Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4466)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4143)
Українці мої... (1670)
Резонанс (2147)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1087)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (343)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (215)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ГЕНЕТИЧНА НАУКА ДОВЕЛА: УКРА╥НЦ╤ З РОС╤ЯНАМИ НЕ “АД╤Н НАРОД” ╤ НАВ╤ТЬ НЕ “БРАТИ”
Асим╕лювати нас, як це вже довели генетики, з рос╕йським народом, – не вийде…


КОЗАЦЬКИЙ ДУХ ЛОХВИЧЧИНИ
Лохвиччина, попри все багатство етнокультурно╖ спадщини, до сьогодн╕ залишалася недостатньо...


ЩО 2022-Й В╤ДКРИВ УКРА╥НЦЯМ ПРО САМИХ СЕБЕ, А СВ╤ТОВ╤ – ПРО УКРА╥НЦ╤В
Ми остаточно в╕дбулися – ╕ як пол╕тична нац╕я, ╕ як держава.


КАМ╤НЬ ЗА ПАЗУХОЮ
Картинки з життя


СОБОРН╤СТЬ ПОЧИНА╢ТЬСЯ ╤З КОЖНОГО З НАС
З╕рвав прихильн╕ оплески, к╕лька поважних у журнал╕стиц╕ персон п╕д╕йшли пот╕м, дали в╕зит╕вки,...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #16 за 15.04.2005 > Тема "Ми єсть народ?"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#16 за 15.04.2005
ПАНЕ ПРЕЗИДЕНТЕ, ТАК МИ З ВАМИ КАШІ НЕ ЗВАРИМО...
KC

Відразу зазначимо, що причиною цієї публікації могла б стати не обов`язково "Світлична" проблема. Власне, зовсім недавно наша газета описала схожу ситуацію, коли клерк з управління діловодства Кабінету Міністрів України "відфутболив" листа нашого земляка академіка Е. Джемілєва до Юлії Тимошенко із розробленими кримськими вченими пропозиціями, як створити модель антикризової стабілізації економіки підприємств. Ця модель дозволяла державі економити мільярди, але управління діловодства "похоронило" листа без розгляду, бо, мовляв, він оформлений з порушенням якихось вимог якоїсь постанови (а звідки автор листа, навіть якщо він академік, мав про ту постанову знати?).
Зрозуміло, що бажання стукатися з ідеями у київські кабінети в наших земляків-академіків різко поменшало. Напевне, таке ж розчарування пережив і наш постійний передплатник і читач, інвалід війни Костянтин Михайлович Петренко із Сімферополя, коли на своє схвильоване звернення до перших осіб держави стосовно долі "Кримської світлиці" отримав ось таку листівку із Секретаріату Президента України...

К. М. Петренко в редакції з гіркотою казав, що дуже переживає за нашого Президента, якого відгороджують від народу ось такі "Головні служби з питань звернень...", де замість того, щоб вникнути у проблему, спрямовують її по колу. "Не думаю, що це тільки мене торкнулося, - говорив Костянтин Михайлович. - Це - система...". І справді, ще один наш читач,  Валентин Бут із Чорноморського району, надіслав до редакції копію відповіді на своє звернення до Президента, яку він отримав... від в. о. голови Кримського рескомітету з інформації!

АВТОНОМНА РЕСПУБЛІКА КРИМ
РЕСПУБЛІКАНСЬКИЙ КОМІТЕТ З ІНФОРМАЦІЇ
Чорноморський район
с. Міжводне, Бут В.

За дорученням Ради міністрів Автономної Республіки Крим Республіканський комітет з інформації АРК розглянув Ваше звернення до Президента України В. Ющенка від 1.03.05 з питань газети "Кримська світлиця" і повідомляє наступне.
У зв'язку з тим, що газета зареєстрована у Державному комітеті телебачення і радіомовлення України як "всеукраїнська", фінансова підтримка може бути надана з Державного бюджету України. В той же час, видавати газету зобов'язані засновники - Всеукраїнське товариство "Просвіта" ім. Т. Шевченка та Кримська організація Національної спілки письменників України.
Згідно з даними Міністерства фінансів України, у Державному бюджеті України на 2005 рік Міністерству культури та мистецтв як головному розпоряднику бюджетних коштів за програмою "Заходи Всеукраїнського товариства "Просвіта" затверджені видатки у сумі 3 тис. грн. (напевне, 3 млн. - Ред.). За рахунок зазначених коштів ВТ "Просвіта" має можливість здійснювати у 2005 році необхідну фінансову підтримку газети як співзасновник.
Питання щодо газети "Кримська світлиця" знаходиться на контролі у Віце-прем'єр-міністра М. Томенка.
В. о. голови Ш. МЕМЕТОВ.

Зрозуміло, що така відповідь не могла вдовольнити нашого читача: він же не випадково звертався аж до Президента, бо прекрасно знає, що на місцевому рівні проблема "Світлиці", як і багато інших українських проблем в Криму, розв`язатися не може. Тому й запитує пан Валентин у листі, якого днями отримала редакція:

ЩЕ НЕ ВМЕРЛА УКРАЇНА?

Кажуть, новий український уряд вже зробив певні кроки для реабілітації української мови. Може, й так, але на загал не дуже помітно. Занедбане, ледь животіюче книговидавництво, суціль російськомовна періодика, забитий російською попсою радіоефір, криві дзеркала телебачення - справа Кучми живе й процвітає! Хто ж наведе лад у цьому задзеркаллі? На кого сподіватися?
Вже більше року агонізує в українському, якщо вірити мапі, Криму громадсько-політичний та літературний тижневик, наша "Кримська світлиця", єдине українське видання на півострові.
В непрості часи виборчих перегонів газета докладала всіх зусиль для приходу нової, народної влади. І що ж? Давно вже відгриміли передвиборні баталії, а "Світлиця"... так і залишилася кинутою напризволяще, без підтримки, з боргами, через які редактора вже запрошують до прокуратури. Доборолася "Світлиця" до самого краю! А що ж нова влада, за яку вона стояла, в буквальному розумінні, на смерть?
На жаль, влада зберігає досить дивне мовчання. Навіть звертання на найвищому рівні не дають якихось відчутних результатів, точніше - жодних. Ось і на моє останнє звернення до Президента з приводу "Кримської світлиці" і взагалі проблем українства в Криму надійшла відписка... з Кримського республіканського комітету з інформації (?), де зазначено, що справа "КС" "знаходиться на контролі у віце-прем`єр-міністра Миколи Томенка".
Чим не палата № 6, де замість того, щоб надавати невідкладну допомогу вмираючому побратиму, реанімувати його, із завидною витримкою... "тримають справу на контролі"!
Ще не вмерла, Україно?
Валентин БУТ,
вчитель.
с. Міжводне Чорноморського району в Криму.

*  *  *

Тож не дивно, що наші читачі свої звернення до влади вже почали писати... у жанрі фейлетону. Подаємо уривок одного з таких "народних творів", дещо "причесавши" стиль, бо про  Президента ж ідеться...

Виктор Андреевич, что-то нужно делать! Иначе - дело швах... Назначают в район как бы наших с Вами, а они все снова ихние. Все до одного!
И смеются надо мной в открытую. Нагло смеются. И так злорадно. Раньше они крышевали своих от них, а теперь как бы и от нас, но опять же своих, а не наших. Тьху, уже совсем запутался, кого и кто крышует...
Честно признаюсь - стал я сомневаться, особенно по ночам, когда бессонница. В последнее время стало мне казаться, что наше движение - это понарошку. Чтобы мы, этакие простачки, как я, высветились. Самые безрассудные. Самые нетерпеливые - чтобы повелись на это оранжевое движение против кучмизма, повылазили с окопов - и ура-а-а! Чтоб засветились окончательно. И чтобы они нас потом перехлопали...
Вы чувствуете что-то нехорошее в нашем общем полити-ческом лагере, Виктор Андреевич, или я ошибаюсь? Но мне кажется, что кто-то будто специально понакидал в наши ряды кукушачьи яйца. Они теперь с космической скоростью вылупливаются и орут, что оранжевые от рождения. И выпихивают, выталкивают наших из наших же гнезд! Выдавливают...
И знаете, что еще удумали? Теперь говорят, что они уже бютовцы! Вчера еще руками и ногами голосовали за Януковича, а сегодня Юлю Владимировну чуть ли не родною мамой зовут! Как те гоголевские  запорожцы на коленях кричали Екатерине: "Не встанем, мамо! Умрем, а не встанем!".
И что вы думаете? Они говорят, что у них так же все схвачено, как и раньше. В милиции, суде, прокуратуре. А в тюрьмы будут сажать наших. Вместо них... Хотя нам обещано, что в тюрьмах будут сидеть бандиты.
Поэтому быстрее, Виктор Андреевич, время не ждет! Надо что-то делать...

Крымский ветеран оранжевого движения.


ТИМ ЧАСОМ...

Президент України переконаний, що ідея проведення люстрації в колах влади вже неактуальна. За словами Віктора Ющенка, "ідея люстрації - хороша, але вона втратила динаміку часу". "Сьогодні залишилося дуже мало людей, які могли б її підтримати", - сказав Президент 12 квітня на зустрічі зі студентами Варшавського університету.
Віктор Ющенко наголосив, що найкращим часом для проведення люстрації був початок 90-х років, а сьогодні, за його словами, "ця дискусія у політичних колах України є неоднозначною".
Прес-служба Президента України.

P. S. Днями "Кримська світлиця" отримала з Києва позовну заяву від народного депутата В. Хомутинніка (Партія Регіонів України) з вимогою спростування недостовірної інформації, надрукованої в статті "Донецький рекет... в Севастополі" ("КС" №7 за 11 лютого 2005 р.). Чекаємо суду (нам його зараз тільки не вистачало!).
Отже, все - як у фейлетоні?

ЛИСТ В НОМЕР

ШАНОВНИЙ ПАНЕ РЕДАКТОРЕ!
Вже п'ятий рік наша районна бібліотека міста Буринь, що на Сумщині, передплачує Вашу газету, яка несе світло не тільки в Крим, а й в інші регіони України. Наші читачі люблять "Кримську світлицю", тому стурбовані й занепокоєні загрозою її зникнення.
Протестуйте проти цієї ганьби! Робіть усе, що підкаже Вам серце, щоб врятувати газету.
Віримо, що Ви переможете і "Кримська світлиця" знову відродиться у своїй силі і красі.
З повагою - Валентина ОХРІМЕНКО,
директор Буринської централізованої бібліотечної системи.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #16 за 15.04.2005 > Тема "Ми єсть народ?"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=3021

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков