Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4444)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4116)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2110)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1028)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (308)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (202)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
К╤ЛЬК╤СТЬ СКАРГ НА ДОТРИМАННЯ ЗАКОНУ ПРО МОВУ ЗРОСТА╢
Значний стрибок у ставленн╕ до мови стався власне п╕сля повномасштабного вторгнення Рос╕╖…


НА ХЕРСОНЩИН╤ В╤ДКРИВСЯ ПЕРШИЙ ФЕСТИВАЛЬ «Р╤ДНА МОВА - ШЛЯХ ДО ПЕРЕМОГИ»
Укра╖нська мова об’╓дну╓ укра╖нц╕в у боротьб╕ та в нац╕ональн╕й ╕дентичност╕…


УКРА╥НЦ╤ ВИЗНАЧИЛИСЬ, ЧИ ТРЕБА РОС╤ЙСЬКА У ШКОЛАХ
42% укра╖нц╕в п╕дтримують збереження вивчення рос╕йсько╖ мови в певному обсяз╕.


МОВА П╤Д ЧАС В╤ЙНИ СТАЛА ЗБРО╢Ю
В Укра╖н╕ в╕дзначають День писемност╕ та мови.


МОВИ Р╤ДНО╥ ОБОРОНЦ╤
Сьогодн╕шня доб╕рка поез╕й – це твори кримських укра╖нських педагог╕в-поет╕в…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #22 за 27.05.2005 > Тема "Урок української"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#22 за 27.05.2005
Світанок на Платоновому хуторі...
Олександр ПОЛЬЧЕНКО.

В селі Млієві Городищенського району Черкаської області, на батьківщині родини Симиренків, 21 травня відбулось Міжнародне мистецьке свято "Садок вишневий коло хати...". У цьому чарівному куточку Городищини - живі сліди великих українців, справжніх синів свого народу - Тараса Шевченка, Семена Гулака-Артемовського та Платона Симиренка.
Театральна студія "Світанок" КРЦДЮТ (керівник Алла Петрова) ретельно готувалась до виступу на фестивалі. Все почалось з того, що Петро Вольвач, голова Кримського відділення НТШ, вчений-симиренкознавець, академік, подарував студійцям книжку "Молодий сад Симиренкового краю", в якій була надрукована поема Антона Михайлевського "Платонів хутір" про життя, творчість і трагічну смерть великого вченого-садівника Левка Платоновича Симиренка.
Протягом двадцяти років Левко Платонович Симиренко вивчав промислове садівництво Криму і узагальнив результати цих досліджень у фундаментальній праці "Кримське промислове садівництво". Символічним було те, що саме кримські діти - учні студії "Світанок" привезли на міжнародний фестиваль поетичну історію про маленьке яблучко, яке має повну назву Ренет Платона Федоровича Симиренка. Цей сорт Левко Платонович знайшов у батьківському саду, назвав на честь свого батька і став культивувати. Для учасників театральної студії "Світанок" відбулась історична подія - вони не тільки стали лауреатами міжнародного мистецького фестивалю-конкурсу "Садок вишневий коло хати...", але й вперше зробили театральну постановку про родину Симиренків, яка внесла неоціненний внесок у розвиток європейської науки і культури, утвердження в українському суспільстві гуманістичних ідей, пробудження національної свідомості.
Виставу "Платонів хутір" театральна студія "Світанок" на батьківщині Симиренка показала двічі - в м. Городище для місцевої молоді, переможців конкурсу імені
П. Яцика та випускників шкіл, а також в селі Млієві на мистецькому святі біля садиби Л. П. Симиренка, куди 21 травня на фестиваль з'їхались колективи не тільки з України, але й Польщі та Прибалтики. Постановка керівника театральної студії "Світанок" А. Петрової вразила присутніх не тільки глибоким знанням історії родини Симиренків, але й емоційною грою юних кримчан. На фестивалі були присутні понад 2 тис. учасників, і це людське море плакало і раділо разом з виконавцями "Платонового хутора".
Після виступу кримчан глядачі підходили до маленьких виконавців, обнімали їх і зі сльозами на очах дякували учасникам театрального дійства - Юлі Харьковській, Кирилу Сузанському, Дмитру Кривку, Світлані Борисенко, Олесі Онопрієнко, Ганні Кривко, Олені Пилипенко, Ользі Єрьоміній та режисеру-постановнику, керівнику студії "Світанок" Аллі Петровій за сценічний "пам'ятник" славному Симиренківському роду.
Городищенська районна державна адміністрація (голова В. Моргун) та Городищенська районна рада (голова Т. Горідько) для кримчан створили всі умови не тільки для виступу в міжнародному мистецькому фестивалі-конкурсі, але й для відпочинку. Студійці побували в рідному селі Тараса Шевченка - Моринцях, відвідали музей поета та могилу його матері, також відбулась цікава зустріч кримчан в селі Петропавлівці з місцевими школярами: тут були і козацькі забави, і козацька каша, ну, і звичайно - українська пісня.
Незабутніми для студійців будуть і поїздка до Корсуня та екскурсія у місцевому історичному музеї. Але найбільшим подарунком стала поїздка 22 травня до Канева на Чернечу гору, до могили Тараса Шевченка. Минулого року деякі студійці вже були на цьому святому місці для всіх українців світу, і маленький Кирило Сузанський навіть торік декламував тут вірші Т. Шевченка - тоді ще перед претендентом на посаду Президента України В. А. Ющенком! Цього року маленький Кирилко теж готувався до виступу на Чернечій горі. Як йому хотілося, щоб у багатотисячному натовпі Президент знову помітив і згадав його! Тому коли Віктор Андрійович замість того, щоб іти до Кирилка, попрямував до переможців міжнародного конкурсу ім. П. Яцика, наш маленький герой, стримуючи сльози, сказав: "Дайте мікрофон, я буду читати "Заповіт!"
Тож якщо не побачили, то, принаймні, почули разом з тисячами людей, які зібралися біля Тарасової могили, і Президент В. Ющенко, і Прем'єр-міністр Ю. Тимошенко,  як лунало над Чернечою горою у дзвінкому Кирилковому виконанні Шевченкове "Як умру, то поховайте мене на могилі серед степу широкого на Вкраїні милій"... Люди слухали, затамувавши подих... Хто там ще після цього говоритиме, що нас, кримських українців, не видно й не чути!

На фото: "Світанок" біля пам'ятника Л. Симиренку у Млієві.

Р. S. Театральна студія "Світанок" КРЦДЮТ могла б і не потрапити цього року на Черкащину, якби не чуйне серце Є. М. Драп'ятого, першого заступника Представника Президента України в АРК, який добре усвідомлює, що кожен з нас має залишити на землі добру згадку про те, чим жив. Від усіх дітей і батьків театральної студії "Світанок" велика вам сердечна подяка!
Алла ПЕТРОВА, керівник студії "Світанок".

* * *

25 травня Євгену Михайловичу ДРАП'ЯТОМУ виповнилося 45 років. Театральна студія "Світанок", українська редакція ДТРК "Крим", Кримське відділення Наукового товариства Шевченка, редакція "Кримської світлиці" щиро вітають пана Євгена зі святом і бажають йому козацького здоров'я та вдячної праці на благо нашої України!

* * *
Вітаємо з дев'ятиріччям від дня народження Кирила СУЗАНСЬКОГО - студійця театральної студії "Світанок" в м. Сімферополі, лауреата республіканського конкурсу "Театральні підмостки", лауреата міжнародного мистецького фестивалю "Садок вишневий коло хати", лауреата цьогорічного всеукраїнського конкурсу "Золоте курча" в номінації "Кращий телеведучий дитячих телепрограм".
Від усієї душі вітаємо ось такого іменитого іменинника, бажаємо йому доброго здоров'я та нових творчих досягнень! Будь здоровий та щасливий, Кирильцю! Рости і творчо мужній на радість усім нам, на радість читачам "Світлиці" й "Джерельця"!

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #22 за 27.05.2005 > Тема "Урок української"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=3092

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков