Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4464)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4142)
Українці мої... (1669)
Резонанс (2145)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1083)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (341)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (214)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
КРИМОСУДДЯ
СЛОВО СИЛИ – ПРОТИ СИЛИ СЛОВА…


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День в╕с╕мсот сорок перший…


ЗА «ЗЛОВЖИВАННЯ» СВОБОДОЮ, ЯКО╥ НЕМА
«Суд» у Криму залишив чинним штраф журнал╕стц╕ Зуд╕╓в╕й за дописи трир╕чно╖...


КРИМОСУДДЯ
СЛОВО СИЛИ – ПРОТИ СИЛИ СЛОВА…


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День в╕с╕мсот тридцять четвертий…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #16 за 19.04.2024 > Тема "Бути чи не бути?"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#16 за 19.04.2024
БИТВА ЗА УКРА╥НУ

Президент Зеленський: ОПК Укра╖ни у кв╕тн╕ вперше видасть 10 САУ «Богдана», а в травн╕ – ще б╕льше. Дан╕я стала першою кра╖ною, яка за св╕й кошт закупить укра╖нське озбро╓ння для ЗСУ

Ми з╕брали для вас ╕нформац╕ю про с╕мсот в╕с╕мдесят п’ятий день Велико╖ в╕йни: чим жили Укра╖на та укра╖нц╕ 18 кв╕тня 2024 року.

НАЙВАЖЛИВ╤ШЕ

- Вже цього м╕сяця наша промислов╕сть уперше виробить десять самох╕дних артилер╕йських установок «Богдана», у травн╕ й дал╕ – ще б╕льше – Володимир Зеленський, президент Укра╖ни.

- Дан╕я ухвалила р╕шення про вид╕лення 200 м╕льйон╕в данських крон ($28,5 м╕льйона) на закуп╕влю укра╖нсько╖ збро╖ та в╕йськово╖ техн╕ки для Збройних Сил Укра╖ни (ЗСУ) безпосередньо у в╕тчизняних виробник╕в – Олександр Камиш╕н, голова М╕нстратегпрому. Це перше под╕бне р╕шення в ╕стор╕╖, яке, як оч╕ку╓ться, стане прецедентом для ╕нших кра╖н. Про под╕бне р╕шення Укра╖на наст╕йно просила сво╖х партнер╕в протягом останн╕х м╕сяц╕в.

- 18 кв╕тня головнокомандувачу Збройних сил Укра╖ни Олександру Сирському представили модерн╕зовану бойову машину п╕хоти БМП-1ТС з укра╖нським модулем «Спис-Синтез», бронемашину Oncilla та ╕ншу техн╕ку. Серед представлено╖ техн╕ки шестикол╕сна бронемашина, назва яко╖ поки що трима╓ться у секрет╕ – ЗМ╤.

- Укра╖нськ╕ правоохоронц╕ в сп╕впрац╕ з органами правопорядку Республ╕ки Польща затримали громадянина Польщ╕ за п╕дозрою у готовност╕ д╕яти на користь спецслужб Рос╕йсько╖ Федерац╕╖, який пропонував замах на президента Укра╖ни – СБУ.

***

Сам╕т ╢С

- П╕д час дискус╕╖, що була присвячена Укра╖н╕, л╕дери ╢С д╕йшли висновку, що поточна ситуац╕╖ не потребу╓ багато сл╕в, але ╢вросоюз ма╓ виконувати сво╖ об╕цянки, оск╕лки Укра╖на негайно потребу╓ збро╖. Тож поставки тако╖ збро╖ – це питання не м╕сяц╕в, але наступних дн╕в та тижн╕в – Шарль М╕шель, президент ╢вропейсько╖ ради. 

- Президент Укра╖ни заявив п╕д час онлайн-виступу на зас╕данн╕ ╢вроради,  що Рос╕я вже знищила майже всю нашу теплову енергетику. .. Ми не виключа╓мо, що ╕нфраструктура наших атомних електростанц╕й ╕ розпод╕льчих мереж також перебува╓ п╕д загрозою з боку рос╕йського терору. Це може зупинити т╕льки ППО – конкретн╕ системи, так╕ як «Patriot», «Iris-T», «Samp-Т», Nasams. Системи, як╕ у вас ╓. Вони потр╕бн╕ Укра╖н╕ просто зараз – потр╕бн╕, щоб перешкодити Пут╕ну використовувати терористичн╕ методи – ЗМ╤.

- Прем'╓р-м╕н╕стр Н╕дерланд╕в Марк Рютте на сам╕т╕ ╢С у Брюссел╕ запропонував викупити системи протипов╕тряно╖ оборони Patriot у кра╖н, як╕ ╖х мають, але не хочуть надавати Укра╖н╕ – The Guardian.

- ╢вропейська рада засуджу╓ атаку ╤рану на ╤зра╖ль, п╕дтверджу╓ сол╕дарн╕сть ╕з народом ╤зра╖лю та заклика╓ сторони утримуватися в╕д будь-яких д╕й, що можуть посилити напругу в рег╕он╕ – резолюц╕я ╢вропейсько╖ ради.

ЦИТАТА

Денис Шмигаль, прем’╓р-м╕н╕стр Укра╖ни: «Рос╕я повинна програти цю в╕йну, агресор повинен бути покараний. Якщо Укра╖на програ╓, то глобальна безпекова система буде знищена. Буде багато конфл╕кт╕в ╕ в╕йн, ╕ це врешт╕-решт може призвести до Третьо╖ св╕тово╖ в╕йни…»

ВТРАТИ ВОРОГА

В╤ЙНА

- 17 кв╕тня 2024 року внасл╕док усп╕шно╖ операц╕╖ ЗСУ, на в╕йськовому аеродром╕ м╕ста Джанкой у тимчасово окупованому Криму знищено або критично пошкоджено: 4 пусков╕ установки ЗРК С-400; 3 рад╕олокац╕йн╕ станц╕╖; пункт управл╕ння засобами ППО; апаратура спостереження за пов╕тряним простором «Фундамент-М» – ГУР. К╕льк╕сть уражених або знищених об’╓кт╕в ав╕ац╕╖ ворога та чисельн╕сть втрат серед особового складу рос╕йсько╖ окупац╕йно╖ арм╕╖ уточню╓ться.

- Головнокомандувач ЗС Укра╖ни генерал-полковник Олександр Сирський пров╕в розмову з Головою ╢вропейського командування Збройних сил США та Верховним головнокомандувачем Об'╓днаних збройних сил НАТО у ╢вроп╕ генералом Кр╕стофером Кавол╕ – Генштаб.

- Ситуац╕я в Часовому Яр╕ контролю╓ться п╕дрозд╕лами ЗСУ, однак солдати РФ не припиняють спроб захопити м╕сто,  закидають м╕сто КАБами, знищуючи цив╕льну ╕нфраструктуру – Назар Волошин, речник оперативно-стратег╕чного угруповання в╕йськ «Хортиця» .

- Б╕йц╕ Державно╖ прикордонно╖ служби Укра╖ни на Запор╕зькому напрямку в╕дбили масований удар 14 рос╕йських FPV-дрон╕в – ДПСУ.

- Представник Головного управл╕ння розв╕дки М╕ноборони Андр╕й Юсов наголосив, що Укра╖на не коменту╓ ╕нцидент╕в на кшталт нещодавньо╖ атаки дронами заводу в Татарстан╕, та п╕дкреслив, що ворожий потенц╕ал ворога ма╓ знищуватися – Укр╕нформ.

- Сили протипов╕тряно╖ оборони знищили вс╕ 13 рос╕йських ударних безп╕лотник╕в типу Shahed-131/136 у у Херсонськ╕й, Дн╕пропетровськ╕й, В╕нницьк╕й, Полтавськ╕й, Хмельницьк╕й, Терноп╕льськ╕й та ╤вано-Франк╕вськ╕й областях – Микола Олещук, командувач Пов╕тряних сил ЗСУ.

***

- У Черн╕гов╕, куди вчора рос╕яни вдарили ракетами «╤скандер», завершено пошуково-рятувальну операц╕ю, загинули 18 людей ╕ 77 постраждали – ОВА.

- Рос╕йськ╕ загарбники вбили в Укра╖н╕ вже 543 дитини, 1296 отримали поранення – Оф╕с генпрокурора.

НОВИНИ: УКРА╥НА

В╕зит в╕це-канцлера Н╕меччини до Ки╓ва

В╕цеканцлер ╕ м╕н╕стр економ╕ки та захисту кл╕мату ФРН Роберт Габек прибув до Ки╓ва з неанонсованим в╕зитом. Габек прибув з делегац╕╓ю, до яко╖ ув╕йшли представники оборонно╖ промисловост╕ та енергетичного сектору Н╕меччини, «щоб ще раз подивитися на м╕сц╕, яка п╕дтримка потр╕бна енергетичн╕й ╕нфраструктур╕» – Укр╕нформ.

Гельмут Раух, кер╕вник збройово╖ компан╕╖ Diehl Defense, яка виробля╓ засоби протипов╕тряно╖ оборони IRIS-T SLM, анонсував доставку ще одн╕╓╖ системи в Укра╖ну за к╕лька тижн╕в – ЗМ╤.

Перший в╕цепрем?╓р-м╕н╕стр Укра╖ни Юл╕я Свириденко зустр╕лася з федеральним в╕цеканцлером ФРН Робертом Габеком ╕ сказала, що попри в╕йну Укра╖на розрахову╓ на ╕нвестиц╕╖ кра╖н-партнер╕в, задля цього, уряди Укра╖ни та Н╕меччини обговорили низку проект╕в, як у сфер╕ енергетики так ╕ оборони – Укр╕нформ.

***

- Упродовж майже вс╕╓ доби 18 кв╕тня в енергосистем╕ наявний деф╕цит електроенерг╕╖. НЕК «Укренерго» залуча╓ авар╕йну допомогу, для промисловост╕ з 18:00 до 22:00 д╕ятимуть обмеження споживання – Укренерго. Застосування граф╕к╕в в╕дключень електроенерг╕╖ до побутових споживач╕в по вс╕й Укра╖н╕ зараз не плану╓ться.

- Держбюро розсл╕дувань направило до суду справу щодо оф╕цера ╕з апарату головнокомандувача ЗСУ, який подарував гранати загиблому 6 листопада пом╕чнику тод╕шнього головкома Валер╕я Залужного Геннад╕ю Частякову – ДБР.

- У Михайл╕вському Золотоверхому собор╕ в Ки╓в╕ попрощалися з укра╖нським письменником та блогером Дмитром Капрановим. Поховають Дмитра Капранова на Байковому кладовищ╕ у Ки╓в╕ – Укр╕нформ.

- Вищий антикорупц╕йний суд задовольнив позов М╕н╕стерства юстиц╕╖ про застосування санкц╕╖ у вигляд╕ стягнення актив╕в експрезидента АТ «Мотор С╕ч» Вячеслава Богусла╓ва та колишнього топменеджера компан╕╖ Петра Кононенка – ╤нна Богатих, директорка Департаменту санкц╕йно╖ пол╕тики М╕н╕стерства юстиц╕╖.

***

- Через звол╕кання м╕жнародних партнер╕в з допомогою уряд Укра╖ни витратив 4 млрд долар╕в на закуп╕влю озбро╓ння, що мало негативн╕ насл╕дки для бюджету – М╕нф╕н.

- В╕д початку повномасштабного рос╕йського вторгнення М╕н╕стерство ф╕нанс╕в Укра╖ни залучило близько 8,1 млрд долар╕в США бюджетно╖ п╕дтримки в╕д М╕жнародного валютного фонду – М╕нф╕н.

- Укра╖на потребу╓ щонайменше $42 м╕льярди м╕жнародно╖ допомоги для бюджетно╖ п╕дтримки нин╕шнього року в умовах продовження в╕йни, розв’язано╖ Рос╕йською Федерац╕╓ю – Кр╕стал╕на Георг╕╓ва, директор-розпорядниця МВФ.

- М╕нф╕н у ╤ квартал╕ залучив $3,1 м╕льярда внутр╕шн╕х запозичень, щоб закрити деф╕цит бюджету – М╕нф╕н.

- З 22 кв╕тня оплата паркування в╕дновиться в столиц╕ та повернеться в «Ки╖в Цифровий». Паркування на мун╕ципальних парк╕нгах буде платне в будн╕ з 8:00 до 22:00. В ╕нший час у будн╕ та ц╕лодобово в суботу та нед╕лю – паркування безкоштовне – «Ки╖в Цифровий».

- Укра╖на ╕з серпня 2023 року експортувала морським коридором майже 40 млн т вантаж╕в, ╕з них 26 млн т зерна – М╕нв╕дновлення.

СВ╤Т: ДОПОМОГА, САНКЦ╤╥, ПОД╤╥

- Законопро╓кт з п╕дтримки Укра╖ни, який розглядатиме Палата представник╕в у суботу, зобов’язу╓ Держдеп ╕ Пентагон розробити стратег╕ю допомоги наш╕й кра╖н╕, що м╕ститиме конкретн╕ й досяжн╕ ц╕л╕ й гарантуватиме ╖╖ здатн╕сть захищатися в╕д майбутн╕х агрес╕й – Укр╕нформ. Законопро╓кт також передбача╓ можлив╕сть конф╕скац╕╖ на користь Укра╖ни суверенних актив╕в РФ та розширення санкц╕й.

- Сп╕кер Палати представник╕в Конгресу США Майк Джонсон в еф╕р╕ американського телеканалу C-SPAN заявив, що вважа╓ допомогу Укра╖н╕ «критично важливою» – ЗМ╤.

- Поставка першого багатоц╕льового винищувача F-16 з п╕дготовленими укра╖нськими п╕лотами до Укра╖ни в╕дбудеться вже до л╕та – Александр де Кроо, прем'╓р-м╕н╕стр Бельг╕╖.

***

М╕н╕стерська зустр╕ч «Групи семи»

М╕н╕стр економ╕ки та ф╕нанс╕в ╤тал╕╖ Джанкарло Джорджетт╕ заявив, що м╕н╕стри «Групи семи» (G7) п╕дтвердили «повну, упевнену п╕дтримку Укра╖ни» – ANSA. М╕н╕стри п╕дтвердили нам╕р використовувати заморожен╕ рос╕йськ╕ активи для п╕дтримки Ки╓ва, однак Джорджетт╕ додав, що це завдання ╓ «дел╕катним».

У р╕шеннях щодо надання Укра╖н╕ терм╕ново╖ в╕йськово╖ допомоги, зокрема засоб╕в ППО, ╢вросоюз не може покладатися лише на Сполучен╕ Штати, а ма╓ взяти на себе в╕дпов╕дальн╕сть та поставити ц╕ системи в Укра╖ну ╕з власних арсенал╕в – Жозеп Боррель, високий представник ╢С.

М╕н╕стр закордонних справ Укра╖ни Дмитро Кулеба

 

по╕нформував главу МЗС Япон╕╖ Йоко Кам╕кава про ракетну атаку по Черн╕гову та обговорив розвиток Особливого глобального партнерства

зустр╕вся з держсекретарем США Ентон╕ Бл╕нкеном,  розглянули сп╕льн╕ глобальн╕ зусилля, щоб Укра╖на якнайшвидше отримала б╕льше систем ППО «Patriot» ╕ ракет, обо╓ наголосили на терм╕нов╕й необх╕дност╕ ухвалення Конгресом США додаткового пакету допомоги Укра╖н╕.

***

Прем'╓р-м╕н╕стр Укра╖ни Денис Шмигаль

обговорив з директоркою М╕жнародного валютного фонду Кр╕стал╕ною Георг╕╓вою питання конф╕скац╕╖ рос╕йських актив╕в та ╖х спрямування на потреби Укра╖ни. Укра╖на розрахову╓ на розблокування Сполученими Штатами допомоги на 2024 р╕к, включно з безпосередньою ф╕нансовою п╕дтримкою.

обговорив ╕з м╕н╕стром економ╕ки Франц╕╖ Бруно Ле Мером конф╕скац╕ю заморожених актив╕в РФ.

- Голова Верховно╖ Ради Укра╖ни Руслан Стефанчук у Варшав╕ обговорив ╕з маршалком Сенату Республ╕ки Польща Малгожатою К╕давою-Блонською безпекову ситуац╕ю ╕ нагальн╕ потреби Укра╖ни – Укр╕нформ.

- Австр╕йськ╕ органи безпеки мають докази того, що РФ намагалася вплинути на демократичний пол╕тичний процес в Австр╕╖ через одну парламентську парт╕ю та пов’язаного з нею рос╕йського шпигуна – Карл Негаммер, федеральний канцлер Австр╕╖.

- К╕лька словацьких орган╕зац╕й розпочали кампан╕ю з╕ збору кошт╕в п╕д назвою «Бо╓припаси для Укра╖ни», яка за три дн╕ з╕брала майже 1,5 м╕льйона ╓вро – Euractive.

- У Бавар╕╖ викрили двох рос╕йських агент╕в, як╕ вели спостереження за американськими базами на територ╕╖ Н╕меччини та планували диверс╕╖ на в╕йськово-транспортних шляхах – Spiegel. МЗС Н╕меччини викликало рос╕йського посла, МВС назвало справу з викриттям двох рос╕йських шпигун╕в особливо серйозною.

- П╕вденна Корея вид╕лить Укра╖н╕ цього року гуман╕тарну допомогу в розм╕р╕ 200 млн дол. у межах об╕цяного пакета допомоги на суму 2,3 млрд дол. – Чхве Сан Мок, м╕н╕стр ф╕нанс╕в кра╖ни.

- Посол Укра╖ни в Кита╖ Павло Ряб╕к╕н зустр╕вся з╕ спец╕альним представником уряду КНР у справах ╢враз╕╖ Л╕ Хуе╓м та п╕дтвердив запрошення китайськ╕й сторон╕ взяти участь у Глобальному сам╕ту миру, що в╕дбудеться у Швейцар╕╖ в червн╕ – Посольство Укра╖ни в КНР.

- Польськ╕ «протестанти» поновили блокування пункт╕в пропуску «Корчова-Крак╕вець» та «Медика-Шегин╕». Разом ╕з ПП «Ягодин»-«Дорогуськ» та «Рава-Руська»-«Гребенне» таким чином нараз╕ для укра╖нських вантаж╕вок перекрит╕ чотири напрямки – ДПСУ.

- Президент Польщ╕ Анджей Дуда зустр╕вся в Нью-Йорку в Trump Tower з експрезидентом США Дональдом Трампом. У канцеляр╕╖ президента РП назвали зустр╕ч дуже доброю ╕ такою, що в╕дбулася у дружн╕й атмосфер╕ – Укр╕нформ.

ВОРОГ

- У п’яти рос╕йських рег╕онах, а також тимчасово окупованому Севастопол╕ скасували святкування Дня перемоги – 9 травня, щоб «не провокувати противника скупченням техн╕ки та в╕йськовослужбовц╕в у м╕стах» – Телеграм-канал Mash.

- Рос╕йський експорт дизельного пального продовжу╓ падати впродовж дек╕лькох тижн╕в п╕сля атак безп╕лотник╕в по нафтопереробних заводах кра╖ни – Bloomberg.

- Рос╕йськ╕ банки попередили, що не зможуть в╕дмовитися в╕д закордонного софту, що забезпечу╓ ╕нформац╕йну безпеку, до 1 с╕чня 2025 року, як того вимага╓ влада РФ. Головна причина звернення у тому, що рос╕йськ╕ IT-р╕шення для банк╕в не будуть готов╕ у зазначений терм╕н – The Moscow Times.

- Рос╕я готу╓ться набрати б╕льше солдат╕в-контрактник╕в, щоб уникнути принаймн╕ на даний момент ще одн╕╓╖ масово╖ моб╕л╕зац╕╖, яка може п╕д╕рвати п╕дтримку в╕йни з боку рос╕йського населення – Bloomberg.

- У Рос╕╖ через пад╕ння обсяг╕в весняного призову до арм╕╖ посилили аг╕тац╕йн╕ заходи в рег╕онах – ГУР.

П╕дготувала Марина Дмитр╕в

https://www.ukrinform.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #16 за 19.04.2024 > Тема "Бути чи не бути?"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=25986

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков