Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
КРИМОСУДДЯ
СЛОВО СИЛИ – ПРОТИ СИЛИ СЛОВА…


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День с╕мсот в╕с╕мдесят п’ятий…


ЗЕЛЕНСЬКИЙ П╤ДПИСАВ ЗАКОН ПРО МОБ╤Л╤ЗАЦ╤Ю
Передбачено, що моб╕л╕зац╕╖ п╕длягають громадяни в╕ком в╕д 25 до 60 рок╕в…


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День с╕мсот с╕мдесят восьмий…


КРИТИКУВАВ У СОЦМЕРЕЖАХ ОКУПАЦ╤ЙНУ ВЛАДУ:
Кримчанину виписали штраф у 150 тисяч рубл╕в…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #6 за 09.02.2024 > Тема "Бути чи не бути?"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#6 за 09.02.2024
ЗВ╤ЛЬНИТИ БЕЗ УМОВ ╤ ОБМ╤Н╤В

У Ки╓в╕, на Хрещатику експону╓ться виставка «Будь ласка, зв╕льн╕ть пташок!» Це артпро╓кт, створений на п╕дтримку цив╕льних, яких Рос╕я незаконно утриму╓ в тюрмах.

 Тисяч╕ цив╕льних рос╕йськ╕ в╕йськов╕ вивезли з територ╕╖ Укра╖ни. Люди незаконно ув’язнен╕. Над ними знущаються ф╕зично та морально.

 Героями арт-про╓кту «Будь ласка, зв╕льн╕ть пташок!» ╓ шестеро в’язн╕в сумл╕ння. Валентин Виг╕вський – актив╕ст ╕ п╕дпри╓мець. У грудн╕ 2015 року його засудили до 11 рок╕в тюрми на закритому судовому зас╕данн╕ за статтею «шпигунство».

 ╤рина Горобцова – актив╕стка, волонтерка та айт╕вка з Херсону. З травня 2022 року в полон╕ рос╕йських в╕йськових без пред’явлення звинувачення окупац╕йною владою.

 ╤рина Данилович – правозахисниця, журнал╕стка, авторка проекту «Кримська медицина без обкладинки». У грудн╕ 2022 року засуджена до 7 рок╕в тюрми.

 Нар╕ман Джелялов – пол╕толог, журнал╕ст, викладач, заступник голови Меджл╕су кримськотатарського народу. У вересн╕ 2022 року його засудили до 17 рок╕в тюрми з в╕дбуванням строку в колон╕╖ суворого режиму.

 Р╕за ╤зетов – правозахисник, журнал╕ст «Кримсько╖ сол╕дарност╕». У березн╕ 2022 року засуджений до 19 рок╕в позбавлення вол╕. П╕д вартою з березня 2019 року.

 Серг╕й Циг╕па – журнал╕ст, письменник, сп╕взасновник музичного фестивалю «Тавр╕йськ╕ ╕гри». У полон╕ з березня 2022 року. Його звинувачують у шпигунств╕.

 Про╓кт розкрива╓ драму полонених через образи пташок, що перебувають в невол╕ й можуть загинути без нашо╖ св╕домо╖ п╕дтримки. Роботи представлен╕ в трьох р╕зних видах колажу: аналоговому, д╕джитал ╕ ан╕мац╕╖. Авторки Ганна Русява ╕ Катя Сита використали силуети сокол╕в ╕ голуб╕в. Сок╕л – один ╕з символ╕в свободи Укра╖ни, ╖╖ незламност╕, а голуб – символ невинност╕, чистоти й миролюбност╕.

 Сюжет д╕джитал-плакат╕в сконцентрований на тортурах, щоб донести такими в╕зуальними образами всю жорсток╕сть д╕й рос╕йсько╖ влади. Аналогов╕ колаж╕ занурюють глядача у стан, коли в╕н розум╕╓, чим може зак╕нчитися байдуж╕сть. Один колаж – це наче пр╕рва, залита кров’ю жертв, над якою повисли птахи. Ан╕мац╕я розпов╕да╓ про те, з чим доводиться з╕штовхуватися ув’язненим. Руки, як╕ з’являються н╕зв╕дки – анон╕мн╕ та могутн╕, то руки кат╕в, що завдають т╕лесних удар╕в. Зрештою ц╕ катування переходять усяку межу, ╕ кл╕тка валиться у пр╕рву. Завершу╓ виставку робота, де ╕з в╕дчинено╖ кл╕тки вил╕тають птахи ╕ летять до неба. Ус╕ полонен╕ мають бути зв╕льнен╕ – головний сенс цього твору.

 Кураторка артпро╓кту «Будь ласка, зв╕льн╕ть пташок!» - Катя Сита.

 Ця сер╕я роб╕т спрямована на п╕дтримку про╓кту «Зв╕льнити без умов ╕ обм╕н╕в». Його мета – привернути увагу до проблеми цив╕льних ув’язнених. Деяк╕ з них перебувають в невол╕ з 2022 року, а ╕нш╕ – ще з 2014-го.

 Анатол╕й Зборовський

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #6 за 09.02.2024 > Тема "Бути чи не бути?"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=25807

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков