Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #51 за 16.12.2005 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#51 за 16.12.2005
ГАЗОВА АТАКА
.

14 грудня заступник голови правління «Газпрому» Олександр Медведєв заявив, що Україна втратила час для обговорення цін на газ. При цьому він оголосив, що ціна тепер становитиме не 160, а 220-230 доларів США за тисячу кубометрів.
Підтримав його і президент Російського союзу промисловців і підприємців Олександр Шохін, який заявив, що рішення «Газпрому» збільшити ціну російського газу для України до 220-230 доларів за тисячу кубометрів було правильним. Лунають також заяви, що якщо переговори не завершаться до 1 січня 2006 року, то «Газпром» може припинити постачання газу в Україну.
На даний час між «Газпромом» та «Нафтогазом України» існує угода від 21 червня 2002 року про обсяги та умови транзиту російського газу, яка передбачає до 2009 року поставку газу за ціною 80 доларів США за тисячу кубометрів при ставці за транзит 1,75 долара за тисячу кубометрів на 100 кілометрів. Там же передбачені знижуючі коефіцієнти до 50 доларів і 1,09 долара відповідно.
*  *  *
Нова ціна на газ не буде сприйнята українською стороною. Про це заявив  кореспондентові Укрінформу заступник голови правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Лопушанський.
«У нас є певні розрахунки, певні документи щодо того, що на сьогодні така ціна не є конкурентною, і для України не є прийнятною», - заявив він. І все ж Андрій Лопушанський сподівається, що вже до 1 січня Україна підпише і з Росією, і з Туркменістаном документи, які знімуть ажіотаж навколо газових питань.
Прокоментували у «Нафтогазі» і розмови щодо можливого припинення поставок російського газу до України, а також зупинки екс-порту газу в країни Європи в 2006 році. «Ніяких провалів у поставках не буде навіть за умов відсутності нових угод. Ми будемо здійснювати транзит. І ніяких несанкціонованих відборів з нашого боку бути не може, бо ми діємо на підставі угоди до 2009 року. Навпаки, транзит «Газпрому» до Європи в такому разі буде контрабандою, за що він понесе штрафні санкції», - сказав Укрінформу один з працівників апарату НАКу.
У свою чергу, експерт з питань енергетики Центру імені Разумкова Володимир Саприкін висловив думку, що Москві та Києву не пощастить підписати до 1 січня відповідну угоду. «Скоріш за все, ніяких результатів у цьому році досягнуто не буде, і з 1 січня буде зменшено подачу газу в Україну. Наскільки? Все залежить від «Газпрому», і тут досить складно прогнозувати», - зазначив він.
При цьому Володимир Саприкін заявив, що озвучені російською стороною цифри є суто політичним кроком. «Ці цифри щодо ціни на російський газ, як і попередні, не піддаються економічному аналізу. Це наслідок політичних ігор. Там можна називати й інші цифри, але не слід їх аналізувати», - підкреслив експерт.

ЗА СВІТОВИМИ СТАНДАРТАМИ
Оплата за перебування в Україні іноземних військ має відбуватися за світовими стандартами. Таку думку стосовно оплати за перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України висловив під час брифінгу заступник глави Секретаріату Президента України Анатолій Матвієнко.
«Що стосується оплати за перебування, то, якщо ми переходимо дійсно на світові ціни, очевидно, що Україна має право ставити питання стосовно світових тарифів та стандартів перебування іноземних військ на території іншої держави», - так прокоментував Анатолій Матвієнко запитання журналістів щодо того, чому в процесі розв’язання газового конфлікту з Росією наша держава не ставить питання про підвищення ціни за перебування Чорноморського флоту Росії на її території.
У свою чергу, прес-секретар Президента України Ірина Геращенко під час брифінгу зазначила, що переговори стосовно енергоносіїв між Україною та Росією «ніколи не були легкими», але Президент, за її словами, налаштований оптимістично. «Ми все маємо робити для того, щоб це складне питання вирішити максимально дипломатично», - наголосила прес-секретар.

ЩОБ ЗНАТИ СПРАВЖНЮ ЦІНУ
У Севастополі проводиться інвентаризація земель та об’єктів, що передані в оренду ЧФ РФ, ми з нетерпінням чекаємо результатів цієї роботи, щоб знати справжню ціну землі та майна - про це заявив журналістам голова міської державної адміністрації Серій Іванов.
За словами керівника міської виконавчої влади, севастопольці повинні отримувати понад 110 млн. грн. компенсації за перебування російського флоту, що вдвічі більше, ніж вони мають фактично. Відповідні розрахунки експертів передані уряду України і у Верховну Раду, зазначив С. Іванов і висловив сподівання, що вони будуть взяті до уваги при остаточному формуванні бюджету наступного року. Сергій Іванов також звернув увагу на той факт, що низка орендованих чорноморцями об’єктів не використовується за призначенням і передана в суборенду, що не передбачено міждержавними угодами.

Адекватна відповідь на газовий рекет!
Заява ВсеукраїнськогоОБ’ЄДНАННЯ „СВОБОДА”
Через безхребетність нової української влади Кремлю зійшло з рук безцеремонне і нахабне втручання у перебіг президентських виборів 2004 року, відверта підтримка сепаратистських, підривних антиукраїнських сил.
Сьогодні історія повторюється. Перед парламентськими виборами 2006 року Російська Федерація знову випробовує Україну на міцність. Керівництво Росії в односторонньому порядку та в порушення існуючих договорів підвищує ціну природного газу для України більш ніж у три рази. Мета цього кроку не лише отримати надприбутки, а, у першу чергу, дестабілізувати соціально-економічну ситуацію в Україні і допомогти прийти до влади російській п’ятій колоні.
ВО „Свобода” розглядає спроби підвищення Росією цін на газ для України, заяви В. Путіна, інших російських чинників як газовий рекет. Такі дії і висловлювання повинні негайно отримати жорстку та симетричну відповідь. Україна володіє достатніми аргументами, аби змусити Росію з повагою ставитися до взятих зобов’язань. Ситуація потребує від керівництва України виявити нарешті твердість і безкомпромісність у відстоюванні національних інтересів.
Нинішній стан економіки Росії, надходження в її бюджет додаткових мільярдів нафтодоларів дозволяє їй почати сплачувати реальну ціну за оренду баз Чорноморського флоту в Україні, нову ціну за транзитні послуги, а також повернути українським вкладникам заощадження Ощадбанку СРСР, привласнені нею у 1991 році.
Зважаючи на це, Всеукраїнське об’єднання „Свобода” вимагає:
- від Міністерства закордонних справ України дати належну оцінку некоректним і образливим висловлюванням Президента Російської Федерації В. Путіна;
- від Президента України, Прем’єр-міністра, керівництва „Нафтогазу України” підвищувати оплату за транзит російських енергоносіїв через територію України пропорційно зростанню цін на російські газ та нафту;
- від Прем’єр-міністра негайно порушити питання про повернення Росією грошей, вкладених українцями в Ощадбанк СРСР (83 млрд. крб. на 1991 рік) з відповідною індексацією і відсотками;
- підвищити до світового рівня орендну плату за перебування баз Чорноморського флоту РФ на території України (2 млрд. доларів на рік);
- націоналізовувати власність Російської Федерації та російських фірм на території України у випадку несплати нової орендної плати;
- негайно приступити до розробки і реалізації програми енергетичної безпеки України, метою якої буде мінімізація газової і нафтової залежності України від Росії. Україна повинна зробити Росії такі пропозиції, від яких та не зможе відмовитися.
ВО „Свобода” висловлює впевненість, що запропонований вище варіант впровадження цивілізованих норм розрахунку і лібералізації цін на послуги позитивно вплине на українсько-російські відносини.
 Прес-центр ВО "Свобода".

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #51 за 16.12.2005 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=3485

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков