Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4456)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4134)
Українці мої... (1667)
Резонанс (2128)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1064)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (331)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (210)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
К╤ЛЬК╤СТЬ СКАРГ НА ДОТРИМАННЯ ЗАКОНУ ПРО МОВУ ЗРОСТА╢
Значний стрибок у ставленн╕ до мови стався власне п╕сля повномасштабного вторгнення Рос╕╖…


НА ХЕРСОНЩИН╤ В╤ДКРИВСЯ ПЕРШИЙ ФЕСТИВАЛЬ «Р╤ДНА МОВА - ШЛЯХ ДО ПЕРЕМОГИ»
Укра╖нська мова об’╓дну╓ укра╖нц╕в у боротьб╕ та в нац╕ональн╕й ╕дентичност╕…


УКРА╥НЦ╤ ВИЗНАЧИЛИСЬ, ЧИ ТРЕБА РОС╤ЙСЬКА У ШКОЛАХ
42% укра╖нц╕в п╕дтримують збереження вивчення рос╕йсько╖ мови в певному обсяз╕.


МОВА П╤Д ЧАС В╤ЙНИ СТАЛА ЗБРО╢Ю
В Укра╖н╕ в╕дзначають День писемност╕ та мови.


МОВИ Р╤ДНО╥ ОБОРОНЦ╤
Сьогодн╕шня доб╕рка поез╕й – це твори кримських укра╖нських педагог╕в-поет╕в…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 18.11.2005 > Тема "Урок української"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#47 за 18.11.2005
"ЯКЩО БЕЗДІЯЛЬНІСТЬ СБУ Й ГЕНПРОКУРАТУРИ ТРИВАТИМЕ, УКРАЇНІ БУДЕ ВАЖКО ОБСТОЮВАТИ СВІЙ СУВЕРЕНІТЕТ"
.

Як українські чиновники стимулюють російських політиків безкарно розігрувати карту Чорноморського флоту
"Крим рано чи пізно повернеться до складу Росії. Поки не буде вирішено кримське питання, неможливо говорити про повноцінне існування держави російської", - такі висловлювання у кримській пресі дозволив собі колишній командувач Чорноморського флоту Ігор Касатонов. Він запевняє, що ЧФ Росії базуватиметься у Севастополі й після 2017 року. Таким чином, шанований адмірал, як папуга, повторив слова, сказані раніше відомим українофобом Костянтином Затуліним, чим засвідчив, що російська сторона веде масовану й системну пропаганду.
"Простежується чітка тенденція: Росія цілеспрямовано, продумано-агресивно діє практично по всіх векторах стосунків з Україною, по-імперськи. Вона просто не рахується з думкою суверенної Української держави", - прокоментував ці заяви депутат фракції Української Народної Партії Георгій Манчуленко, секретар парламентського Комітету
з питань національної безпеки і оборони.
- Георгію Манолійовичу, чим ви поясните такі нетолерантні заяви Касатонова?
- Екс-командувач Чорноморського флоту Ігор Касатонов не справляє враження недалекоглядного політика. Це адмірал досить високого фаху, котрий нині займається політикою Росії, в тому числі зовнішніми питаннями. Зокрема, проблемою російського флоту і його тимчасового перебування на території України.
Однак Чорноморський флот Росії хоч і перебуває тимчасово на території України, поводиться так, ніби це українська сторона в Севастополі є гостем Росії. Україні не віддали навігаційно-гідрографічне забезпечення, хоча за міжнародним морським правом саме наша держава несе повну відповідальність за безпеку мореплавства у своїх територіальних водах. Патрулі російського Чорноморського флоту вільно гуляють територією України, хоч ніде у світовій практиці такого немає: якщо на "чужій" території розташована база, вона чітко обмежена причалами чи кораблями.
Ми не маємо повної інформації про те, що собою являє нинішній Чорноморський флот Росії. Хоча згідно з базовими російсько-українськими угодами від 1997 року російська сторона мала б нас інформувати про це щороку. Ми також не маємо точної інформації, які види озброєння і військової техніки є у ЧФ Росії. А проте є інформація, що, наприклад, їхня авіація здатна нести ядерну зброю, що категорично заборонено згаданими вище базовими угодами.
- Виникали питання і щодо навчань російських піхотинців у Криму...
- Справді, навчання морської піхоти Росії проводяться коли і де їм заманеться. Українську владу про це не повідомляють. А перетин українсько-російського кордону кораблем Чорноморського флоту Росії з морськими піхотинцями на борту, які висадилися на суверенну українську територію і проводили там навчання, взагалі можна назвати віроломством.
- Ви, як кадровий військовий, вбачаєте у цьому продуману стратегію?
- Звичайно. Адже так само цинічно-агресивно російська сторона діє на інших векторах міждержавних стосунків з Україною. Це, передусім, так звані газові та нафтові питання. Відчувається, що тут задіяні дуже серйозні сили, які прагнуть чинити серйозний тиск.
Російські спецслужби діють в Україні надто нахабно. Я вже не кажу, що в Севастополі діє відділення ФСБ Росії, яке займається контррозвідувальним забезпеченням діяльності флоту. Має власне розвідуправління й сам флот Росії. При цьому не слід забувати, що основною характеристикою діяльності будь-якої спецслужби є вербування агентури!
- Хто і як мав би відреагувати на такі недружні дії з боку Росії та агресивні заяви російських політиків?
- Щодо заяв Касатонова та йому подібних уже мало б відреагувати Міністерство закордонних справ України. З інших питань - наприклад, щодо майнових відносин України й Росії навколо флоту - відповідним чином має діяти Фонд держмайна та Кабмін. На українське ж періодичне видання, яке дозволяє собі поширювати антиукраїнську пропаганду й цитувати прямі зазіхання на національний суверенітет, мають звернути увагу передусім Генпрокуратура та СБУ. Відповідальність за це прямо передбачає Кримінальний кодекс України.
Я вважаю, що таким політикам, як Касатонов і йому подібним (котрі роблять такі заяви), не місце в Україні. Офіційний Київ має зробити все для того, аби заборонити їм в'їзд на територію країни. Я не уявляю ситуації, щоб українські політики під час перебування у Москві повчали Росію, що їм робити, скажімо, з Курилами чи Калінінградською областю. Українські політики подібних речей собі ніколи не дозволяли.
Росія ж діє нахабно, з позицій "старшого брата". На цьому пора ставити крапку. Україна - повноцінний суб'єкт міжнародного права, суверенна держава і має діяти відповідно до норм і вимог цього права, захищаючи власні національні інтереси. Проте відповідні українські інституції їх не захищають. Українські чиновники не дають адекватної відповіді всьому тому безчинству, яке діється на території України передовсім з боку російського Чорноморського флоту. Не бачу належної реакції ні Служби безпеки, ні Генеральної прокуратури України. Якщо так триватиме й надалі, скоро в Україні важко буде говорити про суверенітет своєї території.
"Народне слово", листопад 2005 р.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 18.11.2005 > Тема "Урок української"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=3438

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков