Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3239)
З потоку життя (6464)
Душі криниця (3517)
Українці мої... (1465)
Резонанс (1508)
Урок української (990)
"Білі плями" історії (1675)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УРОКИ КРИМУ
Часом виника╓ враження, що про Крим в Укра╖н╕ потроху забувають. Не лише перес╕чн╕ громадяни....


РОЗЧАРУВАННЯ. ЩО З НИМ РОБИТИ?
Перебування тут, на самому кра╓чку мого укра╖нного Криму, не да╓ можливост╕ активно╖ участ╕ в...


НЕ ВТРАТИТИ ШАНС!
ел╕та ма╓ об’╓днатися, очистити себе в╕д полови пустомель ╕ лжепатр╕от╕в та зайняти сво╓...


П’ЯТЬ ФАЗ ╤ ОДНА
Взагал╕ само╕дентиф╕кац╕я – процес непростий ╕... болючий. Це – виб╕р на довгий час...


ВИБ╤Р БЕЗ ВИБОРУ
Натом╕сть, п’ята колона йде на вибори досить згуртованою, впевнено набираючи немалу...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #17 за 21.04.2006 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#17 за 21.04.2006
ЯК НЕ «ПРОФЕСТИВАЛИТИ» ДЕВ`ЯТЬ М╤ЛЬЙОН╤В?
Микола ВЛАДЗ╤М╤РСЬКИЙ

╤З КИ╢ВА ВИДН╤ШЕ...
  10 кв╕тня 2006 року Каб╕нет М╕н╕стр╕в Укра╖ни постановою № 469 затвердив Порядок використання у 2006 роц╕ субвенц╕╖ м╕ському бюджету м╕ста Севастополя для розвитку та п╕дтримки укра╖нсько╖ культури, забезпечення функц╕онування укра╖нсько╖ мови в ус╕х сферах громадського життя м╕ста.
  ЗАТВЕРДЖЕНО
  постановою Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни
  в╕д 10 кв╕тня 2006 р. № 469
 ПОРЯДОК
використання у 2006 роц╕ субвенц╕╖, передбачено╖ у державному бюджет╕ м╕ському бюджету м. Севастополя для розвитку та п╕дтримки укра╖нсько╖ культури, забезпечення функц╕онування укра╖нсько╖ мови в ус╕х сферах громадського життя м╕ста
  1. Цей Порядок визнача╓ механ╕зм використання у 2006 роц╕ субвенц╕╖, передбачено╖ у державному бюджет╕ м╕ському бюджету м. Севастополя для розвитку та п╕дтримки укра╖нсько╖ культури, забезпечення функц╕онування укра╖нсько╖ мови в ус╕х сферах громадського життя м╕ста (дал╕ -  субвенц╕я).
  2. Головним розпорядником субвенц╕╖ ╓ управл╕ння культури ╕ туризму Севастопольсько╖ м╕ськдержадм╕н╕страц╕╖.
  3. Субвенц╕я спрямову╓ться на:
  проведення концерт╕в популярних виконавц╕в сучасно╖ укра╖нсько╖ музики у рамках культурно-мистецько╖ акц╕╖ «Митц╕ Укра╖ни - м╕сту Севастополю»;
  популяризац╕ю укра╖нсько╖ мови, п╕сенно╖ творчост╕, ╕стор╕╖ та культури в рег╕ональних засобах масово╖ ╕нформац╕╖, зокрема у рамках Всеукра╖нсько╖ акц╕╖ «Духовн╕ скарби Укра╖ни»;
  проведення конкурс╕в, фестивал╕в та ╕нших культурно-мистецьких заход╕в, зокрема д╕тей та молод╕, у рамках Всеукра╖нсько╖ акц╕╖ «Молодь Укра╖ни - майбутн╓ держави»;
  проведення мистецько╖ акц╕╖ «Золоте перо Укра╖ни»;
  п╕дтримку проект╕в громадських орган╕зац╕й, спрямованих на розвиток укра╖нсько╖ культури, забезпечення функц╕онування укра╖нсько╖ мови в ус╕х сферах громадського життя м╕ста;
  виготовлення ╕ розм╕щення соц╕ально╖ реклами, спрямовано╖ на п╕дтримку укра╖нсько╖ мови та культури, у рамках Всеукра╖нсько╖ акц╕╖ «Укра╖нський Севастополь»;
  створення ╕ показ театральних та концертних програм для д╕тей у рамках акц╕╖  «Укра╖нське мистецтво - д╕тям Севастополя»;
  забезпечення повноц╕нного функц╕онування укра╖нсько╖ мови в музеях та ╕нших закладах культури;
  проведення концерт╕в, присвячених Дню Конституц╕╖ Укра╖ни ╕ Дню Незалежност╕ Укра╖ни у рамках акц╕╖ «Тоб╕, Незалежна Батьк╕вщино!» та Дню В╕йськово-Морських Сил Укра╖ни у рамках акц╕╖ «На варт╕ суверенно╖ держави!»;
  поширення ╕нформац╕йних матер╕ал╕в про укра╖нську ╕стор╕ю та культуру на електронних та паперових нос╕ях;
  популяризац╕ю укра╖нсько╖ мови засобами сучасного мистецтва (театр, к╕но, ан╕мац╕я), зокрема проведення гастролей Нац╕онально╖ опери Укра╖ни з фрагментами з вистав «Наталка Полтавка» ╕ «Запорожець за Дуна╓м» та Льв╕вського нац╕онального академ╕чного театру опери та балету ╕мен╕ С. Крушельницько╖ з виставою «Мойсей»;
  проведення Всеукра╖нсько╖ акц╕╖ «Укра╖нськ╕ джерела».
  4. Субвенц╕я перерахову╓ться на рахунок Севастопольсько╖ м╕ськдержадм╕н╕страц╕╖, в╕дкритий в органах Державного казначейства.
  5. Закуп╕вля товар╕в, роб╕т ╕ послуг за рахунок субвенц╕╖ зд╕йсню╓ться в╕дпов╕дно до Закону Укра╖ни «Про закуп╕влю товар╕в, роб╕т ╕ послуг за дер-жавн╕ кошти».
  6. Складення ╕ подання ф╕нансово╖ зв╕тност╕ про використання кошт╕в субвенц╕╖, а також контроль за ╖х ц╕льовим витрачанням зд╕йснюються в установленому законодавством порядку.
  7. Севастопольська м╕ськдержадм╕н╕страц╕я ╕нформу╓ щокварталу до 15 числа наступного м╕сяця МКТ про використання субвенц╕╖ та стан зд╕йснення заход╕в щодо розвитку та п╕дтримки укра╖нсько╖ культури, забезпечення функц╕онування укра╖нсько╖ мови в ус╕х сферах громадського життя м╕ста.
 
ЯК НЕ «ПРОФЕСТИВАЛИТИ» ДЕВ`ЯТЬ М╤ЛЬЙОН╤В?

  Сутн╕сть постанови Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни про затвердження порядку використання у 2006 роц╕ 9-м╕льйонно╖ субвенц╕╖ викликала велике розчарування. В╕дсутн╕стю структури використання кошт╕в, фактичним спрямуванням грошей на нестратег╕чн╕ ╕ вузьком╕н╕стерськ╕ ц╕л╕, визначенням ╓диним розпорядником чималих кошт╕в управл╕ння, яке не зап╕дозриш у розвитку укра╖нсько╖ культури в м╕ст╕, постанова залиша╓ без в╕дпов╕д╕ найголовн╕ше питання: яким чином буде досягнуте забезпечення функц╕онування укра╖нсько╖ мови в ус╕х сферах громадського життя м╕ста, про що в документ╕ лише згаду╓ться. Як можна досягти позитивного результату за в╕дсутност╕ п╕дготовки конкретних нос╕╖в, адже це не може бути насл╕дком проведення фестивал╕в чи конкурс╕в, а кроп╕тко╖ роботи? Невже ╕ нова влада бо╖ться, що грош╕ п╕дуть на суто укра╖нську справу?
  ╤з цими сумн╕вами ╕ питаннями я звернувся до заступника голови Севастопольсько╖ м╕сько╖ державно╖ адм╕н╕страц╕╖ п. Дмитра БАЗ╤ВА.
  - Чи в╕др╕зня╓ться остаточний вар╕ант постанови уряду про порядок використання субвенц╕╖ в╕д пропозиц╕й м╕сцевого р╕вня?
  - В╕др╕зня╓ться ╕ дуже зм╕стовно. Цьому передувало тривале листування. Ми намагались закласти к╕лька стратег╕чних напрямк╕в, як, скаж╕мо, побудова укра╖нського колег╕уму. Нами планувалась розробка ╕ трансляц╕я телев╕з╕йних курс╕в з укра╖нсько╖ мови силами ╕нституту п╕слядипломно╖ осв╕ти, гуман╕тарного ун╕верситету та державно╖ телерад╕окомпан╕╖. Хот╕ли сутт╓во зм╕цнити матер╕ально-техн╕чну базу шк╕л, як╕ мають укра╖нськ╕ класи. За умови придбання укра╖нських костюм╕в для ансамбл╕в будинк╕в культури можна було б спод╕ватись на появу укра╖нських номер╕в ╕ програм. Юридично укра╖нськомовний дитячий садок, наприклад, повинен бути обладнаним принаймн╕ не г╕рше за ╕нш╕. На папер╕ залишились нам╕ри поповнити фонди б╕бл╕отек укра╖нськомовними книжками та оплатити розширену передплату газет та журнал╕в для б╕бл╕отек та навчальних заклад╕в.
  Гастрол╕ ж високопрофес╕йних оперних театр╕в ╓ у власних планах м╕н╕стерства культури ╕ передбачають ╖х виступи також у Дн╕пропетровську, Запор╕жж╕, С╕мферопол╕ ╕ Донецьку. Тобто там вони будуть проводитись за грош╕ м╕н╕стерства культу ╕ туризму, а у нас - ╕з тих грошей, як╕ ╓ субвенц╕╓ю. На наш погляд, ц╕ ╖х запланован╕ витрати повинн╕ компенсуватись ними ж.
  Наш╕ плани проф╕нансувати постановку укра╖нських вистав в наших театрах призвели б до пост╕йного показу ╖х на сценах, а не разово╖ акц╕╖.
  У такому ж вар╕ант╕ р╕шення уряду ми просто не зможемо зв╕тувати про як╕сь позитивн╕ результати використання субвенц╕╖.
  - Як ви розц╕ню╓те в╕дсутн╕сть вид╕лення кошт╕в для початку ф╕нансування буд╕вництва колег╕уму та практичну в╕дсутн╕сть вид╕лення кошт╕в на укра╖нську осв╕ту?
  - На жаль, наш╕ пропозиц╕╖ не були врахован╕. Цими нам╕рами знехтували. ╤нших кошт╕в в бюджет╕ не закладено. Таким чином, ми не зможемо у 2006 роц╕ нав╕ть розпочати буд╕вництво колег╕уму.
  - Управл╕ння осв╕ти щор╕чно проводить конкурси ╕м. Петра Яцика та ╕нш╕, ол╕мп╕ади з укра╖нсько╖ мови та л╕тератури. Пошук спонсор╕в ╓ важкою працею. Чи не вважа╓те ви, що мусила б бути державна п╕дтримка цих конкурс╕в або чи не можна було б вир╕шити вид╕лення цих кошт╕в ╕з субвенц╕╖ на розвиток культури ╕ мови?
  - В наших пропозиц╕ях, над╕сланих до в╕це-прем’╓ра В’ячеслава Кириленка, ми пропонували для б╕льшо╖ частини грошей визначити розпорядником кошт╕в управл╕ння осв╕ти ╕ науки, а саме - 4,5 м╕льйона гривень. Очевидно, що ми ще раз будемо звертатись до Каб╕нету М╕н╕стр╕в з цими пропозиц╕ями.
  - Яким документом ╕ у яких пропорц╕ях розпод╕лен╕ кошти на зазначен╕ в постанов╕ заходи?
  - В наших пропозиц╕ях ╕ напрямки використання, ╕ суми були
зазначен╕, а в цьому вигляд╕ постанова потребу╓ додаткових роз’яснень м╕н╕стерства. Без цього нам н╕хто не дозволить використати н╕ коп╕йки. А так постанова вигляда╓ як протокол про нам╕ри.
  - Акц╕╖ «Укра╖нський Севастополь», «Укра╖нське мистецтво - д╕тям Севастополя» - що це таке, де вони опубл╕кован╕ чи як можна ╕з ними ознайомитись?
  - Чесно скажу, що я дав завдання начальникам в╕дпов╕дних управл╕нь уточнити, що це за акц╕╖ ╕ допов╕сти мен╕, бо я, як в╕дпов╕дальний за соц╕альну сферу, про них не знаю. Це вигляда╓ досить декларативно. Додаткових роз’яснень щодо багатьох пункт╕в постанови поки що нема╓. Можливо, розробка сут╕ цих акц╕й буде доручена нам.
  - Чи будуть оголошен╕ конкурси для проект╕в громадських орган╕зац╕й щодо забезпечення функц╕онування укра╖нсько╖ мови в ус╕х сферах громадського життя м╕ста?
  - Тут теж потр╕бн╕ пояснення, щоб провести використання кошт╕в в╕дпов╕дно до постанови. Наша думка, що в першу чергу будуть розглядатись проекти  ╕ пропозиц╕╖ орган╕зац╕й, як╕ зарекомендували себе роботою у сфер╕ впровадження укра╖нсько╖ мови ╕ культури.
 
  Таким чином, у результат╕ розмови ╕з севастопольським чиновником, як ╕ п╕сля постанови уряду, залишився ц╕лий ряд запитань без в╕дпов╕дей. Укра╖нська громадськ╕сть спод╕ва╓ться, що розпод╕л ╕ використання кошт╕в будуть щонайрац╕ональн╕шими ╕ принесуть бажану гуман╕тарну користь.
  Треба додати, що ╕ сам в╕це-прем’╓р-м╕н╕стр В’ячеслав Кириленко в програм╕ «Чи на п’ять?» в╕д 2 березня ц. р. говорив у перел╕ку першочергових завдань про безкоштовн╕ курси з вивчення укра╖нсько╖ мови, п╕дтримку мас-мед╕а, як╕ послуговуються укра╖нською мовою, про необх╕дн╕сть об’╓ктивно╖ ╕нформац╕╖ у м╕ст╕. Ц╕каво дов╕датись про тих персонал╕й влади, як╕ торпедують ╕ гальмують впровадження у життя потр╕бно╖ ╕де╖ щодо цив╕л╕зованого вир╕шення задоволення культурних та осв╕тн╕х потреб укра╖нсько╖ меншини в Севастопол╕.
  Микола ВЛАДЗ╤М╤РСЬКИЙ,
координатор громадського ком╕тету «Укра╖нський Севастополь».

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #17 за 21.04.2006 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=3801

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков