Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2113)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
РОС╤Я НАМАГА╢ТЬСЯ ПОШИРИТИ СВОЮ ЗЛОЧИННУ СУТЬ НА ╤НШ╤ КРА╥НИ
Рос╕я – це велика тюрма. Нин╕ рос╕яни намагаються загнати в цю тюрму ╕ укра╖нц╕в…


НЕМА╢ СИЛ ТЕРП╤ТИ: НОБЕЛ╤ВСЬК╤ ЛАУРЕАТИ ВЛАШТУВАЛИ МАН╤ФЕСТ ПУТ╤НУ
П╕д зверненням п╕дписалося 39 ос╕б, всесв╕тньо в╕домих св╕тил науки…


ЗЕЛЕНСЬКИЙ ПРО ЗВ╤ЛЬНЕННЯ ДАН╤ЛОВА:
В╕н переводиться на ╕нший напрямок…


ПУТ╤Н ЗАГНАВ СЕБЕ У ПАСТКУ:
Дан╕лов попередив про наближення катастрофи в Рос╕╖…


УКРА╥НА ПРОТИ РАШИЗМУ
Рашизм – це як╕сно нова форма тотал╕тарно╖ ╕деолог╕╖ ╕ практики…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #25 за 24.06.2022 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#25 за 24.06.2022
ПАР╢ ПРОПОНУ╢ ЗАХОДИ ДЛЯ ПОЛЕГШЕННЯ ГУМАН╤ТАРНИХ НАСЛ╤ДК╤В В╤ЙНИ РФ ПРОТИ УКРА╥НИ

Парламентська асамблея Ради ╢вропи (ПАР╢) пропону╓ урядам кра╖н - член╕в Ради ╢вропи вжити низку заход╕в для полегшення гуман╕тарних насл╕дк╕в загарбницько╖ в╕йни рос╕╖ проти Укра╖ни.

В╕дпов╕дну резолюц╕ю ПАР╢ ухвалила п╕сля сп╕льних дебат╕в щодо трьох допов╕дей - про гуман╕тарн╕ насл╕дки ╕ внутр╕шн╕ та зовн╕шн╕ перем╕щення, захист та догляд за несупроводжуваними д╕тьми-м╕грантами, справедлив╕сть та безпеку для ж╕нок, переда╓ кореспондент Укр╕нформ.

У документ╕ зазнача╓ться, що ПАР╢ надзвичайно стурбована гуман╕тарними насл╕дками, спричиненими загарбницькою в╕йною рос╕╖ проти Укра╖ни.

ПАР╢ заклика╓ держави - члени Ради ╢вропи п╕дтримати довгостроков╕ зобов’язання Орган╕зац╕╖ перед Укра╖ною, що були включен╕ до скоригованого Плану д╕й для Укра╖ни (2018-2022), який м╕стить низку нев╕дкладних заход╕в для подолання прямих насл╕дк╕в агрес╕╖, вчинено╖ рос╕╓ю.

ПАР╢ пропону╓ вс╕м нац╕ональним парламентам, включаючи парламенти держав, як╕ не ╓ членами ╢вросоюзу ╕ як╕ ще не актив╕зували Директиви про тимчасовий захист, запровадити принаймн╕ екв╕валент такого захисту ╕ поширити його на громадян трет╕х кра╖н. Це, зокрема, може включати скасування в╕зових обмежень, якщо так╕ ╓.

Асамблея усв╕домлю╓, що гуман╕тарн╕ насл╕дки агрес╕╖ не будуть вир╕шен╕ в короткостроков╕й перспектив╕, “тому важливо забезпечити пост╕йну, довгострокову та скоординовану п╕дтримку з боку держав - член╕в Ради ╢вропи, щоб перем╕щен╕ особи та б╕женц╕ з Укра╖ни отримували всю необх╕дну допомогу для можливост╕ вести г╕дне та перспективне життя”.

Також ПАР╢ заклика╓ укра╖нську та рос╕йську владу в╕дновити обм╕н в╕йськовополоненими та повернути ╖х на сво╖ територ╕╖ в╕дпов╕дно до правил Женевських конвенц╕й через М╕жнародний ком╕тет Червоного Хреста та м╕жнародн╕ гуман╕тарн╕ орган╕зац╕╖.

У резолюц╕╖ зазнача╓ться, що вже зараз необх╕дно думати про в╕дбудову Укра╖ни. Вона в╕та╓ об╕цянки, зроблен╕ на конференц╕╖ донор╕в у Варшав╕ 5 травня 2022 року.

“Цю м╕жнародну допомогу потр╕бно буде ретельно спрямувати та координувати, щоб задовольнити вс╕ потреби укра╖нського сусп╕льства. Кр╕м того, Рада ╢вропи працюватиме над просуванням та забезпеченням глобально╖ системи в╕дпов╕дальност╕ за агресивну в╕йну проти Укра╖ни та груб╕ порушення прав людини шляхом ╕нституц╕ал╕зац╕╖ компенсац╕╖ для Укра╖ни», - йдеться у документ╕.

Серед ╕ншого, ПАР╢ заклика╓ ╢вропейський Союз у терм╕ново надати ч╕тке юридичне роз’яснення щодо прав ос╕б, що отримують тимчасовий захист, як╕ п╕сля того, як прожили в ╢вропейському Союз╕ б╕льше 90 дн╕в протягом 180 дн╕в, повернулися в Укра╖ну, ╕ бажають знову в’╖хати на територ╕ю ╢С.

З метою запоб╕гання торг╕вл╕ людьми ПАР╢ виступа╓ за створення транснац╕онально╖ системи в╕дстеження, яка б допомогла прикордонн╕й пол╕ц╕╖ легше ╕дентиф╕кувати потенц╕йних жертв.

У резолюц╕╖ п╕дкреслю╓ться важлив╕сть п╕дзв╕тност╕ та прозорост╕ одержувач╕в допомоги, а також розпод╕лу м╕жнародно╖ допомоги та ф╕нансування для задоволення нагальних потреб перем╕щених людей.

Серед ╕ншого, ПАР╢ наголошу╓ на необх╕дност╕ надання безпечних ╕ регулярних шлях╕в до безпеки для вс╕х людей, незалежно в╕д ╖х нац╕ональност╕, етн╕чно╖ приналежност╕ та рел╕г╕╖, включаючи ос╕б без громадянства та ром╕в без документ╕в.

Асамблея також нагаду╓ про необх╕дн╕сть гарантувати права вс╕х без дискрим╕нац╕╖, ╕ в цьому контекст╕ заклика╓ вс╕ кра╖ни-члени звернути увагу на становище ЛГБТ╤, як╕ все ще перебувають в Укра╖н╕ або т╕кають в╕д в╕йни.

Кр╕м того, посилаючись в╕дпов╕дн╕ на резолюц╕╖ ╕ рекомендац╕╖ Ради ╢вропи, ПАР╢ нагаду╓, що становище д╕тей вимага╓ конкретних заход╕в, заснованих на принцип╕ ╕нтерес╕в дитини.

Зазнача╓ться, що сл╕д якомога ран╕ше ╕ не п╕зн╕ше завершення навчального року за укра╖нською програмою, на початку навчального року-2022 заохочувати д╕тей вступати до шк╕л у кра╖н╕, де вони перебувають.

“Необх╕дно систематично використовувати ╕нструменти мовно╖ осв╕ти та л╕нгв╕стично╖ ╕нтеграц╕╖ д╕тей, розроблен╕ Радою ╢вропи. П╕сля повернення в Укра╖ну отриман╕ знання мають бути визнан╕ укра╖нською шк╕льною системою”, - йдеться у документ╕.

Доступ до дошк╕льних заклад╕в також дуже важливий для багатьох ж╕нок, як╕ прибувають з маленькими д╕тьми, для яких в╕дсутн╕сть такого виду догляду за д╕тьми ще б╕льше ускладнить ╖хню ╕нтеграц╕ю та доступ до ринку прац╕.

ПАР╢ в╕та╓ вже вжит╕ зусилля для розбудови спроможност╕ фах╕вц╕в ╕з визнання атестат╕в для сприяння ефективн╕й, профес╕йн╕й та справедлив╕й обробц╕ укра╖нських квал╕ф╕кац╕й. Зазнача╓ться, що ╓вропейський квал╕ф╕кац╕йний паспорт для б╕женц╕в може допомогти б╕женцям та урядам кра╖н прийняти ╖х у найближчий пер╕од. Уже 16 ╓вропейських кра╖н при╓дналися до цього про╓кту Ради ╢вропи, ╕ Асамблея заохочу╓ ╕нших зробити це, нав╕ть за в╕дсутност╕ в особи повного пакета документац╕╖.

Також ПАР╢ в╕та╓ створення платформи за п╕дтримки Конгресу м╕сцевих ╕ рег╕ональних влад «Cities4Cities» як м╕сце координац╕╖ для синхронного реагування на запити та потреби укра╖нських м╕ст та рег╕он╕в. Вона заклика╓ цю ╕н╕ц╕ативу стати повноц╕нною ╓вропейською платформою побратим╕в.

До того ж ПАР╢ зазнача╓, що держави-члени, як╕ не мають сп╕льного кордону з Укра╖ною, повинн╕ б╕льше ╕нвестувати в координац╕ю та п╕дтримку величезних зусиль, що зд╕йснюються в сус╕дн╕х кра╖нах. Асамблея заклика╓ центральн╕, рег╕ональн╕ та м╕сцев╕ органи влади сприяти внутр╕шньому та м╕жнародному перевезенню перем╕щених ос╕б, зокрема шляхом надання додаткових транспортних засоб╕в, а також супутн╕х послуг.

Асамблея також рекоменду╓ створити ╓дину платформу для ╕нформац╕╖ та придбання зал╕зничних квитк╕в на ╓вропейському р╕вн╕.

Кр╕м того, ПАР╢ заявля╓ про свою стурбован╕сть м╕нуванням територ╕╖ Укра╖ни рос╕╓ю ╕ заклика╓ до б╕льших зусиль, щоб допомогти Укра╖н╕ прискорити процес розм╕нування ╖╖ територ╕й.

Як пов╕домлялося, 20-24 червня в Стасбурз╕ трива╓ л╕тня сес╕я ПАР╢.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #25 за 24.06.2022 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=24288

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков