Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4329)
З потоку життя (7291)
Душі криниця (3979)
Українці мої... (1607)
Резонанс (1957)
Урок української (1003)
"Білі плями" історії (1814)
Крим - наш дім (681)
"Будьмо!" (270)
Ми єсть народ? (240)
Бути чи не бути? (169)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (143)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
Володимир В’ятрович: СТРУКТУРИ РПЦ В УКРА╥Н╤ – ЦЕ ╤НСТРУМЕНТ УТРИМАННЯ ДЕРЖАВИ В ОРБ╤Т╤ РОС╤ЙСЬКОГО ВПЛИВУ, ТОМУ П╤ДЛЯГАЮТЬ ЗАБОРОН╤
Станом на 2022 р╕к одним ╕з найб╕льших ╕нструмент╕в рос╕йського впливу в Укра╖н╕ фактично...


«ЗВУКИ ПЕРЕМОГИ ПОЧУ╢ ВСЯ УКРА╥НА»: ЗЕЛЕНСЬКИЙ ПРИВ╤ТАВ УКРА╥НЦ╤В ╤З ДНЕМ СОБОРНОСТ╤
Ця ╕сторична под╕я передала наступним покол╕нням укра╖нц╕в дв╕ мудрост╕…


ПРЕЗИДЕНТ: МА╢МО СФОРМУВАТИ ТАНКОВИЙ КУЛАК СВОБОДИ, П╤СЛЯ УДАР╤В ЯКОГО ТИРАН╤Я НЕ П╤ДН╤МЕТЬСЯ
╢ танкова коал╕ц╕я. ╢ р╕шення щодо в╕дкриття постачання танк╕в для нашо╖ оборони.


МОБ╤Л╤ЗАЦ╤Я СВ╤ТУ МА╢ ВИПЕРЕДИТИ ЧЕРГОВУ МОБ╤Л╤ЗАЦ╤Ю НАШОГО СП╤ЛЬНОГО ВОРОГА
Виступ Президента Укра╖ни на сес╕╖ «В╕дновлення безпеки та миру» п╕д час Всесв╕тнього...


РОС╤Я ПОВИННА В╤ДПОВ╤СТИ ЗА КОЖНУ ЗНИЩЕНУ УКРА╥НСЬКУ РОДИНУ, КОЖНЕ СПАЛЕНЕ М╤СТО Й СЕЛО, МИ МА╢МО ПОВЕРНУТИ СПРАВЕДЛИВ╤СТЬ
Звернення Президента Укра╖ни до учасник╕в виставки Russian War Crimes у Давос╕.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 18.11.2022 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#46 за 18.11.2022
ФОРМУЛА МИРУ

Звернення Президента Укра╖ни до учасник╕в сам╕ту «Групи двадцяти».

Шановний пане Президенте В╕додо!

Дорог╕ колеги! Св╕това б╕льш╕сть, яка з нами!

Я звертаюся до вас зараз укра╖нською мовою, але в кожного з вас на стол╕ ╓ наш╕ пропозиц╕╖ вашою мовою. Це прояв поваги до вас.

Щойно я повернувся до нашо╖ столиц╕. Повернувся з м╕ста Херсона.

Херсон – це одне з найважлив╕ших м╕ст п╕вдня нашо╖ кра╖ни ╕ ╓диний обласний центр, який Рос╕╖ вдалося захопити п╕сля 24 лютого. ╤ ось Херсон уже в╕льний.

Що це означа╓? Ця визвольна операц╕я наших сил оборони ╓ для Укра╖ни аналог╕╓ю до багатьох битв минулого, як╕ були переломними моментами у в╕йнах. Вони символ╕зували так╕ зм╕ни, п╕сля яких люди вже знали, чия буде перемога, хоча ще й доводилося воювати заради не╖. Це як, наприклад, D-Day – висадка союзник╕в у Норманд╕╖. Вона ще не була крапкою в боротьб╕ проти зла, але вже визначала увесь подальший переб╕г под╕й. Саме це ми в╕дчува╓мо зараз. Зараз, коли Херсон в╕льний.

Щоб зв╕льнити всю нашу землю в╕д рашист╕в, нам доведеться воювати ще деякий час... Воювати! Але якщо перемога все одно буде за нами, ╕ ми в цьому впевнен╕, то х╕ба не варто спробувати реал╕зувати нашу формулу миру, щоб усе ж зберегти тисяч╕ житт╕в ╕ вберегти св╕т в╕д нових дестаб╕л╕зац╕й?

Ось чому я хочу представити наше бачення шляху до миру – як його реально досягти. ╤ не т╕льки для нас, а й для вс╕х вас, ваших союзник╕в ╕ партнер╕в.

У сво╓му виступ╕ у вересн╕ цього року на сес╕╖ Генерально╖ Асамбле╖ ООН я представив укра╖нську формулу миру. Формулу миру для св╕ту.

Якраз тод╕, коли св╕т спод╕вався на в╕дновлення п╕сля удар╕в пандем╕╖, рос╕йська в╕йна спровокувала ц╕лу сер╕ю нових глобальних удар╕в. Це треба зупиняти!

╢ наб╕р р╕шень, як╕ потр╕бно реал╕зувати. ╤ я хочу, щоб розмова про це була публ╕чною, а не залаштунковою. Я хочу, щоб це обговорювалося конкретно, а не широкими мазками. Можливо, я заберу для цього трохи б╕льше часу, н╕ж передбачено регламентом. Але питання миру цього варте.

Я хочу, щоб ця агресивна рос╕йська в╕йна зак╕нчилася справедливо й на основ╕ Статуту ООН ╕ м╕жнародного права, а не «абияк» – за влучним формулюванням пана Генерального секретаря ООН Антон╕у Гутерр╕ша.

Не варто пропонувати Укра╖н╕ компром╕си ╕з сов╕стю, суверен╕тетом, територ╕╓ю та незалежн╕стю. Ми поважа╓мо правила, ╕ ми – люди слова. Укра╖на завжди була л╕дером миротворчих зусиль, ╕ св╕т це бачив. ╤ якщо Рос╕я каже, що н╕бито хоче зак╕нчити цю в╕йну, хай доведе це д╕ями.

Очевидно, що словам Рос╕╖ дов╕ряти неможливо, ╕ не буде жодних «М╕нськ╕в – 3», як╕ Рос╕я порушить одразу ж п╕сля укладення.

Якщо ж в╕дпов╕дних д╕й для в╕дновлення миру не буде, то це означа╓, що Рос╕я просто хоче вкотре обманути вс╕х вас, обманути св╕т ╕ заморозити в╕йну якраз тод╕, коли ╖╖ поразки стали особливо в╕дчутними.

Ми не дамо Рос╕╖ перечекати, наростити сили, а пот╕м розпочати нову сер╕ю терору та глобально╖ дестаб╕л╕зац╕╖. Впевнений, що саме зараз треба й можна зупинити руйн╕вну рос╕йську в╕йну.

Отже, пропозиц╕╖ Укра╖ни.

Перше – рад╕ац╕йна та ядерна безпека.

Н╕хто не ма╓ права шантажувати св╕т рад╕ац╕йною катастрофою. Це акс╕ома.

Але на очах у всього св╕ту Рос╕я перетворила нашу Запор╕зьку атомну станц╕ю на рад╕ац╕йну бомбу, яка може вибухнути будь-яко╖ мит╕. Куди ж п╕де рад╕ац╕йна хмара? Можливо, на територ╕ю ╢С. Можливо, в Туреччину. Можливо, на Близький Сх╕д. Я вважаю злочинною нав╕ть г╕потетичну можлив╕сть такого сценар╕ю!

Рад╕ац╕йна безпека ма╓ бути в╕дновлена. МАГАТЕ вже надала в╕дпов╕дн╕ рекомендац╕╖, п╕дтверджуючи вс╕ т╕ ризики, про як╕ ми неодноразово говорили. Тож Рос╕я повинна негайно вивести з територ╕╖ Запор╕зько╖ АЕС ус╕х сво╖х бойовик╕в. Станц╕я ма╓ бути негайно передана п╕д контроль МАГАТЕ та укра╖нського персоналу. Ма╓ бути негайно в╕дновлене нормальне п╕дключення станц╕╖ до енергомереж╕, щоб н╕що не загрожувало стаб╕льност╕ реактор╕в.

Ми запропонували направити м╕с╕╖ МАГАТЕ на вс╕ укра╖нськ╕ атомн╕ станц╕╖ – ╖х чотири, загалом 15 атомних блок╕в. Плюс Чорнобильська станц╕я, яка зупинена й законсервована. Так╕ м╕с╕╖ можуть вериф╕кувати, що справд╕ припинена будь-яка ворожа активн╕сть проти укра╖нських атомних об’╓кт╕в.

Чи довго реал╕зовувати це? Рос╕я може вже завтра розпочати дем╕л╕таризац╕ю Запор╕зько╖ АЕС, якщо справд╕ готова в╕дновити порушену нею рад╕ац╕йну безпеку.

Те саме стосу╓ться божев╕льних погроз ядерною збро╓ю, до яких вдаються рос╕йськ╕ посадовц╕. Нема╓ й не може бути жодних виправдань ядерному шантажу. ╤ я дякую вам, шановн╕ G19, за те, що ви це ч╕тко п╕дтверджу╓те. Але, будь ласка, застосуйте всю вашу м╕ць, щоб змусити Рос╕ю в╕дмовитися в╕д будь-яких погроз ядерною збро╓ю. П╕дставою для таких зусиль може бути Будапештський меморандум ╕ в╕дпов╕дн╕ можливост╕ держав-п╕дписант╕в.

Другий виклик – продовольча безпека.

Завдяки потужн╕й участ╕ ООН, Туреччини та ╕нших партнер╕в ми показали, як сп╕впраця к╕лькох може повернути продовольчу безпеку багатьом. Я вважаю, що наша експортна зернова ╕н╕ц╕атива заслугову╓ на безстрокове подовження, незалежно в╕д того, коли зак╕нчиться в╕йна. Право на ╖жу – це фундаментальне право кожно╖ людини у св╕т╕.

Укра╖на з липня експортувала понад 10 м╕льйон╕в тонн продовольства морським шляхом. Можемо наростити експорт ще на м╕льйони тонн щом╕сячно. Для цього я пропоную розширити експортну зернову ╕н╕ц╕ативу на ╕нш╕ наш╕ порти, зокрема на порти Микола╓ва та Ольв╕я у Микола╖вськ╕й област╕.

Також закликаю вс╕ кра╖ни, зокрема ваш╕ кра╖ни, шановн╕ л╕дери G19, при╓днатися до нашо╖ ╕н╕ц╕ативи з допомоги продовольством найб╕дн╕шим. Ця ╕н╕ц╕атива – Grain From Ukraine – уже нами започаткована. ╤ перше судно Nord Vind виходить у Еф╕оп╕ю. На борту 27 тисяч тонн пшениц╕. Це обсяг продовольства для майже 100 тисяч людей на р╕к. Може бути багато таких суден з Укра╖ни, а отже, багато людей у б╕дних кра╖нах, як╕ врятован╕ в╕д голоду.

Укра╖на може експортувати цьогор╕ч 45 м╕льйон╕в тонн продовольства. ╤ хай сутт╓ва частина буде спрямована тим, хто стражда╓ найб╕льше.

Що конкретно ми пропону╓мо? Кожна кра╖на може долучитися з конкретним внеском ╕ стати сп╕втворцем перемоги над голодом ╕ продовольчою кризою.

Трет╓ – енергетична безпека.

Ус╕ ви бачите, на що спрямований зараз рос╕йський терор. Це намагання перетворити холод на зброю. На зброю проти м╕льйон╕в людей.

Ударами рос╕йських ракет та ╕ранських дрон╕в, як╕ використовують окупанти, зруйновано близько 40% нашо╖ енерго╕нфраструктури. Щотижнево Рос╕я п╕дрива╓ наш╕ електростанц╕╖, трансформатори, л╕н╕╖ постачання електрики. Супутня мета цього терору – не дати експортувати нашу електрику сус╕дн╕м кра╖нам, що могло б значно допомогти ╖м стаб╕л╕зувати енергетичну ситуац╕ю та зменшити ц╕ни для споживач╕в.

Рос╕я зац╕кавлена в енергокриз╕. А ми ж ус╕ ма╓мо бути зац╕кавлен╕ в припиненн╕ терору.

Я дякую вс╕м нашим партнерам, як╕ вже допомогли Укра╖н╕ з постачанням систем ППО ╕ ПРО. Це да╓ нам змогу збивати частину рос╕йських ракет та ╕ранських дрон╕в. Але ма╓мо повн╕стю захистити наше небо. Я прошу вас нарощувати в╕дпов╕дну допомогу!

Ми вже запропонували направити м╕с╕ю експерт╕в ООН на об’╓кти критично╖ енергетично╖ ╕нфраструктури Укра╖ни для оц╕нки руйнувань ╕ потреб у в╕дновленн╕, а також з метою запоб╕гання ╖х подальшому знищенню. Треба прискорити в╕дправку ц╕╓╖ м╕с╕╖! Це буде конкретний внесок м╕жнародно╖ сп╕льноти у стаб╕л╕зац╕ю енергоситуац╕╖ в Укра╖н╕ та ╢вроп╕, а отже, ╕ на глобальному енергоринку.

Вт╕м, незалежно в╕д р╕шень св╕ту, Рос╕я може в будь-який день в╕дмовитися в╕д удар╕в по укра╖нськ╕й енергогенерац╕╖ та по об’╓ктах, що зад╕ян╕ в постачанн╕ води й тепла людям. Хай Рос╕я доведе такою сво╓ю в╕дмовою в╕д терору, що справд╕ зац╕кавлена в поверненн╕ миру.

Ма╓мо зробити й фундаментальний крок для того, щоб енергоресурси б╕льше не використовувалися як зброя. Треба запровадити обмеження ц╕ни на рос╕йськ╕ енергоресурси.

Якщо Рос╕я намага╓ться позбавити Укра╖ну, ╢вропу та вс╕х споживач╕в енерг╕╖ у св╕т╕ передбачуваност╕ й стаб╕льност╕ ц╕н, в╕дпов╕ддю на це ма╓ бути примусове обмеження експортних ц╕н для Рос╕╖. Щоб експорт був не вищий соб╕вартост╕. Це чесно. Якщо забира╓ш ти, св╕т ма╓ право забрати в тебе.

Четвертий виклик – зв╕льнення вс╕х полонених ╕ депортованих.

Тисяч╕ наших людей – в╕йськових ╕ цив╕льних – у рос╕йському полон╕. ╥х п╕ддають жорстоким тортурам – це масове знущання!

Кр╕м того, ми по╕менно зна╓мо майже 11 тисяч д╕тей, як╕ були силою депортован╕ в Рос╕ю. ╥х розлучають ╕з батьками, знаючи, що в них ╓ родини. А кр╕м цих д╕тей, ╓ десятки тисяч тих, хто був примусово вивезений ╕ про яких ми зна╓мо лише опосередковано. Серед них ╓ й д╕ти, чи╖ батьки були вбит╕ рос╕йськими ударами, а тепер ╖х утримують у держав╕-вбивц╕.

Додайте до цього ще сотн╕ тисяч депортованих дорослих, ╕ ви побачите, яку гуман╕тарну катастрофу спричинила рос╕йська в╕йна.

Додайте ще пол╕тв’язн╕в – укра╖нських громадян, яких утримують у Рос╕╖ та на тимчасово окупован╕й територ╕╖, зокрема в Криму.

Ма╓мо зв╕льнити вс╕х цих людей!

Я хочу зазначити, що ми не знайшли п╕дтримки в М╕жнародному ком╕тет╕ Червоного Хреста. Ми не бачимо, що вони повною м╕рою борються за доступ до табор╕в, де утримують укра╖нських полонених ╕ пол╕тв’язн╕в, або що вони допомагають шукати депортованих укра╖нц╕в. ╤ таке самоусунення – це самознищення Червоного Хреста як орган╕зац╕╖, яку колись поважали.

Ми не можемо чекати. Тож, ма╓мо об?╓днатися заради ╓дино╖ реал╕стично╖ модел╕ зв╕льнення полонених – «вс╕х на вс╕х». А також заради зв╕льнення вс╕х д╕тей ╕ дорослих, як╕ були депортован╕ в Рос╕ю.

Я дякую партнерам за ╖хн╕ зусилля, як╕ дали змогу зв╕льнити багатьох укра╖нц╕в та ╕ноземних громадян, як╕ були захоплен╕ в рос╕йський полон. ╤ хай це ваше л╕дерство та щире серце ╕нших л╕дер╕в, як╕ присутн╕ зараз, допоможуть зв╕льнити й ╕нших укра╖нц╕в.

П’яте – виконання Статуту ООН ╕ в╕дновлення територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Укра╖ни та св╕тового порядку.

Друга стаття Статуту ООН дуже ч╕тко все визнача╓. Все, що порушила Рос╕я ц╕╓ю в╕йною. Тож ма╓мо в╕дновити силу м╕жнародного права. ╤ без будь-яких компром╕с╕в з агресором. Бо Статут ООН не може д╕яти якось частково, виб╕рково чи «за бажанням».

Рос╕я повинна п╕дтвердити територ╕альну ц╕л╕сн╕сть Укра╖ни в межах в╕дпов╕дних резолюц╕й Генерально╖ Асамбле╖ ООН ╕ в╕дпов╕дного масиву догов╕рно-правових документ╕в. Це абсолютно конкретно.

Шостий виклик – виведення рос╕йських в╕йськ ╕ припинення бойових д╕й.

╢ ч╕тке розум╕ння, як це забезпечити. Рос╕я ма╓ вивести вс╕ сво╖ в╕йська та збройн╕ формування з територ╕╖ Укра╖ни. Ма╓ бути в╕дновлений контроль Укра╖ни над ус╕ма д╕лянками нашого державного кордону з Рос╕╓ю. Саме це матиме насл╕дком реальне й повне припинення бойових д╕й.

Кожен день звол╕кання з цим означа╓ нов╕ смерт╕ укра╖нц╕в, нов╕ загрози для св╕ту й шалене зростання збитк╕в через продовження рос╕йсько╖ агрес╕╖ – збитк╕в для вс╕х у св╕т╕.

Сьоме – справедлив╕сть.

Це те, що провоку╓ чи не найб╕льш╕ емоц╕╖. Коли ми зв╕льня╓мо нашу землю, всюди бачимо одне: Рос╕я залиша╓ по соб╕ кат╕вн╕ та масов╕ поховання вбитих людей.

Так було в Буч╕ та ╕нших м╕стах п╕вноч╕ кра╖ни п╕сля окупац╕╖. Так було у Харк╕вськ╕й област╕. Те саме ми бачимо зараз ╕ на Херсонщин╕.

Станом на сьогодн╕ ми ма╓мо повну ╕нформац╕ю щодо 430 д╕тей, убитих рос╕йськими ударами. Т╕льки д╕тей! ╤ т╕льки тих, про кого ми точно все зна╓мо. А ск╕льки масових поховань на т╕й територ╕╖, яка ще дос╕ залиша╓ться п╕д контролем Рос╕╖? Що ми побачимо в Мар╕упол╕?

Ось чому св╕т ма╓ визнати спец╕альний трибунал щодо злочину агрес╕╖ Рос╕╖ проти Укра╖ни та створення м╕жнародного механ╕зму для в╕дшкодування вс╕х збитк╕в, завданих ц╕╓ю в╕йною. В╕дшкодування за рахунок рос╕йських актив╕в, бо саме агресор повинен зробити все, щоб в╕дновити порушену ним справедлив╕сть.

Уже ╓ запропонована нами резолюц╕я Генасамбле╖ ООН щодо м╕жнародного механ╕зму компенсац╕╖ за збитки, спричинен╕ рос╕йською в╕йною. Вона проголосована. Ми просимо ╖╖ застосовувати.

Готу╓мо й другу резолюц╕ю – щодо спецтрибуналу. Прошу вас при╓днуватись ╕ п╕дтримати ╖╖. Бо нема╓ такого народу на земл╕, який не ц╕нув справедлив╕сть.

Восьмий виклик – це екоцид, потреба негайного захисту природи.

М╕льйони гектар╕в л╕су спален╕ обстр╕лами. Майже 200 тисяч гектар╕в нашо╖ земл╕ забруднен╕ м╕нами й снарядами, як╕ не роз╕рвалися. Десятки вуг╕льних шахт затоплен╕, зокрема й шахта, у як╕й у 1979 роц╕ був зд╕йснений п╕дземний ядерний вибух… Це шахта «Юнком» у Донецьк╕й област╕. Вона на окупован╕й Рос╕╓ю територ╕╖. Затоплена вже к╕лька рок╕в саме через окупант╕в. Хоча вс╕м у Москв╕ в╕домо, яка це загроза не т╕льки для р╕чок на Донеччин╕, а й для Азовського моря, а отже, для Чорноморського басейну. Лише деокупац╕я нашо╖ територ╕╖ може створити умови, щоб зняти цю загрозу.

Неможливо точно порахувати обсяг забруднення атмосфери в╕д спалених нафтобаз та ╕нших пожеж... А ще – п╕д╕рван╕ споруди, спален╕ х╕м╕чн╕ п╕дпри╓мства, безл╕ч поховань убитих тварин.

Просто уяв╕ть це: унасл╕док рос╕йсько╖ агрес╕╖ загинули 6 м╕льйон╕в св╕йських тварин. 6 м╕льйон╕в! Це оф╕ц╕йн╕ дан╕. Знищено щонайменше 50 тисяч дельф╕н╕в у Чорному мор╕. Тисяч╕ гектар╕в ╜рунту забруднено шк╕дливими речовинами. Б╕льш╕сть ╕з них – це родюч╕ ╜рунти. Були родюч╕ ╜рунти.

Минулого тижня на кл╕матичному сам╕т╕ у ╢гипт╕ я запропонував створити платформу для оц╕нки збитк╕в довк╕ллю в╕д в╕йни. Ма╓мо це реал╕зувати.

Ма╓мо знайти й сп╕льн╕ в╕дпов╕д╕ на вс╕ еколог╕чн╕ загрози, створен╕ в╕йною. Без цього не буде повернення до нормального, стаб╕льного життя, ╕ в╕длуння в╕йни ще довго збер╕гатиметься – у вибухах м╕н, як╕ забиратимуть життя д╕тей ╕ дорослих, у забрудненн╕ води, ╜рунт╕в та атмосфери.

Я дякую вс╕м кра╖нам, як╕ вже допомагають нам ╕з розм╕нуванням. Потр╕бне терм╕нове нарощування к╕лькост╕ тако╖ техн╕ки та фах╕вц╕в для цього.

Потр╕бн╕ також кошти й технолог╕╖ для в╕дновлення очисних споруд.

Це все не просто укра╖нська проблема. Це виклик для усього св╕ту.

Наступне, дев’яте, – недопущення ескалац╕╖.    

Ризик, який ╓ й буде пост╕йно, поки наша безпека не буде гарантована належним чином.

Укра╖на не ╓ членом будь-якого з альянс╕в. ╤ ця рос╕йська в╕йна змогла розпочатися якраз тому, що Укра╖на залишалась у «с╕р╕й зон╕» – м╕ж ╓вроатлантичним св╕том ╕ рос╕йським ╕мпер╕ал╕змом. Зараз у нас теж поки нема╓ жодних гарант╕й безпеки. Тож як не допустити повторення тако╖ агрес╕╖ Рос╕╖ проти нас?

Ми потребу╓мо д╕╓вих гарант╕й безпеки. Тому п╕дготували проект договору Kyiv Security Compact ╕ вже запропонували його партнерам. Тож ма╓мо провести м╕жнародну конференц╕ю для ф╕ксац╕╖ ключових елемент╕в пово╓нно╖ безпеково╖ арх╕тектури в ╓вроатлантичному простор╕, включно з гарант╕ями для Укра╖ни.

Головним результатом конференц╕╖ ма╓ стати п╕дписання Kyiv Security Compact.

Ми можемо зробити це в будь-який час – уже нав╕ть цього року. ╤ ми повинн╕ це зробити.

╤ десятий пункт – ф╕ксац╕я зак╕нчення в╕йни.

Коли вс╕ антиво╓нн╕ кроки будуть реал╕зован╕, коли безпека й справедлив╕сть почнуть в╕дновлюватися, сторони мають п╕дписати документ про ф╕ксац╕ю зак╕нчення в╕йни.

Я п╕дкреслюю: кожен ╕з цих виклик╕в на шляху до миру не може забрати багато часу. Максимум м╕сяць на один пункт. Для деяких достатньо дн╕в.

Ми вже ма╓мо позитивний досв╕д експортно╖ зерново╖ ╕н╕ц╕ативи. Як вона працю╓?

╢ ООН ╕ дв╕ сторони домовленостей: з одного боку – Укра╖на, Туреччина та ООН, а з ╕ншого боку – Рос╕я, Туреччина та ООН.

Под╕бно до цього може спрацювати виконання кожного з озвучених мною зараз пункт╕в, де сторонами можуть бути р╕зн╕ держави, як╕ готов╕ взяти на себе л╕дерство в тому чи ╕ншому р╕шенн╕.

╤ще раз: рад╕ац╕йна ╕ ядерна безпека, продовольча безпека, енергетична безпека, зв╕льнення вс╕х полонених ╕ депортованих, виконання Статуту ООН ╕ в╕дновлення територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Укра╖ни та св╕тового порядку, виведення рос╕йських в╕йськ ╕ припинення бойових д╕й, повернення справедливост╕, протид╕я екоциду, недопущення ескалац╕╖ та останн╓ – ф╕ксац╕я зак╕нчення в╕йни.

Шановн╕ л╕дери!

Я окреслив напрями, за якими кожен ╕з вас може обрати для себе, як стати сп╕втворцем миру.

Будь ласка, обер╕ть св╕й напрям для л╕дерства, ╕ разом ми точно реал╕зу╓мо формулу миру.

Що це дасть? Це порятунок тисяч житт╕в. Це в╕дновлення сили м╕жнародного права. Це оновлення арх╕тектури безпеки. Це повернення глобально╖ стаб╕льност╕, без яко╖ страждають ус╕ у св╕т╕. ╤ це сенс – сенс того, для чого сп╕впрацюють сумл╕нн╕ кра╖ни св╕ту.

Мир – це глобальна ц╕нн╕сть. Те, що важливо для кожно╖ людини на земл╕.

Впевнений, ╕ для кожного з вас, л╕дер╕в G19. Я окреслив конкретн╕ ч╕тк╕ р╕шення. ╥х можна реал╕зувати. Швидко. Вони д╕╓в╕.

╤ якщо Рос╕я буде пручатися наш╕й формул╕ миру, ви побачите, що вона хоче лише в╕йни.

Укра╖на вдячна вс╕м у св╕т╕, хто допомага╓ нам захищати свободу й повертати мир!

Хай наш╕ сп╕льн╕ зусилля ув╕нчаються усп╕хом якнайшвидше ╕ будуть в╕дображен╕ в тому, як╕ висновки зробить цей сам╕т.

Дякую вам за запрошення!

Слава Укра╖н╕!

Джерело: Оф╕с Президента

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 18.11.2022 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=24654

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков