Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3197)
З потоку життя (6418)
Душі криниця (3506)
Українці мої... (1465)
Резонанс (1503)
Урок української (988)
"Білі плями" історії (1672)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
В╤Д ПОРОШЕНКА ВИМАГАЮТЬ ПОЗБАВИТИ В╤ТАЛ╤Я КОЗЛОВСЬКОГО ЗВАННЯ «ЗАСЛУЖЕНИЙ АРТИСТ УКРА╥НИ»
Льв╕вська облрада прийняла звернення до Президента щодо позбавлення сп╕вака В╕тал╕я Козловського...


Н╤ХТО НЕ ЗАБУТИЙ?
“Н╕хто не забутий. Н╕що не забуто”. Це - улюблен╕ слова рос╕йських передач, та ще...


ГЕРО╥ УКРА╥НИ: ДОСТОЙНИКИ, НОМЕНКЛАТУРНИКИ ТА НЕГ╤ДНИКИ
А разом ╕з тим Героями Укра╖ни стало чимало номенклатурних д╕яч╕в, грошовитих б╕знесмен╕в,...


УКРА╥НА НЕ Б╤ДНА, А ОБКРАДЕНА ДЕРЖАВА
Коловорот конвертац╕╖ влади у ф╕нансов╕ ресурси ма╓ бути зупинений


П╤СЛЯ СКАЗАНОГО, або «БАРИН ВСЁ НЕ ЕДЕТ…»
Коментар до звернення до Президента Укра╖ни та Генерального прокурора, в╕дправленого ще 5 м╕сяц╕в...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #50 за 13.12.2002 > Тема "Ми єсть народ?"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#50 за 13.12.2002
КОГО НЕ ЛЮБЛЯТЬ В УКРАЇНІ?
Тетяна УСПЕНСЬКА.

Важливе і актуальне опитування (особливо на перспективу) провів Інститут соціології Національної академії наук України. Респондентам задавали незвичне запитання: "Як ви ставитесь до людей не вашої національності?" Майже чверть з них (24,7%) відповіли, що не мають національної упередженості. В той же час більшість з тих, хто позитивно розглядає осіб іншої національності, не допустили б їх в Україну взагалі або дозволили б їм відвідати країну тільки як туристам.
Кого ж не люблять в Україні? Чеченців - 52 відсотки, арабів - 38, циган - 37, азербайджанців - 28, негрів - 25, турків - 24, кримських татар - 21, грузинів - 17, євреїв - 14, молдаван - 14, чехів - 11, поляків - 8, росіян - 4. З огляду на національне розмаїття наших громадян наведені дані викликають занепокоєння. Тим паче, що це соцопитування запровадили на теренах всієї України, а не в Криму, де негативні відсотки значно б збільшились.
Стурбований відгук на цю тему відомого журналіста Тимура Дагджі нещодавно опублікувала нова кримськотатарська газета "Полуостров". Він підкреслює, що все залежить від того, "хто, де і у кого запитує. Дослідники одержать різні відповіді на поставлене питання на Заході, Сході чи в Криму. Тут не можна узагальнювати. Українці, які мешкають в Криму, ніколи не скажуть кримським татарам "геть", тому що вбачають їх корінним народом, здатним захищати на півострові інтереси держави".
На думку Т. Дагджі, для більшості багаточисельних народів характерна заразна хвороба "старшого брата". Спочатку сама Україна настраждалась від подібної "опіки" в "дружній родині народів". Але під час незалежності, лікуючи рани, одержані від "старшого родича", вона сама бере на себе його функції, які посилюються з погіршенням економічного стану країни. І правильно київські вчені звертають увагу влади на посилення ксенофобії. Т. Дагджі пригадує: "Ми, кримські татари, знаємо, чим це закінчується. Після оголошення незалежності в Узбекистані і росіянам, і кримським татарам і всім іншим кричали в обличчя: "Забирайтеся в Росію!", "Забирайтеся до себе в Крим!", "Забирайтесь на батьківщину!" А до цього ми бачили, як ферганські підлітки грали в футбол головами, відрізаними у турок-месхетинців".
На жаль, стверджує автор статті в "Полуострове", Україна не відповіла кримським татарам тією ж легітимністю, з якою вони ставляться до неї: "Ми голосували проти ставленика Росії - першого президента Криму Мєшкова, ми грудьми постали проти доморощених сепаратистів та зберегли для України Крим і мир на півострові. Офіційна Україна цього не помітила".
І дотепер в засобах масової інформації, в книгах і підручниках повторюються вкриті мохом радянські антитатарські байки. Хтось намагається довести, що кримські татари - історичні вороги і росіянам, і українцям. Тому й маємо невтішні підсумки: жертви цієї пропаганди вже готові вигнати кримських татар з країни. Не можна не погодитись з висновками Тимура Дагджі: якщо "Україна почне приділяти серйозну увагу міжнаціональним проблемам і працювати над перебудовою масової свідомості в дусі терпимості і співробітництва зі світовим співтовариством, тоді подібні анкети заповнюватимуться зовсім по-іншому". Тобто краще лікувати симптоми, адже дорожче упоратися з хворобою.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #50 за 13.12.2002 > Тема "Ми єсть народ?"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=304

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков