в╕дпов╕даючи на запитання п╕д час зустр╕ч╕ з журнал╕стами кра╖н ╢вросоюзу. "Ц╕ чутки ╓ дез╕нформац╕йними ╕ спекулятивними", - заявив ╤. Плющ.
В╕н п╕дкреслив необх╕дн╕сть дострокових вибор╕в як виходу з пол╕тично╖ кризи, ╕ нагадав, що таким ╓ р╕шення Президента, Прем’╓р-м╕н╕стра ╕ Голови Верховно╖ Ради в╕д 27 травня. При цьому секретар РНБО запросив ╕ноземних журнал╕ст╕в (а в розмов╕ взяли участь журнал╕сти Великобритан╕╖, Дан╕╖, Ф╕нлянд╕╖, ╤тал╕╖, ╤спан╕╖, Грец╕╖, Н╕меччини, Латв╕╖, Литви, Румун╕╖, Португал╕╖ ╕ Чех╕╖) в Укра╖ну восени для широкого висв╕тлення вибор╕в.

ПРЕЗИДЕНТИ УКРА╥НИ ╤ УГОРЩИНИ В╤ДКРИЛИ У БУДАПЕШТ╤ ПАМ’ЯТНИК ТАРАСУ ШЕВЧЕНКУ

Президент Укра╖ни В╕ктор Ющенко та Президент Угорсько╖ Республ╕ки Ласло Шойом з дружинами взяли участь у церемон╕╖ в╕дкриття пам’ятника видатному укра╖нському поетов╕ Тарасу Шевченку, пов╕домля╓ УКР╤НФОРМ ╕з посиланням на прес-службу глави Укра╖нсько╖ держави.
У сво╓му виступ╕ Президент Укра╖ни наголосив на винятков╕й рол╕, яку в╕д╕грав Тарас Шевченко для укра╖нсько╖ нац╕╖, для формування укра╖нсько╖ мови. "Для нац╕╖ це людина, яка впродовж останн╕х двох стол╕ть заклика╓ до вол╕, до свободи, багато рок╕в навча╓ любов╕ до свого народу", - сказав в╕н. В╕ктор Ющенко п╕дкреслив, що надзвичайно важливим ╓ збереження у молодших покол╕ннях укра╖нц╕в поваги до постат╕ Великого Кобзаря. "Переконаний, що пам’ятник якраз ╕ буде слугувати ц╕й м╕с╕╖", - зазначив Президент, додавши, що найкращим компл╕ментом укра╖нському народу в╕д будь-яко╖ держави св╕ту та нац╕╖ ╓ вшанування пам’ят╕ Тараса Шевченка.
Президент Укра╖ни висловив вдячн╕сть влад╕ Угорщини та Будапешта за сприяння у спорудженн╕ пам’ятника. В╕д укра╖нсько╖ держави В╕ктор Ющенко також подякував ус╕м, хто долучився до ц╕╓╖ под╕╖, зокрема, укра╖нськ╕й громад╕ Угорщини та митцям. "Це прояв нашо╖ дружби, добросус╕дських в╕дносин та любов╕ м╕ж Укра╖ною та Угорщиною", - наголосив Президент Укра╖ни.
У свою чергу, Ласло Шойом високо оц╕нив нац╕ональну самосв╕дом╕сть укра╖нсько╖ д╕аспори в Угорщин╕. "Цей пам’ятник ма╓ бути ознакою укра╖нсько-угорсько╖ дружби", - п╕дкреслив Президент Угорщини.
До пам’ятника Тарасу Шевченку було покладено кв╕ти в╕д глав двох держав, Державного органу самоврядування укра╖нц╕в Угорщини та ╢вропейського конгресу укра╖нц╕в. В ход╕ церемон╕╖ в╕дкриття монумент було освячено. На завершення урочистостей пролунав в╕рш Великого Кобзаря "Думи мо╖, думи мо╖".
Дов╕дка. Проект пам’ятника розроблено професором Льв╕всько╖ нац╕онально╖ академ╕╖ мистецтв
╤. Микитюком та погоджено Президентом Укра╖ни В╕ктором Ющенком п╕д час його робочого в╕зиту до Угорщини в жовтн╕ 2006 року. Пам’ятник зроблено у вигляд╕ бронзово╖ сидячо╖ ф╕гури, виготовлено╖ у реал╕стичн╕й манер╕. Висота пам’ятника в╕д фундаменту до мак╕вки - приблизно 3 м.

У СПРАВ╤ ОТРУ╢ННЯ В. ЮЩЕНКА ГЕНПРОКУРАТУРА ОТРИМАЛА ЗРАЗКИ Д╤ОКСИНУ З ВЕЛИКО╥ БРИТАН╤╥ ТА США

У справ╕ щодо отру╓ння В╕ктора Ющенка Генпрокуратура Укра╖ни отримала зразки д╕оксину з Велико╖ Британ╕╖ та США. Водночас Рос╕я зразк╕в не надала. Про це пов╕домив Генеральний прокурор Олександр Медведько на прес-конференц╕╖ у Ки╓в╕, переда╓ кореспондент УКР╤НФОРМу. "Ми направили до Рос╕╖ уже два листи про надання правово╖ допомоги у цьому питанн╕, проте позитивного результату нема╓", - заявив О. Медведько. При цьому, за його словами, рос╕йська сторона н╕як не поясню╓ свою в╕дмову. Кер╕вник ГПУ висловив спод╕вання, що найближчим часом цю проблему буде вир╕шено "як шляхом листування, так ╕ особистого сп╕лкування з Генеральним прокурором РФ". Як пов╕домлялося, Генеральна прокуратура розсл╕ду╓ крим╕нальну справу за фактом отру╓ння у 2004 роц╕ В╕ктора Ющенка, який тод╕ був кандидатом у Президенти Укра╖ни. В. Ющенко проходив курс л╕кування в австр╕йськ╕й кл╕н╕ц╕ "Рудольф╕нерхаус", фах╕вц╕ яко╖ п╕сля проведено╖ експертизи у грудн╕ 2004 р. оголосили про те, що Ющенка було отру╓но д╕оксином.

ПРЕЗИДЕНТ УКРА╥НИ В╤ДБУВ НА ПЛАНОВЕ МЕДИЧНЕ ОБСТЕЖЕННЯ У ШВЕЙЦАР╤Ю

Президент Укра╖ни В╕ктор Ющенко в╕дбув до Швейцар╕╖ для планового медичного обстеження ╕ динам╕чного контролю за реал╕зац╕╓ю л╕кувально╖ програми з виведення д╕оксину з орган╕зму. По╖здка в╕дбува╓ться в рамках в╕дпустки глави держави, пов╕домили УКР╤НФОРМу з прес-служби Президента.

В ДЕРЖАВ╤ ДОС╤ НЕМА╢ ЖОДНОГО ПОЛ╤ТИКА, ЯКОМУ Б ДОВ╤РЯЛА ПЕРЕВАЖНА Б╤ЛЬШ╤СТЬ ГРОМАДЯН...
Якби вибори до Верховно╖ Ради в╕дбулися найближчо╖ нед╕л╕, трив╕дсотковий бар’╓р подолали б Парт╕я рег╕он╕в (33,3% голос╕в), блок "Нашо╖ Укра╖ни", "Народно╖ самооборони" та "Укра╖нсько╖ правиц╕" (16,9% голос╕в), блок Юл╕╖ Тимошенко (16,9% голос╕в) та Комун╕стична парт╕я Укра╖ни (5,7% голос╕в виборц╕в). Так╕ дан╕ соц╕олог╕чних опитувань навела 12 липня п╕д час прес-конференц╕╖ на тему "Громадська думка населення Укра╖ни - червень 2007 року" науковий кер╕вник фонду "Демократичн╕ ╕н╕ц╕ативи" ╤рина Бекешк╕на.
Результати досл╕джень показали, що в Укра╖н╕ нема╓ жодного пол╕тика, якому б дов╕ряла переважна б╕льш╕сть громадян. Найменше дов╕ри у громадян викликають Олександр Мороз (баланс дов╕ри-недов╕ри становить -38%) та Петро Симоненко (м╕нус 35%). Найкращий же баланс дов╕ри-недов╕ри ма╓ В╕ктор Янукович - всього м╕нус 5%, ╕ у нього ж найвищий р╕вень повно╖ дов╕ри - майже 20%.
Як зазначила ╤рина Бекешк╕на, у червн╕ 2007 року громадяни Укра╖ни переважно не дов╕ряли органам державно╖ влади та державним ╕нституц╕ям. Найб╕льше громадяни не дов╕ряють Верховн╕й Рад╕ Укра╖ни (баланс дов╕ри-недов╕ри становить - м╕нус 46%), м╕л╕ц╕╖ (м╕нус 43%), судам (м╕нус 43%) та прокуратур╕ (м╕нус 38%). За словами ╤рини Бекешк╕но╖, дещо менш╕ показники негативу у дов╕р╕ до Президента Укра╖ни (м╕нус 19%) та до Служби безпеки Укра╖ни (м╕нус 13 в╕дсотк╕в). Найб╕льше ж громадяни Укра╖ни дов╕ряють церкв╕ (баланс дов╕ри-недов╕ри плюс 44%) та Збройним Силам Укра╖ни (баланс дов╕ри-недов╕ри плюс 17%).
За даними досл╕джень, 71% опитаних вважа╓, що в Укра╖н╕ реально не ╕сну╓ права на г╕дний р╕вень життя людини, 66% громадян вважають, що вони не можуть бути захищеними в╕д свавол╕ влади, 63% вважають себе незахищеними в╕д злочинност╕, а 50% вважають, що вони не мають права на справедливе судочинство. За даними досл╕джень, 39% громадян оц╕нили р╕вень корупц╕╖ в Укра╖н╕ як високий.
Загальноукра╖нське опитування дорослого населення Укра╖ни провели фонд "Демократичн╕ ╕н╕ц╕ативи" та ф╕рма "Юкрейн╕ан соц╕олодж╕ серв╕с" 19 червня - 2 липня 2007 року. Методом ╕нтерв’ю було опитано 2 тисяч╕ респондент╕в за виб╕ркою, що репрезенту╓ доросле населення Укра╖ни в╕ком в╕д 18 рок╕в. Статистична похибка виб╕рки не перевищу╓ 2,2 в╕дсотка.

НА 12 ЛИПНЯ в Укра╖н╕ намолочено 7,2 млн. тонн зерна з площ╕ 3 млн. 900 тис. га. Середня врожайн╕сть становить 18,4 центнера з гектара. Пол╕пшу╓ться ситуац╕я з п╕зн╕ми с╕льгоспкультурами в тих рег╕онах, де останн╕м часом пройшли дощ╕. Однак, як ╕ ран╕ше, залишаються проблемними Одеський, Микола╖вський ╕ Херсонський рег╕они, де за все л╕то не було дощ╕в: ц╕ рег╕они найб╕льше постраждали в╕д посухи.
Нагада╓мо, 5 липня був з╕браний перший м╕льйон тонн зерна в Одеськ╕й област╕. За словами в╕це-прем’╓р-м╕н╕стра Укра╖ни В╕ктора Слаути, п╕д час збирання врожаю зернових по вс╕й Укра╖н╕ середня врожайн╕сть була заф╕ксована на р╕вн╕ близько 17 центнер╕в з гектара.

М╤ЛЬЙОН тонн зб╕жжя з╕брали також ╕ кримськ╕ хл╕бороби. У в╕тальн╕й телеграм╕ Прем`╓р-м╕н╕стра Укра╖ни В╕ктора Януковича говориться: "Радий нагод╕ в╕д усього серця прив╕тати багатонац╕ональну хл╕боробську с╕м`ю Криму з великою трудовою перемогою - намолотом першого м╕льйона тонн зерна. Економ╕чне ╕ соц╕ально-пол╕тичне значення цього доробку для нарощування укра╖нського короваю надзвичайно важливе. Цей руб╕ж досягнутий у складних погодних умовах завдяки самов╕дданост╕ та високому профес╕онал╕зму труд╕вник╕в агропромислового комплексу автономно╖ республ╕ки. В╕д ╕мен╕ уряду щиро дякую вс╕м за звитяжну працю. Зичу м╕цного здоров`я, благополуччя та подальших трудових усп╕х╕в на хл╕бн╕й нив╕".

МЕР МОСКВИ Юр╕й Лужков пропону╓ укласти укра╖нсько-рос╕йську угоду про буд╕вництво транспортного переходу через Керченську протоку. Представник уряду Москви в Криму ╕ Севастопол╕ Олександр Лахнов пов╕домив про це на "круглому стол╕" в Рад╕ м╕н╕стр╕в Криму.
М╕н╕стр економ╕ки  Криму Св╕тлана Верба заявила, що кер╕вництво автоном╕╖ розц╕ню╓ транспортний перех╕д Крим - Кубань як один ╕з пр╕оритетних проект╕в. 21 лютого п╕д час в╕зиту до Криму Юр╕й Лужков заявив, що уряд Москви готовий вкласти в буд╕вництво мосту через Керченську протоку 100 м╕льйон╕в долар╕в. Зг╕дно з проектом, буд╕вництво зал╕зничного ╕ автотранспортного мосту об╕йдеться в 480 м╕льйон╕в долар╕в. За ╕нформац╕╓ю прес-служби Ради м╕н╕стр╕в Криму, транспортний перех╕д Керч - Кубань забезпечить перем╕щення через Керченську протоку до 10 м╕льйон╕в чолов╕к на р╕к.
Кого, куди й за чим - це вже справа третя?

╢вген ЖОВТЯК,
голова Ки╖всько╖ м╕сько╖ орган╕зац╕╖ УНП:
"РОЗБИТИ ДЗЕРКАЛО - НЕ ВИР╤ШИТИ ПРОБЛЕМУ..."
 Виборчий попул╕зм в Укра╖н╕ набира╓ оберт╕в. Для того, щоб сподобатися виборцям, пол╕тики проголошують набори гасел, нав╕ть не намагаючись роз╕братися, що ц╕ гасла вза╓мно виключають одне одного. Один з приклад╕в такого все╖дного попул╕зму ╓ об╕цянка вже дек╕лькох укра╖нських пол╕тик╕в, як╕ неодноразово заявляли про сво╖ чи то прем’╓рськ╕, чи то президентськ╕ амб╕ц╕╖, одночасно ╕ привести Укра╖ну до ╢вросоюзу, ╕ скасувати податок на додану варт╕сть у раз╕ перемоги на виборах ╖хньо╖ пол╕тично╖ сили.
 В╕домо, що одн╕╓ю ╕з ключових вимог до кра╖н, як╕ хочуть стати кандидатами (нав╕ть не членами) на вступ до ╢вросоюзу, ╓ гармон╕зац╕я ╖хнього податкового законодавства ╕з податковим законодавством кра╖н ╢С. Про наявн╕сть прекрасно функц╕онуючого ╕ гармон╕зованого податку на додану варт╕сть в ус╕х кра╖нах ╢вросоюзу, як ╕ про те, що з ╕ншим податком на споживання зам╕сть ПДВ год╕ й мр╕яти про вступ до ╢С, мали б знати т╕, хто заявляють про сво╖ прем’╓рськ╕ та президентськ╕ амб╕ц╕╖. До реч╕, податком на додану варт╕сть користуються не лише ╓вропейськ╕ народи, але й кра╖ни св╕ту, що розвиваються, так╕, наприклад, як Папуа-Нова Гв╕нея, перший контакт з якою встановив наш сп╕вв╕тчизник Микола Миклухо-Маклай (для скептик╕в - за даними МВФ, у 2000 роц╕ валовий внутр╕шн╕й продукт на душу населення в Укра╖н╕ був однаковий з Папуа-Новою Гв╕не╓ю). Загалом же за 50 рок╕в, що пройшли п╕сля першого застосування ПДВ у Франц╕╖, цей податок уже впроваджено б╕льш н╕ж у 90 кра╖нах св╕ту. ╤ жодного випадку переходу з ПДВ на податок з продаж╕в чи з обороту не заф╕ксовано...
 ПДВ - це дзеркало, яке показу╓ р╕вень крим╕нал╕зованост╕ нашого сусп╕льства. Розбити дзеркало - не вир╕шити проблему. А проблема поляга╓ в тому, що, окр╕м виконання зобов’язань перед бюджетом, перед податк╕вцями ставиться завдання наповнення парт╕йних (╕ не т╕льки парт╕йних) кас тих, кому вони зобов’язан╕ сво╖ми посадами. У цьому випадку жертвою замовлення податков╕й адм╕н╕страц╕╖ незаконних необл╕кованих доход╕в для певних виборчих фонд╕в та ф╕зичних ос╕б впав податок на додану варт╕сть. Тому й повертають надм╕рно сплачений ПДВ за хабар╕ або "повертають" його "потр╕бним людям", як╕ насправд╕ н╕якого ПДВ до бюджету не сплачували, а, отже, зг╕дно ╕з Законом не можуть претендувати ╕ на повернення. Якщо не буде ПДВ, але залишиться вимога до податк╕вц╕в ф╕нансувати вибори та ╕нш╕ витребеньки можновладц╕в -  таке ж беззаконня буде чинитися щодо ╕нших податк╕в. Просто сьогодн╕ легше п╕д приводом "повернення ПДВ" вкрасти з бюджету певну суму, н╕ж "збирати" ╖╖ в ╕нший спос╕б. Насправд╕ чинне законодавство дозволя╓ забезпечити ╕ вчасне та безв╕дкатне повернення переплаченого ПДВ ╕ недопущення "повернення ПДВ" тим, хто н╕чого не сплачував. Для цього потр╕бно лише одне - щоб до влади прийшли сили, як╕ не будуть розглядати податкову адм╕н╕страц╕ю як джерело наповнення сво╖х парт╕йних ╕ особистих фонд╕в.
 При наявност╕ пол╕тично╖ вол╕, декрим╕нал╕зувати ПДВ можна за дек╕лька м╕сяц╕в - за  умови зняття вимог щодо незаконного збору кошт╕в для можновладц╕в та притягнення до крим╕нально╖ в╕дпов╕дальност╕ посадовц╕в за звол╕кання з виплатою переплаченого ПДВ чи "повернення" несплаченого... Але для цього необх╕дн╕ знання ╕ розум╕ння проблеми, а, головне, щире бажання розв’язати ╖╖. Задля ефективного наповнення бюджету ╕ спрямування цих кошт╕в на вир╕шення нагальних соц╕альних проблем сусп╕льства, про як╕ громадяни Укра╖ни вже друге десятил╕ття волають до держави.
Натом╕сть у доленосних питаннях, як╕ вже давно розв’язав цив╕л╕зований св╕т, нам нашвидкоруч намагаються склепати недолугий, недостойний укра╖нц╕в велосипед, щоб на ньому ╖хати в ╢вропу. Х╕ба це в╕дпов╕дальний пол╕тикум, який таким чином виборю╓ дов╕ру укра╖нц╕в перед виборами ╕, в той же час, демонстру╓ ╢вроп╕, яка Укра╖на, а, точн╕ше, ╖╖ пол╕тики, ╓ недорозвиненими? Як довго ще терп╕тиме таке нев╕гластво пол╕тик╕в укра╖нський народ?
(www.unp-ua.org)

ТИМ ЧАСОМ...
 У Криму затримали членiв "уральського" та "iркутського" злочинних угруповань, яких пiдозрюють у ско╓ннi злочинiв у Росi╖. Ус╕ четверо затриманих - екс-керiвники росiйсько╖ промислово╖ групи "Уралiнвестенерго", яких росiйськ╕ правоохоронн╕ органи оголосили в мiжнародний розшук за економiчнi злочини, зокрема, за розкрадання та шахрайство.
 Серед членiв злочинного угруповання - колишнi спiвробiтники мiлiцi╖, зокрема один iз них був заступником начальника обласного управлiння кримiнального розшуку.
За даними з Центру громадських зв’язкiв Головного управлiння МВС Укра╖ни в Криму, при затриманнi у цих громадян були вилучен╕ документи помiчникiв депутата Верховно╖ Ради Укра╖ни i депутата Верховно╖ Ради Криму...

ДЕПОРТОВАНИМ УКРА╥НЦЯМ - ДЕРЖАВНУ П╤ДТРИМКУ

Уперше в ╕стор╕╖ краю програму сприяння етн╕чним укра╖нцям, примусово виселеним тотал╕тарними режимами СРСР ╕ Польщ╕ в 1944 - 1946, 1948 та 1951 роках з територ╕╖ Польщ╕, затвердила Волинська обласна рада на чергов╕й сес╕╖, що в╕дбулася у Луцьку.
 Одним з найголовн╕ших пункт╕в затверджено╖ програми, ╕н╕ц╕атор розроблення яко╖ - обласне ветеранське громадсько-культурне товариство "Холмщина", стало надання депортованим укра╖нцям, як╕ проживають в област╕, статусу учасник╕в в╕йни. Програма також передбача╓ ф╕нансову п╕дтримку громадських орган╕зац╕й, що об’╓днують етн╕чних укра╖нц╕в, ╖хн╕х культурних потреб, сприяння у в╕дв╕дуванн╕ колишн╕х м╕сць проживання.
 Чи не вперше на оф╕ц╕йному р╕вн╕ ставиться вимога до центральних орган╕в влади Укра╖ни сп╕льно з владою Республ╕ки Польща вир╕шити так╕ важлив╕ питання, як забезпечення державно╖ охорони православних ╕ греко-католицьких храм╕в, кладовищ та ╕нших поховань етн╕чних укра╖нц╕в. А також створення р╕вних умов для встановлення на територ╕╖ обох держав мемор╕альних знак╕в, пам’ятник╕в загиблим етн╕чним укра╖нцям ╕ полякам. Як зазначали депутати, якщо на територ╕╖ Волин╕ м╕сцева влада сприя╓ встановленню польською стороною таких пам’ятник╕в, да╓ дозволи на облаштування польських кладовищ, то в сус╕дньому Любл╕нському во╓водств╕ не менше 350 укра╖нських цвинтар╕в заросли бур’янами. Нема╓ там ╕ жодного пам’ятного знаку на м╕сц╕ десятк╕в спалених колишн╕х укра╖нських с╕л.
 На Волин╕, як ╕ загалом в Укра╖н╕, депортован╕ колишн╕ми тотал╕тарними режимами СРСР ╕ Польщ╕ етн╕чн╕ укра╖нц╕ об’╓днан╕ у ветеранське громадсько-культурне товариство "Холмщина". Нин╕ воно нал╕чу╓ к╕лькасот член╕в, як╕ проводять значну громадську роботу. З ╖хньо╖ ╕н╕ц╕ативи позатор╕к у Луцьку в╕дбулася перша м╕жнародна наукова конференц╕я етн╕чних укра╖нц╕в Холмщини та П╕дляшшя, деяк╕ з порушених на н╕й питань нин╕ ув╕йшли у затверджену Волинською обласною радою програму.

НЕПЕРЕПИСАНА ╤СТОР╤Я В╤Д СОЛДАТА П╤ДЗЕМЕЛЛЯ

У Ташкент╕ презентовано книгу узбекистанця, який захищав у роки в╕йни Керч ╕ воював у каменоломнях Аджимушкая.
Сигнальн╕ екземпляри документально╖ книги "Генерал Петров" Посол Укра╖ни в Республ╕ц╕ Узбекистан В’ячеслав Похвальський вручив ╖╖ автору, узбекистанцю Микол╕ ╢фремову. Дипломат передав також захиснику м╕ста-героя Керч ╕ нескореного Аджимушкая прив╕тання Уповноваженого Верховно╖ Ради Укра╖ни з прав людини Н╕ни Карпачово╖. Саме зусиллями укра╖нського Омбудсмана ╕ за сприяння Посольства Укра╖ни в Узбекистан╕ були видан╕ у Ки╓в╕ спогади ветерана.
 Микола ╢фремов зустр╕чався з генералом Петровим, будучи курсантом Ташкентського в╕йськового п╕хотного училища. У 1930 - 1940 роках майбутн╕й Герой Радянського Союзу, прославлений во╓начальник Друго╖ св╕тово╖ в╕йни, командував цим навчальним закладом. З╕браний Миколою ╢фремовим матер╕ал розпов╕да╓ про житт╓вий ╕ бойовий шлях генерала арм╕╖, про його роль в оборон╕ Одеси, Севастополя, Кавказу, участ╕ в штурм╕ Берл╕на ╕ визволенн╕ Праги.
 Це не перша книга 86-р╕чного ветерана бо╖в в Аджимушкайських каменоломнях. ╥хн╕м легендарним захисникам присвячен╕ його спогади "Солдати п╕дземелля", видан╕ у Ташкент╕ та С╕мферопол╕, ╕ один з останн╕х - "170 дн╕в ╕ ночей п╕д землею". Вони, як ╕ листування ╕з захисниками Криму, нин╕ збер╕гаються в Керченському музе╖.
 Як п╕дкреслив В’ячеслав Похвальський, ╕стор╕ю не можна переписувати, вона ма╓ спиратися лише на факти: так╕, як╕ наводить у сво╖х мемуарах Микола ╢фремов. "Ц╕нн╕сть Ваших твор╕в у тому, - сказав в╕н, - що це св╕дчення очевидця. В╕н побажав ветерану здоров’я ╕ продовження творчо╖ роботи над ╕стор╕╓ю в╕йни для того, щоб його книги стали естафетою слави для нин╕шнього покол╕ння.

ДО УКРА╥НСЬКОГО ПАРЛАМЕНТУ - НА АНТИУКРА╥НСЬК╤Й ХВИЛ╤

"Передвиборним п╕аром, що межу╓ з фашизмом радянського зразка" назвав представник "Руху-Укра╖нська правиця" в╕д Укра╖нсько╖ народно╖ парт╕╖ Василь Червон╕й заклики заступника голови СДПУ(о) ╢фима Ф╕кса створити антинацистський фронт для  боротьби з "вкрай небезпечними для демократичного сусп╕льства силами", як╕ об’╓дналися навколо Президента Укра╖ни.  "Помаранчев╕", на думку Ф╕кса, прагнуть  розрахуватися за поразку фашизму з його переможцями. "Нахабним плювком в душ╕ визволител╕в Укра╖ни в╕д фашистського рабства" "есдек"  назвав створений в Ки╓в╕ Музей радянсько╖ окупац╕╖, де з╕бран╕ коп╕╖ каральних документ╕в б╕льшовик╕в,  фотограф╕╖ катувань  жертв комун╕стичного терору  та особист╕ реч╕ репресованих.
"До комун╕ст╕в, як╕ понад с╕м десятил╕ть катували укра╖нц╕в, тепер додалися ще й соц╕ал-демократи", - зауважу╓ Червон╕й. Пол╕тик вважа╓, що СДПУ(о), яка не ма╓ п╕дтримки в сусп╕льств╕, вир╕шила зробити ставку на дострокових виборах на електорат прогресивних соц╕ал╕ст╕в та комун╕ст╕в, обравши антиукра╖нськ╕ гасла. За словами Червон╕я, для таких  пол╕тичних сил "неприйнятна сама ╕дея вшанування м╕льйон╕в жертв комун╕стичного терору, яких до смерт╕ забивали в б╕льшовицьких кат╕внях, витравлювали з життя голодом, кидали в концтабори". "Безмежним пол╕тичним цин╕змом" вважа╓ пол╕тик той факт, що "есдеки", комун╕сти та ╕нш╕ л╕в╕ "ладн╕ топтатися по пам’ят╕ померлих". "Нехай пан Ф╕кс, який спекулю╓ темою боротьби СРСР з фашизмом, розпов╕сть про м╕льйони загиблих укра╖нц╕в, яких радянське командування кидало у б╕й без елементарних навичок користування збро╓ю. Така пол╕тика ╓ злочином проти власного народу", - констату╓ Червон╕й.
Прес-служба блоку "РУХ - Укра╖нська правиця".

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #28 за 13.07.2007 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=4926

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков