Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3708)
З потоку життя (6918)
Душі криниця (3714)
Українці мої... (1513)
Резонанс (1616)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1757)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
Р╤ЧНИЦЯ РЕВОЛЮЦ╤╥ Г╤ДНОСТ╤: АКТИВ╤СТИ ЗД╤ЙСНИЛИ АВТОМАРШ "МАЙДАН - ФЕОФАН╤Я" ╤ ПЕРЕДАЛИ ЗЕЛЕНСЬКОМУ НИЗКУ ВИМОГ
У Ки╓в╕ з нагоди 7-о╖ р╕чниц╕ початку Революц╕╖ г╕дност╕ в╕дбувся автомарш "Майдан - Феофан╕я"....


ПОРУШЕННЯ ПРАВ ЛЮДИНИ В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ: ДАН╤ РЕСУРСНОГО ЦЕНТРУ
За п╕дсумками мон╕торингу порушення прав людини в Криму за дев'ять м╕сяц╕в 2020 року...


ЗАЗОМБОВАН╤СТЬ
Один м╕й знайомий рос╕янин родом ╕з Мурманська ще замолоду одружився з укра╖нкою ╕ оселився в...


ДО РОЗШИРЕНИХ САНКЦ╤Й ╢С ЗА КЕРЧЕНСЬКИЙ М╤СТ ДОЛУЧИЛИСЯ ЩЕ ЧОТИРИ КРА╥НИ
Ран╕ше Велика Британ╕я ╕ Швейцар╕я долучилися до р╕шення ╢С, також вв╕вши зазначених ос╕б в...


В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ РОЗПОВ╤ЛИ, СК╤ЛЬКИ ЗАЛИШИЛОСЯ ВОДИ У ВОДОСХОВИЩАХ С╤МФЕРОПОЛЯ
Глибина посухи, яка прийшла в окупований Крим, перевершила вс╕ оч╕кування.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #52 за 23.12.2005 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#52 за 23.12.2005
ЩОБ УНИКНУТИ "СИНДРОМУ ПРИДНІСТРОВ`Я", УКРАЇНЦЯМ ТРЕБА СТВОРИТИ "ЕФЕКТ ТУЗЛИ"
Олекса КАМ`ЯНИЙ.

Актуальний коментар

"Газове питання не стане новою Тузлою в україно-російських відносинах". Це цитата з радіозвернення Президента України Віктора Ющенка. Чому Ющенко згадав Тузлу? Ризикнемо висловити припущення про те, що йому, як і багатьом іншим, видаються занадто схожими дії нашого північного сусіда в обох згаданих ситуаціях.
Як відомо, в Росії досі хворобливо реагують на спроби України провадити власну політику і відстоювати національні інтереси, не завжди прислухаючись до рекомендацій "старшого брата". Схоже, що "комплекс старшого брата" дуже загострився у сусідів якраз через наші майбутні вибори. Але це для нас - вибори, а для Кремля - чергова спроба зміцнити свій вплив.
"Газові війни" - це один з головних передвиборних козирів біло-синьої опозиції, яка руками "Газпрому" (а скоріше, його газовими вентилями) намагається дестабілізувати ситуацію в Україні, а отже, збільшує шанси, щоб взяти реванш.
 Питання про зростання ціни на російський газ спливає не вперше. Півроку тому "Газпром" звинуватив Україну в крадіжці газу зі сховищ і за це обіцяв підвищити ціни до 160 доларів за тисячу кубометрів. Пізніше російський газовий монополіст визнав безпідставність своїх обвинувачень. Однак питання про підвищення ціни не було знято, а навіть загострилося. Тепер "Газпрому" мало трикратного підвищення ціни, і він вимагає вже 230 доларів.
Нинішня істерика навколо газової теми, влаштована Росією, викликала подив навіть у мешканців Донбасу, яким через низку причин Москва часто рідніша за Київ. Найбільше дивує не стрибок цін, а їхня колосальна різниця для колись братніх республік. Згідно з інформацією Центру ім. О. Разумкова, найдешевший газ з Росії (46,68 дол.) постачають білоруським сябрам. І це цілком зрозуміло: там Росія вже відключала газ і змусила "Бацьку Лукашенка" віддати "Газпрому" газотранспортну магістраль.
Грузія, президент якої - не найкращий друг Кремля, купуватиме голубе паливо по 110 доларів за 1000 кубів. Навіть для країн Балтії, що давно вступили в ЄС і НАТО та забули про своє життя в сім'ї СРСР, - 120 доларів за 1000 кубів. А Україні - 230 доларів!?! Оця "братня" цінова політика і обурює мешканців індустріального Сходу України.
 Крім того, варто звернути увагу на різницю цін усередині маленької Молдови. Відомо, що Придністров'я так і залишається невизнаною державою. Однак Росія постачає на цю територію голубе паливо за старою ціною в 80 доларів, а для "іншої" Молдови ціну планує підвищити до 160$. У політиці таку диференціацію всередині однієї держави можна назвати хіба що прихованим фінансуванням сепаратизму. Чи не готує "Газпром" Донбасу долю другого Придністров'я?
 Адже саме в газовому питанні не збігаються інтереси донецьких промисловців і амбіції Кремля. На Сході розташовані найбільші споживачі російського газу: металургійні і хімічні підприємства, а для них підвищення витрат на голубе паливо буде згубним.
Кремлівський алгоритм простий: щоб розв'язати проблему - потрібно її створити. І газове питання тут як ніколи стало в пригоді. Москва вже озвучувала варіанти пільгових цін на газ для районів компактного проживання російськомовного населення.
Якщо пов'язати всі вищенаведені фактори, можна уявити такий "мат у три ходи":
По-перше, "Газпром" не погоджується на поетапне підвищення ціни і з 1 січня 2006 р. вимагає оплати газу - 230 доларів за тис. куб. Уряд України, як і обіцяв, за рахунок власного газовидобутку, "втримує" ціни для населення і комунальних підприємств. Але для промисловості доводиться встановити диференційовані тарифи. Різниця нівелюється за рахунок власного видобутку і поставок дешевшого газу з Туркменії по 60 доларів.
По-друге, деякі найбільш енергоємні виробництва, насамперед, у Донбасі, стають нерентабельними, адже нові господарі так і не забажали модернізувати підприємства, приватизовані за копійки. Зазвичай у таких випадках починаються масові скорочення працівників. І, звісно ж, економічним проблемам дуже легко надати політичного відтінку. Далі - збір підписів за проведення референдуму про автономію Донбасу.
 У фінальній частині деякі ходоки з певних партій їдуть у Кремль, "вирішують питання" і домагаються дешевого газу нібито для російськомовного населення Донбасу. А вже про передвиборну ефективність цього кроку можна взагалі не говорити: народи радіють, металурги і хіміки - з газом, "Донбас врятований від України"...
 Тільки чи потрібне "Донецьке Придністров'я" Україні? Чи потрібне воно мешканцям Донбасу? Чому практично ті самі політики, які кілька років тому здатні були незалежно від політичних суперечок всередині країни дуже жорстко відстояти Тузлу, тепер готові "продати" свій народ?
Єдине, що може запобігти подібному сценарію, - "ефект Тузли", якщо він спрацює у суспільстві. Це коли жителі всіх регіонів відчують себе справжніми українцями.
І нині, власне, згаданий ефект дедалі більше починає діяти саме на Сході. Ще кілька поїздок "на поклін у "Білокам'яну", і тоді зможемо припустити обвал рейтингів псевдопроросійських сил. Чому псевдо? Та тому що звичайну російську людину Тузла не цікавить. Вона хвилює російських політиканів перед виборами.
Простій російській людині непотрібні і газові війни з сусідами. А необхідні вони небагатьом людям. Імена "кремлівських мрійників" уже відомі, про їхніх українських помічників, гадаю, незабаром також усі дізнаються.

(Укрінформ).

НАПИШИ ВОЛОДИМИРУ ПУТІНУ, ЩО ТИ ДУМАЄШ ПРО ГАЗОВИЙ ШАНТАЖ
Газават, влаштований російською владою постреволюційній Україні, заслуговує на гідну відповідь. "Українська правда" закликає всіх громадян не стримувати емоцій, почуттів і лексичних обертів, а писати прямо головному ідеологу війни - Володимиру Володимировичу Путіну.
План дій простий. Повідомити Путіну, що ти про нього думаєш, можна декількома способами.
Перший - поштою.
Адреса - всього три слова: Росія, Москва, Кремль.
Поштовий індекс - 103 132.
Кому: президентові Росії Володимиру Путіну.
Як запевнили працівники адміністрації президента РФ, за такою адресою кореспонденція знаходить свого героя. Коштує недорого - щоб з Києва відправити в Росію лист, потрібно наклеїти марок на суму 1 гривня 52 копійки. Це наземним пересиланням. Або на 2 гривні 53 копійки - авіапоштою. Плюс вартість чистого конверта - 18 - 20 копійок.
Другий спосіб - Путіну можна відбити телеграму.
На ту ж адресу - Росія, Москва, Кремль, індекс 103 132. Одне слово, якщо це проста телеграма, коштує близько 9 центів. Якщо телеграма термінова - то кожен новий епітет потягне на 18 центів.
Третій спосіб - найпростіший. Пишіть Путіну на електронну пошту, форма для відправлення знаходиться на сайті Кремля.
Ну і зовсім збочення - це телефонувати в адміністрацію президента Росії. Нам здалося, що найкраще це буде зробити, набравши приймальню керівника управління президента Російської Федерації по роботі зі зверненнями громадян.
Звати цю людину Миронов Михайло Олексійович. Телефон: + 8 10 7 095 206 46 36. Одна хвилина розмови з Росією в бізнес-час - 28 центів плюс 20% податку на додану вартість.
Відразу варто попередити, що тільки масове ополчення українців зробить їхній голос почутим. При цьому усі повинні пам'ятати - гроші, витрачені на марки, телеграми і телефонні переговори, будуть йти в бюджет України. Може, так ми наповнимо скарбницю на нові тарифи за російський газ?
Копії ваших листів можете надсилати на адресу "Української правди" -
http://www.pravda.com.ua

УКРАЇНУ ВРЯТУЄ... КРИЗА?!
Криза навколо поставок російського газу в Україну може виявитися політично вигідною для Президента Віктора Ющенка і провладного виборчого блоку "Наша Україна". Таку думку висловив під час "круглого столу" з питань українсько-російського газового конфлікту в контексті парламентських виборів 2006 року відомий український політолог Станіслав Бєлковський.
На думку політолога, газові проблеми дають президентській партії, у якої до цього було мало шансів виграти, вагомий аргумент для мобілізації своїх виборців. Крім того, напружена ситуація з вирішенням газової кризи відсуне на задній план проблеми зі скандалами в президентському оточенні, що підірвали довіру виборців до нинішньої влади. Таким чином цей конфлікт може змінити сам контекст парламентських виборів 2006 року, вважає С. Бєлковський.
Водночас він оптимістично дивиться на можливість розв`язання проблем, які принесе Україні підвищення ціни на газ. "Якщо влада згуртується навколо подолання кризи, то жодних проблем не буде", - сказав експерт, висловивши думку, що газова криза стала результатом суперечностей між елітами і стратегіями розвитку України і Росії і була об`єктивно невідворотна.
Альтернативну думку висловив політолог Володимир Фесенко, який вважає, що газовий конфлікт є проявом імперської політики Росії. На його думку, зараз в Росії йде переосмислення державних інтересів, при якому домінує прагнення отримати додаткові прибутки від поставок газу в Україну. Водночас Кремль прагне отримати моральну компенсацію за невдалу підтримку Віктора Януковича під час президентських виборів. Проте, як вважає експерт, нинішня ситуація з газом не дає якихось передвиборчих переваг для В. Ющенка. Щоб виграти, він повинен вести себе під час врегулювання газового конфлікту жорстко, активно і агресивно, вважає
В. Фесенко.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #52 за 23.12.2005 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=3501

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков