Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
КРИМОСУДДЯ
СЛОВО СИЛИ – ПРОТИ СИЛИ СЛОВА…


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День с╕мсот в╕с╕мдесят п’ятий…


ЗЕЛЕНСЬКИЙ П╤ДПИСАВ ЗАКОН ПРО МОБ╤Л╤ЗАЦ╤Ю
Передбачено, що моб╕л╕зац╕╖ п╕длягають громадяни в╕ком в╕д 25 до 60 рок╕в…


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День с╕мсот с╕мдесят восьмий…


КРИТИКУВАВ У СОЦМЕРЕЖАХ ОКУПАЦ╤ЙНУ ВЛАДУ:
Кримчанину виписали штраф у 150 тисяч рубл╕в…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #32 за 12.08.2022 > Тема "Бути чи не бути?"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#32 за 12.08.2022
ВАЛЕНТИН БУТ: ШАНТАЖ

Сьогодн╕шн╕й допис годилося б присвятити сво╖м, суто кримським под╕ям, бо ж новофедор╕вський резонанс вже по всьому св╕ту. Треба було б поспекулювати на темат к╕лькост╕ знищених на тому летовищ╕ л╕так╕в та гел╕коптер╕в – тих самих, що забезпечували пов╕тряну п╕дтримку виходу кримського угрупування на материк, бомбардували Азовсталь, запускали крилат╕ ракети по наших м╕стах. Вже два дн╕ т╕льки й мови про те. Мережа буквально гуде, гадаючи, що то було: ракетний удар? Але ж яка ракета могла подолати б╕льш н╕ж 200-к╕лометрову в╕дстань? Якщо таки ракета, то чи наша, а чи заморська? А, мо’, то й не ракета наробила такого переполоху, а наш╕ привиди з ССО чи ще б╕льш примарн╕ кримськ╕ партизани? Хтось мовить про дев’ять закатруплених «сушок», хтось мимрить про дванадцять, а он той впевнено заявля╓ про б╕льш н╕ж двадцять. Кому тут в╕рити – не зрозум╕ло. Хоч бери ноги в руки ╕ дибай рахувати сам. Проте, геро╖ дня твердо стоять на тому, що втрат серед бойово╖ техн╕ки нема╓. Ну, так, були, мовляв, «атд╓льни╓ хлапк╕», але то виключно через халатн╕сть тамтешнього чумного персоналу, ков╕нька ╖хн╕й мам╕. Опр╕ч того на летовищ╕ все ц╕ле, тож вс╕ от╕ ваш╕ в╕део з повибиваними в╕кнами в будинках за п╕вк╕лометра в╕д «обвалованого м╕сця», вс╕ от╕ попален╕ авт╕вки п╕д ╖хн╕ми ст╕нами – то все фейки, за як╕ передбачено сам╕ зна╓те що. Так, то й так. Власников╕ гул╕ видн╕ше, як ╖╖ трактувати, х╕ба н╕?

Я ж тимчасом хот╕в би привернути увагу мого читача хай ╕ не до таких, яскравих, але, як на мене, значно важлив╕ших под╕й.

 У наш╕й скрут╕ ми щиро дяку╓мо вс╕м нац╕ям, кожн╕й держав╕, будь-як╕й громадськ╕й орган╕зац╕╖ чи руху, як╕ п╕дтримують Укра╖ну в час╕ розв’язано╖ проти не╖ в╕йни, проте деяка п╕дтримка вигляда╓ якось дивно, ╖й бо. Ось як ця, що над╕йшла на минулому тижн╕ в╕д Anmesty International.

https://www.amnesty.org/en/latest/news/2022/08/statement-on-publication-of-press-release-on-ukrainian-fighting-tactics/

Схоже на те, що довга кремл╕вська рука дотягнулося нав╕ть сюди, в царину захисту прав людини.

Але ж така «пом╕ч», де жертву агрес╕╖ трактують нар╕вн╕ з самим агресором, як на мене, однозначно гра╓ на руку Кремлю, опосередковано виправдовуючи затримку постачання вкрай необх╕дно╖ для укра╖нськ╕й арм╕╖ збро╖, зокрема.

Чому знов про зброю та про зброю? Чом це так важливо нин╕, щоб наш╕ приб╕чники (союзник╕в у ц╕й, далеко не лише наш╕й в╕йн╕, на жаль, так дос╕ й не ма╓мо!) в найкоротш╕ терм╕ни надали нам весь спектр потр╕бно╖ нам збро╖, включно з необх╕дною к╕льк╕стю артилер╕йських систем, бронетехн╕кою, сучасною бойовою ав╕ац╕╓ю, засобами протипов╕тряного та протиракетного захисту ╕ т.п.?

Бо в╕д того прямо залежить, висто╖мо ми чи н╕, ╕ ще б╕льше, чи зможемо повернути загарбан╕ територ╕╖.

З повномасштабним вторгненням в Укра╖ну пут╕нський режим скинув ус╕ сво╖ маски, явивши св╕тов╕ сво╓ справжн╓ обличчя – обличчя терориста-насильника – ╕ тепер, добре усв╕домлюючи, що св╕т не ма╓ б╕льше жодних ╕люз╕й щодо його справжньо╖ природи, схоже, вже нав╕ть не перейма╓ться якимись ╕м╕джевими мороками.

Не зум╕вши п╕дкорити Укра╖ну н╕ за три, н╕ за 168 дн╕в, сутт╓во втративши св╕й потенц╕ал, в╕н тепер намага╓ться закр╕пити за собою хоча б лише окупован╕ територ╕╖. Притому, п╕вроку в╕дчайдушних зусиль наст╕льки виснажили зайду, що в╕н нараз╕ украй потребу╓ перемир'я для в╕дновлення свого в╕йськового потенц╕алу, живо╖ сили найперше. На необх╕дн╕сть такого перемир’я ус╕ляко натякав останн╕м часом не лише сам дов╕чний президент, його свита, його м╕д╕йна обслуга, а й його численн╕ лобб╕сти по всьому св╕ту. На жаль, таких можемо бачити не лише серед посадовц╕в нашо╖ найближчо╖ сус╕дки - Угорщини, не лише серед урядовц╕в Н╕меччини, але нав╕ть в команд╕ Б╕лого Дому.

Шантаж зерном ╕ викопним паливом — не ╓диний спос╕б для Москов╕╖ змусити св╕т — volens-nolens — повернутися до пол╕тики «business as usual», виторговуючи таким чином час (╕ кошти!) на в╕дновлення сво╓╖ значно прос╕ло╖ в╕йськово╖ потуги. Найнебезпечн╕шою серед то╖ тактики ╓ залякування застосуванням ядерно╖ збро╖. Ще недавно сам натхненник ╕ ╕н╕ц╕атор ц╕╓╖ в╕йни не раз посилався на статтю москов╕йського законодавства, яка передбача╓ можлив╕сть застосовувати ядерну зброю в раз╕ загрози територ╕альн╕й ц╕л╕сност╕ кра╖ни чи екз╕стенц╕йно╖ загрози ╖╖ населенню. А що вже казати про лякалки в╕д його щуропод╕бно╖ свити!

Анонсувавши так званий «рехверендум про при╓днання» новоокупованих територ╕й Донбас╕╖, Херсонсько╖ та Запор╕зько╖ областей, Кремль, вочевидь, збира╓ться пот╕м посилатися на цю статтю, трактуючи фейков╕ новоутворення як на «частину Москов╕╖». Однак, добре розум╕ючи, що те жодним чином не зупинить Укра╖ну в╕д повернення сво╖х територ╕й, Кремль вда╓ться до ще б╕льш ╓зу╖тського шантажу. Захопивщи свого часу найб╕льшу в Европ╕ Запор╕зьку АЕС – ми ж пам’ята╓мо ╖╖ обстр╕л кадир╕вськими танками? - розм╕стивши на ╖╖ територ╕╖ в╕йська, артилер╕йськ╕ системи, зокрема, Москов╕я в╕дтод╕ п╕дло обстр╕лю╓ з-п╕д ╖╖ ст╕н не лише позиц╕╖ укра╖нського в╕йська, але й м╕ста та села, чудово розум╕ючи, що Укра╖на, переживши жахи Чорнобиля, н╕защо не зважиться бити по об’╓кту, здатному, у раз╕ нав╕ть випадкового влучання, перетворити значну частину ╖╖ територ╕╖ на ядерну пустелю, зробити непридатними для мешкання ще б╕льш╕ обшари земель далеко за ╖╖ межами.

 ╤ все ж цього в╕вторка атомну електростанц╕ю обстр╕ляли. Хто? Скажете марс╕яни? Певно, що так, бо йдеться нав╕ть не про 14 жертв цього обстр╕лу, а про справжню катастрофу, якщо хоча б один ╕з шести ядерних реактор╕в було пошкоджено чи виведено з ладу систему забезпечення ╖х нормального функц╕онування. Неймов╕рно, але окупант звинувачу╓ укра╖нську сторону в обстр╕лах!

Вочевидь, що частиною цього шантажу ╓ скликане на вимогу Кремля зас╕дання Ради Безпеки ООН, яке в╕дбува╓ться нараз╕.

 Якою буде реакц╕я Ради Безпеки, св╕тово╖ сп╕льноти в ц╕лому – в╕дпов╕дальною, такою, що забезпечить негайне ╕ безумовне виведення москов╕йських в╕йськ ╕з територ╕╖ Запор╕зько╖ АЕС, передачу ╖╖ п╕д контроль Укра╖ни та в╕дновлення контролю з боку МАГАТЕ, такою, що прискорить врешт╕-решт забезпечення укра╖нсько╖ арм╕╖ вс╕м необх╕дним озбро╓нням для якнайскор╕шого витурення загарбник╕в з ╖╖ суверенно╖ територ╕╖, а чи зведеться до подальшого балансування на краю пр╕рви, до продовження ганебно╖ пол╕тики «business as usual» - в╕д того, без переб╕льшення, може залежати доля не лише Укра╖ни, а й ц╕лого св╕ту, адже, за слушним нагадуванням президента Зеленського, в╕тер, що понесе рад╕оактивний пил Европою, не до снаги буде спинити н╕кому.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #32 за 12.08.2022 > Тема "Бути чи не бути?"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=24418

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков