Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4448)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4122)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2118)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1846)
Крим - наш дім (1041)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (317)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (205)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЛОПУХ В ОЦТ╤
Народна медицина


ПОВИВСЯ В’ЮНОК
Народна медицина


ЗАЦВ╤В П╤ДБ╤Л
Народна медицина


ЖАДА╢ ПЕЧ╤НКА…
Народна медицина


НАКУВАЛА ЗОЗУЛЕНЬКА…
Народна медицина




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 05.11.2004 > Тема "Порадниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#45 за 05.11.2004
НЕ ПОЛЮЙМО САМІ НА СЕБЕ!
.

За жовтень в Україні дикорослими грибами отруїлось 39 дітей! Медики констатують: проблема отруєння грибами не є суто медичною...
З початку осені спостерігається різке щодобове збільшення отруєнь грибами (у середньому по 10 випадків). Міністерство охорони здоров'я України стривожене невиправдано легковажним ставленням населення України до найдорожчого - свого життя й життя своїх близьких, і, особливо, дітей.
Якщо з початку року станом на 28.09.2004 р. в Україні зареєстровано 552 випадки отруєння неїстівними грибами, з них 88 - серед дітей; 74 - померли (в т. ч. 17 дітей), то станом на 1.11.2004 р. в Україні було зареєстровано 754 випадки отруєнь неїстівними грибами (з них 127 - серед дітей); померло від отруєння 82 особи (з них - 18 дітей). Для порівняння, у 2003 році станом на 1.11.03 було зареєстровано 375 отруєнь (з них 61 - серед дітей), померло внаслідок отруєння грибами 28 осіб (в тому числі 6 дітей).
Як бачимо, тенденція зростання кількості отруєнь грибами вражаюча. Міністерство охорони здоров'я України, враховуючи те, що метеорологічний прогноз цьогорічної осені є сприятливим для росту грибів, докладає всіх зусиль, щоб запобігти можливому подальшому збільшенню кількості отруєнь грибами, а особливо смерт-ності серед населення України (постійне звернення МОЗУ до населення та ЗМІ з оперативною та аналітичною інформаціями, широке висвітлення цього питання та велика роз'яснювальна робота серед населення, що проводиться державною санітарно-епідеміологічною службою та ін.). Однак, через те, що проблема отруєння грибами не є суто медичною, вона може бути вирішена лише спільними зусиллями всіх, хто зацікавлений у збереженні життя і здоров'я громадян України.
Пік отруєнь грибами в Україні, як правило, припадає на кінець літа - початок осені (як свідчать багаторічні аналізи, що систематично проводяться МОЗ). Проте цього року завдяки сприятливій погоді для грибних врожаїв, це лихо, на жаль, затрималось. Більшість отруєнь спричинені вживанням пластинчатих отруйних грибів (бліда поганка, мухомори, несправжні опеньки, дощовики, шампіньйони), що помилково сприймаються за їстівні, та умовно їстівних грибів (при розламуванні виділяють молочковий сік - дощовики, чорнильний гриб, сморчки та ін.) - внаслідок невмілої або неправильної кулінарної їх обробки. Проте чимало випадків отруєнь їстівними грибами, що є підставою вважати причинами отруєнь й інші фактори (місце збирання грибів, вік грибів тощо).
Провідними спеціалістами Міністерства охорони здоров'я України розроблені рекомендації грибникам, у яких зібрано багаторічний досвід спостереження за проблемою збирання та споживання грибів.


ПАМ'ЯТКА ДЛЯ ГРИБНИКІВ

Україна відноситься до країн, в якій вживання дикорослих грибів є традиційним, але ця традиція приховує в собі небезпеку отруєння. Найчастіше отруєння виникає внаслідок споживання блідої поганки, хоча реєструються випадки, що пов'язані із вживанням таких видів, як рядовка тигрова, печериця жовтошкіра, строчки, гриб-парасолька цегляно-сіро-червоний, опеньок несправжній тощо.
Як уникнути отруєння дикорослими грибами
1. Якщо ви відмовились від споживання дикорослих грибів як від продукту взагалі і споживаєте штучно вирощені печериці, гливи, які купуєте в магазинах, то отруєння такими грибами вам і вашій сім'ї не загрожує.
2. Якщо ви не можете відмовитись від цього продукту, то набагато безпечніше купувати гриби на стаціонарних ринках, де вони проходять відповідний контроль.
3. Якщо ви все ж таки відправились до лісу на "тихе полювання", необхідно знати наступне:
* ніколи не збирайте грибів, яких не знаєте;
* якщо гриб викликає хоч найменший сумнів, краще його позбутися;
* намагайтесь шукати і збирати губчасті гриби - "білі", "бабки", "моховики" тощо. В наших широтах серед них найменша кількість отруйних;
* якщо ви зібрали гриби і принесли їх додому, ретельно перевірте кожен гриб перед тим, як починати готувати страву або робити заготовки;
* перед приготуванням страв з грибів їх необхідно ретельно промити, а перед сушінням обтерти вологою тканиною;
* не вживайте сирих грибів;
* перед приготуванням будь-якої страви гриби необхідно відварити у підсоленій воді протягом 10 - 15 хв;
* готові страви з грибів необхідно зберігати на холоді, бажано не більше 24 годин в емальованому посуді;
* не давайте грибів малолітнім дітям;
* ніколи не застосовуйте "домашні" методи визначення отруйності грибів з використанням цибулини або срібних ложок; вони, окрім помилок, нічого не дають.
4. Якщо отруєння все ж таки виникло або ви його підозрюєте:
- негайно промийте шлунок слабким соляним розчином;
- незважаючи на тимчасове полегшення стану організму, негайно зверніться до найближчої лікувальної установи.
Прес-служба МОЗ.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 05.11.2004 > Тема "Порадниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=2602

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков