Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4475)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4153)
Українці мої... (1674)
Резонанс (2155)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1848)
Крим - наш дім (1105)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (243)
Бути чи не бути? (355)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (219)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
СПРОТИВ ПОСИЛЮ╢ТЬСЯ
Кримчан за «дискредитац╕ю арм╕╖ РФ» оштрафували на 23,7 м╕льйона рубл╕в…


КРИМОСУДДЯ
СЛОВО СИЛИ – ПРОТИ СИЛИ СЛОВА…


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День в╕с╕мсот с╕мдесят шостий…


КРИМОСУДДЯ
СЛОВО СИЛИ – ПРОТИ СИЛИ СЛОВА…


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День в╕с╕мсот ш╕стдесят дев’ятий…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 17.11.2023 > Тема "Бути чи не бути?"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#46 за 17.11.2023
БИТВА ЗА УКРА╥НУ

Наступне зас╕дання Контактно╖ групи у формат╕ «Рамштайн» в╕дбудеться 22 листопада. Сенат США п╕дтримав тимчасовий бюджет без допомоги Укра╖н╕ та ╤зра╖лю

Ми з╕брали для вас ╕нформац╕ю про ш╕стсот тридцять перший день Велико╖ в╕йни: чим жили Укра╖на та укра╖нц╕ 16 листопада 2023 року.

НАЙВАЖЛИВ╤ШЕ

П╕дсумки зустр╕ч╕ л╕дер╕в США ╕ Китаю

- Президент США Джо Байден назвав реальним прогресом зустр╕ч з л╕дером Китаю С╕ Цз╕ньп╕нем, яка в╕дбулася в середу в Сан-Франциско – Укр╕нформ. Президент США високо оц╕нив перемовини з китайським л╕дером, п╕д час яких обговорювалися питання, що в╕дпов╕дають ╕нтересам обох кра╖н, а також глобальн╕ виклики, в тому числ╕ в╕йна РФ проти Укра╖ни.

- Л╕дер Китаю С╕ Цз╕ньп╕н на зустр╕ч╕ з президентом США Джо Байденом заявив, що конкуренц╕я двох великих держав не допоможе розв'язати наявн╕ проблеми, а Земля достатньо велика, аби забезпечити ╖м усп╕шний розвиток – CGTN Укра╖нською. С╕ Цз╕ньп╕н заявив, що возз’╓днання Тайваню з Кита╓м неминуче в╕дбудеться ╕ зупинити його неможливо.

- Переговори л╕дер╕в Китаю ╕ США у Сан-Франциско не зм╕нять ставлення Пек╕на до тривалих м╕жнародних ╕ рег╕ональних криз, зокрема, не зм╕нять позиц╕ю Китаю щодо «кризи в Укра╖н╕» – МЗС Китаю.

- Китай вважа╓ слова президента США Джо Байдена, який назвав голову КНР С╕ Цз╕ньп╕на диктатором, помилковими та безв╕дпов╕дальними – Мао Н╕н, речниця МЗС КНР.  Джо Байден назвав переговори ╕з С╕ Цз╕ньп╕ном найб╕льш конструктивними, в╕н продовжу╓ вважати китайського л╕дера диктатором на чол╕ комун╕стично╖ кра╖ни.

- Зустр╕ч л╕дера КНР С╕ Цз╕ньп╕на та президента США Джо Байдена, яка в╕дбулася у Сан-Франциско в середу, 15 листопада, стане новою в╕дправною точкою у в╕дносинах Пек╕на ╕ Вашингтона – Мао Н╕н, речниця МЗС КНР.

***

- Наступне зас╕дання Контактно╖ групи з питань оборони Укра╖ни у формат╕ «Рамштайн» в╕дбудеться 22 листопада – М╕н╕стерство оборони Норвег╕╖. Оч╕льник Пентагону запросив на зустр╕ч м╕н╕стр╕в оборони та начальник╕в оборонних в╕домств ╕з близько 50 кра╖н, щоб обговорити подальшу в╕йськову п╕дтримку Укра╖ни в короткостроков╕й та довгостроков╕й перспектив╕.

- Сенат США сл╕дом за Палатою представник╕в ухвалив резолюц╕ю про тимчасове продовження ф╕нансування уряду, аби уникнути шатдауну п╕сля 17 листопада, та передав ╖╖ на п╕дпис президенту Байдену – Укр╕нформу. Резолюц╕я дозволя╓ продовжити вид╕лення ф╕нанс╕в федеральним установам за двоетапною моделлю: частина м╕н╕стерств ╕ в╕домств отримуватимуть кошти до 19 с╕чня, решта – до 2 лютого наступного року.

- Укра╖на, Польща та ╢С обговорили на тристоронн╕й зустр╕ч╕ блокування кордону ╕ «транспортний безв╕з». ╢С не скасу╓ Укра╖н╕ «транспортний безв╕з» на вимогу польських перев╕зник╕в, в╕н д╕ятиме до 30 червня 2024 року – М╕нв╕дновлення.

ЦИТАТИ ДНЯ

Володимир Зеленський, президент Укра╖ни: «Рос╕я б╕льше не здатна використовувати Чорне море як власний плацдарм, а Укра╖н╕ за допомогою партнер╕в вдалося перехопити ╕н╕ц╕ативу та створили так╕ безпеков╕ умови, як╕ змушують РФ т╕кати з╕ сх╕дно╖ частини акватор╕╖ та намагатися сховати в╕йськов╕ корабл╕».

Дев╕д Кемерон, глава МЗС Велико╖ Британ╕╖: «Рос╕я вважа╓, що вона може «перечекати» цю в╕йну, ╕ що Зах╕д зрештою перенесе свою увагу на ╕нш╕ справи. Така думка ╓ найв╕ддален╕шою в╕д правди... За останн╕ три м╕сяц╕ вони (укра╖нц╕ – ред.) в╕дт╕снили Рос╕ю в Чорному мор╕ та в╕дкрили житт╓во важлив╕ морськ╕ торговельн╕ шляхи для укра╖нсько╖ економ╕ки та св╕тових поставок продовольства».

Павло Кл╕мк╕н, колишн╕й м╕н╕стр закордонних справ: «Зустр╕ч Байдена та С╕ не знайде р╕шення для вс╕х св╕тових проблем ╕ для наших теж. Занадто велика пр╕рва в позиц╕ях ╕ в╕дсутност╕ дов╕ри. Але атмосферу в╕дносин вона значно покращила. Назовн╕, нав╕ть показово, але також ╕ всередин╕».

ВТРАТИ ВОРОГА

В╤ЙНА

- Сили оборони Укра╖ни мають певн╕ територ╕альн╕ усп╕хи на п╕вдень в╕д Бахмута, що на Донеччин╕ – ╤нститут вивчення в╕йни (ISW). Також геолокац╕йн╕ кадри показують, що укра╖нськ╕ Сили оборони незначно просунулися на п╕вденний сх╕д в╕д Торецька (23 км на п╕вденний зах╕д в╕д Бахмута).

- На Авд╕╖вському напрямку напруження на пол╕ бою залиша╓ться приблизно на тому ж р╕вн╕, що й було, однак рос╕яни почали менше використовувати ав╕ац╕ю – Олександр Штупун, речник пресцентру Сил оборони Тавр╕йського напрямку.

- Рос╕яни намагаються наблизитися до коксох╕му в Авд╕╖вц╕, але матимуть велик╕ втрати ? розв╕дка Британ╕╖.

- Щом╕сяця Укра╖на виробля╓ на державному завод╕ десятки дрон╕в, як╕ ╓ аналогами ╕ранських безп╕лотник╕в-кам╕кадзе Shahed – Олександр Камиш╕н, м╕н╕стр з питань стратег╕чних галузей промисловост╕.

- Рос╕яни накопичили вже понад 800 ракет для енергетичного терору Укра╖ни. На Кримському п╕востров╕ у ворога розгорнутий потужний хаб в╕йськового ресурсу, зокрема, там зосереджен╕ ракети типу «Кал╕бр», типу «Он╕кс» – Наталя Гуменюк, кер╕вниця об’╓днаного пресцентру ОК «П╕вдень».

- Рос╕я дос╕ не завершила перем╕щення Чорноморського флоту до Новорос╕йська, бо цьому заважають погодн╕ умови та лог╕стика – Наталя Гуменюк, кер╕вниця об’╓днаного пресцентру ОК «П╕вдень».

- Пов╕трян╕ сили Укра╖ни вноч╕ та вранц╕ 16 листопада знищили 16 БпЛА типу Shahed ╕з 18 запущених та одну керовану ав╕ац╕йну ракету – Командування Пов╕тряних Сил ЗСУ.

***

- 14 листопада 2023 року через некомпетентн╕сть рос╕йських загарбник╕в в╕дбулося знеструмлення на шостому енергоблоц╕ ЗАЕС, в результат╕ чого запустились дизель-генератори ╕ системи безпеки, як╕ працювали 90 хвилин – НАЕК «Енергоатом». Попри вит╕к реагент╕в ╕з першого контура реактора в другий в енергоблоц╕ №5 Запор╕зько╖ атомно╖ електростанц╕╖ рос╕яни не переводять його у «холодний» стан.

- Через м╕ни в Укра╖н╕ вже постраждали 852 цив╕льн╕ особи, з яких 265 загинули ╕ 587 людина отримала травми – Павло Вознюк, заступник начальника в╕дд╕лу планування, орган╕зац╕╖ та координац╕╖ заход╕в протим╕нно╖ д╕яльност╕ Центру протим╕нно╖ д╕яльност╕ МОУ.

- У Селидовому Донецько╖ област╕ к╕льк╕сть загиблих в╕д удару ворога по житловому будинку зросла до 4 ос╕б – ДСНС.

НОВИНИ: УКРА╥НА

В╕зит глави МЗС Британ╕╖ до Укра╖ни

- Президент Зеленський зустр╕вся ╕з новопризначеним державним секретарем у закордонних справах Велико╖ Британ╕╖ Дев╕дом Кемероном, який зд╕йснив перший робочий в╕зит в Укра╖ну – Укр╕нформ. Сп╕врозмовники скоординували позиц╕╖ щодо реал╕зац╕╖ сп╕льних багатосторонн╕х ╕ двосторонн╕х ╕н╕ц╕атив, зокрема в контекст╕ просування Укра╖нсько╖ формули миру та напрацювання безпекових гарант╕й у розвиток ухвалено╖ «Групою семи» на В╕льнюському сам╕т╕ НАТО Сп╕льно╖ декларац╕╖ про п╕дтримку Укра╖ни.

- М╕н╕стр закордонних справ Укра╖ни Дмитро Кулеба пров╕в перемовини з Дев╕дом Кемероном – Укр╕нформ. Кулеба ╕ Кемерон в Одес╕ в╕дв╕дали порт ╕ обговорили експорт зерна.

- Прем’╓р-м╕н╕стр Денис Шмигаль обговорив ╕з новопризначеним главою МЗС Велико╖ Британ╕╖ п╕дтримку укра╖нського експорту та питання конф╕скац╕╖ заморожених рос╕йських актив╕в на потреби в╕дновлення Укра╖ни – сайт уряду.

- В╕цепрем'╓рка з питань ╓вропейсько╖ та ╓вроатлантично╖ ╕нтеграц╕╖ Ольга Стефан╕шина обговорила з Дев╕дом Кемероном поступ Укра╖ни до членства в НАТО – Оф╕с Стефан╕шино╖ у Фейсбуц╕.

***

- Прем’╓р-м╕н╕стр Укра╖ни Денис Шмигаль обговорив на зустр╕ч╕ з представниками Американсько╖ торгово╖ палати заходи на п╕дтримку укра╖нсько╖ економ╕ки – сайт уряду.

- «Ск╕фське золото» повернеться в Укра╖ну найближчим часом. Це наша значима перемога у визнанн╕ в ╓вропейських судах права Укра╖ни на волод╕ння укра╖нськими культурними ц╕нностями – Ростислав Каранд╓╓в, т.в.о. м╕н╕стра культури та ╕нформац╕йно╖ пол╕тики Укра╖ни.

- М╕н╕стерство культури та ╕нформац╕йно╖ пол╕тики Укра╖ни плану╓ створення розмовних клуб╕в, запуск мовних курс╕в з вивчення укра╖нсько╖ мови, розробку р╕зного роду словник╕в, вузькопроф╕льно╖ терм╕нолог╕╖ – Ростислав Каранд╓╓в, т.в.о. м╕н╕стра культури та ╕нформац╕йно╖ пол╕тики Укра╖ни.

- У наступному роц╕ Укра╖на ма╓ провести нов╕ етапи реформування медично╖ системи за ╓вропейськими стандартами, зокрема удосконалити ╕нформац╕йн╕ системи охорони здоров'я, затвердити плани по протистоянню х╕м╕чним, б╕олог╕чним загрозам та щодо антиб╕отикорезистентност╕ – МОЗ.

- ДПСУ не ма╓ ╕нформац╕╖ в╕д прикордонник╕в Словаччини про те, що акц╕я блокування кордону для укра╖нських перев╕зник╕в готу╓ться або вона запланована на якийсь конкретний день – Андр╕й Демченко, прессекретар ДПСУ.

- Нац╕ональне агентство з питань запоб╕гання корупц╕╖ (НАЗК) склало протоколи про адм╕н╕стративне правопорушення щодо в.о. голови Конституц╕йного Суду Укра╖ни Серг╕я Головатого та кер╕вника Секретар╕ату цього суду В╕ктора Бесчастного – НАЗК. Перев╕ря╓ться ╕нформац╕я з отриманого пов╕домлення щодо зд╕йснення суддею д╕й в умовах реального конфл╕кту ╕нтерес╕в.

***

- У жовтн╕ 2023 року видатки загального фонду державного бюджету становили 228,5 млрд грн, з яких 111,6 млрд грн були спрямован╕ на п╕дтримку Збройних Сил Укра╖ни та зарплати в╕йськовослужбовц╕в – М╕нф╕н.

- Нац╕ональна ком╕с╕я, що зд╕йсню╓ державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), плану╓ п╕двищити тариф НЕК «Укренерго» на послуги по передач╕ з 1 с╕чня 2024 року на 22,2% – до 592,89 грн/Мвт-год – сайт ком╕с╕╖.

- У с╕чн╕ – жовтн╕ 2023 року з митно╖ територ╕╖ Укра╖ни було вивезено 11,5 млн т вантаж╕в, 61% з яких – через пункти пропуску на кордон╕ з Польщею – Державна митна служба Укра╖ни.

СВ╤Т: ДОПОМОГА, САНКЦ╤╥, ПОД╤╥

- Президент Укра╖ни Володимир Зеленський виступаючи на сам╕т╕ ПАЧЕС сказав, що вважа╓, що Орган╕зац╕я Чорноморського економ╕чного сп╕вроб╕тництва заслугову╓ на перезапуск ╕ значну актив╕зац╕ю – сайт президента.

- ╢вроком╕с╕я може розпочати проти Польщ╕ процедуру покарання за те, що Варшава не може вир╕шити проблему блокування польськими перев╕зниками кордону з Укра╖ною – ЗМ╤.

- Швейцар╕я заявила про при╓днання до кра╖н, як╕ виступають за створення спецтрибуналу для розсл╕дування в╕йськових злочин╕в Рос╕╖ проти Укра╖ни – сайт М╕н╕стерства закордонних справ Швейцар╕╖.

- Абсолютна б╕льш╕сть депутат╕в н╕мецького парламенту виступа╓ за продовження допомоги Укра╖н╕, в тому числ╕ в╕йськово╖, але Бундестаг не п╕дтримав 16 листопада подання найб╕льшо╖ опозиц╕йно╖ фракц╕╖ – консерватор╕в – ухвалити р╕шення про постачання крилатих ракет Taurus – Укр╕нформ. Питання буде передано на розгляд ╕ доопрацювання Ком╕тету в закордонних справах.

- Н╕мецька арм╕я почала виводити сво╖ зен╕тно-ракетн╕ установки Patriot з Любл╕нського во╓водства Польщ╕ (межу╓ з Укра╖ною), як╕ було розгорнуто в с╕чн╕ цього року – рад╕о Любл╕н.

- Нижня палата парламенту ╤спан╕╖ у четвер проголосувала за призначення Педро Санчеса на посаду прем’╓р-м╕н╕стра на наступний терм╕н – Reuters.

- Уряд Чесько╖ Республ╕ки ухвалив 15 листопада р╕шення про заморожування ус╕х рос╕йських державних актив╕в – Петр Ф╕ала, президент кра╖ни. Рос╕йська Федерац╕я не зможе розпоряджатися нерухом╕стю, яка належить державн╕й установ╕ РФ. Майно не може бути передано або продано. Рос╕╖ не дозволять використовувати банк╕вськ╕ рахунки, на як╕ надходить орендна плата за це майно.

- Рада Безпеки ООН ухвалила резолюц╕ю, яка заклика╓ до запровадження у сектор╕ Гази «гуман╕тарних пауз ╕ коридор╕в» – Укр╕нформ. ╤зра╖ль вважа╓ «в╕д╕рваною в╕д реальност╕» резолюц╕ю Ради Безпеки ООН про необх╕дн╕сть запровадження гуман╕тарних пауз та коридор╕в у сектор╕ Гази.

- Глава МВС Мар╕ Рантанен заявила, що Ф╕нлянд╕я закрива╓ чотири пункти пропуску на кордон╕ з Рос╕╓ю у в╕дпов╕дь на зростаючу к╕льк╕сть прохач╕в притулку – Yle.

ВОРОГ

- На територ╕╖ в╕йськово╖ частини у Волгоградськ╕й област╕ РФ внасл╕док атаки БпЛА згор╕в склад ╕з бо╓припасами для стр╕лецько╖ збро╖ – телеграм-канал Astra.

- У Рос╕╖ стверджують, що вжили заход╕в щодо захисту критично╖ ╕нфраструктури ╕ посилили ППО в Московськ╕й ╕ 16 ╕нших областях – РИА Новости.

- Рос╕я ╕ П╕вн╕чна Корея продовжують зближуватись. За п╕дсумками проведеного в Пхеньян╕ 10-го зас╕дання м╕журядового Ком╕тету з╕ сп╕вроб╕тництва в торг╕вл╕, економ╕ц╕, науц╕ та технолог╕ях домовились розширювати сп╕вроб╕тництво в цих галузях – Yonhap.

- Басманний суд Москви заочно засудив пол╕тика Володимира М╕лова до восьми рок╕в колон╕╖ загального режиму за звинуваченням у поширенн╕ «фейк╕в» про рос╕йську арм╕ю – Мед╕азона. М╕лову також заборонили на чотири роки адм╕н╕струвати сайти в ╤нтернет╕.

П╕дготувала Марина Дмитр╕в

https://www.ukrinform.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 17.11.2023 > Тема "Бути чи не бути?"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=25608

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков