Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3197)
З потоку життя (6418)
Душі криниця (3506)
Українці мої... (1465)
Резонанс (1503)
Урок української (988)
"Білі плями" історії (1672)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЩОДЕННИК З ДВОХ ВО╢Н
Нещодавно в м╕ст╕ Житомир╕ вийшла друком книга Миколи Н╕кола╓ва «Щоденник непрофес╕йного...


У РОС╤╥ ВИСУНУЛИ ОСТАТОЧН╤ ЗВИНУВАЧЕННЯ ВС╤М 24 В╤ЙСЬКОВОПОЛОНЕНИМ МОРЯКАМ
Про це в Facebook пов╕домив координатор групи адвокат╕в в╕йськовополонених моряк╕в Микола Полозов.


У КРИМУ КАРАЮТЬ ЗА «ЗЛОВЖИВАННЯ СВОБОДОЮ СЛОВА»
за згадку ряду орган╕зац╕й без прим╕тки про те, що вони заборонен╕ в Рос╕╖, проте вживання мови...


СПЛИВ ТЕРМ╤Н ЗАБОРОНИ ЧУБАРОВУ НА В'╥ЗД ДО КРИМУ
Однак за цей час окупанти заочно "засудили" його до арешту за як╕сь "злочини" проти основ...


ПРЕЗЕНТОВАНО РЕЗУЛЬТАТИ СОЦ╤ОЛОГ╤ЧНИХ ДОСЛ╤ДЖЕНЬ ЩОДО СТАВЛЕННЯ ГРОМАДСЬКОСТ╤ ДО ВСТУПУ УКРА╥НИ ДО ╢С ╤ НАТО
Сьогодн╕ за вступ Укра╖ни до НАТО проголосувало б 62 % укра╖нц╕в, 21% - проти.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #50 за 13.12.2002 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#50 за 13.12.2002
Новини Криму і України
журналісти

У КРИМУ ПРАЦЮЮТЬ МАЙЖЕ ВСІ КОТЕЛЬНІ
З 944 кримських котелень на сьогодні працюють 942. Про це повідомив перший заступник голови Ради міністрів АРК Володимир Раєнко під час всеукраїнської селекторної наради з проблем ПЕК.
За словами віце-прем'єра, досі не запущені 2 котельні феодосійського заводу "Море" і в селі Шкільне Сімферопольського району, які саме ремонтуються. В. Раєнко запев-нив, що обидві котельні запрацюють в середині грудня.
Віце-прем'єр також повідомив, що всі кримські ТЕЦ запущено в експлуатацію і функціонують у режимі теплопостачання і вироблення електроенергії. Так, за його словами, з 7 275 житлових будинків, що обслуговуються ТЕЦ, опалюються 7 250. З 844 лікувально-профілактичних установ Криму опалюються 843. "Виняток складає лікарня в селищі Гаспра, - повідомив В. Раєнко, - але її підключать протягом дня". Подається тепло в усі 409 дошкільних установ півострова, а також у 578 з 580 шкіл республіки.
Віце-прем'єр України Віталій Гайдук, котрий проводив нараду, дав доручення керівництву автономії якнайшвидше вирішити питання з подачею тепла в дотепер неопалювані школи і житлові будинки.


ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЮ КРИМ ОТРИМУЄ В БОРГ
За словами першого заступника голови Ради міністрів АРК Володимира Раєнка, у листопаді поточного року Крим розрахувався за спожиту електроенергію на 77,4%.
Споживши в листопаді електроенергії на суму майже 60 млн. грн., автономія заплатила за неї лише 46,5 млн. грн. За словами В. Раєнка, рівень розрахунків промислових підприємств республіки склав 103,2%, підприємств Кримського відділення Придніпровської залізниці - 106%. Кримські організації й установи, які фінансуються з держбюджету, розрахувалися за електроенергію на 173%; сільгоспвиробники оплатили 81,1% спожитої електроенергії, підприємства ЖКГ - 75,4%. Населення, споживши електроенергії на суму 23,9 млн. грн., заплатило тільки 10 млн. - 41,8% необхідної суми.
***
КУРОРТИ ПІДРАХУВАЛИ ДОХОДИ
У поточному році в Криму на відпочинку і лікуванні побувало 4,2 млн. чоловік, з них за путівками - 886,2 тис. чоловік, що на 10,2 тис. більше, ніж торік. Про це повідомив міністр курортів і туризму АРК Олександр Таряник на засіданні Ради міністрів.
З початку року в бюджети всіх рівнів від підприємств курортно-туристичної галузі надійшло 80,5 млн. грн., що на 21% більше, ніж за відповідний період минулого року, а від курортних регіонів - 599,6 млн. грн., що становить 60,2% усіх надходжень по Криму. При цьому в 2002 році на підготовку і проведення курортного сезону в бюджеті автономії було передбачено 1,3 млн. грн., що удвічі менше, ніж торік.
О. Таряник також повідомив, що у порівнянні з минулим роком в Криму зросла кількість нерентабельних підприємств курортно-туристичної галузі: якщо в 2001 році їх було 68, то в нинішньому - 92. Разом з тим  сума збитків у галузі знизилася на 656,1 тис. грн. і склала майже 16 млн. грн.

"Кримтролейбус" лихоманить
Через недостачу запчастин і водіїв щодня в Сімферополі на маршрути не виходять 25 - 30 тролейбусів. Про це повідомила начальник відділу транспорту і зв'язку Сімферопольського міськвиконкому Світлана Поправко на оперативно-господарській нараді 11 грудня.
С. Поправко підкреслила, що тролейбуси складають основу маршрутної мережі кримської столиці. Вони здійснюють перевезення пасажирів по 14 маршрутах і надають безплатний проїзд 29 пільговим категоріям громадян. Щодня на міські лінії виходить 156 тролейбусів. Середній вік сімферопольських тролейбусів становить понад 20 років, 231 тролейбус потребує заміни. "Нестабільне фінансування в повному розумінні слова лихоманить роботу державного підприємства "Кримтролейбус"... Тут без потужної державної програми по відновленню підприємства не обійтися", - вважає С. Поправко.

ВІДКЛЮЧЕННЯ ВІДКЛАДАЄТЬСЯ
ВАТ "Крименерго" відклало відключення всіх тролейбусних ліній у республіці до 17 грудня. Про це агентству "Медіа-Простір" повідомив начальник відділу у зв'язках із пресою "Крименерго" Євген Щатін.
За словами Є. Щатіна, питання про відключення об'єктів підприємства "Кримтролейбус"  обговорювалося на міністерській селекторній нараді 9 грудня, під час якої генеральний директор ВАТ "Крименерго" Григорій Груба одержав від керівництва автономії гарантії того, що протягом тижня значна частина боргу "Кримтролейбуса" буде погашена. У зв'язку з цим було прийняте рішення відкласти відключення тролейбусних ліній Криму до 17 грудня.

СПІЛКА МОЛОДИХ
Молоді чиновники Криму об'єдналися в межах всеукраїнської Спілки молодих державних службовців. Установча конференція республіканської організації відбулася 7 грудня, в приміщені Ради міністрів Криму.
Спілка молодих державних службовців, як стало відомо з ухваленого на конференції положення, має намір сприяти реформуванню системи держслужби в Україні, професійній самореалізації своїх членів, надавати їм безкоштовну юридичну допомогу. В планах організації - міжнародні обміни спеціалістами і стажування за кордоном, наукові конференції, семінари та інші акції, цікаві молодим особам, які присвятили себе державній службі. Одне з глобальних завдань нової організації - сприяти європейській інтеграції України.

ГУБИТЬ ЛЮДЕЙ НЕ ПИВО?
За даними Рескомітету із захисту прав споживачів АРК, у поточному році в Криму від отруєння неякісними алкоголь-ними напоями померло 373 чоловіки.
Як повідомив голова Рескомітету Віктор Сидоренко на засіданні Координаційної ради з питань підприємництва в АРК, під час перевірок, проведених Рескомітетом у нинішньому році, виявлено алкогольних напоїв без відповідних документів на суму  майже 60 тис. грн.
За словами В. Сидоренка, на сьогоднішній день половина горілки, реалізованої в Криму, - це фальсифікат. Також фальсифіковано приблизно 60 - 70% вина і шампанського та майже 80% коньяку. Голова Рескомітету також повідомив, що перед Новим роком питома вага фальсифікованого шампанського збільшиться до 80%.

ПОТОНУЛА РАЗОМ З АВТОМОБІЛЕМ
Трагічний випадок стався 8 грудня в курортному селищі Миколаївка Сімферопольського району.
Автомобіль ВАЗ-2108, що стояв на березі моря біля рятувальної станції, мимовільно покотився у воду. Машина настільки швидко опинилася на значній відстані від берега, що 24-літня пасажирка - жителька Сімферополя, яка сиділа в ній, не встигла вибратися і потонула разом з автомобілем.         ("Медіа-Простір").

КРИМ ПОПРОЩАВСЯ З ЮРІЄМ БОГАТИКОВИМ
Нескінченним потоком йшли 10 грудня жителі Сімферополя та інших регіонів автономії, щоб попрощатися з видатним українським співаком, народним артистом України та Радянського Союзу Юрієм Богатиковим.
Вранці у Свято-Троїцькому кафедральному соборі міста, де Ю. Богатиков два роки тому прийняв хрещення, відбулася траурна панахида, яку відслужив митрополит Сімферопольський і Кримський Лазар. Громадянська панахида відбулася в Кримському українському музичному театрі, де виступав відомий співак.
Данину пам'яті Ю. Богатикову прийшли віддати керівництво Автономної Республіки Крим, народні депутати України, представники творчої інтелігенції та прості люди, для яких творчість видатного виконавця назавжди залишиться в серцях.
Похоронено Ю. Богатикова на центральному кладовищі Сімферополя.
* * *
Президент України Леонід Кучма надіслав телеграму-співчуття дружині видатного українського співака, народного артиста України та Радянського Союзу Юрія Богатикова, повідомила Укрінформу прес-секретар глави держави Олена Громницька.
У телеграмі, зокрема, зазначено: "Своєю невтомною мистецькою діяльністю Юрій Йосипович сприяв розвитку вітчизняної естради. З його ім'ям пов'язана ціла епоха, а пісні, що ним виконувалися, здобули всенародну любов і визнання". Глава держави також підкреслив, що натхненна творчість видатного маестро назавжди залишиться у пам'яті співвітчизників.
****

Kриму обіцяно підтримку
9 грудня голова Ради міністрів АРК Сергій Куницин провів прес-конференцію, на якій поінформував журналістів про підсумки своєї робочої поїздки в Київ.
Кримський прем'єр повідомив, що в ході зустрічі з главою уряду України Віктором Януковичем була розглянута соціально-економічна ситуація в АРК. Зокрема, обговорювався проект бюджету автономії на 2003 рік, ситуація в паливно-енергетичному комплексі і промисловості Криму, питання виділення державних субвенцій, що залишилися, було вирішене питання про продовження діяльності робочої групи Кабміну, що займається проблемами санаторно-курортного комплексу АРК, та ін.
У ході робочої поїздки С. Куницин також зустрічався з віце-прем'єрами України Миколою Азаровим і Дмитром Табачником. "У нас відбулася детальна бесіда з проблем гуманітарного сектора, роботи санаторно-курортного комплексу і блоку питань, пов'язаних з розв'язанням проблем депортованих народів у світлі останніх доручень Президента", - повідомив кримський прем'єр.
С. Куницин окремо відзначив свою зустріч з міністром економіки України Валерієм Хорошковським, на якій обговорювалася концепція економічного розвитку Криму. "Ми домовилися з міністром економіки України про те, що з його боку ця програма матиме підтримку", - повідомив глава уряду автономії. За словами С. Куницина, В. Хорошковський запевнив, що готовий підтримати "навіть радикальну програму з погляду економічних повноважень для того, щоб Крим став полігоном для економічних перетворень".
"Медіа-Простір".
***

ЗІ СВЯТОМ, АРМІЄ!

Напередодні святкування 11-ї річниці утворення Збройних сил України, яка відзначається 6 грудня, у Сімферополі пройшли урочисті збори, присвячені цій даті.
Воїнів з їхнім професійним святом привітало керівництво Верховної Ради та Ради міністрів автономії, військовослужбовцям, які найбільше відзначилися, було вручено Почесні грамоти від кримської влади.
Командування 32-го армійського корпусу, що дислокується в Криму, у день свята провело ряд заходів. Зокрема, в усіх військових частинах відбулися урочисті збори, зустрічі особового складу підрозділів з ветеранами Великої Вітчизняної війни, військової служби, воїнами-інтернаціоналістами. Батьки, ветерани і допризовники змогли відвідати військові частини, ознайомитися із зразками сучасної техніки і озброєння, умовами, в яких проходить служба українських вояків.
* * *
12 грудня Сухопутні війська Збройних сил України відзначили своє професійне свято - День Сухопутних військ, що був встановлений Указом Президента України в 1997 році.Сьогодні це найчисельніший вид Збройних сил (54% від загальної чисельності української армії). У Криму Сухопутні війська представлені з'єднаннями і військовими частинами 32-го армійського корпусу. Особовий склад об'єднання, яким командує генерал-майор Григорій Саковський, продовжує героїчні традиції старшого покоління захисників Батьківщини і постійно удосконалює професійну майстерність. Оцінюючи підсумки 2002 навчального року, командуючий військами Південного оперативного командування генерал-лейтенант Володимир Можаровський, який восени особисто інспектував кримські частини, відзначив, що армійський корпус здатний повноцінно розв'язувати завдання бойової і мобілізаційної готовності, усебічного забезпечення військ.

СНАРЯДИ  В  ЦЕНТРІ СЕВАСТОПОЛЯ
4 артилерійські снаряди часів Другої світової війни знайшли під час проведення ремонтних робіт неподалік площі Ушакова у центрі Севастополя. Прибула до місця події, на вулицю Авдєєва, 63, група розмінування 32-го армійського корпусу Збройних сил України на чолі з капітаном Костянтином Довиденком витягла з-під землі з двохметрової глибини 27 снарядів радянського виробництва. Судячи з того, що різнокаліберні вибухонебезпечні предмети лежали хаотично, фахівці допускають, що у цьому місці складували боєприпаси, знайдені на полі бою, уже після звільнення міста.
Дотримуючись заходів безпеки, сапери інженерного полку 32-го армійського корпусу вивезли снаряди під Бахчисарай, де на спеціальному полігоні підірвали.
Рустам КОРСОВЕЦКИЙ,
старший офіцер прес-групи 32-го армійського корпусу, майор.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #50 за 13.12.2002 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=294

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков