Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4550)
З потоку життя (7298)
Душі криниця (4242)
Українці мої... (1705)
Резонанс (2276)
Урок української (1007)
"Білі плями" історії (1861)
Крим - наш дім (1334)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (255)
Бути чи не бути? (445)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (259)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
РОБИМО ВСЕ, ЩО ПРОПОНУВАЛИ ПАРТНЕРИ
Зеленський - про кроки Укра╖ни до миру.


МИРН╤ ДОМОВЛЕНОСТ╤ НЕ МОЖУТЬ ВКЛЮЧАТИ ПУНКТИ, ЩО СУПЕРЕЧАТЬ КОНСТИТУЦ╤╥ УКРА╥НИ
"Все, що суперечить нашим ц╕нностям або наш╕й Конституц╕╖, не може бути в будь-яких...


Т╤ЛЬКИ АБСОЛЮТНО В╤ДБИТА СВОЛОТА МОЖЕ РОБИТИ ТАКЕ
«Дякую вс╕м, хто сьогодн╕ з Сумами, хто п╕дтриму╓ одне одного ╕ хто робить усе для захисту...


ПОСИЛЕННЯ УКРА╥НСЬКО╥ ППО ТА ЗБЕРЕЖЕННЯ ТИСКУ НА РОС╤Ю
В Одес╕ в╕дбулася зустр╕ч Президента Укра╖ни та Генсека НАТО…


ЦЕ НЕ ПООДИНОК╤ ВИПАДКИ, А СИСТЕМНА РОС╤ЙСЬКА РОБОТА
Зеленський показав нов╕ кадри допиту китайського полоненого…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 10.11.2023 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#45 за 10.11.2023
ВСТУП ДО ╢С: ╢ВРОКОМ╤С╤Я ОПРИЛЮДНИЛА КЛЮЧОВ╤ ВИСНОВКИ ЗВ╤ТУ ЩОДО УКРА╥НИ

╢вроком╕с╕я оприлюднила огляд висновк╕в, як╕ ув╕йшли у щор╕чну допов╕дь 2023 року, щодо розширення ╢С у контекст╕ подання Укра╖ною заявки на членство в ╢вропейському Союз╕.

Як переда╓ Укр╕нформ, про це йдеться на сайт╕ ╢вроком╕с╕╖.

«Попри повномасштабне рос╕йське вторгнення та в╕йну, Укра╖на продовжу╓ досягати прогресу в демократичних реформах та реформах верховенства права. Надання Укра╖н╕ статусу кра╖ни-кандидата на входження до ╢С у червн╕ 2022 року надал╕ прискорили ц╕ зусилля у реформах», - йдеться у документ╕.

Як зазнача╓ться, у зв╕тний пер╕од в Укра╖н╕ не в╕дбувалися вибори, хоча загальна правова ситуац╕я в╕дпов╕да╓ умовам для орган╕зац╕╖ демократичних вибор╕в. Рамков╕ реформи у сфер╕ виборчого законодавства мають бути продовжен╕, щоб виконати важлив╕ рекомендац╕╖ в╕д Бюро демократичних ╕нститут╕в та прав людини ОБС╢ (БД╤ПЛ).

На робот╕ укра╖нського парламенту (Верховно╖ Ради) позначаються надзвичайн╕ обставини, пов’язан╕ з рос╕йською агрес╕╓ю. Разом з цим парламент системно викону╓ сво╖ законотворч╕ завдання, що створю╓ умови для збереження неперерваним демократичного процесу ухвалення р╕шень. Ключов╕ р╕шення, особливо з питань безпеки й оборони, ухвалювалися за очевидно╖ м╕жпарт╕йно╖ б╕льшост╕. При цьому значну увагу парламент прид╕лив законодавству, що стосу╓ться ╕нтеграц╕╖ до ╢С. Як зазнача╓ться у допов╕д╕, Верховна Рада продовжу╓ в╕д╕гравати важливу символ╕чну функц╕ю, хоча виникають певн╕ занепоко╓ння стосовно обмежено╖ прозорост╕ у питаннях безпеки, а також щодо зменшення ╕нтенсивност╕ парламентського нагляду за виконавчими структурами.

«Укра╖на провела певну п╕дготовку у сфер╕ адм╕н╕стративно╖ реформи, хоча у зв╕тний пер╕од був досягнутий лише обмежений прогрес. Попри те, що укра╖нська система державних адм╕н╕страц╕й довела свою ст╕йк╕сть в умовах повномасштабного вторгнення, реформи у ц╕й сфер╕ були упов╕льнен╕ або зупинен╕ у ряд╕ сектор╕в, зокрема у сфер╕ конкурентного добору персоналу на основ╕ заслуг, у профес╕йн╕й квал╕ф╕кац╕╖ та у реформах зароб╕тно╖ плати, у запровадженн╕ ╕нформац╕йно╖ системи в сфер╕ кадрового менеджменту», - наголошу╓ться у допов╕д╕.

При цьому ╢вроком╕с╕я зазнача╓, що реформи у сфер╕ децентрал╕зац╕╖ тривають, а мун╕ципальн╕ органи ╓ основою для ст╕йкост╕ Укра╖ни. Проте нав╕ть за умови усп╕шного завершення територ╕ально╖ складово╖ процесу децентрал╕зац╕╖ деяк╕ з елемент╕в ц╕╓╖ реформи все ще потребують завершення. М╕сцев╕ органи самоврядування на зв╕льнених територ╕ях, а також розташованих поблизу л╕н╕╖ фронту мають поступово в╕дновлюватися, коли це дозволятиме ситуац╕я з безпеки. Важливу роль у цьому процес╕ повинно в╕д╕грати новостворене М╕н╕стерство в╕дновлення Укра╖ни, яке ма╓ забезпечити координац╕ю у в╕дновленн╕ ╕нфраструктури та м╕сцевого розвитку ╕з залученням м╕сцевих громад та асоц╕ац╕й. Ф╕нансова база м╕сцевих громад ма╓ бути зм╕цнена.

Допов╕дь ╢вроком╕с╕╖ нада╓ також рекомендац╕╖ у сфер╕ судово╖ реформи, зокрема в╕дзнача╓ усп╕шне започаткування Вищо╖ ради юстиц╕╖ та Вищо╖ квал╕ф╕кац╕йно╖ ком╕с╕╖ судд╕в, реформи Конституц╕йного суду Укра╖ни тощо.

«З початку повномасштабного вторгнення Укра╖на з╕ткнулася з безпрецедентною к╕льк╕стю зв╕рств, ско╓них рос╕йськими в╕йськовими. Укра╖нськ╕ ╕нституц╕╖ доклали сутт╓в╕ зусилля для в╕дпов╕д╕ на це та для притягнення винних у м╕жнародних злочинах до в╕дпов╕дальност╕. Правоохоронн╕ органи за координац╕╖ Оф╕су генпрокурора Укра╖ни розпочали розсл╕дування цих злочин╕в, задля цього були створен╕ спец╕ал╕зован╕ в╕дд╕ли з розсл╕дування та обвинувачення. 107 951 такий злочин був оф╕ц╕йно заре╓стрований, обвинувачення отримали 267 ос╕б, 63 особи були засуджен╕ за во╓нн╕ злочини в укра╖нських судах», - йдеться у документ╕.

Як зазнача╓ться, до ц╕╓╖ роботи були залучен╕ м╕жнародн╕ та ╓вропейськ╕ правоохоронн╕ органи, включаючи МКС та його Оф╕с прокурора, ╢вроюст, ╢вропол та нац╕ональн╕ правоохоронн╕ органи кра╖н-член╕в ╢С.

 

«Для п╕двищення ефективност╕ розсл╕дування м╕жнародних злочин╕в та сп╕вроб╕тництва з М╕жнародним крим╕нальним судом Укра╖на ма╓ продовжити гармон╕зац╕ю сво╖х правових рамок з в╕дпов╕дними м╕жнародними стандартами», - йдеться у документ╕.

Певного прогресу, за висновком ╢вроком╕с╕╖, Укра╖на досягла також у сфер╕ боротьби з корупц╕╓ю, що стосу╓ться створення широкого правового антикорупц╕йного середовища та в╕дпов╕дних структур, поступового зб╕льшення розсл╕дувань та покарання корупц╕онер╕в високого р╕вня. Ця робота набула нового поштовху п╕сля того, як Укра╖на отримала статус кра╖ни-кандидата.

При цьому зазнача╓ться, що Укра╖на поки не повернула правов╕ положення з декларування статк╕в. Вона ма╓ посилити боротьбу з корупц╕╓ю високого р╕вня, включаючи введення правових норм щодо конф╕скац╕╖ майна ос╕б, винних у таких злочинах. У цьому контекст╕ Укра╖на ма╓ продовжити реал╕зац╕ю державно╖ антикорупц╕йно╖ програми у 2023-2025 роках.

Додатков╕ зусилля Укра╖на ма╓ докласти також для боротьби з орган╕зованою злочинн╕стю, усунути юридичн╕ ╕ процедурн╕ недол╕ки у цьому процес╕. Укра╖н╕ пропону╓ться провести оц╕нку загроз, що виходять в╕д орган╕зовано╖ злочинност╕, в╕дпов╕дно до стандарт╕в ╢С та розвинути спроможност╕ для боротьби з ними. Зокрема, ма╓ бути зд╕йснений ретельний доб╕р персоналу у Бюро економ╕чно╖ безпеки, яке ма╓ бути ключовим агентством у боротьб╕ проти економ╕чних злочин╕в.

Допов╕дь в╕дзнача╓ усп╕хи Укра╖ни у дотриманн╕ прав людини та у розвитку демократичних ╕нституц╕й. Заходи та обмеження, що виходять ╕з введеного п╕сля рос╕йського вторгнення надзвичайного стану, в ц╕лому ╓ пропорц╕йними та в╕дпов╕дними поточн╕й ситуац╕╖.

«У сфер╕ прав ос╕б, що належать до нац╕ональних меншин, Укра╖на ма╓ виконати решту рекомендац╕й Венец╕йсько╖ ком╕с╕╖ в╕д червня 2023 року та наступно╖ думки (ком╕с╕╖) в╕д жовтня 2023 року. Подальш╕ зусилля також потр╕бн╕ для забезпечення ос╕б ╕з обмеженими можливостями правами, в╕дпов╕дно до Конвенц╕╖ ООН з прав ос╕б ╕з обмеженими можливостями», - наголошу╓ться у документ╕.

Допов╕дь охоплю╓ й ╕нш╕ сфери, включаючи свободу висловлювань та мед╕а, впровадження структурних реформ у сфер╕ економ╕ки, розвитку добросус╕дських в╕дносин ╕ рег╕онального сп╕вроб╕тництва та ╕нш╕ важлив╕ питання.

Як пов╕домлялося, ╢вроком╕с╕я оприлюднила щор╕чний зв╕т про розширення ╢С, який вперше в╕дображу╓ прогрес, досягнутий на шляху до членства в ╢С Укра╖ною, Молдовою ╕ Груз╕╓ю.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 10.11.2023 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=25590

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков