Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #5 за 02.02.2007 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#5 за 02.02.2007
НОВИНИ СЕВАСТОПОЛЯ
Л╕д╕я СТЕПКО.

 ЗВИНЯЙТЕ, СЕР...
 Фракц╕я комун╕ст╕в Севастопольсько╖ м╕сько╖ ради не п╕дтримала затверджений б╕льш╕стю депутат╕в програму СЕР (соц╕ально-економ╕чного розвитку рег╕ону). Головний комун╕ст м╕ста, депутат 8 скликань Василь Пархоменко назвав ╖╖ такою, що не в╕добража╓ нагальних потреб городян. «Нам запропонована показушна програма соц╕ально-економ╕чного розвитку рег╕ону. Найяскрав╕ший приклад т╕╓╖ показухи - так звана реконструкц╕я Приморського бульвару, яка потребу╓ 40 млн. грн., 16 з яких треба витратити цьогор╕ч. ╤ це за м╕зерних кошт╕в запланованих на житловий фонд, на газиф╕кац╕ю, ремонт та побудову канал╕зац╕йних ╕ очисних споруд. Тому, природно, що ми не можемо п╕дтримати таку програму й будемо вимагати ╖╖ коригування та перерозпод╕лу кошт╕в на нагальн╕ш╕ потреби городян».
 Думку В. Пархоменка под╕ляють чимало городян р╕зних пол╕тичних уподобань. За прийняття Програми СЕР проголосували 63 депутати з 70 присутн╕х у сес╕йн╕й зал╕.

 ТРИ В╤ЧНИХ ВОГН╤ У В╤ЧНО ЗАСМ╤ЧЕНОМУ М╤СТ╤
 До Дня Перемоги у Севастопол╕ на мис╕ «Хрустальний» з’явиться трет╕й В╕чний вогонь. В╕н стане одним з елемент╕в в╕дновленого та добудованого Мемор╕алу геро╖чним захисникам Севастополя, зведення якого розпочали ще у 1982 роц╕.
 Старожили м╕ста пам’ятають, як тод╕ центральна радянськосоюзна преса п╕ддала тривал╕й гостр╕й критиц╕ майбутню споруду. Авторам арх╕тектурного задуму закидали низький художн╕й р╕вень, помилки в ╕деолог╕╖ (захисники м╕ста, ф╕гури матроса й солдата, чомусь б╕жать у б╕к моря), а також арх╕тектурн╕ недол╕ки. З моря скульптура вигляда╓ чорною плямою, за що ╖╖ прозвали каракатицею. У 1988 роц╕ буд╕вництво пам’ятника було припинене. На запити ветеран╕в в╕дпов╕дь була одна: нема╓ кошт╕в. Цього року кошти в╕днайшли. Минулого тижня депутати м╕ськради прийняли р╕шення вид╕лити на добудову лише першо╖ черги 6,5 млн. грн. Друга черга буд╕вництва вимагатиме також чималих витрат на зведення музею.
 Фах╕вц╕ називають реконструкц╕ю пам’ятника справою витратною. Деяк╕ депутати теж сумн╕ваються, чи варто взагал╕ закопувати в пам’ятники так╕ кошти, коли у м╕ст╕ вже ╓ два В╕чних вогн╕: на Сапун-гор╕ та площ╕ Нах╕мова, котр╕ символ╕зують пам’ять нащадк╕в про геро╖в Друго╖ св╕тово╖ в╕йни.
 «Ну могли би ми порадувати ветеран╕в, газиф╕кувавши будинки, котр╕ розташован╕ у самому центр╕ Севастополя й не мають газового опалення, - каже депутат В. Пархоменко, - оце я розум╕ю турбота ╕ повага до ветеран╕в». До того ж противники добудови натякають на гори см╕ття (тисячу п’ятсот несанкц╕онованих см╕тт╓звалищ), з якими м╕сто н╕як не може впоратись через в╕дсутн╕сть кошт╕в.
 Роботи на мис╕ «Хрустальний» вже почалися. Першу чергу Мемор╕алу плану╓ться здати до 9 травня.

 СПРАВЖН╤Й ГЕРО╥ЗМ
 Зг╕дно з Указом Президента Укра╖ни 12 ж╕нкам Севастополя присво╓но звання «Мати-геро╖ня». Севастополь один з небагатьох рег╕он╕в Укра╖ни, де зроста╓ народжуван╕сть ╕ знижу╓ться смертн╕сть. За п╕дсумками минулого року Севастополь - у п’ят╕рц╕ л╕дер╕в серед рег╕он╕в Укра╖ни, де зроста╓ р╕вень народжуваност╕. Вручаючи ж╕нкам нагрудн╕ знаки, голова м╕сько╖ держадм╕н╕страц╕╖ Серг╕й Куницин в╕дзначив, що ма╓ завдання в╕д Президента Укра╖ни В╕ктора Ющенка всеб╕чно п╕дтримувати багатод╕тн╕ родини. У такий скрутний для кра╖ни час мати восьмеро-десятеро д╕тей - це дор╕вню╓ подвигу, - зазначив Серг╕й Куницин.

 НОВА СТАРА М╤Л╤Ц╤Я
 Зм╕ни у кер╕вництв╕ МВС Укра╖ни потягли за собою кадров╕ зм╕ни у рег╕онах. Так, цього тижня був зв╕льнений кер╕вник Управл╕ння внутр╕шн╕х справ Укра╖ни у м. Севастопол╕ Валер╕й П╓тухов ╕ на його м╕сце наказом кер╕вництва вищеназваного в╕домства призначений генерал-майор м╕л╕ц╕╖ Василь Б╕рюков. До цього В. Б╕рюков об╕ймав посаду першого заступника УМВС Укра╖ни в м. Севастопол╕.
 Василя Б╕рюкова представив кер╕вному складу заступник м╕н╕стра внутр╕шн╕х справ Укра╖ни Серг╕й Копитов. Валер╕й П╓тухов переведений до кадрового резерву.

 НЕ ТРЕБА БОЯТИСЯ...
 За 16 рок╕в у Севастопол╕ не було жодного самозахоплення земл╕, болюча кримська проблема Севастополя не торкнулася. Голова м╕сько╖ держадм╕н╕страц╕╖ Серг╕й Куницин поясню╓ це дуже просто: «Сп╕лкуватися треба з народом. Не треба боятися», - вида╓ секрет мирного сп╕в╕снування у багатонац╕ональному Севастопол╕ м╕ський голова.
 ╤ в╕н не бо╖ться. Цього тижня об’╖жджав Байдарську долину. У селах Орлиному ╕ Тиловому, де проживають кримськ╕ татари, проблем чимало: дороги, житло, в╕дсутн╕сть газопроводу, занедбан╕сть у сфер╕ охорони здоров’я. Колишн╕ депортован╕ чекають допомоги влади. Непрох╕дн╕ вулиц╕, куди не до╖жджа╓ н╕ вес╕льний кортеж, н╕ швидка медична допомога.
 Р╕шень по асфальтуванню було вже багато, нав╕ть кошти вид╕лялися... Але спочатку у планах - обел╕ск на зал╕зничному вокзал╕ в пам’ять про депортац╕ю. Пот╕м, також у планах - багатоповерх╕вка у Севастопол╕, вс╕ квартири яко╖ в╕ддадуть татарам. Буд╕вля на стад╕╖ проектування. «Слава Богу, - говорить С. Куницин, - у нього гарн╕ особист╕ стосунки з м╕н╕стром палива ╕ енергетики п. Бойком, «знаем друг друга давно». ╢ над╕я газиф╕кувати Байдарську долину. На цих словах пан Куницин наче трохи злякався й постукав по дереву. Каже, проект надто варт╕сний.
 Отже, секрет простий: «Надо просто не бояться с людьми общаться. Не бояться ходить по общагам. Чтобы люди не думали, что власть от них прячется. И всё будет в порядке. По крайней мере, будут верить...»
 Правда, м╕сцев╕ татари жартують з того рецепту. Кажуть, що самозахоплень земель нема╓, бо чиновники сам╕ так спритно орудують, що татари просто не встигають.
 м. Севастополь.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #5 за 02.02.2007 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=4440

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков