Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4475)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4153)
Українці мої... (1674)
Резонанс (2155)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1848)
Крим - наш дім (1105)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (243)
Бути чи не бути? (355)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (219)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
СОЛ╤ДАРН╤ З УКРА╥НОЮ
Пошти св╕ту презентують поштов╕ випуски, зокрема благод╕йн╕, на п╕дтримку укра╖нц╕в…


СЕРЕД ПОВЕРНЕНИХ ╤З РОС╤ЙСЬКОГО ПОЛОНУ ЗАХИСНИК╤В МАР╤УПОЛЯ ╢ ДВО╢ КРИМЧАН
Серед захисник╕в, яких внасл╕док обм╕ну повернули з рос╕йського полону, ╓ дво╓ кримчан.


УКРА╥НА ПОВЕРНУЛА З РОС╤ЙСЬКОГО ПОЛОНУ 215 ЛЮДЕЙ, ЗОКРЕМА Й ЗАХИСНИК╤В «АЗОВСТАЛ╤»
«Це найпотужн╕ший результат у питанн╕ зв╕льнення полонених за весь час повномасштабного...


ПЕРЕМОГА НА П╤ДСТУПАХ ДО КИ╢ВА
Виставка присвячена геро╖чн╕й оборон╕ столиц╕ Укра╖ни в╕д московських окупант╕в.


ВО╥НИ СВ╤ТЛА ЗАХИЩАЮТЬ УКРА╥НУ
На виставц╕ представлено фото- ╕ в╕део-портрети ╕ноземц╕в, як╕ беруть участь у боротьб╕...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #33 за 19.08.2022 > Тема ""Будьмо!""
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#33 за 19.08.2022
ЩАСЛИВА ЛЮДИНА СЕРГ╤Й МАРТИНЮК

 - Я щаслива людина, - говорить письменник Серг╕й Мартинюк, якому 10 липня нин╕шнього року виповнилося 60 рок╕в. В╕н народився в сел╕ Крижовлин Балтського району на Одещин╕. У 1983 роц╕ зак╕нчив Одеське вище в╕йськове командне артилер╕йське училище. Служив у Н╕меччин╕ ╕ на Зеленому Клин╕ на Далекому Сход╕. Побачив облудн╕сть радянсько╖ пропаганди про дружбу народ╕в. Перевага завжди надавалася рос╕янам. Можна було зробити кар’╓ру, записавшись рос╕янином. Серг╕ю Мартинюку теж пропонували стати рос╕янином Мартинюковим, але в╕н в╕дмовився зраджувати св╕й р╕д ╕ свою укра╖нську нац╕ю. Проте Мартинюк говорить, що в арм╕╖ навчився головного правила життя: «╤стину треба не п╕знавати, ╖╖ треба створювати. Тому н╕коли не здавайся ╕ в╕р у себе».

 У 1991 роц╕ в зв’язку ╕з скороченням кап╕тан Мартинюк був зв╕льнений у запас ╕ повернувся в Укра╖ну. В╕н був депутатом Балтсько╖ райради, працював радником голови Федерац╕╖ профсп╕лок Укра╖ни, генеральним директором п╕дпри╓мства Дирекц╕╖ управл╕ння майном Нац╕онально╖ сп╕лки письменник╕в Укра╖ни, виклада╓ журнал╕стику в Ки╖вському фаховому коледж╕ приватного ВНЗ «Ун╕верситет сучасних знань».

 В дитинств╕ Серг╕й Якович писав опов╕дання ╕ мр╕яв стати письменником. Тепер в╕н зд╕йснив свою мр╕ю. Серг╕й Мартинюк пише прозу, публ╕цистику, в╕рш╕ ╕ п’╓си. Назви його книг говорять про ╖х зм╕ст ╕ характеризують автора: «Здобули волю – здобудемо долю», «З Укра╖ною в серц╕», «Пишаюся, що я Укра╖нець», «Я Укра╖нець ╕ маю розум переможця», «Народжен╕ перемагати», «Маю честь бути Укра╖нцем», «Того, хто йде, важко спинити». Серг╕й Якович заснував альманах «Балтське коло», мистецький проект «Моя перша поетична зб╕рка» ╕ Балтський л╕тературний осередок Л╕ги укра╖нських письменник╕в ╕м. П. Чубинського.

 Серг╕й Мартинюк говорить, що укра╖нцям необх╕дно подолати нав’язаний нам комплекс меншовартост╕ ╕ заклика╓: «Ми повинн╕ створити нац╕ю з розумом переможц╕в». В╕н це робить, розпов╕даючи в сво╖х книгах ╕ виступах у ЗМ╤ правду про Укра╖ну ╕ ╖╖ геро╖чне минуле.

 С. Мартинюк став засновником ╕ директором Благод╕йного медичного фонду «Лелеко», створеного у кв╕тн╕ 2014 року для допомоги травмованим учасникам Революц╕╖ Г╕дност╕ ╕ пораненим на Донбас╕ захисникам Укра╖ни в╕д рос╕йсько╖ агрес╕╖. Упродовж 2014-2015 рок╕в фонд «Лелеко» направив на реаб╕л╕тац╕ю 550 ос╕б.

 У 2021 роц╕ С.Я. Мартинюк обраний членом Центрального проводу Сп╕лки оф╕цер╕в Укра╖ни.

 Серг╕й Мартинюк одружився 19-р╕чним курсантом ╕ вже понад 40 л╕т живе з сво╓ю дружиною. Зараз Мартинюки живуть у м╕ст╕ ╤рпен╕ на Ки╖вщин╕. Серг╕й Мартинюк говорить: «У нас здоров╕ д╕ти ╕ здоров╕ онуки. Ми хороша родина». Серг╕й Якович вчить д╕тей: «У житт╕ не треба соромитися трьох речей – старого одягу, простого життя й стареньких батьк╕в».

 Мартинюк сво╖м життям п╕дтверджу╓ те, про що пише в книгах. Коли розпочалася повномасштабна агрес╕я Рос╕╖ проти Укра╖ни, Серг╕й Мартинюк у той же день взяв мисливську рушницю ╕ став до лав ╤рп╕нсько╖ територ╕ально╖ оборони. В╕н згаду╓: «У мене була власна мотивац╕я – я захищав свою землю, свою родину, св╕й д╕м, Я не маю права не боронити св╕й д╕м ╕ свою родину. Вважаю, що це обов’язок кожного справжнього чолов╕ка. Ми чудово розум╕ли, якщо впаде ╤рп╕нь, то впаде ╕ Ки╖в. Тому стояли на смерть. Ми чудово розум╕ли, що за Укра╖ну треба вбивати, а не гинути. Смерт╕ не боялись».

 А смерть носилась поруч. 38 б╕йц╕в територ╕ально╖ оборони ╕ 50 в╕йськовослужбовц╕в Збройних Сил Укра╖ни загинули в боях за ╤рп╕нь. Серг╕й Мартинюк був дв╕ч╕ контужений. Але в╕н в числ╕ переможц╕в, як╕ в╕д╕гнали московських окупант╕в в╕д Ки╓ва.

 Азербайджанський журнал╕ст Ейнулла Фатулла╓в назвав Серг╕я Мартинюка уособленням територ╕ально╖ оборони в ╤рпен╕.

 Зараз Мартинюк п╕дл╕кову╓ здоров’я ╕ знову взяв до рук перо. Вже п╕дготував зб╕рку в╕рш╕в, пише книгу про нин╕шню в╕йну ╕ плану╓ створити ф╕льм з ц╕╓╖ теми.

 З роси ╕ з води вам, Серг╕ю Яковичу!

 Анатол╕й Зборовський, директор ╤рп╕нського ╕сторико-кра╓знавчого музею

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #33 за 19.08.2022 > Тема ""Будьмо!""


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=24431

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков