Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #1 за 01.01.2006 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#1 за 01.01.2006
ПОТРЕБУЄ ДЕРЖАВНОЇ УВАГИ...
.

НАУКОВЕ ТОВАРИСТВО ім. ТАРАСА ШЕВЧЕНКА В УКРАЇНІ ОБРАЛО СВОГО КЕРМАНИЧА
Цьогорічна чергова XVI звітно-виборна сесія знаного у всьому світі Наукового товариства ім. Т. Шевченка (НТШ) в Україні вперше за всі роки відродження цієї вельмиповажної організації проходила без участі її неодмінного голови, академіка Олега Романіва. Передчасна, у розквіті творчих сил, смерть видатного вченого, організатора та ідеолога НТШ, великого патріота України - величезна втрата не лише для наукової громадськості нашої держави, але й для українства світу.
Сесія проходила у сороковини світового виміру вченого. Його усміхнений портрет, оздоблений жалобною стрічкою, який стояв на сцені ошатної зали Львівського міського будинку вчених, створював враження реальності присутності небіжчика на цьому велелюдному зібранні.
Вінком вдячної пам’яті на могилу академіка Олега Романіва стали виступи його друзів, побратимів, колег та учнів з усіх континентів різних країн та багатьох регіонів України. Яскраву доповідь виголосив президент світової Ради НТШ, ректор Українського Вільного університету у Мюнхені, іноземний член НАН України Леонід Рудницький.
Звіт заступника голови НТШ в Україні професора Олега Купчинського фак-тично  став сповіддю самого академіка Олега Романіва за свою багатолітню подвижницьку працю на ниві відродження діяльності Товариства в Україні, розбудови української державності та національної культури. Красномовним свідченням цієї титанічної діяльності як самого ученого, так і світового Товариства стала виставка фундаментальних видань, влаштована у Будинку вчених. Складовою частиною її були і видання науковців з Кримської філії НТШ.
Великою увагою учасників і численних гостей наукового зібрання користувалася добірка примірників «Кримської світлиці». До речі, значна частина львівських науковців - членів НТШ є не лише передплатниками, але й активними пропагандистами нашого часопису.
Учасники сесії обговорили актуальні проблеми та першочергові завдання, які стоять перед Товариством на наступні три роки, ухвалили програму його діяльності. Майже всі доповідачі наголошували на тому, що НТШ у незалежній Україні потребує державної уваги та фінансової підтримки, оскільки суспільне та ідеологічне значення діяльності Товариства величезне. Воно фак-тично надолужує ті найбільш актуальні й болючі проблеми національної духовності, історії й культури, які лишаються поза увагою офіційних академічних наукових установ. Зауважмо, що навіть у часи бездержавності України, коли НТШ функціонувало в Австро-Угорській імперії, українські науковці на свої дослідження отримували урядову підтримку. На жаль, сьогодні, коли український народ вже має свою державу і до певної міри патріотичне керівництво, НТШ в Україні існує лише за фінансової підтримки діаспори та поодиноких меценатів із далекого зарубіжжя.
Груднева звітно-виборна сесія розглянула на своєму зібранні низку організаційних питань. Головою Наукового Товариства ім. Т. Шевченка в Україні на нову каденцію обрано одного з найближчих соратників академіка Олега Романіва, відомого ученого-історика Олега Купчинського. Оновився і склад керівних органів, Президії та Ради Товариства. Сесія ухвалила належним чином вшанувати багаторічну титанічну подвижницьку працю неодмінного голови Товариства академіка Олега Романіва.
ВИРІШИЛИ:
1. За фінансової підтримки НТШ спорудити пам’ятник на могилі небіжчика.
2. Клопотатися перед міськрадою про надання одній із львівських вулиць його імені та встановлення меморіальних дощок на об’єктах, пов’язаних з його життям і діяльністю.
3. Прохати обласну раду присвоїти ім’я академіка Олега Романіва Сокальській гімназії, яку він закінчив і про яку вчений створив кілька наукових праць.
4. Підготувати книгу про вченого у серії «Видатні діячі НТШ».
5. Організувати меморіальну кімнату-музей у приміщенні НТШ.
6. Видати збірник вибраних наукових праць вченого та книгу «Олег Романів очима сучасників».
7. Проводити щорічні наукові читання, присвячені пам’яті Олега Романіва.
*  *  *
XVI наукова сесія НТШ ухвалила також звернення до Президента України про охорону та збереження унікальних пам’яток історії та культури в Україні. На зібранні також пройшли чергові вибори дійсних членів НТШ в Україні. Їх склад поповнився 14 особами. Вперше за всю історію НТШ дійсним членом Товариства обрано представника Криму. Ним став академік Петро Вольвач.
До речі, у Криму працює ще один дійсний член НТШ професор Роман Яремійчук, який свого часу очолював осередок НТШ у Івано-Франківську.
Почесними членами НТШ за 2004 рік стали: Віктор Ющенко, Вацлав Гавел, Збігнєв Бжезінський, Роберт Конквест.

Президентові України
пану Вікторові Ющенку
Звернення
Загальних зборів Наукового товариства імені Шевченка в Україні від 17 грудня 2005 року
Наукове товариство імені Шевченка в Україні від часу свого заснування в 1873 р. послідовно займає принципову позицію в захисті української культури. Так було в 1930-х рр., коли товариство протестувало проти руйнації православних храмів на Холмщині й Підляшші та голодомору в Радянській Україні, так само воно чинить у 2005 р., виступаючи проти пограбувань документальних скарбів Національного архівного фонду. Непоправні втрати унікальних пам’яток історії та культури за своїми масштабами співмірні хіба що із загибеллю культурних цінностей у роки Другої світової війни. Пожежа архіву в Кам’янці-Подільському та втрата частини його фондів у 2003 р., масове викрадення документів з Центрального державного історичного архіву України у Львові протягом останніх років, котрі є гуманітарною катастрофою європейського масштабу, засвідчують глибоку кризу архівної системи в Україні. Державний комітет архівів України й досі не спромігся встановити причини, масштаби та наслідки цієї гуманітарної катастрофи, не притягнуто навіть до адміністративного покарання посадових осіб, відповідальних за масштабні втрати документальної спадщини. Такі дії архівного керівництво порушують конституційні права громадян України та ставлять під загрозу виконання державних наукових проектів Національної академії наук України і навчальних програм Міністерства освіти. На жаль, незважаючи на неодноразові звернення громадськості, депутатів Верховної Ради України та Львівської обласної ради, Львівської обласної держадміністрації, слідчих органів та органів прокуратури, урядом України дотепер не дана принципова оцінка стану архівної галузі в Україні. Відсутність прозорості та відкритості у діяльності Державного комітету архівів України, цинічне ігнорування ним вимог громадськості, небажання йти на діалог, непрофесійність і зволікання слідчих органів Міністерства внутрішніх справ із розслідування цього злочину змусили науковців і культурних діячів об’єднатися в Комітет захисту архівів України, котрий фактично перебрав на себе частину обов’язків державних органів влади.
Ми звертаємось до Вас, Вікторе Андрійовичу, із закликом проявити рішучість і наполегливість, дати принципову оцінку стану архівної галузі в Україні та цим самим засвідчити відданість теперішньої влади принципам побудови громадянського суспільства в Україні. На думку Наукового товариства ім. Шевченка, ці засади несумісні з діями Державного комітету архівів України. На жаль, фактичне ігнорування вищими органами державного керівництва України т. зв. «Львівської архівної справи» дискредитує Україну в очах цивілізованого світу, а безкарність посадових осіб, відповідальних за збереження культурних надбань, і нерозслідуваність низки резонансних злочинів, пов’язаних із масовим викраденням документів, провокує наступні пограбування архівних, бібліотечних і музейних збірок.
Ухвалено одноголосно на загальних зборах НТШ 17 грудня 2005 р.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #1 за 01.01.2006 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=3525

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков