Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3314)
З потоку життя (6547)
Душі криниця (3544)
Українці мої... (1473)
Резонанс (1512)
Урок української (992)
"Білі плями" історії (1684)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЧОВГАЮТЬ ЧОВНИКИ
18 жовтня — свято мучениц╕ Харитини. Колись в╕д цього дня ж╕нки узвича╓но бралися до...


ПЕРШИЙ М╤ЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ПЕРЕКЛАДАЧ╤В
10-13 жовтня в Ки╓в╕ та ╤рпен╕ на Ки╖вщин╕ в╕дбувся перший м╕жнародний фестиваль ╕мен╕ Григор╕я...


КНИГА ПЕРЕМОЖЦ╤В КОНКУРСУ ╤МЕН╤ ДАНИЛА КОНОНЕНКА ВИЙШЛА У СВ╤Т!
О. Польченко в╕д ╕мен╕ оргком╕тету конкурсу ╕м. Д. Кононенка дяку╓ ус╕м, хто допом╕г видати цю...


НА КОНТИНЕНТ╤ В╤ЧНО╥ МЕРЗЛОТИ
Володимир Стецюк – кривор╕зький журнал╕ст, поет, видавець


КРИМ НЕ МОВЧИТЬ!
Д╕ти р╕зних нац╕ональностей, учн╕ викладача вокалу Юл╕╖ Качули ╕з С╕мферополя записали у сучасн╕й...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #11 за 10.03.2006 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#11 за 10.03.2006
ШЛЯХ ДО УКРАЇНСЬКОЇ ПІСНІ
Лідія СТЕПКО, власкор “КС.

 “Співати у Севастополі українських пісень можна, але тільки гіркого змісту”, - сказала якось мені жіночка з Тернополя, котра сиділа біля моря, тихенько мугикаючи щось надзвичайно тужливе. Дехто мовить, що співатимемо після 2017 року, коли звільнимося від цупких обіймів братнього Чорноморського флоту. Але є й такі, що співають сьогодні, співають на повні груди і не лише співають, а ще й пишуть українські пісні.
 Олександр Іванов – народився у Севастополі, мати його – кримчанка, а батько родом з Житомира. У 1991 році, коли розвалювався Радянський Союз, він мешкав у Москві, служив у Головному Управлінні Військово-Морського Флоту СРСР та навчався в Одеській консерваторії по класу вокалу. Зразковий оркестр, цікавий репертуар, здавалося б, чого ще бажати? Та з народженням Української держави він зрозумів, що далі вже співатиме для України, для її Військово-Морських сил.
 Втілити рішення в життя було не так просто, і не лише тому, що потрібно було опановувати українську мову. Найскладнішою проблемою стала повна відсутність флотських пісень у щойно народженому Українському військовому флоті. Попереду була серйозна робота в умовах, далеких від ідеальних. Адже запис пісень, відеокліпів вимагали потужної апаратури, якої на той час молодий український військовий флот не мав. Та й кошти на записи віднаходити треба було самотужки. Підтримку Олександр Іванов дістав від капітана I рангу Мирослава Мамчака - начальника ТРК “Бриз”, справжнього патріота, людини мужньої та небайдужої. Співпрацюють вони й досі. Разом шукали спонсорів, чимало пісень написано на слова військового журна-ліста Мирослава Мамчака.
 В репертуарі Олександра Іванова сьогодні вже близько 100 українських пісень флотської тематики. Зараз він хоче надрукувати пісенник української військово-морської пісні. “Конкурентів, - сміється Олександр, - виконавців українських пісень у Севастополі, у мене немає. Тут самі шовіністи проживають, уся проросійська, так звана, еліта. Для них кожна українська пісня – це удар “під дих”. Кожна моя пісня - це відповідь їм, що Севастополь – це Україна і це – назавжди”.
 Мирослав Мамчак дуже задоволений співпрацею з Олександром Івановим. Каже, що останній працює надзвичайно плідно. Лише за минулий рік ним створено 17 пісень військово-морської тематики.
 “Завдяки нашій співпраці лише в останні роки створено дві аудіокасети “Море
об'єднало нас” та “В похід йдемо”, а також диск “Співає флот України”. Це єдиний співак досить високого рівня, котрий популяризує флотську українську пісню не лише у Севастополі, а й в інших регіонах держави. Це надзвичайно працьовита та комунікабельна людина. Працювати з ним легко і просто, бо він живе цією пісенною тематикою і ніколи її не зраджує. Є пісні, написані ним на власні ж слова. Олександр Іванов вже давно став пісенним еталоном нашого флоту”.
 Олександр каже, що пише й для жінок, та із задоволенням виконує ті пісні, оспівуючи, зазвичай, дружину військового моряка, яка чекає його з морських походів.
 Українському жіноцтву у день 8 березня співак і композитор зичить добробуту, любові та шанобливого ставлення з боку сильної статі.
 
 м. Севастополь.

 * * *

 Нещодавно Олександр Іванов подав заявку на участь у нашому «Світличному» конкурсі української авторської пісні «Львівська струна – на кримський лад», який редакція планує провести цього літа. Кримські пісенні самодіяльні таланти - приєднуйтеся й ви! Присилайте заявки на участь у конкурсі і спробуйте виспівати одну з чотирьох призових гітар від львівської фірми «Реноме»! (Довідки по телефону у Сімферополі 51-13-24).
 
Олександр Іванов в редакції «КС».
Фото В. КАЧУЛИ.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #11 за 10.03.2006 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=3684

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков