Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4264)
З потоку життя (7284)
Душі криниця (3924)
Українці мої... (1569)
Резонанс (1837)
Урок української (1001)
"Білі плями" історії (1805)
Крим - наш дім (580)
"Будьмо!" (265)
Ми єсть народ? (239)
Бути чи не бути? (120)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (117)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ДМИТРО КУЛЕБА: НЕ БУДЕ ТАКОГО МОМЕНТУ В ╤СТОР╤╥, КОЛИ НАМ БУДЕ «НЕ ДО КРИМУ»
М╕н╕стр закордонних справ Укра╖ни нав╕в мегапереконливий доказ сво╓╖ в╕ри в нашу перемогу.


ЗЕЛЕНСЬКИЙ ПРО ПЕРЕГОВОРИ З РОС╤ЯНАМИ: ВОНИ ПРОПОНУЮТЬ НАМ ЗДАТИСЯ, ПРИЙНЯТИ ╥ХН╤Й "МИР"
За словами президента, перемовини з РФ - це коли "нам зав'язують руки, в╕др╕зають язик", а тод╕...


Ярослав Затилюк, ╕сторик: ╢ВРОПЕЙЦ╤ ВЖЕ ЗРОЗУМ╤ЛИ, ЩО УКРА╥НА - ФОРПОСТ, ЗА ЯКИМ ЗАВЕРШУ╢ТЬСЯ ╢ВРОПА ЦИВ╤Л╤ЗАЦ╤ЙНА
Прагненню ╕ руху укра╖нц╕в до ╓вропейських ц╕нностей понад 350 рок╕в.


ВАЛЕНТИН БУТ: З ДНЕМ ДЕРЖАВНОСТ╤, УКРА╥НО!
Небагато ╓ нин╕ нац╕й, як╕ могли б достеменно сказати з яким днем пов'язане виникнення ╖хньо╖...


Андр╕й Куликов, голова Ком╕с╕╖ з журнал╕стсько╖ етики: ЧАС В╤Д╤ЙТИ В╤Д БОРОТЬБИ З РОС╤ЙСЬКОЮ ПРОПАГАНДОЮ ДО АКТИВНОГО ╤ МАСОВОГО ТВОРЕННЯ УКРА╥НСЬКОГО ЯК╤СНОГО ПРОДУКТУ
Повномасштабна в╕йна рос╕╖ проти Укра╖ни дуже вплинула на умови роботи журнал╕ст╕в.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #24 за 17.06.2022 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#24 за 17.06.2022
ВАЛЕНТИН БУТ: ЯКО╥ ПЕРЕМОГИ МИ ПРАГНЕМО?

Що ми вважали б перемогою для Укра╖ни в ц╕й в╕йн╕, товариство: негайне замирення, аби припинити немилосердне руйнування наших м╕ст, загибель цив╕льних та укра╖нських вояк╕в (за словами м╕н╕стра оборони, втрати нашого в╕йська нин╕ доходять до 100 загиблих на день), угода з Москов╕╓ю про те, що вона в╕дходить з╕ вс╕х новоокупованих територ╕й, повертаючись до позиц╕й станом на 23 лютого 2022, повернення вс╕х окупованих територ╕й, включно з Донбасом та Кримом, чи таки щось б╕льше?

За результатами опитувань, як╕ можна бачити в Мереж╕, укра╖нц╕в не влаштову╓ н╕ перший, н╕ другий вар╕анти замирення, попри те, що ще в ╤станбул╕ перемовники в╕д укра╖нсько╖ влади проговорювали було готовн╕сть до замирення у раз╕ в╕дходу Москов╕╖ на позиц╕╖ 23 лютого, з в╕дкладенням перемовин щодо повернення Криму на п'ятнадцять рок╕в. Б╕льше 70% укра╖нц╕в бачать замирення не ран╕ше, ан╕ж ми повернемо соб╕ ВС╤ окупован╕ територ╕╖, в╕дновимо св╕й суверен╕тет у межах м╕жнародно визнаних кордон╕в, а держава-агресор погодиться/буде змушена виплачувати репарац╕╖. Проте, ╓ прихильники як перших двох опц╕й, так ╕ тих, хто раз-по-раз згаду╓, що на мапах 1918 року Укра╖на мала значно повн╕ш╕ обриси ╕ ладен вже зв╕льняти Кубань, а то й Зелений Клин. Перш╕ з ц╕╓╖ м╕норитарно╖ групи не обов'язково зрадники, скор╕ше виснажен╕, надламан╕ жахливими випробуваннями слабк╕ люди, а друг╕ далеко не завжди полум'ян╕ патр╕оти. Чи треба казати, що в обставинах, коли в╕йна затягу╓ться, економ╕ка ледь диха╓, а число людських втрат щодал╕ зроста╓, зростатиме ╕ число знев╕рених у повн╕й перемоз╕, згодних на будь-як╕ умови миру, зростатиме, в╕дпов╕дно ╕ ╖хн╕й вплив на можлив╕ р╕шення влади? З "яструбами" ще складн╕ше. Тим б╕льше, коли в ╖хньому числ╕ виринають то вчорашн╕ актив╕сти, що перейменували себе сьогодн╕ на в╕йськових експерт╕в, а то й знан╕ пол╕тики. Он, зо три тижн╕ тому один з таких експерт╕в вже закликав повернути в Укра╖ну частину Курщини, Б╕лгородщини та Ворон╕жчини, заселених переважно етн╕чними укра╖нцями. А тут ще й знаний укра╖нський пол╕тик, один з ненайг╕рших кандидат╕в у президенти на минулих виборах, якому симпатизував, вже вдруге (https://www.youtube.com/watch?v=LVQkVV7UEkA https://www.youtube.com/watch?v=CIeiLQHmIzE ), наголошу╓ на тому, що укра╖нський солдат ма╓ зайти на територ╕ю Москов╕╖. Це, мовляв, ф╕лософське питання.

З ф╕лософ╕╓ю пол╕тика, точн╕ше, з його позиц╕╓ю, окрема справа, бо там б╕льше про стратег╕ю, а от чи не заклики наших записних патр╕от╕в сутт╓во пригальмували поставки тако╖ потр╕бно╖ нашому в╕йську збро╖? Чи не ╖хньому "яструбиному" розпатякуванню завдячу╓мо застереженням дядька Джо щодо завдання удар╕в по ворож╕й територ╕╖? Нав╕ть якщо це лише одна з причин того, що в надзвичайно критичн╕й ситуац╕╖ укра╖нське в╕йсько не отриму╓ достатню к╕льк╕сть потр╕бно╖ номенклатури важкого наступального озбро╓ння, то ╕ тод╕ таким суперпатр╕отичним "експертам" варто б припнути сво╖ язики. Бо за те хтось платить кров'ю ╕ життями. А ще, притлумивши св╕й показний патр╕отизм, ╖м би прикласти пальця до лоба ╕ подумати, а чи от╕ етн╕чн╕ укра╖нц╕ з-за поребрика справд╕ бажають з╕ сво╖ми м╕стами ╕ селами в Укра╖ну? Нараз╕, навряд чи. А чи ми хочемо при╓днати ╖х попри ╖хн╕ бачення ╕ бажання? Якщо так, то чим ми кращ╕ за ординський Мордор, що намага╓ться нин╕ загарбати нашу землю?

Демократичний св╕т нин╕ на нашому боц╕ з одн╕╓╖ лише причини - volens-nolens, але у в╕дпов╕дност╕ до декларованих принцип╕в, в╕н застою╓ попране Мордором м╕жнародне право, зг╕дно якого кордони мають залишатися непорушними. М╕жнародна сп╕льнота не визнала лег╕тимною ан╕ "анекс╕ю" мого Криму, н╕ мар╕онетков╕ "республ╕ки" Донбас╕╖. Не визна╓ ╕ анекс╕ю укра╖но-етн╕чних московщин. ╤ сумн╕ву в тому не майте. Х╕ба що Кубань колись сама попроситься в Укра╖ну. Таке ц╕лком може статися, але ще надто зелений виноград, аби так густо пускати слину вже сьогодн╕.

Щодо застереження американського президента проти удар╕в по територ╕╖ Мордора, то воно продиктоване не одним лише побоюванням перед об╕цяним ядерним ударом: може, хтось забув, але в москов╕йськ╕й безпеков╕й доктрин╕ прямо передбачено застосування ядерно╖ збро╖ у раз╕ загрози територ╕альн╕й ц╕л╕сност╕ держави. Чи зважаться на те кремл╕вськ╕, то ще питання, а от те, що масован╕ удари по запоребрикових об'╓ктах, а тим б╕льше, "хвилософське" переступання мордорського поребрика, негайно дадуть в руки тамтешнього Саурона довгожданий ╕нтрумент для розгортання тотально╖ моб╕л╕зац╕╖ - то й до ворожки не ход╕ть.

Попри те, що я добре розум╕ю лог╕ку згаданого пол╕тика ╕ багато в чому под╕ляю ╖╖, я розум╕ю ще й те, що тотальна моб╕л╕зац╕я 140-м╕льйонного Мордора, п╕дстав для яко╖ натужно шукають сьогодн╕ кремл╕вськ╕, стала б надто тяжким випробуванням для нашого в╕йська, для нац╕╖ в ц╕лому тод╕, коли ми ще не готов╕ до того. Думаю, дядько Байден сво╖м застереженням мав на уваз╕, найперше, саме це.

Ф╕лософ╕я Романа Петровича, треба в╕ддати йому належне, стратег╕чна:

"Ramstein, який вир╕шу╓ лише питання (постачання) збро╖ - н╕чого не вир╕шу╓! Ц╕ люди мають забезпечити або ж повернення ус╕х у рамки м╕жнародного права, яке ╕снувало до (розпаду СРСР) ╕ вс╕ виконували б його, або формування ново╖ системи м╕жнародного права ╕ безпеки. Фраза про те, що Укра╖на ма╓ в╕дновитися в територ╕ях до початку агрес╕╖ 2014 року мене не влаштову╓. Св╕т ма╓ повернутися до то╖ системи, якою в╕н був п╕сля розпаду Радянського Союзу: Груз╕я ма╓ повернути сво╖ земл╕, Молдова ма╓ повернути сво╖ земл╕, я точно так наполягаю, що Япон╕я ма╓ повернути сво╖ земл╕, Ф╕нлянд╕я ма╓ повернути сво╖ земл╕. Цьому злу треба показати, що все ма╓ повернутися на законну основу. Тод╕ лог╕ка в╕дновлення Рос╕╖ ма╓ глузд (сенс?). В ╕ншому випадку це ознанача╓, що ми лише берем паузу. Просто берем паузу... Рос╕я веде дику в╕йну. Вона не розум╕╓, що в╕йна ведеться по правилах... Зараз св╕т ма╓ продемонструвати: укра╖нський солдат заходить ╕ по вс╕х правилах, як це належить, разом з ус╕м св╕том, доводить ситуац╕ю до перемоги, показу╓: див╕ться, ось це в╕йна. Отак воюють… ╕ в╕дпов╕дь на питання дол╕ Рос╕╖ - це сигнал Китаю".

Довгий ряд цитат проти яких нема╓ чого заперечити. Все так: нав╕ть вийшовши на кордони 1991 року Укра╖на не убезпечить себе надовго в╕д заз╕хань Мордора. ╤ тут нав╕ть в╕дх╕д у пекло Саурона не зм╕нить н╕чого, бо в╕н лише його сьогодн╕шн╓ вт╕лення. Та чи готовий св╕т заступити за поребрик разом з укра╖нським солдатом? Нараз╕, як бачимо, зовс╕м не готовий. З р╕зних причин, де побоювання ескалац╕╖ в╕йни, страх перетворення ╖╖ на св╕товий ядерний апокал╕псис важлив╕, але не ╓дин╕ перестороги. В перспектив╕ це можливо, але якою довгою буде та перспектива, бо ж зараз ╕ укра╖нський солдат до того не готовий: випхати б перше Мордор з╕ сво╓╖ земл╕. Нараз╕ ж кра╖ни зах╕дних демократ╕й лише посильно п╕дпирають Укра╖ну, переозброюють ╖╖ рахунком сво╖х громадян зокрема, сторожко сл╕дкуючи тимчасом за реакц╕╓ю Москви. Ми справедливо нар╕ка╓мо на пов╕льн╕сть цього процесу, бо ж, насилу стримуючи ворога, платимо кров'ю за кожен згаяний день в той час, коли, маючи важку зброю, могли б вже гнати його геть. А ще ми раптом в╕дчули, що вс╕ наш╕ хвилософськ╕ нам╕ри аж надто м╕цно прив'язан╕ до то╖ допомоги. Гарно мати свою зброю. Погано не мати ╖╖ у скрутний час. Не один генерал ╕з сумом пригаду╓ нин╕ в╕йськовий спадок, що д╕стався нам в╕д Есересеру: 6500 танк╕в, 7150 БТР ╕ БМП, 3400 артилер╕йських систем, 1430 бойових л╕так╕в, 285 бойових гел╕коптер╕в, 130 м╕жконтинентальних бал╕стичних ракет (МБР) УР-100Н (код НАТО — SS-19) ╕ 46 МБР РТ-23 (SS-24) ╕з 1652 ядерними бо╓головками. На укра╖нських аеродромах базувалося 23 стратег╕чних бомбардувальники ТУ-95, переважно модиф╕кац╕╖ МС (ракетоносц╕), ╕ 19 бомбардувальник╕в ТУ-160, озбро╓них 460 ав╕ац╕йними ядерними бо╓зарядами. Укра╖на мала також до 3000 одиниць тактично╖ ядерно╖ збро╖. Старий мотлох кажете? Його можна було модерн╕зувати. Можна було створити нову зброю - сучасну, високоточну, ефекетивну. Але ми натом╕сть поприкривали ун╕кальн╕ НД╤, позакривали першокласн╕ в╕йськов╕ училища…

У згаданому ╕нтерв'ю Роман Петрович мр╕╓ про крилат╕ ракети, якими б могли сягнути тепер до зброярень Мордору хоч би й на Урал╕, але якось забува╓, що саме в пер╕од його перебування Представником президента Укра╖ни у ВР Москов╕╖ були в╕ддан╕ за газовий борг в якихось 285 млн. долар╕в 575 крилатих ракет Х-55 та Х-55СМ, 8 стратег╕чних бомбардувальник╕в-ракетоносц╕в ТУ-160 та 3 ТУ-95 МС. Ще майже ст╕льки ж таких ракет було знищено. Власне, х╕ба ж то про одн╕ лише ракети чи л╕таки? Недобудован╕ корабл╕, понищен╕ корабельн╕, викинут╕ на вулицю фах╕вц╕, яким ц╕ни не скласти...

Тепер он Анатол╕й Кирилович К╕нах каже (https://www.youtube.com/watch?v=cQFFl5g4BZU), що геть не задоволений темпами поставок в Укра╖ну озбро╓нь, бо ж "для нас вар╕ант затяжно╖ в╕йни, в╕йни на виснаження ╓ неприпустимим". Каже, нам вкрай треба реформувати наш оборонно-промисловий комплекс. ╤ ма╓ рац╕ю, бо мудра людина. Але де була та мудр╕сть у часи його прем'╓рства чи секретарства в РНБО, коли той ОПК виробляв "лише 10-12% к╕нцевого продукту для Збройних сил", а купа в╕йськово╖ техн╕ки вивозилася за кордон, списувалася, нищилася? А х╕ба не так само чинив ╕ його попередник на посад╕ секретаря РНБО Петро Олекс╕йович Порошенко? Х╕ба не за президентства останнього, уже в ход╕ в╕йни, побудову семи н╕кчемних р╕чкових самотоп╕в видавали за в╕дродження маринарки ╕ не бачили н╕яко╖ потреби для побудови патронного заводу та заводу артилер╕йських бо╓припас╕в, посилаючи л╕сом фах╕вц╕в, готових було взятися за те, ╕ не надто переймалися через регулярн╕ нищення найб╕льших в╕йськових арсенал╕в. Сьогодн╕ в╕йсько вже в╕дчува╓ нестачу 152 мм снаряд╕в.

А х╕ба не за нин╕шньо╖ вже влади гальмували програму створення крилатих ракет пана Коростельова? Х╕ба не ця влада вперто не признача╓ вже давно обраного антикорупц╕йного прокурора? Х╕ба не нин╕шн╕й кабм╕н, ревно переймаючись сад╕вництвом, дос╕ не зробив ключових крок╕в для переведення економ╕ки на во╓нн╕ потреби?

Хтось скаже, легко, мовляв, критикувати тепер, коли вже вскочили в халепу. Де ви були так╕ розумн╕ ран╕ше?

А Тут ╕ були. В 2000-н╕ кричали про неприпустим╕сть нищення власного в╕йська, з початком вторгнення 2014 року звертали увагу на необх╕дн╕сть очищення СБУ, перетворення ╖╖ з ╕нструменту до╖ння п╕дпри╓мц╕в та контрабандист╕в на ефективний орган захисту Краю, не раз писали про нагальну потребу власного виробництва бо╓припас╕в, зокрема. Все те ╓ в св╕тличному арх╕в╕. Але тут не про дор╕кання - про нагальну потребу робити висновки. Вже зараз. Без того справжньо╖ перемоги, за якою безпека ╕ процв╕тання, чи й досягнемо.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #24 за 17.06.2022 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=24269

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков