Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4466)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4143)
Українці мої... (1670)
Резонанс (2147)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1087)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (343)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (215)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
КРИМОСУДДЯ
СЛОВО СИЛИ – ПРОТИ СИЛИ СЛОВА…


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День в╕с╕мсот сорок восьмий…


КРИМОСУДДЯ
СЛОВО СИЛИ – ПРОТИ СИЛИ СЛОВА…


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День в╕с╕мсот сорок перший…


ЗА «ЗЛОВЖИВАННЯ» СВОБОДОЮ, ЯКО╥ НЕМА
«Суд» у Криму залишив чинним штраф журнал╕стц╕ Зуд╕╓в╕й за дописи трир╕чно╖...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #12 за 24.03.2023 > Тема "Бути чи не бути?"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#12 за 24.03.2023
ВАЛЕНТИН БУТ: ВЕСНЯНЕ

"Весна нарешт╕. Як чекав ╖╖!

Уранц╕ в неб╕ гуси гелгот╕ли,

Немов комусь пов╕дати хот╕ли

Про березнев╕ радощ╕ сво╖"

(В.Б. http://www.poetryclub.com.ua/getpoem.php?id=484357)

У Криму весна. У внутр╕шн╕х районах вона жвав╕ша, але й тут, на узбережж╕, поряд з остиглим за зиму морем, вона кроку╓ впевнено ╕ нев╕дворотно. В╕дцв╕в мигдаль, натом╕сть, сповнюючи все довкруг н╕жними пахощами, б╕лим кв╕том заясн╕ла алича, набубняв╕ли пухк╕ бруньки на г╕лках теплолюбного ╕нжиру ╕ вже от-от зацв╕туть абрикоси. Нин╕шня весна напрочуд тепла, на в╕дм╕ну в╕д то╖, яка була дев'ять рок╕в тому. Тод╕шня, притягнута за коси в обоз╕ зелених марс╕ян, була навдивовиж затяжною та холодною, як ╕ сам╕ "марс╕янськ╕" кра╖. Тод╕ вперше на узбережж╕ старого Карк╕н╕ту з'явилися окопи. Ну, як╕ окопи: десяток-п╕втора м╕лких довгастих ямок в скелястому, неподатливому грунт╕, обкладених спереду вийнятою землею та лаймом у форм╕ бруствера. Не те тепер╕шн╕, повнозростов╕, зашит╕ зсередини св╕жозбитими, з запахом живиц╕, дерев'яними щитами, обладнан╕ бл╕ндажами, бетонними дотами, прикрит╕ в╕д моря потр╕йними рядами "драконячих зуб╕в" та, судячи з попереджувальних табличок, ще й м╕нами.

Щоправда, все те ╕ дос╕ в процес╕. Завезен╕ поденники в╕драння дотемна товчуться на позиц╕ях, тужачись завершити все, як було загадано, до середини кв╕тня. Чому до середини кв╕тня? Хтозна. Найперше, що спада╓ на думку, це те, що тутешн╕ нам╕сники не ставлять п╕д сумн╕ви широков╕дому прогностику генерала Буданова.

Багато хто сприйма╓ всю ту пляжно-потемк╕нську фортиф╕кац╕ю за звичайний "розпил" бюджетних кошт╕в. Адже п╕сля велемудрого збування грец╕ям та китаям наших "зубр╕в" ("Краматорськ", "Горл╕вка", "Артем╕вськ", "Донецьк"), кожен з яких м╕г би, взявши на борт до 150 тонн вантажу: 3 танк╕в/10 бронетранспортер╕в/8 БМП/ 500 десантник╕в, легко переправити ╖х, через ус╕ от╕ м╕ни та "зуби", прям╕с╕нько на кримськ╕ пляж╕ за якихось пару годин, п╕сля здач╕ Москов╕╖ ВДК "Костянтин Ольшанський" у березн╕ 2014 року (бере на борт вчетверо б╕льше за "зубра", але гра╓ нин╕ на боц╕ супротивника), ╕нших спец╕ал╕зованих плавзасоб╕в для висадження морського десанту в укра╖нських ВМС, як то кажуть, к╕т наплакав. ╥х усього два: СДК "Юр╕й Олеф╕ренко", здатний взяти на борт 6 танк╕в, 180 десантник╕в, або 350 т. вантажу ╕, хай не так швидко, як "зубр", але за н╕ч таки доправити ╖х на кримськ╕ пляж╕, та МДК "Сватове", спроможний "потягнути", х╕ба що один середн╕й танк, або до 20 десантник╕в. Хтось скаже, що того замало, що на тих допотопних коритах, п╕д приц╕лом аналоговн╓тних ракет ЧФ, не подолати нав╕ть оту сотню миль. Як сказати. Всяка десантна операц╕я може бути виявленою ╕ п╕дданою ударам. Але для протид╕╖ т╕й загроз╕ ╓ наш╕ "гарпуни", ╓ ╕нш╕ ЗРК. Ми ж бачили, як московити, аби захиститися в╕д наших ракет, не соромилися встановлювати на сво╖х корабликах нав╕ть сухопутн╕ комплекси. ╤ то непоганий приклад. Окр╕м того, в десантн╕й операц╕╖, якщо така буде визнана доц╕льною, напевно ж, будуть зад╕ян╕ допом╕жн╕ судна - в╕д то╖ ж "Горл╕вки" до флотил╕╖ др╕бн╕ших катер╕в, здатних швидко ╕ непом╕тно перекинути групи забезпечення висадки. А таких чимало на усьому узбережж╕.

Фантаз╕╖? Мо' й так. От лиш у москов╕йському м╕н╕стерств╕ спец╕альних в╕йськових операц╕й, схоже, так не думають. Не думають так ╕ кримськ╕ нам╕сники Кремля. А у них чуйка значно тонша. Адже, втративши Крим, втратять все, з вершител╕в доль ц╕лого рег╕ону - та ще й якого! - перетворяться на малопом╕тних чиновник╕в у п╕дсанкц╕йн╕й, щодал╕ б╕льше деградуюч╕й кра╖н╕. ╤ то в кращому раз╕. Доля В╕ктора Хведоровича чи не найкращий тому доказ.

А в╕дтак Москов╕я у Криму гарячково окопу╓ться, крутить навс╕б╕ч антенами ППО, ╖жачиться барканами ЗРК, вишк╕ря╓ться рядами "драконячих зуб╕в", з недов╕рою вдивля╓ться чорними щ╕линами дотових б╕йниць у порожнечу с╕рого моря ╕ такого ж порожнього с╕рого неба, де п╕д низькими хмарами пропливе, х╕ба, який ключ лелек чи нер╕вна вервечка качок, гусей, що саме вертають з-за моря, з далекого ир╕ю, або, загорнувшись у темряву ноч╕, промайне-продзижчить, прямуючи зв╕дкись з-за горизонту до ╖м лиш в╕дано╖ мети, зграйка-друга заклопотаних дрон╕в. Весна - час пташкам вертати дом╕в. Вт╕м, х╕ба одним лише пташкам?

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #12 за 24.03.2023 > Тема "Бути чи не бути?"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=25003

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков