Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3656)
З потоку життя (6876)
Душі криниця (3699)
Українці мої... (1507)
Резонанс (1600)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1755)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ТЕМА КРИМУ НЕДОСТАТНЬО ВИСВ╤ТЛЮ╢ТЬСЯ В УКРА╥НСЬКИХ ЗМ╤
Про це заявили учасники досл╕дження «Крим: поза зоною досяжност╕?» з Школи пол╕тично╖...


С╤МФЕРОПОЛЬЦ╤ ЖАЛ╤ЮТЬСЯ НА ЧОРНУ ВОДУ З КРАН╤В
У анексованому Рос╕╓ю С╕мферопол╕ у квартирах з кран╕в почала текти чорна вода.


СИТУАЦ╤Я З КОРОНАВ╤РУСОМ В УКРА╥Н╤ ТА СВ╤Т╤
Загалом з початку еп╕дем╕╖ коронав╕русу в Укра╖н╕ п╕дтвердили 188 106 випадк╕в зараження...


ПОНАД 70% УКРА╥НЦ╤В ХОЧУТЬ, ЩОБ ╥ХН╤ Д╤ТИ ТА ОНУКИ ЗАЛИШИЛИСЯ ЖИТИ В УКРА╥Н╤
Щодо проживання у сво╓му м╕ст╕ та сел╕, то 61% хот╕ли б, щоб ╖хн╕ нащадки продовжували жити в ц╕й...


ОКУПАЦ╤Я КРИМУ РОС╤╢Ю ПРИЗВЕЛА ДО ВТРАТИ 70% МОРСЬКИХ АКТИВ╤В УКРА╥НИ
За п╕дтримки м╕жнародних партнер╕в Укра╖на в╕дновлю╓ в╕йськовий флот, зокрема шляхом буд╕вництва...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #51 за 17.12.2004 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#51 за 17.12.2004
Вибори-2004
.

ВІКТОР ЮЩЕНКО БУВ ОТРУЄНИЙ ДІОКСИНАМИ

Лідер української опозиції Віктор Ющенко був отруєний діоксинами. Про це повідомив на прес-конференції керівник австрійської клініки "Рудольфінерхаус" Міхаель Цімпфер, передає Укрінформ з посиланням на РІА "Новости".
"Останні 24 години ми завершили роботу над аналізами крові і у нас не залишилося жодних сумнівів. Однозначно йдеться про отруєння діоксинами", - сказав Цімпфер. За його словами, лікарі клініки підходили "з великою обережністю" до відповіді на це запитання, таку клінічну картину, як у Віктора Ющенка, вони ніколи ще не спостерігали. Саме тому медики так довго не могли визначити причини захворювання. Причому, лікарі досі не впевнені, застосовувалася одна отрута чи комбінація речовин.

* * *

Слідчі Генеральної прокуратури України винесли постанову, згідно з якою поновлюється розслідування кримі-нальної справи щодо отруєння кандидата у Президенти Віктора Ющенка.
Дану кримінальну справу було порушено 21 вересня за ст.112 Кримінального кодексу (замах на життя державного діяча). 22 жовтня справу закрито у зв`язку з висновком Генпрокуратури про те, що стан здоров`я Віктора Ющенка погіршився через герпетичну інфекцію.

* * *

Світ шокований новиною про отруєння лідера української опозиції. На думку голови словацького парламенту Павола Хрусовскі, "Україна має провести докладне розслідування і покарати тих, хто організував цей злочин. Інакше жодна з країн, що поважає права людини та демократію, не зможе вважати Україну демократичною державою".

* * *

Єврокомісар з питань зовнішніх відносин та європейської політики сусідства Беніта Ферреро-Вальднер висловила переконання у тому, що ті, хто стоїть за фактом отруєння кандидата у президенти України Віктора Ющенка, мають бути притягнуті до відповідальності.

* * *

США висловилися за проведення ретельного розслідування з приводу можливого отруєння кандидата в президенти України від опозиції Віктора Ющенка. "Ми підтримуємо проведення повного і відкритого розслідування по цій справі, покликаного з'ясувати, як це сталося, хто це зробив і які були мотиви", - заявив в понеділок журналістам офіційний представник держдепартаменту США Річард Баучер.

* * *

На прес-конференції у Відні, де Віктор Ющенко цими днями проходив обслідування в клініці "Рудольфінерхауз", кандидат у Президенти України заявив, що не сумнівається у своїй перемозі 26 грудня. Режим, що існує в Україні вже протягом 14 років, доживає останні дні, сказав Ющенко. Він порівняв значення тих подій, що відбуваються зараз в Україні, з розпадом Радянського Союзу та падінням Берлінської стіни. В. Ющенко подякував лікарям віденської приватної клініки "Рудольфінерхауз" за врятування його життя. Що стосується винуватців отруєння, Ющенко заявив, що знає їхні імена, але називати їх - ще не час...


Президент України Леонід Кучма своїм Указом за визначні особисті заслуги перед Україною у розвитку державного будівництва, реформуванні політичної системи, утвердження ідеалів громадянської єдності та злагоди в суспільстві присвоїв звання Герой України з врученням ордена Держави Володимиру Литвину - Голові Верховної Ради України.

Леонід Кучма своїм Указом поновив на посаді Генерального прокурора України Святослава Піскуна, який очолював Генеральну прокуратуру у 2002 - 2003 роках.
29 жовтня 2003 року Указом Президента України його було звільнено з посади, зокрема, за неналежне виконання президентських указів, надмірну політизацію діяльності органів прокуратури.

Кандидат у Президенти Віктор Янукович виключає будь-який інший варіант, крім власної перемоги в третьому турі президентських виборів. Про це він повідомив на прес-конференції у Миколаєві. "Я планую перемагати. Жодних випадковостей не буде. Я впевнений, український народ проголосує за українського Президента, за свою незалежність і за своє майбутнє, і зробить це не за підказкою. Ми об'єднаємося і переможемо", - підкреслив кандидат.


ЗАЯВА
Севастопольської правозахисної групи з приводу протиправної участі посадових осіб Севастопольської міської та районних державних адміністрацій у передвиборній агітації

14 грудня 2004 року у Севастополі відбувся мітинг, на якому виступив кандидат в президенти Віктор Янукович. У мітингу активну участь взяли голова Севастопольської міської державної адміністрації Леонід Жунько, голови районних державних адміністрацій Віктор Кірюнніков, Володимир Висоцький, начальник управління охорони здоров'я Анатолій Токарєв, начальник міського управління освіти і науки Михайло Чербаджі та інші посадові особи, більшість яких була з символікою кандидата.
В загальноосвітніх школах, розташованих у центрі міста, були скасовані заняття, учні молодших класів були відпущенні додому, а старшокласники з символікою В. Януковича направлені на мітинг.
Севастопольська правозахисна група звертає увагу Центральної виборчої комісії, а також вищеназваних посадових осіб Севастопольської міської та районних державних адміністрацій на те, що такі дії є свідомим і брутальним порушенням п. 2 ч. 1 Ст. 64 Закону України "Про вибори Президента України", яким встановлена заборона брати участь у передвиборній агітації органам виконавчої влади і органам місцевого самоврядування, їх посадовим і службовим особам.
Закликаємо керівників місцевої адміністрації припинити тиск на виборців, протиправну участь у агітації на користь кандидата Віктора Януковича. Просимо Центральну виборчу комісію дати оцінку залученню Віктором Януковичем органів державної влади у м. Севастополі до передвиборчої агітації на свою користь.

Тим часом...

РЕПУТАЦІЯ ДОРОЖЧА...

"Формування нового складу дільничних виборчих комісій відповідно до вимог Закону України "Про особливості застосування Закону України "Про вибори Президента України" при повторному голосуванні 26 грудня 2004 року", щонайменше, у Київській області гальмується несподіваною перешкодою - люди навідріз відмовляються бути членами дільничних виборчих комісій від кандидата Віктора Януковича", - повідомив прес-службі УНП керівник Києво-Святошинської районної в м. Києві організації Української народної партії Микола Пашинський.
"Вони пояснюють це моральними причинами чи застереженнями особистісного характеру. Якщо в першому та другому турі члени дільничних (та й територіальних) виборчих комісій ще мирилися з тим, що їх було представлено від імені "технічних" кандидатів, то в повторному голосуванні 26 грудня такої поліваріантності немає - виборча комісія складатиметься тільки з представників двох кандидатів. Якщо з наповненням комісій від Ющенка в Києво-Святошинському районі практично не існує проблем, більше того - фактично вже сформовано списки тих членів ДВК, які працюватимуть на дільницях у місті Донецьк, то водночас в таборі нашого конкурента, за нашою інформацією, лише поодинокі особи погоджуються на те, щоб представляти в комісіях інтереси Януковича. Особливо негативно реагують на таку пропозицію вчителі, які масово відмовляються під тим приводом, що їх членство в виборчих комісіях від імені Януковича різко знизить їх репутацію в очах школярів. Більшає відмов представляти Януковича і від працівників органів місцевого самоврядування та комунальних підприємств, оскільки керівництво практично усіх населених пунктів як Києво-Святошинського району, так і пристоличної області в цілому - хіба що окрім півдюжини тих, де віжки контролю все ще намагається тримати подружжя Засух - займає відверто вичікувальну позицію або підтримало результати волевиявлення 21 листопада, коли 75%-ву підтримку територіальних громад області здобув Ющенко", - зазначив
М. Пашинський.
Прес-служба УНП.

НЕ БІЙТЕСЯ БУТИ ПРАВДИВИМИ!

Кримська республіканська організація Всеукраїнського об'єднання "За Україну! За Ющенка!" закликала засоби масової інформації Криму об'єктивно і неупереджено висвітлювати хід виборів Президента України. З такою ініціативою звернувся до журналістів керівник організації Віктор Невірко на прес-конференції в Сімферополі 15 грудня.
Як заявив В. Невірко, більшість кримських ЗМІ не дотримуються вимог про об'єктивне висвітлення виборчого процесу - про це свідчать дані моніторингу, проведеного в Криму Комітетом "Рівність можливостей" і Асоціацією "Вільний простір".
Як повідомив В. Невірко, моніторинг показав, що про кандидата на посаду Президента України Віктора Ющенка в кримських ЗМІ подавалася, в основному, негативна інформація, а про Віктора Януковича - лише позитивна.
У зв'язку з цим представники Кримської організації "За Україну! За Ющенка!" заявили, що надалі мають намір "контролювати виконання всіх норм проведення передвиборних заходів", "відслідковувати подачу матеріалів у засобах масової інформації" і домагатися рівних можливостей доступу до ЗМІ в Криму для кандидатів у президенти.
"Ми просимо журналістів перестати боятися і об'єктивно висвітлювати події", - підсумував В. Невірко.
Цього, власне, вимагають й норми професійної етики журналіста. Але якби ж за схожими нормами жила ще й уся держава...


СМІЄТЬСЯ ТОЙ, ХТО АГІТУЄ ОСТАННІЙ?
Кандидати на пост Президента України Віктор Ющенко та Віктор Янукович матимуть змогу виступити зі своїми агітаційними матеріалами на державному телебаченні і радіо 21, 22, 23 і 24 грудня.
13 грудня у Центральній виборчій комісії відбулося жеребкування щодо черговості надання ефірного часу на УТ-1 і УР-1 кандидатам у Президенти для проведення ними передвиборної агітації перед повторним голосуванням 26 грудня за рахунок коштів Державного бюджету.
Відповідно до результатів жеребкування Віктор Янукович виступатиме зі своєю передвиборною агітацією на Першому Національному телеканалі 21 і 23 грудня, а Віктор Ющенко - 22 і 24 грудня. Телеефір кандидатам буде надано у часовий проміжок між 19.50 і 20.20.
Натомість на 1-му каналі Національної радіокомпанії, згідно з жеребкуванням, Віктор Ющенко виступить 21 і 23 грудня, а Віктор Янукович - 22 і 24 грудня.
Строки теледебатів між двома кандидатами у прямому ефірі поки що ЦВК не встановила. Попередньо очікується, що вони пройдуть 20 грудня.
Центральна виборча комісія затвердила також результати жеребкування щодо черговості надання друкованих площ у газетах "Голос України" та "Урядовий кур`єр" Віктору Ющенку і Віктору Януковичу для проведення ними передвиборної агітації.
За результатами жеребкування, агітаційні матеріали Віктора Януковича будуть опубліковані 21 грудня у газеті "Голос України" на 4-ій шпальті, а Віктора Ющенка - у цьому ж номері на 5-ій шпальті.
Водночас у газеті "Урядовий кур`єр" Віктор Ющенко опублікує свої агітматеріали 23 грудня на 4-ій шпальті, а Віктор Янукович - у цьому ж номері на 5-ій.
(УКРІНФОРМ).


Бюджет-2005
Розгляд проекту бюджету 2005 року буде перенесено на наступний вівторок. Таке рішення прийнято 15 грудня на спільному засіданні Погоджувальної ради керівників депутатських фракцій і груп, Бюджетного комітету і економічного блоку уряду.
Представники різних фракцій наголошували, що в бюджеті закладено соціальні виплати, які не будуть підкріплені належними фінансовими ресурсами. Зокрема Валерій Пустовойтенко, лідер фракції НДП, заявив, що він і представники його фракції не підтримують існуючий варіант бюджету. На думку народного депутата Віктора Пинзеника, у нинішньому проекті бюджету "закладено помилкові макроекономічні рішення, які, "як бомби, вибухатимуть протягом наступного року".

Чим будете решту давати?

"Набазарувалися - поїхали, Федоровичу, додому, тому що немає чим решти давати," - цю традиційну фразу Микола Янович Азаров має всі підстави виголосити Віктору Федоровичу Януковичу, коли той прийде востаннє у кабмінівський відділ кадрів за своєю трудовою книжкою. Так вважає після прочитання чергового варіанту багатостраждального проекту бюджету-2005 народний депутат України, керівник Комітету національного порятунку в Київській області, член парламентського Бюджетного комітету, представник Української народної партії у фракції Блоку В. Ющенка Євген ЖОВТЯК. Він, зокрема, зазначив:
-Бюджет можна довго розкладати по полицях, препарувати, подавати у вигляді таблиць та графіків. Давайте цього разу проведемо його аналіз куди доступніше, аби було відразу зрозуміло, де "зарито собаку" грудневого варіанту головного фінансового документа країни.
Головна "фішка" проекту - збільшення дотації з держбюджету Пенсійному фонду
(з 5 мільярдів у вересневому варіанті до 12-ти у грудневому). Така ось ціна поспішному, непрорахованому, продиктованому передвиборним прагненням прихилити до себе голоси пенсіонерів, вересневому рішенню штабу Януковича.
За рахунок чого фінансується це семимільярдне збільшення? Звісно, за рахунок збільшення дефіциту бюджету - з 5 до 11 мільярдів гривень.
В свою чергу, за рахунок чого покривається оця нова, просто-таки астрономічна дірка дефіциту, яку запропоновано збільшити порівняно із вереснем на 6 мільярдів гривень?
За рахунок трьох джерел. По-перше, на 3 мільярди збільшуються планові надходження від приватизації. По-друге, ще на 3 мільярди заплановано збільшити чисті запозичення (позики мінус погашення) - 2 мільярди за кордоном; ще 1 мільярд за рахунок внутрішніх позик.
Отже, ми вже знаємо, звідки взялися 6 із 7 додаткових мільярдів на пенсійні доплати. Звідки ще 1 мільярд - дізнатися неважко: за рахунок скорочення інших видатків, які були заплановані у вересні, передусім, на агропромисловий комплекс (якщо у вересні на захо-ди по здійсненню фінансової підтримки заставних та інтервенційних операцій з об'єктами цінового регулювання пропонувалося виділити 935 млн. гривень, то у грудні - вже 445 млн. і т. д.).
Таким чином, підбиваємо підсумки і дивимося, до чого "добазарювався" уряд Януковича-Азарова: пенсійні доплати фінансуються не за рахунок зростання економіки, не за рахунок розширення бази внесків до Пенсійного фонду, а ціною: 1) продажу "Укртелекому" та Одеського припортового заводу; 2) подальшого нарощування боргового зашморгу держави через чергове розміщення українських євробондів; 3) відволікання кредитних ресурсів у вітчизняних комерційних банків, а також
4) переорієнтування на поточне споживання (а отже, проїдання) тих обмежених бюджетних ресурсів, що мали б бути спрямовані у бюджет розвитку.
Гарний ґазда так не господарює. Доторгувалися. Давно вже час вам з базару".
Прес-служба УНП.

"Жовтогаряча революція": погляд з Криму

Кримський письменник і журналіст, власний кореспондент російської правозахисної організації "Фонд захисту гласності" Марк Агатов пише книгу про "жовтогарячу революцію" в Україні. Про це М. Агатов повідомив агентству "Контекст-медіа".

Марк Агатов - автор 13-ти книг, серед яких - "Куницин і його команда", "Спікер-убивця", "Кримінальні історії Євпаторії" та ін. За словами М. Агатова, нова книга буде являти собою "авантюрний роман" і стане продовженням його твору "Семен Водочкін - іміджмейкер". Як повідомив автор, серед героїв нового роману будуть відомі політики, журналісти, політтехнологи, а також представники "потойбічного світу - диявол і його свита". "Я вважаю, усе, що було в Києві останнім часом, дуже схоже на диявольські речі", - заявив М. Агатов. (Цікаво, а та сваволя і наруга корумпованої неукраїнської влади над українцями, яка чинилася в Києві та в усій Україні до цього "останнього часу" впродовж 13-ти років її незалежності, якихось "диявольських" асоціацій у автора не викликала? - "КС").
Нову книгу автор має намір назвати "Жовтогаряча революція, або Третє пришестя месіра". За словами М. Агатова, перші розділи книги будуть розміщені в Інтернеті до 26 грудня - переголосування другого туру виборів Президента України.


СЕРГІЙ КІВАЛОВ ЗБИРАЄТЬСЯ НАПИСАТИ КНИГУ...

Екс-голова Центральної виборчої комісії Сергій Ківалов має намір піти у відпустку, але не залишить свою професійну діяльність у галузі юриспруденції. На прес-конференції він зазначив, що "має намір надиктувати спершу на диктофон свої спогади про виборчу кампанію-2004 і видати книжку, бо згадати є що".
Відповідаючи на запитання журналістів, він заявив, що "не боїться переслідувань". А стосовно кримінальної справи щодо вторгнення у електронний сервер ЦВК, її екс-голова зауважив, що "головна інформація - це протоколи з
мокрими печатками". "Все інше є досить приблизним і не є підтвердженням жодних фактів". "За час роботи в ЦВК я не підписав жодного фінансового документа", - сказав він. На його думку, "де вибори, там і фальсифікація. Тільки, де більше, а де менше, - все залежить від країни і від організаторів".
За його словами, він все-таки сподівався, що Верховна Рада обере його членом Центрвиборчкому...
(УКРІНФОРМ).

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #51 за 17.12.2004 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=2722

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков