Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4458)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4136)
Українці мої... (1668)
Резонанс (2130)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1068)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (334)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (211)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВАЖКА Ц╤НА ЗА ПОВЕРНЕННЯ В УКРА╥НУ
П╕дполковник д╕╓во╖ Арм╕╖ УНР Митрофан Очеретько…


ПРЕЗИДЕНТ ╤З ДРУЖИНОЮ ПРИВ╤ТАЛИ УКРА╥НЦ╤В З ДНЕМ ВИШИВАНКИ
За роки спротиву агрес╕╖ вишиванка стала неформальним одностро╓м ус╕х, хто в╕дстою╓ людян╕сть,...


В УКРА╥Н╤ В╤ДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ ВИШИВАНКИ
У трет╕й четвер травня в Укра╖н╕ традиц╕йно в╕дзначають День вишиванки…


РОЗПОВ╤СТИ ПРАВДУ
Автор розпов╕да╓ про бойов╕ д╕╖ у 2014—2015 роках, про побратим╕в ╕ ворог╕в…


КОМУ НАЛЕЖИТЬ УКРА╥НА?
На виставц╕ зокрема експону╓ться альбом з фронтовими замальовками…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 18.11.2005 > Тема "Українці мої..."
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#47 за 18.11.2005
СТЕПАН БАНДЕРА: ЛЮДИНА І МІФ
Галина ГОРДАСЕВИЧ

(Продовження. Поч. у №1 - 46).

Присвячується всім полеглим в боротьбі за волю України.
Рух Мельника
Як і група Бандери, рух Мельника активізував свою діяльність у Рейхскомісаріаті Україна. Але у порівнянні з прибічниками Бандери, члени групи Мельника поводяться більш обережно.
Руху Бандери вдалося залучити до своїх дій кола Української
церкви. (...)
ДОКУМЕНТ № 143
УРИВОК З ДОНЕСЕНЬ ІЗ ОКУПОВАНИХ РАЙОНІВ СХОДУ № 22
Берлін, 25 вересня 1942 року.
Секретно!
Начальник поліції безпеки і СД. (...)
А. Ворог і питання репресій. (...)
Український рух опору
Начальник СП і СД Кракова під час однієї акції перехопив листівку руху Бандери, в якій показано ставлення до боротьби радянських і польських партизанів (на Україні), листівка має заголовок "Боротьба партизанів" і наше ставлення до неї". У ній зокрема написано:
"Український народ ще раз побачив, що мета всіх, хто приходить "визволяти" Україну, завжди та ж сама, а їхні лозунги "захист радянської Батьківщини", "Нова Європа" чи ще щось.
(...)
Поляки і більшовики можуть вести партизанську війну стільки їм хочеться, це нас зовсім не стосується доти, поки ця боротьба не буде скерована проти нас. Сталін і Сікорський хотіли б убити одним пострілом двох зайців: знешкодити німців і з німецькою допомогою розбити українців.
Українці не брали і не братимуть участі у цій партизанській війні... Німці самі добре розуміють ситуацію. І все-таки вони використовують боротьбу партизанів як нагоду, щоб знищу-вати нас. Наше ставлення до боротьби цих партизанів не вмотивоване ні інтересами світової комуністичної революції (російський імперіалізм), ні ідеєю "но-вої Європи" (німецький імперіалізм), але тільки інтересами України. Ми боремося за незалежну Українську державу, а не за чужі імперіалістичні ідеї.
Ми повинні берегти сили. Наш шлях - це не партизанська війна кількох сотень чи навіть тисяч чоловік, а народна революція
мільйонних мас України".
У районі Горохова був знайдений на стодолі плакат, підписаний Степаном Бандерою. Він закликав українців своїми власними силами звільнитись від цих навіжених німців.
У Житомирській області було арештовано вчителя з Тивріва у момент, коли він готувався переправити в Київ нелегальну бандерівську літературу. Він мав два підробних паспорти.
У Гайсині було арештовано сім чоловік за письмову пропаганду на користь руху Бандери. При обшуку вдалося вилучити важливі пропагандистські матеріали. Голова групи мав пістолет російської армії.
Установлено, що активізувалася діяльність організації Бандери у Запоріжжі. У районі Софіївки вдалося арештувати робітника, який поширював нелегальні матеріали, а також комерсанта з Кривого Рогу, запідозреного у вербуванні прихильників Бандери серед української інтелігенції.
У ході інших розслідувань стосовно руху Мельника у районі Києва та на Східній Україні було арештовано двох чоловік.
П'ятьох прихильників Мельника вдалося арештувати на околицях Миколаєва, серед них був начальник і два члени місцевої Української охоронної поліції.
У Кіровограді було арештовано заступника командира батальйону охоронної поліції, оскільки, будучи прихильником Мельника, він обіцяв передати іншим особам матеріали по вербуванню.
ДОКУМЕНТ № 148
УРИВОК З ДОНЕСЕНЬ ІЗ ОКУПОВАНИХ РАЙОНІВ СХОДУ № 26
Берлін, 23 жовтня 1942 року.
Секретно!
Начальник поліції безпеки і СД. (...)
А. Ворог і питання репресій.
(...)
Український рух опору
Рух Бандери все більше схиляється до методів активної боротьби. Встановлено, що з травня місяця рух Бандери серйозно зайнявся створенням банд, зокрема на західній частині України. У липні 1942 року пересування цих банд спостерігалося у районі Кам'янець-Подільського, у цьому брали участь прихильники організації Бандери і більшовицькі елементи.
Інша, більш значна банда була недавно локалізована у районі Сарн: нею керує активіст Бандери Боровець. Крім того, встановлено, що рух Бандери збирається видати своїм членам військову інструкцію, щоб час від часу проводилися збори для польових навчань, ці навчання проводитимуться в рамках діяльності націоналістичних банд.
Щодо більшовицьких банд утримується прихильний нейтралітет. Заяви про боротьбу з більшовиками все більше і більше зникають у пропаганді, яка зараз скерована майже виключно проти німецьких властей, а точніше - проти німецьких окупантів. Таке ставлення руху Бандери в основному збігається з думкою його керівництва, яке після зближення з одного боку Англії та Америки, а з іншого боку Радянського Союзу, вважає необ-хідним зближення між націоналістичним українським рухом і більшовиками. Такий поворот показує, що рух Бандери зайняв цілком ясну позицію проти Німеччини, і що він вирішив добиватися силою і всіма засобами, включаючи збройну боротьбу, незалежної України. Крім того, рух Бандери продовжує інтенсивно проводити набір серед населення і навчається розгорнути свою організацію на якомога ширшій базі. Рух Бандери збирається активізувати підготовку жінок та молоді, а також проникнення в економіку через створення спеціальних відділів біля кожного опорного пункту. Одночасно прибічники Бандери намагаються проникнути у всі неполітичні культурні, наукові організації і надати їм націоналістичного спрямування. Особливу увагу рух Бандери приділив культурному товариству "Просвіта".
Організація Мельника останнім часом також активізувалася, її пропаганда стала сильнішою і зараз перевершує пропаганду руху Бандери.
ДОКУМЕНТ № 154
УРИВОК З ДОНЕСЕНЬ ІЗ ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЙ СХОДУ № 30
Берлін, 20 листопада 1942 року.
Секретно!
Начальник поліції безпеки і СД. (...)
А Ворог і питання репресій. (...)
Групи опору
а) Група Бандери.
Після акції, проведеної проти нелегальної групи Бандери у вересні минулого року, під час якої майже всі активісти цієї організації, а також її голова Степан Бандера, були арештовані, діяльність її на території Рейху була практично припинена.
(Далі буде).

ДО УВАГИ ЧИТАЧІВ-КНИГОЛЮБІВ! Нага-
 дуємо, що "Кримська світлиця" здійснює ознайомчу публікацію уривків з книги М. Солоніна, права на розповсюдження якої в Україні належать видавничій фірмі "Відродження" (м. Дрогобич). Тих, хто захоче придбати і прочитати цю книгу повністю (її вартість - 18 грн.), запрошуємо звертатися до редакції "КС". Крім того, ви можете через "Світлицю" замовити й інші книги, які реалізує фірма "Відродження":
1. Митр. Андрей Шептицький. "Правдива віра"
2. "Життя Ісуса Христа".
3. Др. Дмитро Донцов. "Дух нашої давнини".
4. "Історія України". (Коротка).
5. В. Лукомський. "Малоросійський гербовник".
6. П. Мейл. "Звідки я знайшовся".
7. "Кривава книга". Упор. Я. Радевич-Винницький.
8. "Укр.-німецький словник актуальної лексики".
9. В. Іванишин, Я. Радевич-Винницький. "Мова і нація".
10. М. Феллер. "Пошуки, роздуми і спогади старого єврея..."  
11. П. Штепа. "Мафія і Україна".
12. "Броди". Спогади, нариси, статті  про
1 Українську Дивізію "Галичина".
13. П. Штепа. "Московство".
14. "Творчість Юрiя Клена в контекстi українського неокласицизму та вiсникiвського неоромантизму" / Гол. ред. Л. Кравченко. (Кол. авторів).
15. М. Михальченко. "Україна як нова історична реальність: запасний гравець Європи".
16. Б. Лепкий. "Мазепа" / Кн. 1: Не вбивай. Батурин. 
17. "Новели Помаранчевої революції".

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 18.11.2005 > Тема "Українці мої..."


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=3446

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков