Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4448)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4122)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2118)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1846)
Крим - наш дім (1041)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (317)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (205)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
КАРИКАТУРИ БАТЬКА Й ЖИВОПИС СИНА
Карикатури батька викривають агресивну пол╕тику Москви, показують, що вона ╓ загрозою для всього...


РОЗПУСКА╢ТЬСЯ Л╤ЩИНА
Наш╕ традиц╕╖


ЛЮТЬ, НАД╤Я, ЛЮБОВ
На початку широкомасштабного вторгнення рос╕йських в╕йськ подруга художниц╕ попрохала ╖╖...


В ╤РПЕН╤ ПРЕЗЕНТОВАНО ВИСТАВКУ ХУДОЖНИКА ╤З ХАРКОВА
Його роботи знаходяться в приватних колекц╕ях ╕ музеях Укра╖ни, Н╕меччини, США…


ТЕОДУЛ-В╤ТРОДУВ
Наш╕ традиц╕╖




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #50 за 10.12.2004 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#50 за 10.12.2004
І НА ТІМ РУШНИЧКОВІ ОЖИВА ВСЕ ЗНАЙОМЕ ДО БОЛЮ...
Данило КАМ'ЯНСЬКИЙ.

Заслужений майстер народної творчості України Віра Сергіївна Роїк незважаючи на свій похилий вік та інвалідність була й залишається однією з невтомних творців української вишивки. Нинішнього року виставки В. С. Роїк "Український рушничок", на яких було представлено також роботи деяких її учениць, відбулися в Житомирській області (в містах Житомирі і Новограді-Волинському), Черкаській області (Кам'янський державний історико-культурний заповідник, Національний історико-культурний заповідник "Чигирин"), в Луганському художньому музеї, в місті Липецьку Російської Федерації. Слід зазначити, що в Липецьку захід проходив в одному з найбільших виставкових залів міста, площа якого складає майже 400 квадратних метрів. І ось чергова, сьома в цьому році виставка "Український рушничок" відкрилася 10 листопада в краєзнавчому музеї міста Миколаєва.
Місто корабелів Миколаїв городяни поетично називають містом білих акацій і чорних ночей. Воно розташоване у мальовничому місці злиття рік Інгулу і Південного Бугу. Саме в гирлі річки Інгул 1788 року за наказом князя Потьомкіна-Таврійського було закладено судноверф і містечко, яке одержало свою назву через рік, після переможного штурму Очакова російськими військами під командуванням Суворова. Очаків було підкорено в День Святого Миколая, покровителя моряків і нове місто почало носити його ім'я - Миколаїв.
Ініціатива проведення виставки в Миколаєві належить першому заступнику міністра культури Автономної Республіки Крим Леоніду Білому, який і сам був присутнім на її відкритті і виступив з промовою, зазначивши, що культурні зв'язки між Кримом і Миколаївською областю міцнішають і розширюються.
Окрім вишивок Віри Сергіївни на цій, уже 88-й персональній виставці, представлено також кращі роботи її учениць - правнучки, студентки Таврійського національного університету ім. Вернадського Юлії Абрамової, внучки, студентки Кримського медуніверситету Аліни Роїк, а також однієї з перших учениць В. С. Роїк в Криму - Мері Нікольської.
Ідею проведення виставки гаряче підтримали управління культури Миколаївської обласної держадміністрації на чолі з Віталієм Сергійовичем Лоскутниковим і директор Миколаївського краєзнавчого музею, лауреат Національної премії ім. Т. Г. Шевченка Людмила Дмитрівна Хлопинська. Виставку чудово оформив колектив відділу етнографії музею на чолі з Оленою Володимирівною Гриневич.
З вступним словом на урочистому відкритті виставки виступила заступник директора краєзнавчого музею Ірина Пискурьова. Із словами вдячності до автора виставки звернулись: начальник управління культури Миколаївської облдержадміністрації В. С. Лоскутников, заступник голови Миколаївського центру народних майстрів Віра Клок, проректор Київського національного університету культури і мистецтв професор Валентина Миколаївна Медведєва, голова Ради національних товариств Миколаївської області, заслужений працівник культури України Мурад Каймаразов. На відкритті виставки відбулася й презентація книги Віри Сергіївни Роїк "Мелодії на полотні". Про книгу цікаво розповіли працівники музею Ірина Пискурьова та Олена Гриневич. Віра Сергіївна подарувала свою книгу краєзнавчому музею, художньому музею ім. В. Верещагіна, обласній бібліотеці ім. О. Гмирьова, а також Миколаївському філіалу Київського національного університету культури і мистецтв.
На пропозицію Олени Гриневич присутні одностайно підтримали ідею створення в Криму  музею "Українська вишивка" Віри Роїк і підписали відповідне звернення до кримської влади.
На відкритті виставки було дуже багато гостей, представників засобів масової інформації. Того ж дня програми місцевого телебачення розповідали про важливу подію в культурному житті міста - відкриття цікавої, самобутньої виставки робіт ручної вишивки кримчанки Віри Роїк та її трьох учениць. Наступного дня на прохання керівництва Миколаївського філіалу Київського національного університету культури і мистецтв Віра Сергіївна Роїк провела майстер-клас зі студентами факультету декоративно-прикладного мистецтва.
Гостинні господарі познайомили кримчан з визначними  місцями Миколаєва, провели цікаві екскурсії по залах художнього музею ім. В. Верещагіна і музею суднобудування і флоту - єдиного в Україні. Роботи Віри Сергіївни дуже сподобались миколаївцям і вони попросили, щоб виставка "Український рушничок" перебувала якомога довше в їхньому місті, а затим переїхала в Очаків - старовинне місто, розташоване в Миколаївській області на Дніпровському лимані.
Як повідомляють працівники музею, виставка користується великим успіхом, про що свідчать численні записи у книзі відгуків.
В музеї встановлено графік проведення екскурсій згідно з поданими заявками від різних закладів та шкіл міста.
Число персональних виставок Віри Сергіївни Роїк невпинно наближається до ювілейної цифри - 90. Як повідомив на відкритті виставки в Миколаєві перший заступник міністра культури АРК Леонід Білий, дев'яноста ювілейна виставка відбудеться в Національному музеї декоративно-прикладного мистецтва, розташованого на території Київської Лаври.
На проведення виставки "Український рушничок" в наступному році наша землячка вже одержала запрошення з Черкас, Переяслава-Хмельницького та інших міст нашої Батьківщини.
Сподіваємось, що всі творчі плани відомої майстрині української вишивки Віри Сергіївни Роїк збудуться. Побажаємо ж їй високого творчого натхнення і міцного здоров'я для здійснення всіх її світлих задумів. Хай щастить Вам, люба наша землячко, славна наша Віро Сергіївно Роїк!

м. Сімферополь.
На фото М. Степанової: виставка вишиванок В. С. Роїк в Миколаївському обласному краєзнавчому музеї.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #50 за 10.12.2004 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=2707

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков