Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
КРИМОСУДДЯ
СЛОВО СИЛИ – ПРОТИ СИЛИ СЛОВА…


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День с╕мсот в╕с╕мдесят п’ятий…


ЗЕЛЕНСЬКИЙ П╤ДПИСАВ ЗАКОН ПРО МОБ╤Л╤ЗАЦ╤Ю
Передбачено, що моб╕л╕зац╕╖ п╕длягають громадяни в╕ком в╕д 25 до 60 рок╕в…


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День с╕мсот с╕мдесят восьмий…


КРИТИКУВАВ У СОЦМЕРЕЖАХ ОКУПАЦ╤ЙНУ ВЛАДУ:
Кримчанину виписали штраф у 150 тисяч рубл╕в…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 01.12.2023 > Тема "Бути чи не бути?"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#48 за 01.12.2023
БИТВА ЗА УКРА╥НУ

Кра╖ни ╢С погодили рекордний пакет п╕дтримки для Укра╖ни – 50 млрд ╓вро. На зас╕данн╕ Ради м╕н╕стр╕в ОБС╢ кра╖ни-учасниц╕ засудили агрес╕ю Рос╕╖ проти Укра╖ни, Молдови та Груз╕╖ ╕ п╕дтримали притягнення до в╕дпов╕дальност╕ причетних ос╕б

Ми з╕брали для вас ╕нформац╕ю про ш╕стсот сорок п’ятий день Велико╖ в╕йни: чим жили Укра╖на та укра╖нц╕ 30 листопада 2023 року.

НАЙВАЖЛИВ╤ШЕ

Щор╕чне зас╕дання Ради м╕н╕стр╕в Орган╕зац╕╖ з безпеки та сп╕вроб╕тництва в ╢вроп╕ в м╕ст╕ Скоп'╓

Кра╖ни-учасниц╕ ОБС╢ погодили р╕шення про те, що у 2024 роц╕ головування в орган╕зац╕╖ перейде до Мальти зам╕сть Естон╕╖. Рос╕я разом ╕з Б╕лоруссю наклали вето на затвердження Естон╕╖ наступним головою ОБС╢ у 2024 роц╕.

М╕н╕стр закордонних справ Укра╖ни Дмитро Кулеба бойкоту╓ м╕н╕стерське зас╕дання ОБС╢ у П╕вн╕чн╕й Македон╕╖ у зв’язку ╕з присутн╕стю на ньому глави МЗС РФ. Укра╖нську делегац╕ю у Скоп'╓ очолю╓ пост╕йний представник Укра╖ни при м╕жнародних орган╕зац╕ях у В╕дн╕ ╢вген╕й Цимбалюк – Укр╕нформ.

М╕н╕стри закордонних справ Естон╕╖, Латв╕╖, Литви та Польщ╕ також не беруть участь у Рад╕ м╕н╕стр╕в ОБС╢ через присутн╕сть на ньому Лаврова – Укр╕нформ.

Держсекретар США Ентон╕ Бл╕нкен по╖хав з╕ Скоп’╓ до прибуття на не╖ м╕н╕стра закордонних справ РФ Лаврова. В╕н зустр╕вся ╕з главою МЗС П╕вн╕чно╖ Македон╕╖ Буяром Осман╕ – «Рад╕о Свобода».

Високий представник ╢С ╕з закордонних справ ╕ пол╕тики безпеки Жозеп Боррель попри заяви, що по╖де у Скоп’╓, про╕гнорував м╕н╕стерське зас╕дання ОБС╢ за участю глави МЗС РФ Лаврова – «╢вропейська правда».

36 кра╖н закликали Рос╕ю негайно припинити в╕йну проти Укра╖ни та повн╕стю ╕ беззастережно вивести вс╕ в╕йська ╕ техн╕ку з ус╕╓╖ ╖╖ територ╕╖. Було наголошено, що вс╕ особи, в тому числ╕ на кер╕вних посадах, як╕ несуть в╕дпов╕дальн╕сть за зд╕йснен╕ у ход╕ рос╕йсько╖ агрес╕╖ порушення в Укра╖н╕, мають бути притягнут╕ до в╕дпов╕дальност╕ – заява ╢вропейського Союзу. До заяви ╢С при╓дналися П╕вн╕чна Македон╕я, Чорногор╕я, Албан╕я, Молдова, Босн╕я та Герцеговина, Груз╕я, ╤сланд╕я, Сан-Марино та Укра╖на.

Сполучен╕ Штати при╓днуються до заклик╕в до Рос╕╖ припинити порушення основних принцип╕в ОБС╢, однак поки рос╕йська сторона, схоже, все ще не готова слухати ц╕ заклики – Джеймс О'Брайен, пом╕чник Державного секретаря США у справах ╢вропи та ╢враз╕╖.

Н╕дерланди нададуть Укра╖н╕ у 2024 роц╕ додатковий пакет допомоги розм╕ром у 2,5 млрд ╓вро – Ганке Брю╖нс Слот, м╕н╕стерка закордонних справ Н╕дерланд╕в.

Лавров заявив, що сумн╕ва╓ться у доц╕льност╕ збер╕гати ОБС╢. На його думку, «ОБС╢ по сут╕ перетворюють на придаток НАТО ╕ ╢С» – «╢вропейська правда». Коли Лавров почав виступати, укра╖нська делегац╕я залишила зал зас╕дань. До не╖ при╓дналось к╕лька ╕нших делегац╕й, перел╕к яких поки нев╕домий.

Глава МЗС Угорщини Петер С╕йярто п╕д час свого виступу на м╕н╕стерськ╕й зустр╕ч╕ ОБС╢ у Скоп’╓ переконував, що постачання збро╖ Укра╖н╕ не приведе до миру, та запевняв, що хоче зберегти життя угорсько╖ меншини – «╢вропейська правда».

***

- Кра╖ни ╢С погодили рекордний пакет ф╕нансово╖ п╕дтримки для Укра╖ни. Йдеться про надання 50 млрд ╓вро до 2027 року. Об╕йшлося без вето в╕д Угорщини – Йоганнес Ган, ╓вроком╕сар з бюджету.

- У Сенат╕ США заявили, що наступного тижня обговорять пакет допомоги ╤зра╖лю та Укра╖н╕ – The Jerusalem Post.

ЦИТАТИ ДНЯ

Джеймс Г╕пп╕, м╕н╕стр збройних сил Велико╖ Британ╕╖: «Зараз Рос╕я зазна╓ поразки у сво╖й незаконн╕й в╕йн╕, але вона ма╓ зазнати ц╕лковито╖ поразки, так само, як в спробах з╕рвати д╕яльн╕сть ОБС╢».

Кр╕ш'ян╕с Кар╕ньш, м╕н╕стр закордонних справ Латв╕╖: «Я переконаний, що укра╖нськ╕ в╕йськов╕ знають, що робити. А ми продовжуватимемо надавати ╕нструменти, необх╕дн╕ генералам, лейтенантам, сержантам та солдатам для виконання завдань, як╕ ╖м необх╕дно виконати для зв╕льнення сво╓╖ кра╖ни».

ВТРАТИ ВОРОГА

В╤ЙНА

- Вибух на Байкало-Амурськ╕й маг╕страл╕, в П╕вн╕чномуйському тунел╕, який знаходиться в Бурят╕╖ – чергова усп╕шна спецоперац╕я СБУ, хоча в спецслужб╕ це оф╕ц╕йно не коментують. Парал╕зований ╓диний шлях зал╕зничного сполучення м╕ж РФ та Кита╓м, який Рос╕я зараз використову╓ для в╕йськових поставок – Укр╕нформ.

- Рух по╖зд╕в на двох д╕лянках у Московськ╕й област╕ був парал╕зований внасл╕док спецоперац╕╖, зд╕йснено╖ сп╕льно з Рухом опору- виведення з ладу релейних шаф – ГУР М╕ноборони Укра╖ни.

- В окупованому Криму по вс╕х каналах IPTV показали звернення президента Укра╖ни Володимира Зеленського, а також кер╕вника ГУР Кирила Буданова ╕ головкома ЗСУ Валер╕я Залужного. До трансляц╕╖ звернення на кримському телебаченн╕ причетна укра╖нська розв╕дка – «Укра╖нська правда».

- Укра╖нськ╕ сили просунулися на п╕вденний зах╕д в╕д Кринок (30 км на п╕вн╕чний сх╕д в╕д м╕ста Херсона та 2 км в╕д р╕чки Дн╕про), закр╕пилися в сус╕дньому л╕совому масив╕ та продовжують перекидати нов╕ штурмов╕ групи на л╕вий берег. П╕д Кринками д╕ють в╕д 300 до 400 укра╖нських б╕йц╕в – ISW.

- Рос╕я наступала на семи напрямках, в╕дбулося 101 бо╓з╕ткнення, рос╕яни за п╕дтримки ав╕ац╕╖ намагаються оточити Авд╕╖вку, там Сили оборони в╕дбили 22 атаки. Протягом минуло╖ доби Сили оборони знищили три ворож╕ пункти управл╕ння та два зен╕тно-ракетн╕ комплекси ворога, два склади бо╓припас╕в ворога – Андр╕й Ковальов, речник Генерального штабу ЗСУ.

- На Мар’╖нському напрямку дещо зменшилася к╕льк╕сть атак, а б╕ля Роботиного й Вербового ворог 14 раз╕в за добу безусп╕шно намагався в╕дбити ран╕ше втрачен╕ позиц╕╖. Там трива╓ наша наступальна операц╕я – Олександр Штупун, речник Об’╓днаного пресцентру сил оборони тавр╕йського напрямку.

- На Херсонському напрямку знищено рос╕йську вогнеметну систему ТОС-1А «Сонцепьок», б╕йцями Нацгвард╕╖ л╕кв╕довано моторний човен ДВРГ ворога – командування ССО ЗСУ, Олександр П╕вненко, командувач Нацгвард╕╖ Укра╖ни.

- Рос╕я почала розгортати на окупован╕й частин╕ Херсонщини новосформовану див╕з╕ю десантник╕в. – М╕ноборони Британ╕╖.

- У тимчасово окупованому Токмаку було знищено рос╕йський в╕йськовий штаб. Щонайменше 14 ос╕б загинули, серед багато оф╕цер╕в – ╤ван Федоров, м╕ський голова Мел╕тополя.

- Сили ППО знищили 14 ╕з 20 «Шахед╕в». Протипов╕тряна оборона працювала у п╕вденних, сх╕дних та центральних областях – Пов╕трян╕ сили ЗСУ.

***

Удари по Донеччин╕

Рос╕йськ╕ в╕йська вдарили ш╕стьма ракетами С-300 по Покровському району Донецько╖ област╕. Постраждали 10 людей, серед них 4 дитини, ще 5 людей шукають п╕д завалами – ╤гор Клименко, м╕н╕стр внутр╕шн╕х справ.

У Новогрод╕вц╕ Донецько╖ област╕ на м╕сц╕ ворожого удару в житловий будинок загинули дво╓ людей, постраждали – п'ятеро. П╕д завалами можуть знаходитись ще 4 людей, серед них дитина – ДСНС.

У Торецьку на Донеччин╕ рос╕йськ╕ загарбники з м╕номета обстр╕ляли чергу людей, як╕ стояли за гуман╕таркою, у результат╕ поранено трьох людей – Донецька обласна прокуратура.

по Херсонщин╕

П╕д час ворожого обстр╕лу Херсонсько╖ м╕сько╖ територ╕ально╖ громади у с. Садове загинули тро╓ людей – Роман Мрочко, глава Херсонсько╖ МВА.

Ворожа ав╕ац╕я атакувала Дар’╖вську громаду на Херсонщин╕, постраждали четверо людей – Херсонська обласна прокуратура.

У Берислав╕ на Херсонщин╕ рос╕яни скинули з безп╕лотника вибух╕вку поблизу адм╕нбуд╕вл╕, поранено дво╓ людей. Обстр╕ляли Тягинку, тро╓ людей поранено – Херсонська ОВА.

- В Укра╖н╕ у цьому роц╕ через рос╕йськ╕ обстр╕ли постраждали 11 тисяч ос╕б, 2 тисяч╕ – загинули – ╤гор Клименко, м╕н╕стр внутр╕шн╕х справ Укра╖ни.

Президент Зеленський

в╕дв╕дав передовий командний пункт оборонц╕в Куп?янська – Фейсбук глави держави.

пров╕в телефонну розмову з прем'╓р-м╕н╕стром Велико╖ Британ╕╖ Р╕ш╕ Сунаком ╕ подякував Сполученому Корол╕вству за незм╕нну оборонну та пол╕тичну п╕дтримку в умовах повномасштабно╖ рос╕йсько╖ агрес╕╖ – пресслужба глави держави.

обговорив у телефонн╕й розмов╕ з федеральний канцлером Н╕меччини Олафом Шольцом подальшу оборонну сп╕впрацю ╕ подякував Н╕меччин╕ за потужний «зимовий» оборонний пакет, який м╕стить чотири системи IRIS-T – пресслужба президента.

- Ум╓ров прив╕тав в╕йськовослужбовц╕в ╕з Днем Рад╕отехн╕чних в╕йськ. Во╖ни рад╕отехн╕чних в╕йськ – це «оч╕ Пов╕тряних сил», як╕ ц╕лодобово сканують небо на сотн╕ к╕лометр╕в – Фейсбук м╕н╕стра оборони.

- Нац╕ональне агентство Укра╖ни з питань запоб╕гання корупц╕╖ внесло бельг╕йського незалежного оператора газово╖ системи Fluxys до списку м╕жнародних спонсор╕в в╕йни за сприяння експорту рос╕йського зр╕дженого газу – НАЗК.

- НАЗК з початку повномасштабно╖ в╕йни внесло до перел╕ку м╕жнародних спонсор╕в в╕йни понад 30 компан╕й –  Олександр Нов╕ков, голова НАЗК.

- У 2024 роц╕ Фонд держмайна запланував аукц╕они з оренди, зокрема державних земель с╕льськогосподарського призначення – В╕тал╕й Коваль, голова ФДМУ.

- На територ╕╖ ╢вросоюзу нема╓ жодного п╕дтвердженого факту контрабандного перем╕щення збро╖ з територ╕╖ Укра╖ни – генерал пол╕ц╕╖ третього рангу Вадим Дзюбинський, начальник департаменту карного розшуку НПУ.

- У Кременц╕ на Терноп╕льщин╕ правоохоронц╕ повернули держав╕ прим╕щення ф╕л╕╖ Поча╖всько╖ духовно╖ сем╕нар╕╖, розташован╕ на територ╕╖ Микола╖вського кафедрального собору – пол╕ц╕я Терноп╕льсько╖ област╕.

- В Укра╖н╕ через негоду знеструмленим залиша╓ться 191 населений пункт у 9 областях, про╖зд на дорогах загального користування забезпечений – ДСНС.

- НЕК «Укренерго» прогнозу╓ деф╕цит в енергосистем╕ ввечер╕ ╕ просить укра╖нц╕в ощадливо споживати електроенерг╕ю. Водночас застосування граф╕к╕в в╕дключень не плану╓ться – Укренерго.

***

- Сл╕дство вважа╓, що експрезидент В╕ктор Янукович дав вказ╕вку тогочасному м╕н╕стру внутр╕шн╕х справ В╕тал╕ю Захарченку на застосування вогнепально╖ збро╖ в╕дносно учасник╕в Майдану близько 7 ранку 20 лютого 2014 року – Денис ╤ванов, прокурор у «справах Майдану». Б╕льш докладно в ╕нтерв’ю Укр╕нформу.

- Арештовано 1,5 млн долар╕в криптоактив╕в, як╕ знайшли у колишнього голови Державно╖ служби спец╕ального зв'язку та захисту ╕нформац╕╖ Укра╖ни – САП.

- САП та НАБУ викрили чотирьох судд╕в Ки╖вського апеляц╕йного суду на одержанн╕ неправом╕рно╖ вигоди у розм╕р╕ 35 тисяч долар╕в США за ухвалення р╕шення про скасування арешту майна. Вир╕шу╓ться питання щодо пов╕домлення суддям про п╕дозру – САП.

- СБУ проводить обшуки у Поча╖вськ╕й лавр╕. Попередня причина в╕зиту – поширення рос╕йсько╖ ╕деолог╕╖. Детал╕ об╕цяли надати згодом – Укр╕нформ.

***

- ПАТ «Укрнафта» завдяки проведеному ремонту газово╖ свердловини зб╕льшило ╖╖ добовий дебет на 60 тис. кубометр╕в «блакитного палива» – пресслужба компан╕╖.

- За час роботи нового тимчасового коридору ним скористалися 160 суден, як╕ експортували близько 4,3 млн тонн агропродукц╕╖ – пресслужба ДП «АМПУ».

- Укра╖на у листопад╕ р╕зко зменшила залучення п╕льгового м╕жнародного ф╕нансування. До держбюджету Укра╖ни над╕йшло близько $2 млрд зовн╕шнього ф╕нансування. Це найменша сума за останн╕ п╕в року – М╕нф╕н.

СВ╤Т: ДОПОМОГА, САНКЦ╤╥, ПОД╤╥

- Голова ВР Руслан Стефанчук прибув з оф╕ц╕йним в╕зитом у Кишин╕в. На порядку денному в╕зиту обговорення питань м╕жпарламентсько╖ сп╕впрац╕ та сп╕льно╖ протид╕╖ рос╕йськ╕й агрес╕╖ – Фейсбук сп╕кера укра╖нського парламенту.

- Президентка ╢вроком╕с╕╖ Урсула фон дер Ля╓н заявила на щор╕чн╕й конференц╕╖ ╢вропейського оборонного агентства, що ╢С ма╓ враховувати во╓нн╕ потреби Укра╖ни  при визначенн╕ майбутньо╖ стратег╕╖ оборонно╖ промисловост╕ ╢вропи – Reuters.

- Норвег╕я оголосила про вид╕лення 200 м╕льйон╕в норвезьких крон (17 м╕льйон╕в ╓вро) Всесв╕тн╕й продовольч╕й програм╕, включаючи ╕ гуман╕тарну продовольчу програму «Зерно з Укра╖ни» – сайт норвезького уряду.

- Президент Св╕тового конгресу укра╖нц╕в Павло ╫род зустр╕вся з Головнокомандувачем ЗСУ Валер╕╓м Залужним – сайт СКУ.

- Президент НАЕК «Енергоатом» Петро Кот╕н закликав ╓вропейськ╕ держави розробити сп╕льну стратег╕ю диверсиф╕кац╕╖ постачання ядерного палива, щоб усунути з ринку рос╕йський «Росатом» – Енергоатом.

- Франц╕я продовжуватиме надавати в╕йськову допомогу Укра╖н╕ у 2024 роц╕. Про це пов╕домив ╕нженер-генерал з озбро╓ння Жан-Франсуа Док п╕д час зустр╕ч╕ укра╖нсько╖ та французько╖ делегац╕й у Ки╓в╕ – М╕ноборони.

- Чех╕я оголосила про вид╕лення 2,5 млн ╓вро до трастового фонду Укра╖на-НАТО  для нев╕йськово╖ допомоги – ?eske noviny.

- Державна прикордонна служба Укра╖ни попереджа╓ про ускладнення руху, яке оч╕ку╓ться перед пунктом пропуску «Ужгород» 1 грудня в зв'язку з нам╕ром словацький перев╕зник╕в заблокувати рух вантаж╕вок на кордон╕ – Держприкордонслужба.

- Прем'╓р-м╕н╕стр Польщ╕ Матеуш Моравецький п╕дтримав вимоги перев╕зник╕в щодо в╕дновлення системи дозвол╕в для укра╖нських вод╕╖в, як╕ в'╖жджають до ╢С – PAP.

- Б╕льш╕сть вимог, як╕ висувають польськ╕ перев╕зники, можуть бути виконан╕. ╢диною вимогою, яка не може бути виконана, ╓ скасування «транспортного безв╕зу» ╢вросоюзу для Укра╖ни ╕ повернення до системи дозвол╕в на автоперевезення – Юл╕я Клименко, перший заступник голови Ком╕тету ВРУ з питань транспорту та ╕нфраструктури.

***

- В ОАЕ розпочина╓ роботу Конференц╕я ООН з╕ зм╕ни кл╕мату COP28, участь в як╕й братимуть л╕дери багатьох кра╖н – RTE. Генсек ООН Антон╕у Гутерреш сказав, що цьогор╕чн╕ кл╕матичн╕ переговори мають бути спрямован╕ на повну в╕дмову в╕д викопного палива.

- Б╕льш╕сть кошт╕в, як╕ США вид╕ляють на допомогу Укра╖н╕, використовуються безпосередньо всередин╕ кра╖ни на значн╕ вливання в американський ВПК – The Washington Post.

- Туреччина заклика╓ до терм╕нового гуман╕тарного припинення вогню в Газ╕ та наданн╕ гуман╕тарно╖ допомоги – Хакан Ф╕дан, м╕н╕стр закордонних справ Туреччини.

- Есм╕нець Корол╕вського в╕йськово-морського флоту Велико╖ Британ╕╖ HMS Diamond був направлений до Персько╖ затоки з метою п╕дтримки стаб╕льност╕ на Близькому Сход╕ – ВВС.

- В╕йськовий корабель ВМС США в Червоному мор╕ збив безп╕лотник, який, ймов╕рно, лет╕в з ╢мену в напрямку ╤зра╖лю – Reuters.

- Генеральне консульство Н╕меччини у Кал╕н╕нград╕ заявило про закриття – сайт генконсульства.

- Р╕шення Ф╕нлянд╕╖ закрити прикордонн╕ пункти з Рос╕╓ю вже на чверть зб╕льшило рух через естонсько-рос╕йський кордон – ERR.

- Китай майже через два м╕сяц╕ в╕д початку ескалац╕╖ протистояння на Близькому Сход╕ оприлюднив оф╕ц╕йну позиц╕ю щодо врегулювання палестино-╕зра╖льського конфл╕кту, в як╕й не згаду╓ться терористичний напад ХАМАСу – Укр╕нформ.

- Ексдержсекретар США Генр╕ К╕сс╕нджер помер у в╕ц╕ 100 рок╕в – Reuters.

ВОРОГ

- Пут╕н не скасував запланован╕ на 14 грудня «пряму л╕н╕ю з народом» та велику пресконференц╕ю, однак створив «бойову групу, щоб боротися з фейками ╕ втручанням опонент╕в». В╕н сам обиратиме питання, на як╕ в╕дпов╕датиме – росЗМ╤.

- Влада у М╕нську розпочала нову хвилю пересл╕дувань представник╕в демократичних сил в Б╕лорус╕. Високий представник ╢С Жозеп Боррель р╕шуче засудив нов╕ атаки режиму Лукашенка на опозиц╕ю – сайт ╢вропейсько╖ служби зовн╕шн╕х д╕й.

- Рос╕йськ╕ чиновники та представники спецслужб у закритих допов╕дях вищим вождям терористично╖ Рос╕╖ констатують зростання соц╕ально╖ напруженост╕. Причинами ╓ невдоволення в╕йною проти Укра╖ни, пог╕ршення крим╕ногенно╖ ситуац╕╖, ╕нфляц╕я та п╕двищення ц╕н на продукти – РБК-Укра╖на.

- У Кремл╕ обурилися р╕шенням Болгар╕╖ не дозволяти прол╕т речниц╕ МЗС РФ Мар╕╖ Захарово╖ на м╕н╕стерську зустр╕ч ОБС╢ до столиц╕ П╕вн╕чно╖ Македон╕╖ Скоп'╓ – Интерфакс. П╓сков назвав позиц╕ю Соф╕╖ «абсолютно абсурдною, можна нав╕ть сказати, дурною».

П╕дготувала Жанна Телеганова

https://www.ukrinform.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 01.12.2023 > Тема "Бути чи не бути?"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=25647

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков