Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
К╤ЛЬК╤СТЬ СКАРГ НА ДОТРИМАННЯ ЗАКОНУ ПРО МОВУ ЗРОСТА╢
Значний стрибок у ставленн╕ до мови стався власне п╕сля повномасштабного вторгнення Рос╕╖…


НА ХЕРСОНЩИН╤ В╤ДКРИВСЯ ПЕРШИЙ ФЕСТИВАЛЬ «Р╤ДНА МОВА - ШЛЯХ ДО ПЕРЕМОГИ»
Укра╖нська мова об’╓дну╓ укра╖нц╕в у боротьб╕ та в нац╕ональн╕й ╕дентичност╕…


УКРА╥НЦ╤ ВИЗНАЧИЛИСЬ, ЧИ ТРЕБА РОС╤ЙСЬКА У ШКОЛАХ
42% укра╖нц╕в п╕дтримують збереження вивчення рос╕йсько╖ мови в певному обсяз╕.


МОВА П╤Д ЧАС В╤ЙНИ СТАЛА ЗБРО╢Ю
В Укра╖н╕ в╕дзначають День писемност╕ та мови.


МОВИ Р╤ДНО╥ ОБОРОНЦ╤
Сьогодн╕шня доб╕рка поез╕й – це твори кримських укра╖нських педагог╕в-поет╕в…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #20 за 20.05.2022 > Тема "Урок української"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#20 за 20.05.2022
ПЕРЕМОГА: РАЗОМ З KALUSH ORCHESTRA У ТУРИН╤ ПЕРЕМОГЛА ВСЯ УКРА╥НА

╢вробачення - це не лише музика, це завжди емоц╕я, тло сьогодення – обставин, уявлень, любов╕ та ненавист╕. У 2022-му це було особливо яскраво.

Ск╕льки б не говорили про ╢вробачення, що музика поза пол╕тикою, але насправд╕ це не так. Принаймн╕, з тих час╕в, коли переможц╕в конкурсу стали визначати шляхом телефонного голосування по кра╖нах, а пот╕м – ще й з п╕дключенням нац╕ональних профес╕йних жур╕.  Отут ╕ проявилося те, що ╓ ╕ чого не  прихова╓ш, бо надто очевидно воно познача╓ться на голосуванн╕. Спочатку це була симпат╕я до одних (скаж╕мо, до географ╕чних сус╕д╕в) ╕ упередження (тут привод╕в завжди вистачало) - щодо ╕нших. Вт╕м, на ╢вробаченн╕-2022 в ╕тал╕йському Турин╕  це все перейшло на ╕нший р╕вень: палке бажання допомогти, п╕дтримати чим  можеш Укра╖н╕, ╕ яскрава ненависть до рос╕╖, яка розв’язала в ╢вроп╕ п╕длу й криваву в╕йну. ╤ перше, ╕ друге, безперечно, вплинуло на бали.

Див╕ться, як за укра╖нський гурт — Олег Псюк - сол╕ст, ╤гор Д╕денчук - мульти╕нструментал╕ст, МС Килиммен, Джонн╕ Дивний, бек вокал╕ст — голосували глядач╕ по кра╖нах у ф╕нал╕ ╢вробачення 2022:

12 бал╕в: ╤тал╕я, Франц╕я, ╤рланд╕я, ╤сланд╕я, ╤спан╕я, Велика Британ╕я, Дан╕я, Н╕меччина, Австр╕я, Естон╕я, Латв╕я, Литва, Польща, Азербайджан, Болгар╕я, Молдова, Чех╕я, Груз╕я, Сан-Марино, Австрал╕я, Бельг╕я, К╕пр, Н╕дерланди, Швец╕я, ╤зра╖ль, Португал╕я, Норвег╕я, Ф╕нлянд╕я;

10 бал╕в: Словен╕я, Хорват╕я, Чорногор╕я, Румун╕я, Швейцар╕я, Албан╕я, В╕рмен╕я, Грец╕я;

8 бал╕в: П╕вн╕чна Македон╕я, Мальта;

7 бал╕в: Серб╕я.

Всього – 451 бал! Зда╓ться, таких цифр ╢вробачення ще не знало. ╤ тут доведеться - бо н╕куди не д╕нешся - ставити таке запитання: ск╕льки у цьому результат╕ музики й ск╕льки щирих людських емоц╕й?

Не беремося судити, бо коли чесно, то автор цього тексту – з╕ сп╕льноти глядач╕в, а не профес╕онал╕в. Але ж х╕ба для профес╕онал╕в – виконавц╕в, критик╕в, продюсер╕в - а не для нас, перес╕чних глядач╕в це все влаштову╓ться? Тож довелося бачити сьогодн╕ й таку – пом╕рковану оц╕нку: якби  не в╕йна, Укра╖на теж зайняла б високе м╕сце – у перш╕й п’ят╕рц╕, але не перше.

На перший погляд, результати голосування профес╕йних жур╕ це й п╕дтвердили:

12 бал╕в: Польща, Литва, Латв╕я, Румун╕я, Молдова;

10 бал╕в: Франц╕я, ╤сланд╕я, Н╕меччина;

8 бал╕в: Словен╕я, Португал╕я, Хорват╕я;

7 бал╕в: ╤зра╖ль, К╕пр, Албан╕я, Австрал╕я;

6 бал╕в: В╕рмен╕я, Азербайджан, Бельг╕я, Чорногор╕я, Груз╕я;

5 бал╕в: Дан╕я;

4 бали: Чех╕я;

3 бали: Швейцар╕я, Норвег╕я, ╤рланд╕я;

2 бали: Сан-Марино.

192 бали всього. Це четверте м╕сце. ╤ як до цього ставитися? Тарас Чорнов╕л циту╓ опального нин╕ в рос╕╖ журнал╕ста ╕ колись ц╕лком типового «рос╕йського пол╕тика» Ал╓ксандра Невзорова: "Просто мир объяснился Украине в любви. А россии и путину - в презрении и ненависти".

Тож ми заслужено перемогли. Шлях в╕д четвертого м╕сця до першого разом з Kalush Orchestra подолали вс╕ укра╖нц╕, Укра╖на – сво╓ю мужн╕стю, непоступлив╕стю, готовн╕стю покласти життя, але перемогти фашистську рос╕ю.

Пол╕тика: ╖╖ нема╓ – при тому, що вона ╓

╤ все-таки про пол╕тику ╕ ╢вробачення-2022 треба сказати б╕льше. А як ╕накше, коли до хору голос╕в при╓дналося саме НАТО в особ╕ заступника генерального секретаря Альянсу М╕рч╕ Джоане:

«Я хот╕в би прив╕тати Укра╖ну з перемогою на конкурс╕ «╢вробачення»… Вчора ми стали св╕дками величезно╖ громадсько╖ п╕дтримки Укра╖ни по вс╕й ╢вроп╕ та Австрал╕╖. Звичайно, ╕ п╕сня була прекрасною, вона була прекрасною».

Дяку╓мо, зв╕сно, пане Джоане, але якби ж до того НАТО надало Укра╖н╕ ще й план ПДЧ на сам╕т╕ в червн╕, було б ще краще.

Вт╕м, це тема для ╕ншо╖ розмови, а пол╕тика ледве не вдерлася у п╕дбивання п╕дсумк╕в ╢вробачення-2022. Йдеться про звернення л╕дера Kalush Orchestra, Олега Псюка – одразу, з переможно╖ сцени, з нагадуванням про Мар╕уполь ╕ геро╖чних б╕йц╕в «Азова», ╕з закликом до м╕жнародно╖ п╕дтримки заради ╖хнього порятунку.

Дехто одразу розц╕нив це, як достатн╕й прив╕д для дисквал╕ф╕кац╕╖ переможця – в цьому уже н╕хто не сумн╕вався – конкурсу.

Може, так би воно й було, якби не дв╕ обставини.

Орган╕затори не могли не враховувати настрою авдитор╕╖. Мабуть, це було б останн╓ ╢вробачення, якби укра╖нський гурт було позбавлено перемоги. Тож ╕ виявилося, що Правила Конкурсу допускають двояку ╕нтерпретац╕ю: ╓ заборонена «пол╕тика» ╕ ╓ дозволена «гуман╕тарна акц╕я». Орган╕затори обрали друге трактування.

Зазвичай, под╕бн╕ дисципл╕нарн╕ розгляди бувають, коли скаргу пода╓ хтось з ображених, який розрахову╓ у такий спос╕б пол╕пшити св╕й результат. А хто б в Турин╕ подав би таку скаргу – Британ╕я, ╤спан╕я?.. См╕шно й думати про таке у травн╕ 2022 року, коли Kalush Orchestra заслужено перем╕г, а Укра╖на сам на сам б’╓ться з ╕мпер╕╓ю Зла.

Тож тут, як люблять говорити «ватники», без пол╕тики...

Проблеми: А в чому вони «профес╕онали»?

Св╕домо починаю п╕дзаголовок словом «проблеми», а не «скандали». Коли останн╕ – одн╕й й т╕ сам╕ – повторюються щороку, ╖х уже не випада╓ називати «скандалами», бо це уже ближче до законом╕рност╕.

На що, зазвичай, заведено нар╕кати по насл╕дках чергового ╢вробачення? Найперше – сумн╕вне судд╕вство. На другому м╕сц╕ – можлив╕ втручання в мереж╕ з метою фальшування результат╕в голосування. У 2022-му не бракувало н╕ першого, н╕ другого.

«… нац╕ональне жур╕ Груз╕╖ поставило найвищу оц╕нку – перше м╕сце Укра╖н╕, що означа╓ 12 бал╕в. Про це св╕дчить нотар╕ально зав╕рений документ, над╕сланий орган╕заторам ╢вробачення. Громадський мовник уточню╓ детал╕ з орган╕заторами ╢вробачення. Сусп╕льний мовник ще раз в╕та╓ Укра╖ну ╕з заслуженою перемогою», – це заява грузинського мовника

Кер╕вниця програми Sabaha saxlamayaq Фар╕да Расулова зробила у Facebook таку заяву: «Азербайджан в╕ддав 12 бал╕в Укра╖н╕, а не Велик╕й Британ╕╖. Жодних техн╕чних неполадок з нашого боку не було. З цього питання ведеться розгляд, результати якого будуть представлен╕ до уваги широкого загалу».

В результатах  голосування профес╕йних жур╕ Азербайджан ╕ Груз╕я серед тих, хто дав Укра╖н╕ 6 бал╕в. То як це? Хакери? Почека╓мо зв╕ту про розсл╕дування.

Що ц╕каво, на п╕дм╕ну оц╕нок скаржаться ╕ в укра╖нському профес╕йному жур╕. Зокрема, ╤рина Федишин заявила, що поставила Польщ╕ 12 бал╕в. Тод╕ як вийшов п╕дсумковий, ганебний для укра╖нських «профес╕онал╕в» НУЛЬ нашим найщир╕шим польським друзям?

Така оц╕нка для польського виконавця – серед найб╕льш обурливих момент╕в саме в профес╕йному вим╕р╕. Р╕вень Кр╕ст╕ана Охмана був серед найвищих на ╢вробаченн╕-2022. ╤ це було очевидно укра╖нським голосувальникам «з народу», як╕ в╕ддали Польщ╕ найвищий бал. ╤ не лише це було вкладене в  числ╕ «12», а ще й щира вдячн╕сть укра╖нц╕в братн╕й Польщ╕ за все те, що вони зробили для нас в ц╕ невимовно тяжк╕ дн╕ та тижн╕ весни 2022 року, це ще не пам’ять, це – щоденна дан╕сть... ╤ тут – «профес╕онали» з╕ сво╖м нулем...

Як можна було так проколотися? Знову хакери? Треба таки з ус╕╓ю принципов╕стю дочекатися результат╕в  розсл╕дування, бо нараз╕ укра╖нське «профес╕йне» жур╕, радше, вигляда╓, як «тенденц╕йне» ╕ замовчати таке не випада╓.

П╕дсумок: Хай живе ╢вробачення!

Перемога Укра╖ни на ╢вробаченн╕-2022 - це саме той випадок, коли переможц╕в не судять. А ще - ми отримали яскраве, емоц╕йно прекрасне п╕дтвердження: проти раш╕ вою╓ вся ╢вропа!  Це засв╕дчено хоча б пропорц╕╓ю м╕ж висновком профес╕йних жур╕ й голосуванням глядач╕в по кра╖нах. Профес╕онали все ж таки, нагаду╓мо, поставили наш гурт Kalush Orchestra на теж високе, але четверте м╕сце (192 бали). ╤ з величезним в╕дривом в╕д першого (283 бали). А люди цей розрив з легк╕стю подолали, зробили результат таким, яким в╕н не м╕г не бути.

Накладки? ╥х вистачало. Колись, п╕сля нашо╖ Перемоги у в╕йн╕, багато чого по ╕ншому буде у св╕т╕ - система м╕жнародно╖ безпеки, ООН, ╢С, ОБС╢, НАТО... ╤ ╢вробачення – давайте в це в╕рити - теж буде ╕ншим, справедлив╕шим,  музичн╕шим, якщо хочете. Але воно збереже найкраще, що в ньому ╓ – оце в╕дчуття ╓днання нац╕й заради п╕сн╕ та справедливост╕.

…╤ наостанок. Автор не  буде виправдовувати себе, що в╕н, мовляв, не любитель стилю реп ╕ взагал╕ завжди та всюди в╕дда╓ перевагу Моцарту з Бетховеном. Хоча це чиста правда. Але справа не в т╕м.

Перемога Kalush Orchestra на ╢вробаченн╕-2022 – це як залп з РСЗВ випущений по нацистськ╕й рос╕╖. Най в╕н там у них поб╕льше тупост╕ в расистських головах рознесе на друзки!

╤гор Петриченко

 

KALUSH ORCHESTRA ПРОДАСТЬ СТАТУЕТКУ З ╢ВРОБАЧЕННЯ НА АУКЦ╤ОН╤ ДЛЯ ДОПОМОГИ ЗСУ

Переможц╕ ╢вробачення-2022 Kalush Orchestra вир╕шили продати статуетку п╕сенного конкурсу на аукц╕он╕, а грош╕ передати у благод╕йний фонд для допомоги в╕йськовим ╕ Укра╖н╕.

Про це п╕д час zoom-бриф╕нгу пов╕домив л╕дер гурту Олег Псюк, переда╓ кореспондент Укр╕нформу.

«Ми плану╓мо нашу статуетку виставити на аукц╕он ╕ вс╕ грош╕ пожертвувати на благод╕йний фон, який допомага╓ ЗСУ та Укра╖н╕. Ми ще вир╕шу╓мо який. Тому що багато людей з-за кордону донатять, а можливо, багато хто б захот╕в задонатити. ╤ це, на нашу думку, стане штукою, яка ╖х промотиву╓. Ми дума╓мо, що це буде корисно для Укра╖ни», - сказав Псюк.

Щодо вибору аукц╕ону та за яку суму планують продавати статуетку ╢вробачення-2022 л╕дер гурту зазначив, що це вир╕шиться найближчим часом.

«Хот╕лося б за якусь велику суму, але не хочеться називати н╕як╕ цифри. Побачимо», - додав сол╕ст.

Читайте також: Одна перемога ╓, незабаром - головна: соцмереж╕ - про виступ Kalush Orchestra на ╢вробаченн╕

Також п╕д час zoom-бриф╕нгу вокал╕ст Kalush Orchestra подякував вс╕м за п╕дтримку, яку вони з командою в╕дчули, як пом╕ж конкурсант╕в, так ╕ п╕д час голосування.

«Хочу висловити велику подяку вс╕м людям, як╕ нас п╕дтримали – укра╖нцям, д╕аспор╕, громадянам ╕нших кра╖н. Це дуже важливий крок ╕ перемога для Укра╖ни зараз. Я щасливий, що зм╕г донести таку хорошу новину, а ╖х не так багато, ╕ я вже бачу, як це п╕дбадьорило вс╕х наших людей, тому радий розум╕ти, що ц╕ вс╕ старання були не дарма», - сказав Псюк.

 

УКРПОШТА ВИПУСТИТЬ МАРКУ, ПРИСВЯЧЕНУ KALUSH ORCHESTRA

Укрпошта випустить марку, присвячену переможцю музичного конкурсу «╢вробачення-2022» - укра╖нському гурту Kalush Orchestra.

Як переда╓ Укр╕нформ, про це генеральний директор акц╕онерного товариства «Укрпошта» ╤гор См╕лянський пов╕домив у Телеграм╕.

«Ми в╕та╓мо Kalush з перемогою на ╢вробаченн╕. Ви крут╕! Укрпошта випуска╓ марки зг╕дно з р╕шенням Художньо╖ ради. Але я думаю, в мене буде достатньо аргумент╕в як у голови Ради погодити та пришвидшити випуск марки, присвячений нашим переможцям. Так, як ми це зробили з Русланою та Джамалою», - написав в╕н.

См╕лянський додав, що дизайн марки буде погоджений окремо, п╕сля узгодження з ╢вробаченням. «Якщо бажа╓мо йти в ╢вропу, треба поважати права ╕нтелектуально╖ власност╕», - наголосив в╕н.

Гендиректор АТ «Укрпошта» представив один ╕з вар╕ант╕в майбутньо╖ марки та нагадав, що в додатку «Д╕я», на стор╕нц╕ товариства у Фейсбуц╕ та в його особистому телеграм-канал╕ трива╓ голосування за марку, яка буде наступною маркою Укра╖ни.

«Поки ╓ безперечний л╕дер, але ще ╓ 5 дн╕в для визначення. А Kalush п╕де поза конкурсом», - наголосив в╕н.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #20 за 20.05.2022 > Тема "Урок української"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=24202

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков