Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4456)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4134)
Українці мої... (1667)
Резонанс (2128)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1064)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (331)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (210)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 18.11.2005 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#47 за 18.11.2005
ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СОЮЗ РОЗПОЧИНАЄ ПЕРЕГОВОРИ З УКРАЇНОЮ ПРО СПРОЩЕНИЙ ВІЗОВИЙ РЕЖИМ
Микола КРИВОНІС.

Європейський вектор

1 грудня в Києві відбудеться саміт Україна - ЄС, і саме до цієї дати розпочнуться переговори повноважних делегацій України та Європейського Союзу про спрощення візового режиму. Як повідомила Єврокомісар з питань політики сусідства Беніта Ферреро-Вальднер, це підтверджує серйозність намірів ЄС щодо України. "Думаю, що дискусія просувається непогано: ми одержали мандат від країн-членів (ЄС), і маємо можливість почати роботу ближчим часом. Ми перейдемо до переговорів до початку саміту 1 грудня. Зараз це можливо", - заявила вона в Страсбурзі під час 8-го засідання міжпарламентської комісії Україна -ЄС. За словами Єврокомісара, ЄС "хоче зробити усе з його боку для того, щоб показати українському народові важливість нинішніх кроків".
Підставою для такої заяви п. Ферреро-Вальднер є той факт, що Комітет постійних представників країн-членів Європейського Союзу 25 жовтня ухвалив проект мандата Європейської Комісії на ведення переговорів з Україною щодо спрощення візового режиму. Очікується, що остаточний мандат буде затверджений на засіданні Ради Міністрів Європейського Союзу із загальних питань та зовнішніх відносин.
Одночасно дискусія, що відбулася під час міжнародного семінару "Перспективи переговорів між ЄС і Україною про лібералізацію візового режиму", організованого Центром миру, конверсії та зовнішньої політики України та Фондом ім. Стефана Баторія (Варшава, Польща), засвідчила неузгодженість позицій України та ЄС. У семінарі, що відбувся 28 жовтня, взяли участь голова Представництва Європейської комісії в Україні Ієн Боуг, Тимчасово повірений у справах Великобританії Мартін Харріс, директор Департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ України Борис Базилевський,  Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Яцек Ключковський, представники Комітету Європейської Інтеграції Республіки Польща та представники громадських організацій в Україні.
За словами Ієна Боуга, Європейський Союз поки не дає чіткої відповіді, в які терміни пройдуть переговори з Україною про лібералізацію візового режиму, адже відповідний мандат на переговори з Україною з цього питання має бути затверджений у листопаді цього року, й саме на підставі цього мандата здійснюватимуться самі переговори. І. Боуг також сказав, що переговори про лібералізацію візового режиму супроводжуватимуться й обговоренням питання про реадмісію громадян, яке, за його словами, "теж, звичайно, не просте питання". І. Боуг не розповів про конкретний зміст мандата, що передбачає умови для переговорів з українською стороною, відзначивши, що, по-перше, це конфіденційний документ, по-друге, він ще не затверджений, а по-третє, оскільки йдеться про переговори з Україною, то було б правильним, щоб саме українська сторона першою оповістила умови мандата.
У свою чергу, директор Департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ України Борис Базилевський підтвердив прагнення України почати переговори про спрощення візового режиму з ЄС у листопаді цього року. За його словами, "дорожня карта" для України в цій сфері повинна передбачати завершення переговорів і визначення прозорих і спрощених візових процедур для українських громадян до грудневого саміту "Україна - ЄС", який почнеться
1 грудня цього року в Києві. "А під час саміту - прийняття політичного рішення про початок спільної угоди з поступової відміни візового режиму для наших громадян", - сказав
Б. Базилевський, зазначивши, що Україна прагнутиме пройти цей шлях якнайшвидше. Б. Базилевський також назвав окремі категорії українських громадян, для яких планується домогтися спрощення візового режиму, це, зокрема, власники службових закордонних паспортів і представники таких професійних груп, як учителі, учні, студенти, учасники програм обміну, культурні діячі, науковці, спортсмени, підприємці, державні службовці, представники засобів масової інформації.
P. S. Тим часом впливове інтернет-видання "Українська правда" повідомило з посиланням на главу місії України при ЄС Романа Шпека, що Україна може закінчити переговори про спрощення візового режиму з Європейським Союзом у стислий термін - до травня-червня наступного року. "Я глибоко переконаний, що конструктивний підхід до переговорів з боку України і Європейської комісії дозволить нам найближчим часом закінчити переговори", - сказав Шпек в інтерв'ю українським журналістам днями у Брюсселі.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 18.11.2005 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=3440

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков