Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПОЕЗ╤Я ╤ ПРОЗА НАШОГО ЖИТТЯ
Третя зб╕рка поез╕╖ - «╥╖ написала в╕йна»…


НЕ ХОДИ НА ЛИСУ ГОРУ…
Наш╕ традиц╕╖


КАРИКАТУРИ БАТЬКА Й ЖИВОПИС СИНА
Карикатури батька викривають агресивну пол╕тику Москви, показують, що вона ╓ загрозою для всього...


РОЗПУСКА╢ТЬСЯ Л╤ЩИНА
Наш╕ традиц╕╖


ЛЮТЬ, НАД╤Я, ЛЮБОВ
На початку широкомасштабного вторгнення рос╕йських в╕йськ подруга художниц╕ попрохала ╖╖...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #6 за 09.02.2024 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#6 за 09.02.2024
БОРОТЬБА ЗА Р╤ДНИЙ ПЕЙЗАЖ

 Денис Кривий народився 19 жовтня 1988 року в смт Чернях╕в на Житомирщин╕. Юнак здобув вищу осв╕ту на мал╕й батьк╕вщин╕ матер╕ в Первомайському ╕нститут╕ Одеського нац╕онального ун╕верситету ╕мен╕ ╤.╤. Мечникова, на ╕сторичному факультет╕. П╕д час навчання почав захоплюватися фотограф╕╓ю, комп’ютернорю граф╕кою, мед╕адизайном, туризмом. Особливо йому вдавалися пейзажн╕ зн╕мки. Першим профес╕йним ╕нструментом Дениса була звичайна цифрова «мильниця», але вже за короткий час в╕н зм╕г п╕днятися до р╕вня в╕домого фотомайстра.

 Значну частину сво╓╖ творчост╕ фотомитець присвятив дивовижн╕й природ╕ п╕вдня Укра╖ни. Денис м╕г встати о четверт╕й ранку, щоб зустр╕ти св╕танок у запов╕днику «Бузький Гард», м╕г сконструювати химерн╕ плоти, щоб ╕з води спостер╕гати за чаплями у плавнях П╕вденного Бугу. Денис Кривий п╕дн╕мав коптер над урочищем Протич на Микола╖вщин╕ ╕ в р╕зн╕ пори року фотографував остр╕в Конвал╕й, з х╕рург╕чною точн╕стю повторюючи композиц╕ю попередн╕х кадр╕в. Згори остр╕в Конвал╕й нагаду╓ серце.

 Денис – переможець численних фотоконкурс╕в, учасник виставок фото природних пейзаж╕в ╕ тварин у р╕зних м╕стах Укра╖ни. Його роботи збер╕гаються в приватних колекц╕ях ╢вропи, П╕вн╕чно╖ Америки та Аз╕╖.

 Саме св╕тлини Дениса Кривого прикрашають статтю про Бузький Гард в журнал╕ «National Geographic Ukraine». З роботою «Сх╕д сонця на р╕чц╕ П╕вденний Буг» Денис ув╕йшов у Топ 100 кращих фотограф╕в св╕ту. Цю роботу визнали найкращою серед чотирьох тисяч претендент╕в у 2015 роц╕. М╕жнародна федерац╕я фотомистецтва нагородила Дениса престижною прем╕╓ю «Блакитна стр╕чка». Фотограф Кривий проводив профес╕йн╕ пленери, сем╕нари ╕ трен╕нги.

 Фото Дениса Кривого прикрашають сайт, стенди, пут╕вники та ╕нш╕ видання ╕ публ╕кац╕╖ Нац╕онального парку «Бузький Гард».

 У сво╖й творчост╕ фотограф Кривий не лише ставив перед собою мету показати красу природи, але й викликати певний ступ╕нь занепоко╓ння щодо ╖╖ майбутнього. Денис спод╕вався, що його робота надихне ╕нших людей до активних д╕й, а зусилля кожного можуть привести до сталого розвитку та збереження б╕ор╕зноман╕ття ╕ ландшафтного дива Укра╖ни та планети в ц╕лому.

 Коли в лютому 2022 року рос╕йськ╕ окупанти п╕д╕йшли до Первомайська, Денис вив╕з дружину Галину з двома маленькими доньками в село на В╕нниччин╕. За три дн╕ повернувся на Микола╖вщину ╕ звернувся до в╕йськкомату, щоб йому виписали пов╕стку. Однак протягом перших к╕лькох м╕сяц╕в п╕сля повномасштабного вторгнення добровольц╕в вистачало.

 Чекаючи на виклик у в╕йськкомат, Денис купив берц╕ й почав б╕гати в них, плавати в р╕чц╕. Ф╕зична п╕дготовка та витривал╕сть дозволили Денисов╕ пройти в╕дб╕р до п╕дрозд╕лу Сил спец╕альних операц╕й. В╕н служив старшим оператором-вогнеметником.

 Денис Кривий загинув 11 травня 2023 року, рятуючи пораненого побратима.

 Вдова Дениса Кривого Галина Волг╕на заснувала Благод╕йний фонд «СЯО» (це позивний ╖╖ загиблого чолов╕ка). Вона п╕дготувала виставку «Краса Бузького Гарду», що включа╓ 130 роб╕т Дениса ╕ експону╓ ╖╖ в музеях Укра╖ни. Галина пер╕одично проводить аукц╕они як в музеях, так ╕ онлайн в Телеграм-канал╕ «СЯО. Благод╕йний фонд». Кр╕м того, реал╕зу╓ магн╕ти ╕ альбоми з╕ св╕тлинами митця. Бере участь в р╕зноман╕тних ярмарках ╕ роз╕грашах.

 Вс╕ з╕бран╕ кошти спрямовуються на п╕дтримку п╕дрозд╕лу ССО, в якому служив Денис Кривий.

 На даний момент придбано три дрони «Мав╕к».

 На презентац╕╖ виступили люди, як╕ знали фотографа Дениса Кривого. Виступали також у в╕деозапису ╕ по скайпу. Головний редактор журналу “В╕чний мандр╕вник” В╕тал╕й Горбуленко згадав Дениса добрим словом. У логотип╕ “В╕чного мандр╕вника” зам╕сть л╕тери “╕” використано силует, як пот╕м у редакц╕╖ д╕зналися, Дениса Кривого. Журнал публ╕кував його фото. ╤ тепер в логотип╕ журналу мандр╕вник ╕ фотограф Денис Кривий продовжу╓ крокувати ╕ торувати нам шлях у подорожах в Укра╖н╕ ╕ св╕т╕.

 Анатол╕й Зборовський

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #6 за 09.02.2024 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=25816

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков