Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4414)
З потоку життя (7291)
Душі криниця (4084)
Українці мої... (1649)
Резонанс (2068)
Урок української (1004)
"Білі плями" історії (1834)
Крим - наш дім (937)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (240)
Бути чи не бути? (260)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (186)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
«ПЛАНОВА ╤НФОРМАЦ╤ЙНА РОБОТА»
У ГУР прокоментували появу звернення Зеленського на кримському ТБ…


УКРА╥Н╤ БУДЕ ВАЖЧЕ ПОВЕРНУТИ МЕНТАЛЬНО ДОНБАС, АН╤Ж КРИМ
Ця частина укра╖нсько╖ земл╕ була не просто окупована, а максимально м╕л╕таризована…


РОС╤Я Б╤ЛЬШЕ НЕ ЗДАТНА ВИКОРИСТОВУВАТИ ЧОРНЕ МОРЕ ЯК ПЛАЦДАРМ
На Чорному мор╕ вперше у св╕т╕ почав д╕яти флот морських дрон╕в – укра╖нський флот…


ВСТУП ДО ╢С: ╢ВРОКОМ╤С╤Я ОПРИЛЮДНИЛА КЛЮЧОВ╤ ВИСНОВКИ ЗВ╤ТУ ЩОДО УКРА╥НИ
Попри повномасштабне рос╕йське вторгнення та в╕йну, Укра╖на продовжу╓ досягати прогресу в...


УКРА╥НА МА╢ БУТИ В ╢С!
Зеленський прив╕тав р╕шення ╢вроком╕с╕╖…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #38 за 23.09.2022 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#38 за 23.09.2022
УКРА╥НА ХОЧЕ МИРУ. ╢ВРОПА ХОЧЕ МИРУ. СВ╤Т ХОЧЕ МИРУ. ╤ МИ ПОБАЧИЛИ, ХТО ╢ДИНИЙ ХОЧЕ В╤ЙНИ…

В╕таю вс╕х людей св╕ту, як╕ ц╕нують мир ╕ ╓дн╕сть м╕ж р╕зними та р╕вними!

Я бажаю ус╕м вам миру!

╤ дякую за те, що ми з вами ╓дин╕ у прагненн╕ повернути мир. ╤ в прагненн╕ гарантувати мир для будь-яко╖ нац╕╖, яка стала жертвою збройно╖ агрес╕╖.

Проти Укра╖ни ско╓но злочин, ╕ ми вимага╓мо справедливого покарання.

Ско╓но злочин проти наших державних кордон╕в. Ско╓но злочин проти життя наших людей. Ско╓но злочин проти г╕дност╕ наших ж╕нок ╕ чолов╕к╕в.

Ско╓но злочин проти ц╕нностей, як╕ роблять ус╕х нас ╕з вами сп╕льнотою об’╓днаних нац╕й.

╤ Укра╖на вимага╓ покарання за спробу вкрасти нашу територ╕ю. Покарання за вбивство тисяч людей. Покарання за катування й приниження ж╕нок ╕ чолов╕к╕в.

Покарання за катастроф╕чну турбулентн╕сть, яку Рос╕я спровокувала сво╓ю незаконною в╕йною, ╕ не т╕льки для нас, укра╖нц╕в, а й для всього св╕ту. Для кожно╖ нац╕╖, яка представлена в цьому зал╕ Генерально╖ Асамбле╖ ООН.

Я звертаюся в╕д ╕мен╕ держави, яка змушена захищатися. Але яка ма╓ формулу миру.  Я звертаюсь до кожного й кожно╖, хто хоче почути, як досягти миру.

Я представлю формулу, яка може спрацювати не т╕льки для нас, а й для вс╕х, хто може опинитись у схожих ╕з нашими обставинах. Це формула, яка кара╓ за злочин, захища╓ життя, в╕дновлю╓ безпеку й територ╕альну ц╕л╕сн╕сть, гаранту╓ безпеку та передбача╓ р╕шуч╕сть.

╢ п’ять передумов миру.

Шановний пане голово Генерально╖ Асамбле╖!

Шановний пане Генеральний секретарю ООН!

Шановн╕ глави держав ╕ уряд╕в!

Шановн╕ журнал╕сти!

Народи св╕ту!

Укра╖на хоче миру. ╢вропа хоче миру. Св╕т хоче миру. ╤ ми побачили, хто ╓диний хоче в╕йни.

╢ лише один суб’╓кт серед ус╕х держав – член╕в ООН, який зараз сказав би, якби м╕г мене перебити, що в╕н задоволений ц╕╓ю в╕йною – сво╓ю в╕йною. Але ми не дамо цьому суб’╓кту нас переважити, хоч це ╕ найб╕льша за розм╕рами держава св╕ту.

Укра╖на показала силу на пол╕ бою, користуючись сво╖м нев╕д’╓мним правом на самооборону зг╕дно з╕ статтею 51 Статуту ООН. ╤ н╕хто не дор╕кне нам зараз чи в майбутньому слабк╕стю чи нездатн╕стю боротися за себе, за свою незалежн╕сть.

Ми досяга╓мо результату в ц╕й боротьб╕ й бачимо, яким буде завершення ц╕╓╖ в╕йни та що стане гарант╕ями стаб╕льного миру.

Статут ООН проголошу╓ р╕вн╕сть нац╕й, ╕ ми довели, що Укра╖на ╓ р╕вною серед р╕вних.

Статут ООН захища╓ непорушн╕сть кордон╕в, ╕ ми п╕дтверджу╓мо л╕н╕ю нашого кордону, виганяючи окупант╕в за не╖.

Статут ООН ф╕ксу╓ ц╕нн╕сть прав людини, г╕дност╕ та життя, ╕ ми теж ф╕ксу╓мо ╖х – кожним зв╕льненим в╕д рос╕йсько╖ окупац╕╖ укра╖нським м╕стом.

Ця в╕йна не була спровокована нами. Ми провели 88 раунд╕в переговор╕в у р╕зних форматах, щоб не допустити ц╕╓╖ в╕йни, – це т╕льки за час в╕д початку мого президентства й до 24 лютого цього року.

Але Рос╕я не т╕льки не припинила злочину агрес╕╖, яку розпочала ще у 2014 роц╕, а перевела його у повномасштабне вторгнення. ╤ ми не ма╓мо ╕ншого вибору, н╕ж захищатися. Ми це й робимо. Ми виштовху╓мо агресора за м╕жнародно визнаний кордон Укра╖нсько╖ держави.

╤ це – перший пункт нашо╖ формули миру. Комплексний пункт. Покарання.

Покарання за злочин агрес╕╖. Покарання за порушення кордон╕в. Покарання, яке ма╓ д╕яти, поки не буде в╕дновлений м╕жнародно визнаний кордон. Поки агрес╕я не припиниться. ╤ поки не буде повно╖ компенсац╕╖ за в╕йну.

Тому санкц╕╖ проти агресора – це частина формули миру. Блокування торг╕вл╕ й в╕дносин з агресором – це частина формули миру. Все це – покарання.

╤ поки агресор ╓ стороною ухвалення р╕шень у м╕жнародних орган╕зац╕ях, його треба ╕золювати в них, принаймн╕ на час агрес╕╖. Позбавити права голосу. Позбавити прав делегац╕╖. Позбавити права вето, якщо це член Радбезу ООН. Тобто покарати всередин╕ ╕нституц╕й.

Треба не заплющувати оч╕ на пропагандист╕в, як╕ виправдовують агрес╕ю, а застосовувати проти них повний пакет персональних обмежень. Тобто покарати за брехню.

Треба не дозволяти громадянам держави-агресора насолоджуватися туризмом чи шоп╕нгом на територ╕╖ тих, хто ц╕ну╓ мир, а спонукати ╖х через в╕зов╕ обмеження до боротьби проти агрес╕╖ сво╓╖ держави. Покарати за потурання злу.

Ма╓ бути створений спец╕альний трибунал для покарання Рос╕╖ за злочин агрес╕╖ проти нашо╖ держави. Це те, що стане сигналом для вс╕х потенц╕йних агресор╕в, що вони повинн╕ ц╕нувати мир, ╕накше будуть притягнут╕ до в╕дпов╕дальност╕ св╕том.

Ми п╕дготували конкретн╕ кроки для створення такого трибуналу. Вони будуть представлен╕ вс╕м державам.

Укра╖на звернеться до Генерально╖ Асамбле╖ ООН щодо п╕дтримки необх╕дност╕ створення й м╕жнародного компенсац╕йного механ╕зму. Розрахову╓мо на вашу п╕дтримку.

Рос╕я ма╓ заплатити за цю в╕йну сво╖ми активами. Це також покарання. Це одне з найстрашн╕ших покарань для рос╕йських посадовц╕в, як╕ ц╕нують грош╕ понад усе.

Другий пункт формули миру – це захист життя. Максимально конкретний пункт.

Зараз, поки тривають зас╕дання Генерально╖ Асамбле╖, в укра╖нському м╕ст╕ ╤зюм╕ Харк╕всько╖ област╕ трива╓ ексгумац╕я т╕л ╕з масового поховання, яке з’явилося, коли цю територ╕ю контролювали рос╕йськ╕ в╕йська. Там виявлен╕ т╕ла ж╕нок ╕ чолов╕к╕в, д╕тей ╕ дорослих, цив╕льних ╕ в╕йськових. 445 могил.

Там родина, яка загинула п╕д завалами будинку п╕сля рос╕йського ав╕аудару: батько, мати, д╕вчатка шести й восьми рок╕в, бабуся ╕ д╕дусь. Там чолов╕к, якого задушили мотузкою. Там ж╕нка з╕ зламаними ребрами й ранами на т╕л╕. Там чолов╕к, якого кастрували перед убивством, ╕ це далеко не перший такий факт.

Запитайте у представник╕в Рос╕╖, чому в рос╕йських в╕йськових такий потяг до кастрац╕╖. Що роблять ╕з ними самими, щоб вони бажали робити таке з ╕ншими?

╢дине, чим в╕др╕зня╓ться масове поховання в ╤зюм╕ в╕д того, що св╕т побачив у Буч╕, це, власне, поховання. Рос╕йська арм╕я довше перебувала в ╤зюм╕, ╕ тому т╕ла вбитих все ж закопан╕, а не розкидан╕ вулицями.

Тож як ми можемо залишити рос╕йську арм╕ю хоча б десь на укра╖нськ╕й земл╕, знаючи, що вони всюди вчиняють так╕ масов╕ вбивства? Не можемо.

Ми повинн╕ захищати життя. Св╕т повинен захищати життя. Кожна держава, проти яко╖ спрямована збройна агрес╕я, потребу╓ можливост╕ захищати сво╖х громадян ╕ зв╕льняти свою територ╕ю.

Якщо для цього треба допомогти збро╓ю чи снарядами – це ма╓ бути. Якщо для цього потр╕бно допомогти ф╕нансами, це ма╓ бути. Якщо для цього треба допомогти розв╕дданими, це ма╓ бути. А от чого не ма╓ бути, то це облуди.

Ми можемо повернути укра╖нський прапор на всю нашу територ╕ю. Ми можемо зробити це силою збро╖. Але нам потр╕бен час.

Ми намагалися це прискорити. Ми намагалися реал╕зувати базов╕ положення Статуту ООН для Укра╖ни шляхом переговор╕в.

Але Рос╕я бо╖ться справжн╕х переговор╕в ╕ не хоче виконувати будь-як╕ справедлив╕ м╕жнародн╕ зобов’язання. Бреше вс╕м, як це типово для агресор╕в. Для терорист╕в.

Ось ╕ зараз, коли Рос╕я каже про переговори, вона хоче лише пригальмувати св╕й в╕дступ. Рос╕я хоче перезимувати на захоплен╕й територ╕╖ Укра╖ни та п╕дготувати сили для спроби нового наступу. Для нових Буч, нових ╤зюм╕в… Або принаймн╕ забезпечити соб╕ фортиф╕кац╕ю на захоплен╕й земл╕ та в╕йськову моб╕л╕зац╕ю вдома.

Ми не можемо погодитися на в╕дкладену в╕йну. Бо вона буде ще гаряч╕шою, н╕ж зараз.

Для нас це в╕йна за життя. Тому ми потребу╓мо оборонно╖ п╕дтримки – збро╖, техн╕ки та снаряд╕в. Наступальних озбро╓нь – достатньо далекоб╕йних, щоб зв╕льнити нашу землю. ╤ захисних систем, передус╕м протипов╕тряно╖ оборони. ╤ ми потребу╓мо ф╕нансово╖ п╕дтримки, щоб зберегти внутр╕шню стаб╕льн╕сть ╕ виконувати соц╕альн╕ зобов’язання перед нашими людьми.

Ф╕зичний захист ╕ соц╕альний захист – це два елементи будь-якого державного життя. Тож другий пункт нашо╖ формули миру – це захист життя. Вс╕ма засобами, як╕ дозволя╓ Статут ООН.

Трет╕й пункт – в╕дновлення безпеки й територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕.

Погляньте, ск╕льки елемент╕в глобально╖ безпеки Рос╕я п╕д╕рвала сво╓ю в╕йною. Безпеку мореплавства, продовольчу безпеку, рад╕ац╕йну безпеку, енергетичну безпеку та безпеку в╕д збро╖ масового ураження.

Ми вже в╕дновлю╓мо безпеку мореплавства ╕ продовольчу безпеку. ╤ я дякую пану Антон╕у Гутерр╕шу за особисту залучен╕сть. Алжир, Еф╕оп╕я, ╢гипет, Л╕в╕я, Кен╕я, Сомал╕, Судан, Тун╕с, Бангладеш, ╤зра╖ль, ╤нд╕я, ╤ран, ╢мен, К╕пр, Китай, Корея, Л╕ван, Туреччина, Бельг╕я, Болгар╕я, Грец╕я, ╤рланд╕я, ╤спан╕я, ╤тал╕я, Н╕дерланди, Н╕меччина, Румун╕я та Франц╕я вже отримали укра╖нську агропродукц╕ю.

╤ ми ма╓мо зб╕льшити постачання морем. Як на умовах ринку, так ╕ в межах Продовольчо╖ програми ООН, для яко╖ Укра╖на завжди – над╕йний партнер.

╤, до реч╕, попри вс╕ складнощ╕ через в╕йну ми ухвалили р╕шення надати гуман╕тарну допомогу Еф╕оп╕╖ та Сомал╕, тож в╕дправимо ╖м додатковий обсяг нашо╖ пшениц╕.

Але з ╕ншими елементами безпеки складн╕ше.

Напередодн╕ зас╕дання Генерально╖ асамбле╖ Рос╕я вдарила ракетами по П╕вденноукра╖нськ╕й АЕС. Вибухом зачепило буд╕вл╕ станц╕╖ – вибило в╕кна, пошкодило ст╕ни. Ракети роз╕рвалися лише за 300 метр╕в в╕д ст╕н реактор╕в!

╤ це п╕сля того, як з’явився ч╕ткий заклик МАГАТЕ до Рос╕╖ зупинити будь-яку ворожу активн╕сть проти будь-яких атомних об’╓кт╕в Укра╖ни, зокрема проти Запор╕зько╖ атомно╖ станц╕╖ – найб╕льшо╖ у ╢вроп╕, яку Рос╕я перетворила на м╕шень. ╤ це робить м╕шенню вс╕х вас.

Рос╕йський рад╕ац╕йний шантаж – це те, що ма╓ хвилювати кожного й кожну з вас, бо н╕хто з вас не знайде вакцини в╕д променево╖ хвороби.

Криза вартост╕ життя в десятках кра╖н трива╓. ╥╖ кор╕ння – у дестаб╕л╕зац╕╖ енергоринку. Треба прибрати основний чинник глобально╖ ц╕ново╖ турбулентност╕, а саме: рос╕йський енергошантаж.

Для цього треба обмежити ц╕ни, за якими Рос╕я в╕дправля╓ на експорт сво╖ енергоресурси. Треба зробити рос╕йськ╕ нафту й газ знову просто звичайними товарами. Зараз нафта й газ – це енергетична зброя Рос╕╖. ╤ саме тому ╖й вда╓ться ман╕пулювати ринками так, щоб електрика, газ, бензин ╕ дизель ставали прив╕ле╓м для обраних зам╕сть того, щоб бути звичайним доступним благом для вс╕х.

Обмежити ц╕ни – це самозахист св╕ту. Це шлях до в╕дновлення енергетично╖ та ц╕ново╖ безпеки.

Але чи п╕де св╕т на це? Чи зляка╓ться погроз Рос╕╖?

Треба зробити лише один сильний крок, п╕сля якого все стане ясно. Вже давно час для нього.

Цей крок розставить усе по м╕сцях. П╕сля рос╕йського ракетного терору. П╕сля масових убивств. П╕сля Мар╕уполя. П╕сля спалення рос╕йськими в╕йськовими укра╖нських полонених в Олен╕вц╕. П╕сля блокади порт╕в. П╕сля удар╕в рос╕йських танк╕в ╕ ракет по атомних станц╕ях. ╤ п╕сля погроз застосувати ядерну зброю, як╕ стали правилом, а не винятком для рос╕йських пропагандист╕в...

Треба визнати нарешт╕ Рос╕ю державою – спонсором тероризму. На вс╕х р╕внях. В ус╕х кра╖нах, як╕ спов╕дують ц╕нност╕ миру й захисту людського життя. Юридично. Пол╕тично.

Якщо ви не ма╓те юридичного механ╕зму, ви можете ухвалити пол╕тичне р╕шення – на р╕вн╕ парламент╕в. Це фундамент для в╕дновлення елемент╕в глобально╖ безпеки. Якщо цей сильний крок буде зроблено, в╕дпадуть сумн╕ви, чи робити ╕нш╕ житт╓во необх╕дн╕ кроки.

╤ дуже чутливе – це кордон, це територ╕альна ц╕л╕сн╕сть.

Коли хтось один намага╓ться вкрасти територ╕ю ╕ншого, це ставить п╕д удар ус╕ держави св╕ту.

Тому глобальну безпеку неможливо в╕дновити без в╕дновлення територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ того, проти кого була спрямована збройна агрес╕я.

Отже, трет╕й пункт укра╖нсько╖ формули миру – це в╕дновлення безпеки й територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕. Четвертий пункт – це гарант╕╖ безпеки.

Кожна нац╕я ма╓ право на гарант╕╖ безпеки. Не т╕льки найб╕льш╕ нац╕╖. Не т╕льки найб╕льш щаслив╕.

Ми ма╓мо пропозиц╕╖ тако╖ модерн╕зац╕╖ арх╕тектури безпеки для Укра╖ни, а отже, й для ╢вропи та св╕ту, яка не допустить б╕льше жодно╖ агрес╕╖ проти нас. Ми вже представля╓мо ╖х партнерам.

Це пропозиц╕╖ юридично обов'язкових багатосторонн╕х ╕ двосторонн╕х договор╕в. Це умови, за яких гаранти мають д╕яти, ╕ час, за який ╖хн╕ д╕╖ мають принести результат – результат на земл╕, на мор╕, у пов╕тр╕, у дипломат╕╖ та пол╕тиц╕, в економ╕ц╕ та ф╕нансах, у забезпеченн╕ збро╓ю та розв╕дданими. Кожен з вас, отримавши текст нашо╖ формули миру, побачить ╕ детал╕зац╕ю того, що ми пропону╓мо як гарант╕╖ безпеки.

Я не хочу пор╕внювати наш╕ пропозиц╕╖ з гарант╕ями будь-яких альянс╕в, як╕ ╕снують на планет╕ зараз. Я хочу п╕дкреслити, що гарантувати безпеку т╕й чи ╕нш╕й нац╕╖ превентивно завжди виг╕дн╕ше, н╕ж зупиняти постфактум в╕йну проти не╖.

╤ п’ятий пункт укра╖нсько╖ формули миру – це р╕шуч╕сть. Те, без чого ╕нш╕ чотири пункти не працюватимуть.

Це наша р╕шуч╕сть боротися. Це р╕шуч╕сть партнер╕в допомагати нам, а отже, самим соб╕. ╤ це р╕шуч╕сть св╕ту об’╓днатися навколо того, хто бореться проти збройно╖ агрес╕╖. Р╕шуч╕сть св╕ту поставити на м╕сце одного, який загрожу╓ вс╕м.

Отже, ус╕ п'ять пункт╕в нашо╖ формули:

покарання за агрес╕ю;

захист життя;

в╕дновлення безпеки й територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕;

гарант╕╖ безпеки;

р╕шуч╕сть захищатися.

Це формула злочину та покарання, що вже добре в╕домо Рос╕╖. ╤ це формула справедливост╕ та правопорядку, що Рос╕╖ ще належить вивчити. Як ╕ будь-яким ╕ншим потенц╕йним агресорам.

Чого нема╓ в наш╕й формул╕? Нейтральност╕.

Т╕, хто каже про нейтральн╕сть, коли людськ╕ ц╕нност╕ й мир п╕д ударом, мають на уваз╕ зовс╕м ╕нше. Вони кажуть про байдуж╕сть. Кожен сам за себе. Ось про що вони кажуть. Ц╕кавляться проблемами одне одного умовно. П╕клуються одне про одного формально. Протокольно сп╕вчувають. ╤ тому так само умовно, формально й протокольно вдають, н╕би захищають когось, а насправд╕ – лише сво╖ вузьк╕ ╕нтереси. Ось це й створю╓ умови для в╕йни. Ось це й треба виправити, щоб створити умови для миру.

Потр╕бна т╕льки р╕шуч╕сть.

Було багато розмов про реформування ООН. Чим вони вс╕ зак╕нчилися? Без результату.

Однак, якщо ви уважно поглянете на нашу формулу миру, ви побачите, що ╖╖ ╕мплементац╕я вже де-факто ста╓ реформою Об’╓днаних Нац╕й. Наша формула ун╕версальна, а отже, об’╓дну╓ П╕вн╕ч ╕ П╕вдень св╕ту. Вона заклика╓ св╕тову б╕льш╕сть ╕ спонука╓ до розширення представництва тих, хто залишився непочутим.

Це дисбаланс, коли уся Африка, уся Латинська Америка, б╕льша частина Аз╕╖, уся Центральна та Сх╕дна ╢вропа п╕дкорюються праву вето, якого сам╕ н╕коли не мали.

╤ про це говорить Укра╖на. А чи чули ви так╕ слова в╕д Рос╕╖? А вона – в Радбез╕. Пост╕йно. Чомусь. Чомусь не Япон╕я чи Бразил╕я, не Туреччина чи ╤нд╕я, не Н╕меччина чи Укра╖на. Настане день, коли й це питання буде розв’язане.

Щодо перемовин м╕ж Укра╖ною та Рос╕╓ю.

Напевно ви чули р╕зн╕ слова з Москви про переговори. Н╕бито вони до них готов╕. Але. Вони кажуть про переговори, але оголошують моб╕л╕зац╕ю. Вони кажуть про переговори, але оголошують псевдореферендуми на окупован╕й територ╕╖ Укра╖ни.

То що тод╕ правда? Моб╕л╕зац╕я в Рос╕╖ – правда. Фейков╕ референдуми – це теж правда. Рос╕я хоче в╕йни. Це правда. Але Рос╕я не зможе зупинити х╕д ╕стор╕╖. Людство й м╕жнародне право сильн╕ш╕, н╕ж одна держава-терорист. Рос╕╖ доведеться зак╕нчувати цю в╕йну. В╕йну, яку вона розпочала.

╤ я виключаю, що врегулювання може в╕дбуватися на будь-як╕й ╕нш╕й основ╕, н╕ж укра╖нська формула миру. Що дал╕ заходить рос╕йський терор, то менша ймов╕рн╕сть, що взагал╕ хто-небудь у св╕т╕ с╕датиме за один ст╕л ╕з Рос╕╓ю.

╤ якщо рос╕йською в╕дпов╕ддю на мо╖ слова зараз будуть нов╕ ракети й теракти, то це засв╕дчить лише слабк╕сть. Слабк╕сть Рос╕╖. ╥╖ нездатн╕сть переважити нас, ╖╖ нездатн╕сть переважити св╕т.

Це доведе лише те, що потр╕бно якнайшвидше виконати п’ять пункт╕в укра╖нсько╖ формули миру.

Ми готов╕ до миру. Але до чесного й справедливого миру. Саме тому з нами – св╕т.

╤ наостанок. Я хочу подякувати 101 держав╕, як╕ проголосували за те, щоб могло в╕дбутися це мо╓ в╕деозвернення. Це було голосування не лише щодо формату. Це було голосування щодо принцип╕в.

Лише с╕м держав проголосували проти: Б╕лорусь, Куба, КНДР, Еритрея, Н╕карагуа, Рос╕я та Сир╕я.

Семеро. Семеро, як╕ бояться в╕деозвернення. Семеро, як╕ реагують червоною кнопкою на принципов╕сть. Т╕льки семеро.

101 – ╕ семеро.

Друз╕, якщо така коал╕ц╕я проти нашо╖ р╕шучост╕, то я вс╕х вас в╕таю. В╕таю, бо це означа╓, що мир переможе будь-яку агрес╕ю ╕ що нема╓ жодно╖ перешкоди, щоб ми таки реал╕зували формулу миру.

Я дякую вам за увагу!

Ще раз бажаю вс╕м вам миру!

Слава Укра╖н╕!

https://www.president.gov.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #38 за 23.09.2022 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=24509

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков