Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #51 за 15.12.2006 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#51 за 15.12.2006
В╤Д ЛОЗИ ДО БОКАЛА
Л╕д╕я СТЕПКО, власкор «КС».

Укра╖нська Шампань

 8 ГРУДНЯ В СЕВАСТОПОЛЬСЬКОМУ УКРА╥НСЬКОМУ КУЛЬТУРНО-╤НФОРМАЦ╤ЙНОМУ ЦЕНТР╤ ПРОЙШЛО СВЯТКУВАННЯ 85-Р╤ЧЧЯ ОДНОГО З ПРОВ╤ДНИХ В╤ТЧИЗНЯНИХ ВИРОБНИК╤В ╤ГРИСТИХ ВИН ТОВ «АГРОФ╤РМА «ЗОЛОТА БАЛКА». НА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦ╤╥, ЩО УВ╤ЙШЛА ДО ПЛАНУ ЗАХОДУ, ПРЕДСТАВНИКИ М╤СЦЕВИХ ТА ЦЕНТРАЛЬНИХ ЗМ╤ МАЛИ ЗМОГУ ДОВ╤ДАТИСЯ ПРО ВИХ╤Д З ЕКОНОМ╤ЧНО╥ КРИЗИ ТА СТРАТЕГ╤Ю НОВОГО ЕТАПУ РОЗВИТКУ АГРОФ╤РМИ.
 ПРО СЬОГОДЕННЯ П╤ДПРИ╢МСТВА ТА ПЛАНИ НА МАЙБУТН╢ РОЗПОВ╤ДАЛИ КЕР╤ВНИКИ ТА ПРОВ╤ДН╤ ФАХ╤ВЦ╤ АГРОФ╤РМИ: ГЕНЕРАЛЬНИЙ ДИРЕКТОР - СЕРГ╤Й УСТЕНКО; ВИКОНАВЧИЙ ДИРЕКТОР - МИХАЙЛО ЛОЖК╤Н; ГОЛОВНИЙ ВИНОРОБ - ОЛЕНА КОСТЕНКО, ГОЛОВНИЙ АГРОНОМ - СЕРГ╤Й АНДР╤╢ЦЬ ТА ╤НШ╤. СВЯТКОВОГО НАСТРОЮ ЧИСЛЕННИМ ГОСТЯМ ЗАХОДУ ДОДАЛА БЕЗДОГАННО ОРГАН╤ЗОВАНА ДЕГУСТАЦ╤Я ПРОДУКЦ╤╥ ТМ «ЗОЛОТА БАЛКА» ТА КОНЦЕРТ.
 Величну долину в╕д Сапун-гори до головного пасма Кримських г╕р здавна називають Золотою Балкою. ╤ не випадково: назва сповна в╕добража╓ красу й багатство ц╕╓╖ м╕сцевост╕. Виноградарство та виноробство на п╕востров╕ в╕доме ще в╕д стародавн╕х час╕в. Щедре п╕вденне сонце у по╓днанн╕ з приморським пов╕трям та сприятливим ╜рунтом дозволяли в ус╕ часи вирощувати тут високояк╕сн╕ сорти винограду.
 Початком промислового виноробства на землях Золото╖ Балки вважають 1889 р╕к, за безпосередньо╖ участ╕ князя Гол╕цина. А в 1921 роц╕ на баз╕ приватних виноградарських господарств тут був заснований перший виноградарський радгосп «Проф╕нтерн».
 П╕зн╕ше, в 1956 роц╕, до радгоспу при╓днали ще дек╕лька колгосп╕в ╕ об'╓днане вино-градарське господарство вже отримало назву «Золота Балка». Господарство розвивалося, сприятлив╕ кл╕матичн╕ умови дозволяли вирощувати тут кращ╕ сорти винограду. На той час в «Золот╕й Балц╕» виготовляли виноматер╕али, як╕ використовувалися Артем╕вським заводом, а також заводом «Новий Св╕т» для виробництва шампанського за класичною технолог╕╓ю. ╤ лише у 1968 роц╕ на баз╕ виноградарського господарства тут був створений вертикально-╕нтегрований виробничий комплекс, який виробляв ╕грист╕ вина з винограду власних плантац╕й. За радянських час╕в п╕дпри╓мство випускало за р╕к близько 2,5 млн. пляшок.
 Переломним в ╕стор╕╖ «Золото╖ Балки» став 2003 р╕к. Колись усп╕шне державне п╕дпри╓мство, з╕ зруйнованими п╕сля розпаду СРСР господарськими зв’язками, на той час почало втрачати свою житт╓здатн╕сть. У кризовому стан╕, обтяжене боргами перед бюджетом та трудовим колективом, за р╕шенням Фонду державного майна Укра╖ни п╕дпри╓мство було передане в оренду ТОВ «Агроф╕рма «Золота Балка» й ув╕йшло до Корпорац╕╖ АМП, у склад╕ яко╖ ефективно працюють п╕дпри╓мства р╕зних п╕дгалузей харчово╖ промисловост╕. Роздержавлення було надто болючим для колективу. В ус╕ державн╕ ╕нстанц╕╖ сипалися скарги, до правоохоронних орган╕в - позови. Налагоджувати роботу в таких умовах було складно. Виноградники давно не оновлювалися, стар╕ ж рослини «хвор╕ли» й не плодоносили належним чином. Прим╕тивн╕ м╕неральн╕ добрива ╕ отрутох╕м╕кати та застар╕ла техн╕ка не давали можливост╕ збирати висок╕ врожа╖. Оновити техн╕чн╕ засоби одразу було неможливо через борги перед бюджетом та колективом п╕дпри╓мства.
 За три роки оренди показники господарсько╖ д╕яльност╕ агроф╕рми зазнали сутт╓вих зм╕н. Середньом╕сячна зароб╕тна плата прац╕вник╕в зб╕льшилася вдв╕ч╕. Повн╕стю погашена величезна заборгован╕сть по бюджетних платежах та перед прац╕вниками. В 1,79 раза зб╕льшилася валова виручка. Б╕льш н╕ж втрич╕ зб╕льшилися обсяги виробництва ╕гристих вин. За 9 м╕сяц╕в поточного року чистий прибуток п╕дпри╓мства у пор╕внянн╕ з в╕дпов╕дним пер╕одом 2003 року зр╕с на 4555,2 тис. грн.
 Сьогодн╕ виробничий комплекс ╕ сировинна база агроф╕рми активно оновлюються. На модерн╕зац╕ю ╕ реконструкц╕ю виробничих потужностей з переробки винограду та виробництва шампанських вин в 2006 роц╕ було вид╕лено б╕льш як 3 млн. 450 тис. грн. Для виходу на новий як╕сний р╕вень агротех-н╕ки на п╕дпри╓мств╕ запроваджен╕ нов╕ високоефективн╕ системи обробки виноградник╕в препаратами пров╕дних св╕тових виробник╕в ╕з залученням наукового потенц╕алу вчених Укра╖ни, на що п╕дпри╓мство витратило ще 3 млн. 500 тис. грн. Все це дозволило досягти найвищо╖ врожайност╕ в Севастопольському рег╕он╕ та м╕н╕мальних втрат через несприятлив╕ погодн╕ умови минуло╖ зими.
 Таким чином, орендарям вдалося налагодити стаб╕льну роботу п╕дпри╓мства, розрахуватися з боргами та досягти прибуткового функц╕онування.
 За п╕дсумками збору врожаю, який було завершено в жовтн╕, частка п╕дпри╓мства в загальному валовому збор╕ винограду Севастопольського рег╕ону склала 41%. Попри в╕дчутн╕ заморозки у с╕чн╕ поточного року агроф╕рм╕ вдалося зберегти б╕льшу частину врожаю, н╕ж ╕ншим господарствам. Втрати не перевищили 30%, тод╕ як в ╕нших кримських господарствах цей показник сягав 70%. Урожайн╕сть 37,2 ц/га вища середньо╖ по рег╕ону, яка склада╓ 21,9 ц/га.
 «Головне завдання сьогодн╕ - розвиток сировинно╖ зони, - вважа╓ виконавчий директор М. Ложк╕н. - Вперше за останн╕ 9 рок╕в ми змогли купити нов╕ трактори, почали закладати нов╕ плантац╕╖. Це дозволить п╕дпри-╓мству залишатися одним ╕з л╕дер╕в в╕тчизняного виробництва шампанського, забезпечуючи сво╖ виробнич╕ потужност╕ сировиною з власних виноградник╕в».
 Поновлення виноградник╕в - справа надважлива ╕ надскладна. «Кущ винограду, - каже головний агроном агроф╕рми Серг╕й Андр╕╓ць, - росте 4 роки, поки дасть перш╕ плоди. За ц╕ роки руки винороб╕в пестять рослину, як дитя. Сл╕дкують за ростом лози, обр╕зають, п╕дживлюють корен╕. В╕д лози до бокала час довготривалий ╕ праця коп╕тка».
 Обсяг виробництва шампанських вин ТМ «Золота Балка» за 9 м╕сяц╕в 2006 року склав 1,77 млн. пляшок (асортиментна шкала з 7 вид╕в) проти 1,43 млн. пляшок за аналог╕чний пер╕од минулого року (темп приросту 24%). Найдинам╕чн╕ше зростало виробництво брют╕в та мускатного шампанського - в╕дпов╕дн╕ темпи приросту склали 89% та 64%.
 Про смаки не сперечаються, але ╖х обговорюють. А в╕дтак продукц╕я ТМ «Золота Балка» користу╓ться неабияким попитом в ус╕х рег╕онах Укра╖ни.
 Виноробство справа поетична, близька до мистецтва. Недаремно вино надихало на в╕рш╕ поет╕в р╕зних епох. Гомер казав, що «вино - бальзам», «Це пригорща текучого вогню...» - вважав О. Хайям. Вино для
Р. Бернса - це «...л╕ки в╕д сердечних ран...», «Осенней стужи друг...» - казав про вино О. Пушк╕н ╕ також мав рац╕ю.
 А ще в народ╕ кажуть: хочеш бути щасливим на день - випий бокал вина, а хочеш щастя на все життя - посади виноградну лозу.
 До реч╕, щодо виноградно╖ лози, то ╕сну╓ легенда, що в стародавн╕й Грец╕╖ у м╕ст╕ Аргос був споруджений пам’ятник в╕слюков╕, котрий одн╕╓╖ днини вщент об’╖в к╕лька виноградних кущ╕в. Саме на них наступного року був найкращий виноград. З тих п╕р виноградну лозу обр╕зують.
 Пам’ятника в╕слюков╕ в Золот╕й Балц╕ нема╓, а за гарний врожай та духмяне шампанське на свят╕ дякували золотим рукам виноградар╕в та винороб╕в. Поздоровити прац╕вник╕в ТОВ «Агроф╕рма «Золота Балка» з 85-р╕ччям та вручити нагороди прийшли кер╕вники м╕ськради, м╕сько╖ держадм╕-н╕страц╕╖ та Балаклавсько╖ районно╖ адм╕н╕страц╕╖.
 Генеральний директор ТОВ «Агроф╕рма «Золота балка» Серг╕й Устенко вважа╓, що за ╕гристими винами ТМ «Золота Балка» велике майбутн╓. Ран╕ше ц╕ вина знали лише у Криму. Зараз ╖х можна придбати в будь-якому рег╕он╕ Укра╖ни. П╕дпри╓мство буде розширюватися, нарощувати потужност╕ ╕ зм╕цнюватиме сво╖ л╕дерськ╕ позиц╕╖.
 
 м. Севастополь.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #51 за 15.12.2006 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=4331

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков